2019-12-08   07:08:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska Mästerskapen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen DM/JDM    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  LASS och ÖSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Distriktrekord Seniorer: Oscar Ekström 1:44.58 2014-11-21 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström 1:44.58 2014-11-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Markus Malm  1997    629  27.57  57.12  1:26.80    1:55.95   
  Jönköpings Simsällskap  1:53.16                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000    622  27.47  57.31  1:27.44    1:56.40   
  Jönköpings Simsällskap  1:53.27                 
                     
Filip Grimberg  1998    617  27.29  57.28  1:27.19    1:56.72   
  Jönköpings Simsällskap  1:50.74                 
                     
Alfred Åström  1997    569  28.64  59.29  1:29.37    1:59.85   
  Linköpings Allmänna SS  2:04.35                 
                     
Mattias Grynning  1999    545  28.37  59.35  1:30.51    2:01.59   
  Linköpings Allmänna SS  2:03.27                 
                     
Matthias Sandström-Karlsson  1998    529  28.44  59.69  1:30.95    2:02.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:03.59                 
                     
Oskar Axandersson  2002    522  27.40  59.46  1:32.03    2:03.39   
  Växjö Simsällskap  2:02.18                 
                     
Naevid Kiasat  2001    518  28.94  1:00.50  1:32.38    2:03.69   
  Linköpings Allmänna SS  2:02.79                 
                     
Gustav Edlund  2004    498  29.43  1:01.61  1:34.60    2:05.33   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.09                 
                     
10  Job Sanders  2003    490  28.30  59.83  1:32.78    2:06.04   
  Jönköpings Simsällskap  2:02.97                 
                     
11  Ruben Staaf  2002    488  29.93  1:01.88  1:34.39    2:06.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.45                 
                     
12  Frank Raunio  2000    486  29.82  1:01.70  1:34.98    2:06.35   
  Kalmar Simsällskap  2:06.05                 
                     
13  Philip Turkowitch  2003    485  28.54  1:00.08  1:33.45    2:06.42   
  Kalmar Simsällskap  2:04.45                 
                     
14  Oliver Tykesson  2000    485  28.53  1:00.16  1:32.91    2:06.47   
  Linköpings Allmänna SS  2:05.02                 
                     
15  Patrik Petkoczi  2002    483  29.41  1:01.69  1:34.62    2:06.63   
  Jönköpings Simsällskap  2:08.33                 
                     
16  Gabriel Eriksson  2004    480  29.80  1:02.20  1:34.72    2:06.86   
  Jönköpings Simsällskap  2:07.53                 
                     
17  Sergej Basov  2003    462  29.18  1:02.75  1:36.65    2:08.54   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:14.14                 
                     
18  William Barkehed  2003    459  29.63  1:02.68  1:36.54    2:08.77   
  Linköpings Allmänna SS  2:11.56                 
                     
19  Gustav Fahlström  2005    458  30.02  1:03.09  1:36.71    2:08.88   
  Motala Simsällskap  2:13.19                 
                     
20  Anton Bäckman  2003    457  30.15  1:02.71  1:36.11    2:08.95   
  Värnamo Simsällskap  2:09.53                 
                     
21  Yousef Souhil  2002    446  29.71  1:02.64  1:37.20    2:10.01   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
22  Leopold Grinnemo  2005    415  30.31  1:04.67  1:39.29    2:13.14   
  Jönköpings Simsällskap  2:14.48                 
                     
23  Alvin Eriksson  2003    401  29.82  1:04.14  1:39.63    2:14.65   
  Växjö Simsällskap  2:09.89                 
                     
24  Emanuel Tidåsen  2002    401  29.74  1:03.77  1:38.91    2:14.72   
  Växjö Simsällskap  2:14.19                 
                     
25  Joakim Sühl  2000    338  32.60  1:08.86  1:46.54    2:22.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:31.51                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner