Results for Utmanaren 20181125 Täby Sim
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Namn | Född | Förening | ID | Gren | Omgång | Plac. | Tid | Beskrivning |
Abrante Linnea | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 39 | 29.61 | |
Alsén Max | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 15 | 24.96 | |
Avellan-Hultman Oscar | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 59 | 39.98 | |
Berglund Linn | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 46 | 30.65 | |
Bergman Greta | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 57 | 36.84 | |
Berndtsson Linnéa | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 5 | 23.71 | |
Björk Iris | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 42 | 30.00 | |
Björklund Oscar | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 40 | 29.68 | |
Brinck Ella | 2006 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 19 | 25.96 | |
Bäck Ellis Jakob | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 6 | 23.72 | |
Carmryd Philip | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Elander Clara | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 33 | 28.79 | |
Engberg Eriksson Filip | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 50 | 32.25 | |
Eriksson Ellen | 0 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 54 | 32.98 | |
ERIKSSON Simon | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 35 | 29.08 | |
Esfehani Nick | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 25 | 27.67 | |
Fernandes Adrian | 2004 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 28 | 28.20 | |
Finnström Leon | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 31 | 28.77 | |
Florin Gabriel | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 37 | 29.18 | |
Floryan Zosia | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 48 | 31.52 | |
Fredholm Ludvig | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Fältman Vincent | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 62 | 43.50 | |
Granlund Luke | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 14 | 24.89 | |
Hedlund Emily | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 51 | 32.31 | |
Hellström Sara | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 30 | 28.54 | |
Holmgren Alexander | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 60 | 41.17 | |
Holmgren William | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 53 | 32.70 | |
Jansson Sofia | 2004 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 1 | 21.65 | |
Jia Mochu | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 17 | 25.32 | |
Johansson Ludvig | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 22 | 26.73 | |
Juhlin Fredriksson Milton | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 3 | 23.52 | |
Karjanmaa Bamse | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 45 | 30.51 | |
Lagergren Erik | 2004 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 2 | 23.47 | |
Larsson Arvid | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 4 | 23.64 | |
Larsson David | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 40 | 29.68 | |
Lenstad Christoffer | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 16 | 25.20 | |
Liedberg Jakob | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 21 | 26.52 | |
Lindblad Maja | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 25 | 27.67 | |
Linton Max | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 61 | 41.87 | |
Lundström Elly | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 47 | 30.98 | |
Lundström Kerstin | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 58 | 39.50 | |
Masjedi Kian | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 63 | 46.65 | |
Mijalkovic Skold Amanda | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Norlin Axel | 2006 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 29 | 28.26 | |
Olsson Anna | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 24 | 27.13 | |
renqvist sophie | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 52 | 32.46 | |
Rydén Sam | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 9 | 24.11 | |
Rydholm Philip | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 12 | 24.36 | |
Rylander Alexander | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 64 | 47.62 | |
Shirabe Hitoshi | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 56 | 36.58 | |
Sieppi Julia | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 27 | 27.91 | |
Sjölin Felicia | 2005 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 10 | 24.12 | |
Sköld Linnea | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 44 | 30.41 | |
Sohlman Beatrice | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 36 | 29.11 | |
Sommar David | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 13 | 24.88 | |
Song Yuewei | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Sparacio Caesar | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 8 | 24.04 | |
Stark Sara | 2005 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 38 | 29.34 | |
Sterner Mathilda | 2009 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 20 | 26.02 | |
Svensson August | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 11 | 24.34 | |
Thorgrimsdottir Embla | 2006 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 18 | 25.80 | |
Wang Cecilia | 2006 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 7 | 23.96 | |
Warglo Isac | 2007 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 31 | 28.77 | |
Wertheim Julia | 2011 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 34 | 28.87 | |
Wildenstam Casper | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 42 | 30.00 | |
Xu Fredrik | 2010 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 49 | 31.61 | |
Zaar Filip | 2008 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 55 | 34.90 | |
Zhou Erik | 2005 | TÄBY SIM | 1 | 25m Ryggsim Mixed | Finaler | 23 | 26.99 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Namn | Född | Förening | ID | Gren | Omgång | Plac. | Tid | Beskrivning |
(Nina) Zhang Chenwei | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 4 | 48.28 | |
Bebenek Maria | 2010 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 15 | 53.31 | |
Björk Alva | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 12 | 52.18 | |
Costa Matteo | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 3 | 48.00 | |
Elofsson Matilda | 2007 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 7 | 48.91 | |
Göthe Amanda | 2006 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 1 | 44.13 | |
Ingelgård Thilia | 2006 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 9 | 50.70 | |
Larsson Arvid | 2007 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 8 | 49.68 | |
Lundström Noel | 2007 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 11 | 52.16 | |
Mikalsen Nora | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 2 | 45.72 | |
Rezaie Tara | 2006 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 6 | 48.62 | |
Sjöberg Cornelia | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 16 | 55.52 | |
Steinle Malte | 2009 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 13 | 52.88 | |
Thermaenius Anton | 2009 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Törnqvist Viggo | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | - | DNS | |
Wang Nina | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 10 | 51.01 | |
Wertheim Isabell | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 4 | 48.28 | |
von Goës Ester | 2008 | TÄBY SIM | 2 | 50m Ryggsim Mixed | Finaler | 14 | 52.99 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 1.25 |
Silvertid: 1.35 |
Bronstid: 1.45 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 47.68 | 1:38.09 | |||||
2 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 50.21 | 1:43.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.28 |
Silvertid: 0.31 |
Bronstid: Genomföra |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Fahlgren | 2005 | Täby Sim | 23.78 | ||||||
2 | Jakob Bäck Ellis | 2007 | Täby Sim | 24.04 | ||||||
3 | Elsa Samuelsson | 2006 | Täby Sim | 24.61 | ||||||
4 | Erik Zhou | 2005 | Täby Sim | 25.15 | ||||||
5 | Sebastian Selkirk | 2007 | Täby Sim | 25.50 | ||||||
6 | Ludvig Johansson | 2008 | Täby Sim | 25.62 | ||||||
7 | Sofia Ekman | 2006 | Täby Sim | 25.93 | ||||||
8 | Amila Honic | 2006 | Täby Sim | 26.45 | ||||||
9 | Philip Rydholm | 2007 | Täby Sim | 26.47 | ||||||
10 | Isabella Ivansson | 2009 | Täby Sim | 26.71 | ||||||
11 | Lily Dymling | 2009 | Täby Sim | 27.25 | ||||||
12 | Albin Stalder | 2006 | Täby Sim | 27.30 | ||||||
13 | Tage Carlén | 2010 | Täby Sim | 27.43 | ||||||
14 | Max Zhang | 2005 | Täby Sim | 27.49 | ||||||
15 | Thilia Ingelgård | 2006 | Täby Sim | 27.55 | ||||||
16 | Satoshi Shirabe | 2006 | Täby Sim | 27.56 | ||||||
17 | Fredrik Bentley | 2006 | Täby Sim | 27.74 | ||||||
18 | Jacob Grefberg | 2009 | Täby Sim | 28.00 | ||||||
19 | Lakira Sasnima Wanasinghe | 2007 | Täby Sim | 28.10 | ||||||
20 | Raoul Danes | 2008 | Täby Sim | 28.17 | ||||||
21 | Ellen Franzén | 2009 | Täby Sim | 28.22 | ||||||
22 | Elias Christensson | 2007 | Täby Sim | 28.68 | ||||||
23 | Edward Runebrant | 2009 | Täby Sim | 29.17 | ||||||
24 | Kerstin Wikström | 2010 | Täby Sim | 29.31 | ||||||
25 | Sam Rydén | 2008 | Täby Sim | 29.40 | ||||||
26 | Chengtai Li | 2008 | Täby Sim | 29.57 | ||||||
27 | Julia Sieppi | 2008 | Täby Sim | 29.77 | ||||||
28 | Axel Norlin | 2006 | Täby Sim | 29.80 | ||||||
29 | Damien Brooks | 2008 | Täby Sim | 29.81 | ||||||
30 | Viktoria Dobrosevic | 2008 | Täby Sim | 30.63 | ||||||
31 | Emma Hume | 2009 | Täby Sim | 30.80 | ||||||
32 | Christoffer Lenstad | 2008 | Täby Sim | 30.92 | ||||||
33 | Oscar Smids | 2009 | Täby Sim | 31.66 | ||||||
34 | Zixian Su | 2008 | Täby Sim | 31.76 | ||||||
35 | William Clason | 2008 | Täby Sim | 31.81 | ||||||
36 | Isac Warglo | 2007 | Täby Sim | 31.82 | ||||||
37 | Caesar Sparacio | 2007 | Täby Sim | 31.92 | ||||||
38 | Tindra Lundberg | 2007 | Täby Sim | 32.08 | ||||||
39 | Ebbe Sandberg | 2009 | Täby Sim | 32.14 | ||||||
40 | Lavie Tamir | 2009 | Täby Sim | 32.23 | ||||||
41 | Akina Sehasa Wanasinghe | 2010 | Täby Sim | 32.39 | ||||||
42 | Oscar Avellan-Hultman | 2007 | Täby Sim | 32.91 | ||||||
43 | Oskar Johansson | 2010 | Täby Sim | 32.93 | ||||||
44 | Elly Lundström | 2009 | Täby Sim | 33.28 | ||||||
45 | Hitoshi Shirabe | 2008 | Täby Sim | 33.55 | ||||||
46 | Tobias Westerdahl | 0 | Täby Sim | 33.60 | ||||||
47 | Astrid Flossing | 2008 | Täby Sim | 33.78 | ||||||
48 | Filip Mijalkovic Sköld | 2009 | Täby Sim | 33.97 | ||||||
49 | Elliot Bronsdon | 2010 | Täby Sim | 33.98 | ||||||
50 | Sophie Renqvist | 2009 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
51 | Alexander Wettle | 2010 | Täby Sim | 34.50 | ||||||
52 | Stina Bentley | 2009 | Täby Sim | 34.67 | ||||||
53 | Maja Khadban Feyli | 2007 | Täby Sim | 35.68 | ||||||
54 | Agnes Elf | 2009 | Täby Sim | 36.05 | ||||||
55 | Freja Wärmé | 2011 | Täby Sim | 36.36 | ||||||
56 | Carl Larsson | 2010 | Täby Sim | 36.43 | ||||||
57 | Paskoski Dimitrij | 2008 | Täby Sim | 36.93 | ||||||
58 | Filip Engberg Eriksson | 2009 | Täby Sim | 37.00 | ||||||
59 | Greta Bergman | 2010 | Täby Sim | 37.41 | ||||||
60 | Vincent Fältman | 2010 | Täby Sim | 39.01 | ||||||
61 | Hampus Sommerfeld | 2009 | Täby Sim | 39.60 | ||||||
62 | Alfred Perrier | 2010 | Täby Sim | 39.70 | ||||||
63 | Kerstin Lundström | 2011 | Täby Sim | 40.23 | ||||||
64 | Max Alsén | 2009 | Täby Sim | 40.41 | ||||||
65 | Moa de Geer | 2009 | Täby Sim | 40.73 | ||||||
66 | Filip Ljungar | 2010 | Täby Sim | 47.46 | ||||||
67 | Lucas Rudin | 2011 | Täby Sim | 54.55 | ||||||
- | Amanda Mijalkovic Skold | 2011 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Beatrice Sohlman | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Casper Fagerlund | 2011 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Östberg | 2006 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Harry Wang | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hedvig Flossing | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hugo Envall | 2007 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Linnea Falkare | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Lovisa Östberg | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Nick Kafian | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Philip Carmryd | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Shrihaan Potdar | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.51 |
Silvertid: 0.55 |
Bronstid: 0.58 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rylander | 2008 | Täby Sim | 51.47 | ||||||
2 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 51.64 | ||||||
3 | Oliver Bronsdon | 2008 | Täby Sim | 52.02 | ||||||
4 | Tara Rezaie | 2006 | Täby Sim | 52.15 | ||||||
5 | Isabelle Isufi Berlin | 2008 | Täby Sim | 52.83 | ||||||
6 | Beata Beckmann | 2007 | Täby Sim | 54.23 | ||||||
7 | Astrid Thoresson | 2007 | Täby Sim | 54.57 | ||||||
8 | Vilhelm Perrier | 2009 | Täby Sim | 54.62 | ||||||
9 | Arvid Larsson | 2007 | Täby Sim | 55.34 | ||||||
9 | Liam Hjertèn | 2008 | Täby Sim | 55.34 | ||||||
11 | Tianjiao Luo | 2008 | Täby Sim | 56.81 | ||||||
12 | Elisa Andersson Darin | 2008 | Täby Sim | 56.98 | ||||||
13 | Caitlin Lenstad | 2008 | Täby Sim | 57.63 | ||||||
14 | Tilda Carlsson | 2006 | Täby Sim | 58.80 | ||||||
15 | Julian Watson | 2010 | Täby Sim | 1:03.08 | ||||||
- | Elin Javehed | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 1.35 |
Silvertid: 1.45 |
Bronstid: 1.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 47.28 | 1:43.82 | |||||
2 | Bea Hellborg | 2006 | Täby Sim | 50.03 | 1:45.69 | |||||
3 | Whilda Göransson | 2006 | Täby Sim | 54.82 | 1:56.30 | |||||
4 | Matilda Elofsson | 2007 | Täby Sim | 56.14 | 2:01.92 | |||||
- | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.23 |
Silvertid: 0.26 |
Bronstid: Genomföra |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Smids | 2009 | Täby Sim | 19.04 | ||||||
2 | Felicia Sjölin | 2005 | Täby Sim | 19.79 | ||||||
3 | Sara Fahlgren | 2005 | Täby Sim | 19.86 | ||||||
4 | Sara Stark | 2005 | Täby Sim | 20.24 | ||||||
5 | Luke Granlund | 2009 | Täby Sim | 20.26 | ||||||
6 | Arvid Larsson | 2009 | Täby Sim | 21.28 | ||||||
7 | Tage Carlén | 2010 | Täby Sim | 21.45 | ||||||
8 | Milton Juhlin Fredriksson | 2007 | Täby Sim | 21.58 | ||||||
9 | Adrian Fernandes | 2004 | Täby Sim | 21.65 | ||||||
10 | Sofia Ekman | 2006 | Täby Sim | 21.82 | ||||||
11 | Chengtai Li | 2008 | Täby Sim | 22.38 | ||||||
12 | Julian Watson | 2010 | Täby Sim | 22.53 | ||||||
13 | Linnéa Berndtsson | 2010 | Täby Sim | 22.81 | ||||||
14 | Cecilia Wang | 2006 | Täby Sim | 22.92 | ||||||
15 | Mathilda Sterner | 2009 | Täby Sim | 23.04 | ||||||
16 | Viktoria Dobrosevic | 2008 | Täby Sim | 23.91 | ||||||
17 | Clara Elander | 2008 | Täby Sim | 24.02 | ||||||
18 | Bamse Karjanmaa | 2010 | Täby Sim | 24.05 | ||||||
19 | Maja Lindblad | 2008 | Täby Sim | 24.09 | ||||||
20 | Jacob Grefberg | 2009 | Täby Sim | 24.14 | ||||||
21 | Mochu Jia | 2007 | Täby Sim | 24.17 | ||||||
21 | William Clason | 2008 | Täby Sim | 24.17 | ||||||
23 | David Larsson | 2011 | Täby Sim | 24.40 | ||||||
24 | Anna Olsson | 2010 | Täby Sim | 24.61 | ||||||
25 | Tobias Westerdahl | 0 | Täby Sim | 25.07 | ||||||
26 | Ella Brinck | 2006 | Täby Sim | 25.14 | ||||||
27 | Emma Hume | 2009 | Täby Sim | 25.24 | ||||||
28 | David Sommar | 2010 | Täby Sim | 25.26 | ||||||
29 | Albin Stalder | 2006 | Täby Sim | 25.34 | ||||||
30 | Maja Khadban Feyli | 2007 | Täby Sim | 25.35 | ||||||
31 | Casper Wildenstam | 2010 | Täby Sim | 25.51 | ||||||
32 | Linnea Sköld | 2008 | Täby Sim | 25.68 | ||||||
33 | Oscar Björklund | 2010 | Täby Sim | 25.92 | ||||||
34 | Emily Hedlund | 2011 | Täby Sim | 25.99 | ||||||
35 | Damien Brooks | 2008 | Täby Sim | 26.24 | ||||||
36 | Alexander Wettle | 2010 | Täby Sim | 26.30 | ||||||
37 | Moa de Geer | 2009 | Täby Sim | 26.31 | ||||||
38 | Isabella Ivansson | 2009 | Täby Sim | 26.32 | ||||||
39 | Lakira Sasnima Wanasinghe | 2007 | Täby Sim | 26.66 | ||||||
40 | Linn Berglund | 2008 | Täby Sim | 26.97 | ||||||
41 | Ebbe Sandberg | 2009 | Täby Sim | 27.03 | ||||||
42 | Jakob Liedberg | 2008 | Täby Sim | 27.20 | ||||||
43 | Astrid Flossing | 2008 | Täby Sim | 27.22 | ||||||
44 | Tindra Lundberg | 2007 | Täby Sim | 27.24 | ||||||
45 | Agnes Elf | 2009 | Täby Sim | 27.38 | ||||||
46 | Nick Esfehani | 2009 | Täby Sim | 27.49 | ||||||
47 | Elliot Bronsdon | 2010 | Täby Sim | 27.54 | ||||||
48 | Niklas Ma | 2008 | Täby Sim | 27.57 | ||||||
49 | Erik Niklasson | 2008 | Täby Sim | 27.66 | ||||||
50 | Lily Dymling | 2009 | Täby Sim | 27.91 | ||||||
51 | Linnea Abrante | 2008 | Täby Sim | 28.34 | ||||||
52 | Zosia Floryan | 2008 | Täby Sim | 28.74 | ||||||
53 | Lavie Tamir | 2009 | Täby Sim | 28.79 | ||||||
54 | Stina Bentley | 2009 | Täby Sim | 29.37 | ||||||
55 | Iris Björk | 2011 | Täby Sim | 29.56 | ||||||
56 | Filip Mijalkovic Sköld | 2009 | Täby Sim | 29.63 | ||||||
57 | Paskoski Dimitrij | 2008 | Täby Sim | 30.24 | ||||||
58 | Kerstin Wikström | 2010 | Täby Sim | 30.29 | ||||||
59 | Simon Eriksson | 2010 | Täby Sim | 31.24 | ||||||
60 | Edward Runebrant | 2009 | Täby Sim | 31.68 | ||||||
61 | Akina Sehasa Wanasinghe | 2010 | Täby Sim | 31.80 | ||||||
62 | Zixian Su | 2008 | Täby Sim | 32.23 | ||||||
63 | Leon Finnström | 2009 | Täby Sim | 32.38 | ||||||
64 | Hedvig Stene | 2008 | Täby Sim | 32.69 | ||||||
65 | Fredrik Xu | 2010 | Täby Sim | 33.67 | ||||||
66 | Elias Christensson | 2007 | Täby Sim | 34.27 | ||||||
67 | Alfred Perrier | 2010 | Täby Sim | 34.80 | ||||||
68 | Alexander Rylander | 2011 | Täby Sim | 35.32 | ||||||
69 | Hampus Sommerfeld | 2009 | Täby Sim | 35.50 | ||||||
70 | Oskar Johansson | 2010 | Täby Sim | 36.28 | ||||||
71 | Freja Wärmé | 2011 | Täby Sim | 36.75 | ||||||
72 | Filip Ljungar | 2010 | Täby Sim | 37.04 | ||||||
73 | Ellen Eriksson | 0 | Täby Sim | 40.00 | ||||||
74 | Casper Fagerlund | 2011 | Täby Sim | 42.18 | ||||||
75 | Lucas Rudin | 2011 | Täby Sim | 43.05 | ||||||
76 | Max Linton | 2011 | Täby Sim | 43.68 | ||||||
- | Elsa Rylander | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Östberg | 2006 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Harry Wang | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hedvig Flossing | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Kian Masjedi | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Linnea Falkare | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Lovisa Östberg | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ludvig Fredholm | 2010 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Nick Kafian | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Shrihaan Potdar | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Yuewei Song | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.41 |
Silvertid: 0.45 |
Bronstid: 0.49 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Göthe | 2006 | Täby Sim | 40.61 | ||||||
2 | Sebastian Selkirk | 2007 | Täby Sim | 40.85 | ||||||
3 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 43.02 | ||||||
4 | Hugo Zuhr | 2007 | Täby Sim | 43.68 | ||||||
5 | Matteo Costa | 2008 | Täby Sim | 43.75 | ||||||
6 | Freja Hoffert | 2008 | Täby Sim | 43.83 | ||||||
7 | Amila Honic | 2006 | Täby Sim | 44.01 | ||||||
8 | Embla Thorgrimsdottir | 2006 | Täby Sim | 44.33 | ||||||
9 | Sara Hellström | 2008 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
10 | Alva Björk | 2008 | Täby Sim | 47.20 | ||||||
11 | Astrid Thoresson | 2007 | Täby Sim | 47.60 | ||||||
12 | Elias Steinle | 2007 | Täby Sim | 48.80 | ||||||
13 | Raoul Danes | 2008 | Täby Sim | 49.05 | ||||||
14 | Fredrik Bentley | 2006 | Täby Sim | 49.06 | ||||||
15 | Teya Degerbalkan | 2009 | Täby Sim | 49.67 | ||||||
16 | August Svensson | 2007 | Täby Sim | 50.31 | ||||||
17 | Hedda Härning-Nilsson | 2008 | Täby Sim | 56.62 | ||||||
18 | Gabriel Florin | 2008 | Täby Sim | 56.84 | ||||||
19 | Elis Bergman | 2007 | Täby Sim | 56.97 | ||||||
- | Hugo Envall | 2007 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Viggo Törnqvist | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler |
Guldtid: 1.15 |
Silvertid: 1.25 |
Bronstid: 1.35 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 39.25 | 1:25.78 | |||||
2 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 39.93 | 1:26.80 | |||||
3 | Elisa Andersson Darin | 2008 | Täby Sim | 45.03 | 1:35.78 | |||||
4 | Tilda Carlsson | 2006 | Täby Sim | 44.91 | 1:37.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.22 |
Silvertid: 0.25 |
Bronstid: 0.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Lörinc | 2007 | Täby Sim | 18.49 | ||||||
2 | Bea Hellborg | 2006 | Täby Sim | 19.16 | ||||||
3 | Chenwei (nina) Zhang | 2008 | Täby Sim | 20.33 | ||||||
4 | Isabell Wertheim | 2008 | Täby Sim | 21.00 | ||||||
5 | Tianjiao Luo | 2008 | Täby Sim | 22.13 | ||||||
6 | Vilhelm Perrier | 2009 | Täby Sim | 24.28 | ||||||
7 | Isabelle Isufi Berlin | 2008 | Täby Sim | 24.43 | ||||||
8 | Hedda Härning-Nilsson | 2008 | Täby Sim | 24.54 | ||||||
9 | Erik Lagergren | 2004 | Täby Sim | 24.95 | ||||||
10 | Freja Hoffert | 2008 | Täby Sim | 25.65 | ||||||
11 | Elias Steinle | 2007 | Täby Sim | 26.44 | ||||||
12 | Hugo Zuhr | 2007 | Täby Sim | 26.65 | ||||||
13 | Cornelia Sjöberg | 2008 | Täby Sim | 27.22 | ||||||
14 | Malte Steinle | 2009 | Täby Sim | 27.58 | ||||||
15 | Maria Bebenek | 2010 | Täby Sim | 28.42 | ||||||
16 | Teya Degerbalkan | 2009 | Täby Sim | 28.69 | ||||||
17 | Ellen Franzén | 2009 | Täby Sim | 29.01 | ||||||
18 | Satoshi Shirabe | 2006 | Täby Sim | 30.68 | ||||||
19 | Elis Bergman | 2007 | Täby Sim | 30.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler |
Guldtid: 0.40 |
Silvertid: 0.46 |
Bronstid: 0.53 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Hjertèn | 2008 | Täby Sim | 45.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2018-11-25 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 12, 100m Medley Mixed, Finaler |
Guldtid: 1.40 |
Silvertid: 1.50 |
Bronstid: Genomföra |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Lörinc | 2007 | Täby Sim | 46.30 | 1:34.34 | |||||
2 | Nora Mikalsen | 2008 | Täby Sim | 45.44 | 1:36.73 | |||||
3 | Emilia Rylander | 2008 | Täby Sim | 47.93 | 1:41.16 | |||||
4 | Elsa Samuelsson | 2006 | Täby Sim | 49.24 | 1:41.17 | |||||
5 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 50.17 | 1:42.19 | |||||
6 | Beata Beckmann | 2007 | Täby Sim | 49.28 | 1:44.97 | |||||
7 | Whilda Göransson | 2006 | Täby Sim | 51.33 | 1:46.19 | |||||
8 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 48.18 | 1:46.28 | |||||
9 | Noel Lundström | 2007 | Täby Sim | 52.46 | 1:46.47 | |||||
10 | Oliver Bronsdon | 2008 | Täby Sim | 51.17 | 1:49.17 | |||||
11 | Caitlin Lenstad | 2008 | Täby Sim | 52.92 | 1:50.23 | |||||
12 | Nina Wang | 2008 | Täby Sim | 53.06 | 1:50.41 | |||||
- | Anton Thermaenius | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Elin Javehed | 2009 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ester von Goës | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:33 |