2021-02-28   11:51:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  23 november 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2018         
 
 
Gren 4, 4x100m IM Herrar A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Simklubben Elfsborg  1999  Simklubben Elfsborg            4:10.11   
  Elliot Olsson  1999      28.38  59.05      59.05   
  Samuel Rudqvist  1999      27.30  1:01.12      2:00.17   
  Viktor Sjöström  2001      28.87  1:04.64      3:04.81   
  David Engström  2001      29.92  1:05.30      4:10.11   
                     
Kungälvs Herrar 1  1992  Kungälvs Simsällskap            4:11.13   
  Johan Hildesson  1992      28.13  1:01.87      1:01.87   
  Daniel Andersson  1997      30.57  1:05.04      2:06.91   
  Martin Isaksson  1998      30.41  1:06.18      3:13.09   
  Anton Arvidsson  1994      26.20  58.04      4:11.13   
                     
S02 Lag 1  2003  Simklubben S 02            4:22.31   
  Philip Zasowski  2002      29.62  1:05.92      1:05.92   
  Oscar Sjöström  2003      29.96  1:06.02      2:11.94   
  Noah Emanuelsson  2003      30.24  1:06.83      3:18.77   
  Felix Wrakén  2003      29.15  1:03.54      4:22.31   
                     
Växjö Simsällskap  2002  Växjö Simsällskap            4:24.84   
  Oskar Axandersson  2002      29.04  1:02.30      1:02.30   
  Alvin Eriksson  2003      30.04  1:05.58      2:07.88   
  Gustav Hammarstedt  2002      30.90  1:07.66      3:15.54   
  Emanuel Tidåsen  2002      29.29  1:09.30      4:24.84   
                     
Göteborg Sim Lag 1  1995  Göteborg Sim            4:26.86   
  Max Feng  2001      29.62  1:03.25      1:03.25   
  Karl Bohlin  2001      30.03  1:04.74      2:07.99   
  Loke Egnell  2003      30.61  1:09.75      3:17.74   
  Måns Tangvald  1995      31.01  1:09.12      4:26.86   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            4:34.95   
  Vide Troberg Eskola  2003      30.31  1:06.22      1:06.22   
  Maximus Murray  2003      32.91  1:10.79      2:17.01   
  Noel Bohlin  2003      32.84  1:10.62      3:27.63   
  Linus Olofsson  2003      30.98  1:07.32      4:34.95   
                     
Göteborg Sim Lag 2  2000  Göteborg Sim            4:53.76   
  Love Mellegård Fastén  2003      30.60  1:10.34      1:10.34   
  Eric Jigrup  2000      35.72  1:16.09      2:26.43   
  August Rättgård  2003      36.10  1:18.50      3:44.93   
  Axel Lindström  2003      31.15  1:08.83      4:53.76   
                     
Kungälvs Herrar 2  1998  Kungälvs Simsällskap            5:16.28   
  Linus Krohn  2005      34.97  1:16.85      1:16.85   
  Filip Håll  2002      33.93  1:13.27      2:30.12   
  Frej Andersson-Öberg  2006      39.26  1:23.79      3:53.91   
  Svante Tjernström  2007      36.96  1:22.37      5:16.28   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  23 november 2018 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  17:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner