2020-05-27   04:31:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sälsimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Sön 09.00

Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 38, 50m Fjäril Damer 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Abetula AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nea Hjortsberg 2004 Simklubben Ägir 0.67 30.53
2 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap 0.68 31.54 +1.01
3 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap 0.77 32.02 +1.49
4 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap 0.64 33.06 +2.53
5 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 0.71 33.26 +2.73
6 Saga Hållander 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.74 34.69 +4.16
7 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap 34.93 +4.40
7 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 0.71 34.93 +4.40
9 Lena Svedberg 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.62 35.03 +4.50
10 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap 0.68 35.38 +4.85
11 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 0.78 36.19 +5.66
12 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.74 36.90 +6.37
13 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap 0.73 38.19 +7.66
14 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 38.61 +8.08
14 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap 0.65 38.61 +8.08
16 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap 0.76 38.95 +8.42
17 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap 0.70 39.94 +9.41
18 Tuva Wallskog 2004 Simklubben Ägir 0.84 40.02 +9.49
19 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 0.96 41.27 +10.74
20 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.88 42.42 +11.89
21 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap 0.74 44.18 +13.65
22 Agnes Burman 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.84 44.37 +13.84
23 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.93 45.04 +14.51
24 Ida Karlsson 2005 Söderhamns Simsällskap 0.80 50.42 +19.89
Grenen officiell:  2018-10-21 11:29:30
Event 38, 50m Fjäril Damer 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Abetula AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 0.69 30.08
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap 0.70 30.42 +0.34
3 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap 0.68 30.47 +0.39
4 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap 0.72 32.02 +1.94
5 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 32.63 +2.55
6 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap 0.74 35.27 +5.19
7 Maja Bostedt 2003 Härnösands Simsällskap 0.75 37.95 +7.87
8 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb 0.82 39.26 +9.18
9 Isabelle de la Rosée 2002 Matfors Simsällskap 39.46 +9.38
10 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap 40.24 +10.16
11 Alva Eliasson 2003 Simklubben Ägir 0.86 45.76 +15.68
Grenen officiell:  2018-10-21 11:29:30
2018-10-21 11:30:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner