2020-02-22   02:32:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Sponsor: PF Concept 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005      29.89        1:02.56   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.82                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005      30.64        1:03.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.20                 
                     
Antoinette Zafra  2005      31.07        1:03.80   
  Roskilde Svømning  1:04.77                 
                     
Asta Palmund  2005      31.39        1:04.46   
  Roskilde Svømning  1:04.57                 
                     
Juliane Bo Andersen  2005      30.93        1:04.95   
  Roskilde Svømning  1:05.57                 
                     
Klara Frida Johansen  2005      30.58        1:04.98   
  Roskilde Svømning  1:07.62                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      31.19        1:05.47   
  Solrød Svømmeklub  1:05.67                 
                     
Mille Maxwell Berthou  2005      30.77        1:05.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.28                 
                     
Natacha Munch  2005      32.15        1:06.14   
  Solrød Svømmeklub  1:06.39                 
                     
10  Lise Refsgaard  2005      31.58        1:06.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.26                 
                     
11  Victoria W. Stahl  2005      31.71        1:06.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.05                 
                     
12  Anna R. Strøbek  2005      32.62        1:07.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.68                 
                     
13  Mette Barfoot  2005      32.75        1:08.36   
  Vejle Svømmeklub  1:07.38                 
                     
14  Matilde Schmidt-Lund  2005      32.87        1:08.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.51                 
                     
15  Laura Frost Rainer  2005      32.39        1:09.68   
  Vejle Svømmeklub  1:13.00                 
                     
16  Amanda L. Munch-Jensen  2005      34.34        1:12.25   
  Solrød Svømmeklub  1:15.06                 
                     
17  Sophie Kronborg  2005      35.60        1:13.94   
  Vejle Svømmeklub  1:14.60                 
                     
18  Filippa Walløe  2005      34.99        1:14.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.23                 
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
Sponsor: PF Concept 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006      31.43        1:03.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.25                 
                     
Molly Namensen  2006      31.65        1:05.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.33                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006      32.28        1:06.69   
  Solrød Svømmeklub  1:07.91                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006      32.31        1:07.62   
  Vejle Svømmeklub  1:09.21                 
                     
Alba Mantoni  2006      32.75        1:07.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.42                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006      33.05        1:08.30  Deltager ikke i finalen 
  Solrød Svømmeklub  1:08.01                 
                     
Lara Smerdal  2006      33.14        1:08.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.72                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006      32.56        1:08.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.20                 
                     
Molly Sczzepanski  2006      32.79        1:08.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.19                 
                     
10  Julie Heurlin Lunding  2006      33.35        1:08.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.38                 
                     
11  Siv Reimer  2006      32.90        1:08.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.49                 
                     
12  Nynne Zandra Opperfelt  2006      33.14        1:09.34   
  Solrød Svømmeklub  1:09.99                 
                     
13  Christine Stubbe Lundsby  2006      33.49        1:09.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.38                 
                     
14  Charlotte Hjortshøj  2006      33.21        1:09.86   
  Solrød Svømmeklub  1:12.90                 
                     
15  Sara Kaarup Andersen  2006      34.04        1:10.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.21                 
                     
16  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      33.91        1:10.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.63                 
                     
17  Sophia Jochumsen  2006      34.20        1:10.52   
  Vejle Svømmeklub  1:13.59                 
                     
18  Johanne Hummelmose  2006      33.40        1:10.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.72                 
                     
19  Rebecca Ella Madsen  2006      33.95        1:10.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.46                 
                     
20  Jaqueline Haack  2006      33.92        1:11.23   
  Solrød Svømmeklub  1:10.07                 
                     
21  Frederikke Olsen  2006      35.93        1:12.92   
  Roskilde Svømning  1:19.22                 
                     
22  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006      36.26        1:13.68   
  Solrød Svømmeklub  1:13.03                 
                     
23  Hanna Rørbech  2006      36.62        1:15.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.59                 
                     
24  Katja Poulsen  2006      35.98        1:16.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.39                 
                     
25  Signe Schnabelrauch  2006      35.23        1:16.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.85                 
                     
26  Emma Haagen  2006      37.91        1:18.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.15                 
                     
27  Emma Spang  2006      37.17        1:18.80   
  Solrød Svømmeklub  1:18.50                 
                     
28  Rosa Cornelia Barrisøe  2006      37.82        1:20.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.74                 
                     
29  Caroline Bluhm  2006      38.75        1:21.91   
  Roskilde Svømning  1:30.08                 
                     
30  Maja Hansen  2006      40.78        1:23.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.54                 
                     
31  Nora Berg  2006      42.56        1:28.03   
  Roskilde Svømning  1:33.35                 
                     
Anna Hinsch Lauritzen  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.05                 
                     
Dicte Probst  2006              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.40                 
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
Sponsor: PF Concept 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007      32.18        1:07.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.15                 
                     
Sophie Flamand  2007      36.51        1:17.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.61                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007      37.97        1:18.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.47                 
                     
Ingeborg Fleron Qvant  2007      37.90        1:20.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.49                 
                     
Silje Sørensen  2007      38.46        1:21.27   
  Roskilde Svømning  1:23.90                 
                     
Isabella M. Madsen  2007      40.08        1:23.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.81                 
                     
Edith Louise Vedel  2007      41.40        1:28.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.43                 
                     
Ingrid Stokholm Ellehøj  2007      41.85        1:30.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.33                 
                     
Mia Højer Poulsen  2007      44.11        1:32.72   
  Solrød Svømmeklub  1:40.80                 
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
Sponsor: PF Concept 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Liechti  2008      35.06        1:14.26   
  Solrød Svømmeklub  1:11.99                 
                     
Alberte K. Jakobsen  2008      45.03        1:32.45  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.55                 
                     
Ida Fam  2008      42.98        1:32.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Maja Procter  2008      42.98        1:32.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.98                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008      44.04        1:33.12   
  Solrød Svømmeklub  1:37.76                 
                     
Sofia Tang  2008      44.45        1:35.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Thilde Jølver Rasmussen  2008      52.74        1:56.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:51.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark