Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - finaler
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Heltene Fra Havnen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:34.51 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 23.81 | 23.81 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 23.58 | 47.39 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.25 | 1:11.64 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 22.87 | 1:34.51 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:36.44 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.14 | 24.14 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 24.07 | 48.21 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 24.49 | 1:12.70 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 23.74 | 1:36.44 | |||||||
3 | Herre 1 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:36.57 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.99 | 23.99 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.16 | 48.15 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 24.53 | 1:12.68 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 23.89 | 1:36.57 | |||||||
4 | Agf Herrer 1 | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.45 | ||||||
David Hjort | 2000 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 23.33 | 48.63 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 24.46 | 1:13.09 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 24.36 | 1:37.45 | |||||||
5 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:40.02 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 25.10 | 50.03 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 25.71 | 1:15.74 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 24.28 | 1:40.02 | |||||||
6 | Tonserne Fra Tanken | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:40.56 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 24.66 | 50.45 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 25.49 | 1:15.94 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 24.62 | 1:40.56 | |||||||
7 | Rsk Herrer | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:41.83 | ||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 25.20 | 51.92 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 25.23 | 1:17.15 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 24.68 | 1:41.83 | |||||||
8 | Vejles Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub | 1:43.04 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.13 | 51.02 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 25.70 | 1:16.72 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 26.32 | 1:43.04 | |||||||
9 | Horsens Drenge 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:46.65 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 26.45 | 53.30 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 26.45 | 1:19.75 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 26.90 | 1:46.65 | |||||||
10 | Herre 2 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:47.41 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 26.94 | 54.19 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 27.32 | 1:21.51 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 25.90 | 1:47.41 | |||||||
11 | Bsk Drenge | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 2:00.22 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 27.34 | 27.34 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 28.82 | 56.16 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 37.13 | 1:33.29 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 26.93 | 2:00.22 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Drenge 1 | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:46.40 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 25.77 | 52.20 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 26.82 | 1:19.02 | |||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 27.38 | 1:46.40 | |||||||
2 | Blå Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:46.41 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 25.84 | 52.17 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 27.22 | 1:19.39 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 27.02 | 1:46.41 | |||||||
3 | Horsens Drenge 4 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:53.02 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 28.08 | 55.48 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 57.54 | 1:53.02 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 1:53.02 | ||||||||
4 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:53.69 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 29.03 | 56.20 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 29.98 | 1:26.18 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.51 | 1:53.69 | |||||||
5 | Grøn Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:54.55 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.40 | 57.41 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 29.08 | 1:26.49 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 28.06 | 1:54.55 | |||||||
6 | Powerteam Kolding | 2004 | Kolding SK | 1:55.95 | ||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 29.37 | 59.58 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 28.49 | 1:28.07 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 27.88 | 1:55.95 | |||||||
7 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:56.66 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.22 | 1:00.56 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 30.30 | 1:30.86 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 25.80 | 1:56.66 | |||||||
8 | Hsc Drenge 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:57.89 | ||||||
Mads Dreschler | 2005 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 28.45 | 58.24 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 29.97 | 1:28.21 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 29.68 | 1:57.89 | |||||||
9 | Superflyers Kolding | 2004 | Kolding SK | 1:58.67 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 28.60 | 57.32 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 31.48 | 1:28.80 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 29.87 | 1:58.67 | |||||||
10 | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:02.46 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 27.35 | 27.35 | |||||||
Holger Schjemte Skov | 2006 | 36.27 | 1:03.62 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 30.02 | 1:33.64 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 28.82 | 2:02.46 | |||||||
11 | Hsc Drenge 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:10.09 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 29.61 | 1:00.57 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 37.14 | 1:37.71 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.38 | 2:10.09 | |||||||
12 | Torpedoer Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:13.85 | ||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 31.80 | 1:03.31 | |||||||
Andreas Agger Hansen | 2005 | 32.96 | 1:36.27 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 37.58 | 2:13.85 | |||||||
13 | Horsens Drenge 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:24.01 | ||||||
Christian R Pedersen | 2003 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Andreas Visby Hansen | 2004 | 39.46 | 1:12.39 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 36.00 | 1:48.39 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 35.62 | 2:24.01 | |||||||
14 | Odder Drenge 2 | 2004 | Odder Svømmeklub | 2:25.16 | ||||||
Kasper Lisberg | 2007 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 31.92 | 1:09.90 | |||||||
Angus Halle | 2007 | 36.74 | 1:46.64 | |||||||
Frey Sørensen | 2007 | 38.52 | 2:25.16 | |||||||
15 | Horsens Drenge 6 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:29.46 | ||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 37.17 | 1:13.38 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 37.82 | 1:51.20 | |||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 38.26 | 2:29.46 | |||||||
16 | Rød Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:37.11 | ||||||
Tristan Bjerre | 2007 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 37.91 | 1:18.78 | |||||||
Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 39.65 | 1:58.43 | |||||||
Mads Emil Schwartz | 2008 | 38.68 | 2:37.11 | |||||||
17 | Horsens Drenge 7 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:41.02 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Villiam K. Carstensen | 2007 | 38.90 | 1:18.47 | |||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 44.76 | 2:03.23 | |||||||
Lasse Knudsgaard | 2007 | 37.79 | 2:41.02 | |||||||
18 | Gul Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:42.75 | ||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 39.27 | 1:18.42 | |||||||
Alexander Breinholt | 2008 | 44.33 | 2:02.75 | |||||||
Mikkel Bro Christensen | 2007 | 40.00 | 2:42.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 |