2020-02-22   02:27:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Powerbank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005      31.18  1:05.29  1:39.98    2:13.58   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.12                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006      31.10  1:05.79  1:41.16    2:15.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.66                 
                     
Asta Palmund  2005      31.66  1:06.47  1:42.17    2:17.05   
  Roskilde Svømning  2:19.00                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      32.35  1:07.86  1:43.97    2:18.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.83                 
                     
Victoria W. Stahl  2005      31.26  1:06.41  1:43.51    2:21.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.19                 
                     
Molly Namensen  2006      32.69  1:08.82  1:45.24    2:21.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.62                 
                     
Falka Tind  2006      33.82  1:10.20  1:46.68    2:21.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.74                 
                     
Juliane Bo Andersen  2005      32.80  1:09.71  1:46.84    2:23.61   
  Roskilde Svømning  2:19.86                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006      33.62  1:09.79  1:46.75    2:23.70   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.54                 
                     
10  Anna R. Strøbek  2005      33.39  1:10.28  1:47.77    2:24.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.61                 
                     
11  Alberte Kreiser-Petersen  2005      33.02  1:09.64  1:47.51    2:24.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.01                 
                     
12  Natacha Munch  2005      32.92  1:10.19  1:48.69    2:25.41   
  Solrød Svømmeklub  2:24.45                 
                     
13  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      32.27  1:08.79  1:47.48    2:25.56   
  Solrød Svømmeklub  2:21.58                 
                     
14  Zoe Overby Traberg  2006      35.74  1:14.12  1:50.91    2:27.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.86                 
                     
15  Nynne Zandra Opperfelt  2006      33.23  1:11.28  1:50.31    2:29.26   
  Solrød Svømmeklub  2:31.34                 
                     
16  Christine Stubbe Lundsby  2006      33.73  1:12.17  1:52.24    2:30.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.90                 
                     
17  Ann-Katrine Windfeld  2006      34.55  1:12.43  1:52.00    2:30.22   
  Vejle Svømmeklub  2:28.78                 
                     
18  Julie Heurlin Lunding  2006      35.89  1:15.03  1:54.48    2:31.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.30                 
                     
19  Sara Kaarup Andersen  2006      35.56  1:14.84  1:54.81    2:32.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.90                 
                     
20  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      36.24  1:14.86  1:54.51    2:33.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.28                 
                     
21  Sophia Jochumsen  2006      35.08  1:14.31  1:55.22    2:34.93   
  Vejle Svømmeklub  2:33.71                 
                     
22  Klara Frida Johansen  2005      33.38  1:13.89  1:54.97    2:35.54   
  Roskilde Svømning  2:40.98                 
                     
23  Emma Hansen  2007      37.23  1:17.42  1:58.10    2:37.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.36                 
                     
24  Amanda L. Munch-Jensen  2005      35.18  1:14.74  1:56.66    2:38.04   
  Solrød Svømmeklub  2:40.96                 
                     
25  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006      36.51  1:17.44  2:00.35    2:40.46   
  Solrød Svømmeklub  2:58.84                 
                     
26  Charlotte Hjortshøj  2006      35.51  1:16.10  1:58.47    2:40.74   
  Solrød Svømmeklub  2:37.58                 
                     
27  Frederikke Olsen  2006      40.12  1:22.88  2:05.55    2:43.41   
  Roskilde Svømning  2:56.93                 
                     
28  Sarah Laursen  2007      38.26  1:20.79  2:02.90    2:44.45   
  Vejle Svømmeklub  2:52.41                 
                     
29  Hanna Rørbech  2006      37.97  1:19.45  2:02.14    2:44.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:53.96                 
                     
30  Katja Poulsen  2006      36.27  1:18.77  2:03.27    2:45.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:44.76                 
                     
31  Laura Frost Rainer  2005      35.97  1:19.02  2:03.64    2:47.71   
  Vejle Svømmeklub  2:45.15                 
                     
32  Amanda Aidinian  2007      37.89  1:21.16  2:07.37    2:51.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:00.12                 
                     
33  Smilla Hauge  2007      40.87  1:26.03  2:10.68    2:51.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:09.22                 
                     
34  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      38.15  1:22.17  2:08.28    2:52.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:05.29                 
                     
35  Emma Haagen  2006      39.12  1:23.69  2:10.15    2:53.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:04.15                 
                     
36  Laura Jørgensen  2007      40.69  1:25.24  2:10.20    2:53.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:07.63                 
                     
37  Zenia Englund  2008      39.34  1:24.54  2:11.38    2:56.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:06.79                 
                     
38  Caroline Bluhm  2006      41.08  1:26.88  2:13.95    2:58.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
39  Ingeborg Fleron Qvant  2007      39.87  1:26.37  2:14.27    2:58.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
40  Silje Sørensen  2007      40.79  1:27.71  2:16.10    3:01.31   
  Roskilde Svømning  3:07.21                 
                     
41  Freja Fyller Jacobsen  2007      41.62  1:29.19  2:18.39    3:05.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:16.02                 
                     
42  Nora Berg  2006      43.02  1:32.65  2:23.68    3:11.01   
  Roskilde Svømning  3:19.00                 
                     
43  Sophie Harborg Fuchs  2007      41.84  1:32.14  2:22.31    3:11.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:23.23                 
                     
44  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007      43.90  1:35.18  2:28.48    3:20.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:34.74                 
                     
45  Sofia Tang  2008      46.00  1:40.03  2:35.12    3:31.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:40.54                 
                     
46  Maja Procter  2008      47.82  1:45.40  2:43.95    3:38.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:29.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark