2020-06-04   07:50:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Dell 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    38.42  1:20.65  2:02.91    2:45.56   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.26  1:23.15  2:06.68    2:50.02   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.82  1:24.15  2:08.45    2:52.51   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.65  1:24.65  2:09.85    2:53.75   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.17  1:26.07  2:12.01    2:57.29   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.33  1:29.04  2:15.03    3:00.72   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.84  1:29.80  2:17.35    3:02.17   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    42.56  1:29.40  2:16.95    3:03.77   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub    43.36  1:32.15  2:20.48    3:06.45   
10  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.17  1:32.65  2:21.37    3:08.27   
11  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.92  1:32.62  2:21.10    3:09.30   
12  Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    43.63  1:33.51  2:23.18    3:12.20   
13  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub    42.06  1:30.86  2:22.40    3:14.25   
14  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.88  1:36.18  2:25.67    3:15.10   
15  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.43  1:31.37  2:22.77    3:15.25   
16  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.74  1:37.40  2:30.00    3:22.61   
17  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.14  1:37.66  2:31.80    3:25.83   
18  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.37  1:41.05  2:34.18    3:26.86   
19  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.90  1:41.60  2:38.00    3:32.76   
20  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    49.44  1:43.84  2:40.10    3:36.08   
21  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.82  1:44.73  2:41.14    3:38.08   
22  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    49.56  1:48.42  2:48.56    3:47.84   
23  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.61  1:58.51  3:00.91    4:03.29   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  to flyben125m.sw7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark