2019-12-06   14:00:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 29/9

Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    572  30.89        1:08.26   
  Ringe Svømme Klub  1:07.91                 
                     
My Phuong Bui  2003    526  31.88        1:10.20   
  H2Odense  1:08.10                 
                     
Iben Bak  2001    500  32.83        1:11.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:09.18                 
                     
Nikoline Andersen  2003    496  32.64        1:11.55   
  H2Odense  1:12.20                 
                     
Freya Ellehus  2000    489  33.80        1:11.91   
  H2Odense  1:10.71                 
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    488  34.03        1:11.98   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.31                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    485  33.60        1:12.09   
  H2Odense  1:09.07                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004    484  33.74        1:12.15   
  H2Odense  1:13.11                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    477  33.20        1:12.52   
  H2Odense  1:13.30                 
                     
10  Freja Nicholas  2000    466  35.41        1:13.05   
  H2Odense  1:10.39                 
                     
11  Josefine Risum Jørgensen  2004    465  33.80        1:13.14   
  H2Odense  1:16.25                 
                     
12  Maja Johanne Pedersen  2005    459  33.69        1:13.42   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.52                 
                     
13  Johanne A Andersson  2003    454  36.25        1:13.73   
  H2Odense  1:15.88                 
                     
14  Naja Færgemann  2006    437  35.07        1:14.65   
  H2Odense  1:13.65                 
                     
15  Ida Juul Grønning  2004    421  34.78        1:15.58   
  H2Odense  1:17.95                 
                     
16  Agnete Habermann  2005    421  1:15.61        1:15.61   
  H2Odense  1:15.40                 
                     
17  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    420  34.35        1:15.67   
  H2Odense  1:14.82                 
                     
18  Anna Rønn  2005    418  36.95        1:15.79   
  Ringe Svømme Klub  1:17.02                 
                     
19  Cecilie Baraviec  2000    414  36.08        1:15.98   
  H2Odense  1:14.25                 
                     
20  Maria Bech Andersen  2003    414  36.36        1:16.03   
  Ringe Svømme Klub  1:16.82                 
                     
21  Maibritt Skjoldborg  2002    398  35.52        1:17.01   
  H2Odense  1:15.38                 
                     
22  Kristine Kipper Pedersen  2004    388  36.67        1:17.69   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.73                 
                     
23  Esther Ellegaard Nielsen  2005    387  35.36        1:17.70   
  H2Odense  1:20.70                 
                     
24  Katrine Hvistendal Hansen  1997    367  36.43        1:19.11   
  Ringe Svømme Klub  1:19.18                 
                     
25  Jenni Nguyen  2004    362  36.77        1:19.50   
  Frem Odense  1:22.05                 
                     
26  Josefine S Jørgensen  2004    356  37.30        1:19.91   
  H2Odense  1:22.40                 
                     
27  Line Vestergaard Hansen  2003    353  36.91        1:20.16   
  Ringe Svømme Klub  1:18.53                 
                     
28  Julie T. Sørensen  2003    348  37.39        1:20.53   
  Ringe Svømme Klub  1:19.12                 
                     
29  Mathilde Stilund  2005    347  37.81        1:20.63   
  Frem Odense  1:23.98                 
                     
30  Nina Seirup  2005    346  37.95        1:20.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.36                 
                     
31  Nikoline Kaae  2005    336  38.98        1:21.51   
  Frem Odense  1:20.91                 
                     
32  Karen Mikkelsen  1986    323  40.04        1:22.58   
  H2Odense                   
                     
33  Amalie F. Piiters  2006    295  39.58        1:25.04   
  H2Odense  1:37.31                 
                     
34  Christine Mols  2006    294  42.00        1:25.16   
  Ringe Svømme Klub  1:26.37                 
                     
35  Barbara Ammentorp  2003    283  42.81        1:26.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.92                 
                     
36  Olivia Hemmeløff  2006    276  41.40        1:26.95   
  Ringe Svømme Klub  1:26.32                 
                     
37  Freja S. Falkenstrøm  2004    265  40.23        1:28.17   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.21                 
                     
38  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    208  46.61        1:35.57   
  Ringe Svømme Klub  1:38.38                 
                     
39  Vigga Londero  2006    206  47.05        1:35.85   
  Frem Odense  1:34.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark