2019-10-13   22:20:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Ruska uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli, Raksila Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 6, 2018 to loka 7, 2018
Event 9, 50m Perhosuinti Naiset 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 304 36.24
2 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 258 38.25 +2.01
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 196 41.95 +5.71
4 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 182 43.02 +6.78
5 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 110 50.74 +14.50
6 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 106 51.49 +15.25
7 Netta Kaarlela 2008 Nivalan Saukot 46 1:07.77 +31.53
Event 9, 50m Perhosuinti Naiset 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Tennilä 2007 Oulun Uinti 1906 366 34.08
2 Iita Kimpimäki 2007 Haukiputaan Heitto 272 37.61 +3.53
3 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 257 38.33 +4.25
4 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 254 38.45 +4.37
5 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot 225 40.03 +5.95
6 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 215 40.66 +6.58
7 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura 209 41.08 +7.00
8 Maija Leinonen 2007 Haukiputaan Heitto 162 44.64 +10.56
9 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 152 45.60 +11.52
10 Emma Olivia Mattila 2007 Oulun Uinti 1906 146 46.22 +12.14
11 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 142 46.67 +12.59
12 Aada Mäkinen 2007 Nivalan Saukot 69 59.29 +25.21
13 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 66 1:00.31 +26.23
Event 9, 50m Perhosuinti Naiset 12 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 555 29.65
2 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 550 29.74 +0.09
3 Sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura 546 29.82 +0.17
3 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 546 29.82 +0.17
5 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 505 30.61 +0.96
6 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 484 31.04 +1.39
7 Ada Niskala 2000 Rovaniemen Uimaseura 459 31.59 +1.94
8 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 451 31.77 +2.12
9 Moonica Pirhonen 2001 Oulun Uinti 1906 446 31.90 +2.25
10 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 422 32.48 +2.83
11 Iiris Isokoski 2003 Haukiputaan Heitto 422 32.49 +2.84
12 Kia Leinonen 2003 Oulun Lohet 419 32.57 +2.92
13 Inna Pajuluoma 1999 Kampuksen Plaani 418 32.59 +2.94
14 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 415 32.67 +3.02
14 Pinja Sipovaara 2002 Haukiputaan Heitto 415 32.67 +3.02
16 Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä 409 32.84 +3.19
17 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 406 32.90 +3.25
18 Ella Kankkunen 2003 Kuopion Uimaseura 403 32.99 +3.34
19 Siiri Keisu 2003 Haukiputaan Heitto 387 33.43 +3.78
20 Sara Meissner 2004 Oulun Uinti 1906 372 33.87 +4.22
21 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 361 34.23 +4.58
22 Reeta Kallunki 2003 Oulun Uinti 1906 355 34.40 +4.75
23 Emilia Kivijärvi 2004 Rovaniemen Uimaseura 352 34.51 +4.86
24 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 347 34.68 +5.03
25 Noora Siltari 2000 Kemin Uimaseura 345 34.76 +5.11
26 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 334 35.11 +5.46
27 Hilla Saastamoinen 2003 Oulun Uinti 1906 330 35.25 +5.60
28 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 320 35.64 +5.99
29 Jenny Forsell 2004 Kuopion Uimaseura 311 35.96 +6.31
30 Jenni Tuuliainen 2003 Oulun Lohet 309 36.05 +6.40
31 Ruusu Nieminen 2002 Swimming Jyväskylä 296 36.57 +6.92
32 Saga Alisa Bruun 2003 Oulun Uinti 1906 288 36.89 +7.24
33 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 273 37.56 +7.91
34 Veera Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 269 37.76 +8.11
35 Aada Tapio 2003 Rovaniemen Uimaseura 264 37.98 +8.33
36 Mikaela Laaksola 2004 Swimming Club Vuokatti 259 38.21 +8.56
37 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 258 38.25 +8.60
38 Ronja Kalvas 2005 Swimming Jyväskylä 256 38.37 +8.72
39 Kia Lindholm 2002 Swimming Jyväskylä 244 39.00 +9.35
40 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 221 40.28 +10.63
41 Sanni Toppinen 2005 Kuopion Uimaseura 217 40.55 +10.90
42 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 216 40.61 +10.96
43 Sara Sorri 2003 Swimming Jyväskylä 215 40.66 +11.01
44 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 192 42.20 +12.55
45 Sofia Koppström 2003 Oulun Lohet 191 42.30 +12.65
46 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 169 44.01 +14.36
47 Katri Kangas 2006 Nivalan Saukot 169 44.07 +14.42
48 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 144 46.49 +16.84
49 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 113 50.33 +20.68
- Venla Saarimaa 2004 Nivalan Saukot DSQ SW 8.4 yhden käden tai 
- Isa Vehkaoja 2002 Oulun Uinti 1906 DSQ
2018-10-06 17:07:25 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner