2020-01-26   16:25:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 29/9

Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bui  2000    568  27.99        1:00.72   
  H2Odense  1:00.43                 
                     
Malthe Burgaard  2000    562  28.79        1:00.93   
  H2Odense  1:02.31                 
                     
Gustav Stahl  2002    520  28.35        1:02.55   
  H2Odense  1:01.60                 
                     
Victor Nygaard  2003    503  30.31        1:03.23   
  H2Odense  1:02.71                 
                     
Jacob Holst  1991    502  28.66        1:03.27   
  H2Odense  1:01.03                 
                     
Oliver Phil Langsted  1999    496  29.39        1:03.54   
  Ringe Svømme Klub  1:04.50                 
                     
Anders Bo Pedersen  1981    490  28.88        1:03.79   
  H2Odense  1:03.59                 
                     
Kristoffer Desmareth  2000    482  29.75        1:04.13   
  Ringe Svømme Klub  1:01.80                 
                     
Carsten Sommer  1986    467  29.45        1:04.83   
  H2Odense  1:20.42                 
                     
10  Jannik S. Vilhelmsen  1999    453  30.36        1:05.49   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Casper Bang Clausen  2003    435  31.29        1:06.37   
  H2Odense  1:08.01                 
                     
12  Mads Juul Henriksen  2004    408  30.75        1:07.81   
  H2Odense  1:05.56                 
                     
13  Sander Linde  2002    340  33.01        1:12.06   
  Ringe Svømme Klub  1:08.08                 
                     
14  Emil Brandt Bertelsen  2004    337  33.62        1:12.24   
  Svendborg Svømme Klub  1:18.07                 
                     
15  Alfred Feldskov  2003    329  33.75        1:12.84   
  Svendborg Svømme Klub  1:10.82                 
                     
16  Alex Fogt  2004    313  35.39        1:14.07   
  H2Odense  1:17.28                 
                     
17  Gustav Jørgensen  2004    297  35.60        1:15.31   
  Tommerup Svømme Klub  1:18.12                 
                     
18  Valdemar Stahl  2004    290  35.52        1:15.92   
  H2Odense  1:19.58                 
                     
19  William Romer Jørgensen  2005    255  35.63        1:19.28   
  Svendborg Svømme Klub  1:23.37                 
                     
20  Kasper Duch  2005    241  40.64        1:20.73   
  Frem Odense  1:27.72                 
                     
21  Peter Fritsdal Refer  2001    237  35.36        1:21.18   
  H2Odense  1:23.18                 
                     
22  Julian Vitus Pedersen  2007    202  38.16        1:25.71   
  H2Odense  1:28.19                 
                     
23  Sebastian N Andersen  2004    201  40.01        1:25.84   
  H2Odense                   
                     
Oliver Londero  2004              DSQ  asym ben60m 
  Frem Odense  1:19.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark