Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag d. 30/9
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fynske Kortbane Mesterskaber |
|
Udskriftsdato |
30 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
|
415 |
38.36 |
2:01.47 |
2:39.75 |
|
2:39.75 |
|
|
H2Odense |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
402 |
38.92 |
1:20.60 |
2:02.01 |
|
2:41.55 |
|
|
H2Odense |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
377 |
39.07 |
1:20.33 |
2:02.60 |
|
2:44.95 |
|
|
H2Odense |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fort bevæg150m |
|
Ringe Svømme Klub |
3:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
444 |
36.68 |
1:16.01 |
1:56.32 |
|
2:36.18 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
|
325 |
39.84 |
1:23.70 |
2:08.77 |
|
2:53.32 |
|
|
H2Odense |
3:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
483 |
36.59 |
1:15.47 |
1:53.83 |
|
2:31.88 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
434 |
37.28 |
1:17.94 |
1:59.19 |
|
2:37.37 |
|
|
H2Odense |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
397 |
38.62 |
1:19.67 |
2:00.88 |
|
2:42.17 |
|
|
H2Odense |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malea Benediktson |
2001 |
|
372 |
39.32 |
1:21.49 |
2:04.07 |
|
2:45.78 |
|
|
H2Odense |
2:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 september 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|