2019-08-20   01:32:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Ruska uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli, Raksila Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 6, 2018 to loka 7, 2018
Event 12, 200m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sisu Sorri 2005 Swimming Jyväskylä 321 2:25.01
50m: 32.36
100m: 1:09.95
(37.59)
150m: 1:48.59
(38.64)
200m: 2:25.01
(36.42)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 305 2:27.50 +2.49
50m: 32.90
100m: 1:10.37
(37.47)
150m: 1:49.43
(39.06)
200m: 2:27.50
(38.07)
3 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 295 2:29.18 +4.17
50m: 34.09
100m: 1:12.20
(38.11)
150m: 1:51.02
(38.82)
200m: 2:29.18
(38.16)
4 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 285 2:30.87 +5.86
50m: 35.88
100m: 1:14.04
(38.16)
150m: 1:53.71
(39.67)
200m: 2:30.87
(37.16)
5 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 284 2:31.07 +6.06
50m: 34.35
100m: 1:13.64
(39.29)
150m: 1:53.52
(39.88)
200m: 2:31.07
(37.55)
6 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 230 2:42.12 +17.11
50m: 36.34
100m: 1:18.72
(42.38)
150m: 2:01.07
(42.35)
200m: 2:42.12
(41.05)
7 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 206 2:48.13 +23.12
50m: 37.92
100m: 1:22.73
(44.81)
150m: 2:04.98
(42.25)
200m: 2:48.13
(43.15)
8 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 205 2:48.30 +23.29
50m: 41.07
100m: 1:24.18
(43.11)
150m: 2:08.13
(43.95)
200m: 2:48.30
(40.17)
9 Aatos Karttunen 2006 Kuopion Uimaseura 192 2:52.23 +27.22
50m: 39.41
100m: 1:23.38
(43.97)
150m: 2:08.86
(45.48)
200m: 2:52.23
(43.37)
10 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 186 2:53.97 +28.96
50m: 40.43
100m: 1:24.69
(44.26)
150m: 2:11.08
(46.39)
200m: 2:53.97
(42.89)
11 Elias Bruun 2006 Oulun Uinti 1906 173 2:58.09 +33.08
50m: 39.61
100m: 1:26.07
(46.46)
150m: 2:13.29
(47.22)
200m: 2:58.09
(44.80)
12 Julius Jakkula 2006 Oulun Uinti 1906 157 3:04.07 +39.06
50m: 41.53
100m: 1:29.12
(47.59)
150m: 2:17.75
(48.63)
200m: 3:04.07
(46.32)
13 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 144 3:09.21 +44.20
50m: 41.41
100m: 1:29.70
(48.29)
150m: 2:21.23
(51.53)
200m: 3:09.21
(47.98)
14 Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet 142 3:10.38 +45.37
50m: 43.55
100m: 1:31.62
(48.07)
150m: 2:22.02
(50.40)
200m: 3:10.38
(48.36)
15 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 135 3:13.68 +48.67
50m: 44.61
100m: 1:35.68
(51.07)
150m: 2:27.19
(51.51)
200m: 3:13.68
(46.49)
16 Jimi Oksanen 2005 Kuopion Uimaseura 120 3:20.95 +55.94
50m: 45.31
100m: 1:36.69
(51.38)
150m: 2:30.32
(53.63)
200m: 3:20.95
(50.63)
17 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura 117 3:22.67 +57.66
50m: 45.78
100m: 1:38.56
(52.78)
150m: 2:31.58
(53.02)
200m: 3:22.67
(51.09)
Event 12, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 525 2:03.16
50m: 27.98
100m: 59.51
(31.53)
150m: 1:32.22
(32.71)
200m: 2:03.16
(30.94)
2 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 522 2:03.36 +0.20
50m: 28.29
100m: 59.48
(31.19)
150m: 1:31.71
(32.23)
200m: 2:03.36
(31.65)
3 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 496 2:05.46 +2.30
50m: 28.17
100m: 1:00.24
(32.07)
150m: 1:33.11
(32.87)
200m: 2:05.46
(32.35)
4 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 479 2:06.94 +3.78
50m: 30.11
100m: 1:02.64
(32.53)
150m: 1:35.62
(32.98)
200m: 2:06.94
(31.32)
5 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 440 2:10.61 +7.45
50m: 30.55
100m: 1:04.23
(33.68)
150m: 1:37.63
(33.40)
200m: 2:10.61
(32.98)
6 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 436 2:11.03 +7.87
50m: 28.92
100m: 1:02.27
(33.35)
150m: 1:37.74
(35.47)
200m: 2:11.03
(33.29)
7 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 426 2:12.05 +8.89
50m: 30.62
100m: 1:04.09
(33.47)
150m: 1:39.07
(34.98)
200m: 2:12.05
(32.98)
8 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 415 2:13.14 +9.98
50m: 29.29
100m: 1:02.87
(33.58)
150m: 1:37.88
(35.01)
200m: 2:13.14
(35.26)
9 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet 364 2:19.10 +15.94
50m: 29.23
100m: 1:04.76
(35.53)
150m: 1:41.84
(37.08)
200m: 2:19.10
(37.26)
10 Veikko Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä 344 2:21.73 +18.57
50m: 31.04
100m: 1:06.82
(35.78)
150m: 1:44.58
(37.76)
200m: 2:21.73
(37.15)
11 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 293 2:29.60 +26.44
50m: 34.51
100m: 1:12.62
(38.11)
150m: 1:52.15
(39.53)
200m: 2:29.60
(37.45)
12 Aleksandr Istomin 2004 Kuopion Uimaseura 272 2:33.29 +30.13
50m: 34.38
100m: 1:13.30
(38.92)
150m: 1:54.00
(40.70)
200m: 2:33.29
(39.29)
13 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 264 2:34.87 +31.71
50m: 35.57
100m: 1:15.91
(40.34)
150m: 1:56.77
(40.86)
200m: 2:34.87
(38.10)
14 Eemeli Korhonen 2003 Kempeleen Pyrintö 231 2:41.79 +38.63
50m: 36.34
100m: 1:17.52
(41.18)
150m: 2:00.06
(42.54)
200m: 2:41.79
(41.73)
15 Pyry Pitkänen 2004 Kuopion Uimaseura 146 3:08.36 +1:05.20
50m: 43.11
100m: 1:30.47
(47.36)
150m: 2:21.11
(50.64)
200m: 3:08.36
(47.25)
16 Aleksi Peltosaari 2004 Nivalan Saukot 115 3:24.27 +1:21.11
50m: 46.52
100m: 1:38.17
(51.65)
150m: 2:31.51
(53.34)
200m: 3:24.27
(52.76)
Event 12, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riku Ylikärppä 1998 Kemin Uimaseura 522 2:03.41
50m: 26.72
100m: 57.23
(30.51)
150m: 1:29.91
(32.68)
200m: 2:03.41
(33.50)
2 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 466 2:08.15 +4.74
50m: 28.96
100m: 1:01.39
(32.43)
150m: 1:34.96
(33.57)
200m: 2:08.15
(33.19)
3 Juuso Mikael Tiensuu 2001 Kemin Uimaseura 323 2:24.81 +21.40
50m: 32.58
100m: 1:09.40
(36.82)
150m: 1:48.08
(38.68)
200m: 2:24.81
(36.73)
4 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 202 2:49.31 +45.90
50m: 38.07
100m: 1:21.60
(43.53)
150m: 2:06.37
(44.77)
200m: 2:49.31
(42.94)
- Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi DSQ
2018-10-06 13:35:28 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner