2019-08-22   09:55:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 14 november 2018 kl. 09:30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018
Event 10, 800m Frisim Damer Junior - Final
Sponsor: JSM: Lyko.se, SM: Ångaloppet
WR 7:59.34 Mireia Belmonte Garcia 1990 ESP ESP Berlin GER 2013-08-10
WJ 7:59.44 Wang Jianjiahe 2002 CHN CHN Budapest HUN 2018-10-06
ER 7:59.34 Mireia Belmonte Garcia 1990 ESP ESP Berlin GER 2013-08-10
EJ 8:11.99 JEB 1900 2015-01-01
NR 8:04.61 Lotte Friis 1988 DEN DEN Berlin GER 2009-11-14
SR 8:19.28 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran SWE Nimes FRA 2007-12-07
SJ 8:32.19 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2015-01-26
MR 8:25.72 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran SWE Jönköping SWE 2007-11-25
VM 8:27.36
NM 8:36.35
8:49.70
NY 9:04.83
FM: Hanna Eriksson (1999) 8:36.60 FJ: Hanna Eriksson (1999) 8:36.60
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap +0.82 812 8:33.68 NM
50m: 28.73
100m: 1:00.22
(31.49)
150m: 1:32.18
(31.96)
200m: 2:04.43
(32.25)
250m: 2:36.70
(32.27)
300m: 3:08.96
(32.26)
350m: 3:41.34
(32.38)
400m: 4:13.90
(32.56)
450m: 4:46.06
(32.16)
500m: 5:18.42
(32.36)
550m: 5:51.09
(32.67)
600m: 6:23.36
(32.27)
650m: 6:55.74
(32.38)
700m: 7:28.52
(32.78)
750m: 8:01.30
(32.78)
800m: 8:33.68
(32.38)
2 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.73 749 8:47.74 +14.06
50m: 30.08
100m: 1:02.76
(32.68)
150m: 1:36.17
(33.41)
200m: 2:09.54
(33.37)
250m: 2:42.91
(33.37)
300m: 3:16.35
(33.44)
350m: 3:49.84
(33.49)
400m: 4:22.96
(33.12)
450m: 4:56.38
(33.42)
500m: 5:29.59
(33.21)
550m: 6:02.80
(33.21)
600m: 6:36.03
(33.23)
650m: 7:09.29
(33.26)
700m: 7:42.52
(33.23)
750m: 8:15.56
(33.04)
800m: 8:47.74
(32.18)
3 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun +0.71 745 8:48.60 +14.92
50m: 30.28
100m: 1:02.90
(32.62)
150m: 1:36.12
(33.22)
200m: 2:09.23
(33.11)
250m: 2:42.50
(33.27)
300m: 3:16.09
(33.59)
350m: 3:49.53
(33.44)
400m: 4:22.58
(33.05)
450m: 4:55.70
(33.12)
500m: 5:28.92
(33.22)
550m: 6:02.25
(33.33)
600m: 6:35.91
(33.66)
650m: 7:09.50
(33.59)
700m: 7:42.95
(33.45)
750m: 8:16.35
(33.40)
800m: 8:48.60
(32.25)
4 Lucie Hanquet 2003 Föreningen Göteborg Sim +0.78 720 8:54.60 +20.92
50m: 30.01
100m: 1:02.95
(32.94)
150m: 1:37.10
(34.15)
200m: 2:10.91
(33.81)
250m: 2:44.38
(33.47)
300m: 3:18.28
(33.90)
350m: 3:52.46
(34.18)
400m: 4:25.96
(33.50)
450m: 4:59.76
(33.80)
500m: 5:33.47
(33.71)
550m: 6:07.11
(33.64)
600m: 6:40.91
(33.80)
650m: 7:14.86
(33.95)
700m: 7:48.37
(33.51)
750m: 8:22.04
(33.67)
800m: 8:54.60
(32.56)
5 Marion Hanquet 2001 Föreningen Göteborg Sim +0.68 707 8:57.99 +24.31
50m: 30.33
100m: 1:03.32
(32.99)
150m: 1:36.60
(33.28)
200m: 2:10.42
(33.82)
250m: 2:44.12
(33.70)
300m: 3:17.80
(33.68)
350m: 3:51.83
(34.03)
400m: 4:25.73
(33.90)
450m: 4:59.79
(34.06)
500m: 5:33.89
(34.10)
550m: 6:07.97
(34.08)
600m: 6:42.58
(34.61)
650m: 7:16.54
(33.96)
700m: 7:51.23
(34.69)
750m: 8:25.21
(33.98)
800m: 8:57.99
(32.78)
6 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.70 700 8:59.81 +26.13
50m: 30.59
100m: 1:03.92
(33.33)
150m: 1:37.64
(33.72)
200m: 2:11.81
(34.17)
250m: 2:45.58
(33.77)
300m: 3:19.55
(33.97)
350m: 3:53.76
(34.21)
400m: 4:27.86
(34.10)
450m: 5:01.94
(34.08)
500m: 5:35.81
(33.87)
550m: 6:10.16
(34.35)
600m: 6:44.40
(34.24)
650m: 7:18.33
(33.93)
700m: 7:52.77
(34.44)
750m: 8:26.57
(33.80)
800m: 8:59.81
(33.24)
7 Josephine Mikkelsen 2002 Simklubben Poseidon +0.77 690 9:02.43 +28.75
50m: 30.92
100m: 1:03.98
(33.06)
150m: 1:37.38
(33.40)
200m: 2:10.75
(33.37)
250m: 2:44.29
(33.54)
300m: 3:18.09
(33.80)
350m: 3:51.79
(33.70)
400m: 4:25.59
(33.80)
450m: 4:59.45
(33.86)
500m: 5:33.87
(34.42)
550m: 6:08.57
(34.70)
600m: 6:43.31
(34.74)
650m: 7:18.16
(34.85)
700m: 7:53.26
(35.10)
750m: 8:28.22
(34.96)
800m: 9:02.43
(34.21)
8 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap +0.66 680 9:04.91 +31.23
50m: 31.16
100m: 1:04.28
(33.12)
150m: 1:37.53
(33.25)
200m: 2:11.23
(33.70)
250m: 2:45.31
(34.08)
300m: 3:19.30
(33.99)
350m: 3:53.35
(34.05)
400m: 4:27.60
(34.25)
450m: 5:01.97
(34.37)
500m: 5:36.69
(34.72)
550m: 6:11.57
(34.88)
600m: 6:46.52
(34.95)
650m: 7:21.00
(34.48)
700m: 7:56.10
(35.10)
750m: 8:31.18
(35.08)
800m: 9:04.91
(33.73)
9 Emma Magnusson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.70 679 9:05.35 +31.67
50m: 30.31
100m: 1:03.60
(33.29)
150m: 1:37.60
(34.00)
200m: 2:11.44
(33.84)
250m: 2:45.26
(33.82)
300m: 3:19.10
(33.84)
350m: 3:53.35
(34.25)
400m: 4:28.01
(34.66)
450m: 5:02.95
(34.94)
500m: 5:38.06
(35.11)
550m: 6:12.88
(34.82)
600m: 6:47.74
(34.86)
650m: 7:22.80
(35.06)
700m: 7:58.24
(35.44)
750m: 8:33.29
(35.05)
800m: 9:05.35
(32.06)
10 Moa Karlsson 2002 Simklubben Poseidon +0.70 676 9:05.94 +32.26
50m: 30.60
100m: 1:03.64
(33.04)
150m: 1:37.35
(33.71)
200m: 2:11.27
(33.92)
250m: 2:44.91
(33.64)
300m: 3:19.02
(34.11)
350m: 3:53.16
(34.14)
400m: 4:27.76
(34.60)
450m: 5:02.36
(34.60)
500m: 5:37.17
(34.81)
550m: 6:11.86
(34.69)
600m: 6:46.75
(34.89)
650m: 7:21.77
(35.02)
700m: 7:57.06
(35.29)
750m: 8:32.13
(35.07)
800m: 9:05.94
(33.81)
11 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.65 667 9:08.56 +34.88
50m: 31.33
100m: 1:04.78
(33.45)
150m: 1:38.67
(33.89)
200m: 2:12.92
(34.25)
250m: 2:47.35
(34.43)
300m: 3:21.83
(34.48)
350m: 3:56.57
(34.74)
400m: 4:31.34
(34.77)
450m: 5:05.97
(34.63)
500m: 5:40.73
(34.76)
550m: 6:15.83
(35.10)
600m: 6:50.93
(35.10)
650m: 7:25.81
(34.88)
700m: 8:00.70
(34.89)
750m: 8:35.67
(34.97)
800m: 9:08.56
(32.89)
12 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap +0.70 663 9:09.58 +35.90
50m: 30.67
100m: 1:04.20
(33.53)
150m: 1:38.19
(33.99)
200m: 2:12.39
(34.20)
250m: 2:46.84
(34.45)
300m: 3:21.45
(34.61)
350m: 3:56.35
(34.90)
400m: 4:31.37
(35.02)
450m: 5:06.69
(35.32)
500m: 5:41.82
(35.13)
550m: 6:16.89
(35.07)
600m: 6:51.92
(35.03)
650m: 7:26.76
(34.84)
700m: 8:01.58
(34.82)
750m: 8:36.31
(34.73)
800m: 9:09.58
(33.27)
13 Alice Thörnros 2001 Jönköpings Simsällskap +0.77 663 9:09.66 +35.98
50m: 30.46
100m: 1:03.55
(33.09)
150m: 1:37.66
(34.11)
200m: 2:12.10
(34.44)
250m: 2:46.43
(34.33)
300m: 3:21.18
(34.75)
350m: 3:56.04
(34.86)
400m: 4:31.12
(35.08)
450m: 5:06.05
(34.93)
500m: 5:41.10
(35.05)
550m: 6:16.04
(34.94)
600m: 6:50.85
(34.81)
650m: 7:25.78
(34.93)
700m: 8:00.93
(35.15)
750m: 8:35.74
(34.81)
800m: 9:09.66
(33.92)
14 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.76 659 9:10.73 +37.05
50m: 31.40
100m: 1:05.20
(33.80)
150m: 1:39.36
(34.16)
200m: 2:13.56
(34.20)
250m: 2:47.86
(34.30)
300m: 3:22.46
(34.60)
350m: 3:57.14
(34.68)
400m: 4:32.19
(35.05)
450m: 5:07.42
(35.23)
500m: 5:42.43
(35.01)
550m: 6:17.83
(35.40)
600m: 6:53.18
(35.35)
650m: 7:28.39
(35.21)
700m: 8:03.29
(34.90)
750m: 8:37.95
(34.66)
800m: 9:10.73
(32.78)
15 Ebba Hallbäck 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.82 659 9:10.74 +37.06
50m: 30.10
100m: 1:02.97
(32.87)
150m: 1:36.55
(33.58)
200m: 2:10.36
(33.81)
250m: 2:43.94
(33.58)
300m: 3:17.94
(34.00)
350m: 3:52.03
(34.09)
400m: 4:26.20
(34.17)
450m: 5:00.80
(34.60)
500m: 5:35.65
(34.85)
550m: 6:11.01
(35.36)
600m: 6:46.71
(35.70)
650m: 7:22.39
(35.68)
700m: 7:58.69
(36.30)
750m: 8:34.36
(35.67)
800m: 9:10.74
(36.38)
16 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.69 655 9:11.72 +38.04
50m: 30.63
100m: 1:04.98
(34.35)
150m: 1:39.62
(34.64)
200m: 2:14.52
(34.90)
250m: 2:49.09
(34.57)
300m: 3:24.07
(34.98)
350m: 3:59.21
(35.14)
400m: 4:33.94
(34.73)
450m: 5:08.47
(34.53)
500m: 5:43.26
(34.79)
550m: 6:18.30
(35.04)
600m: 6:53.18
(34.88)
650m: 7:28.20
(35.02)
700m: 8:03.03
(34.83)
750m: 8:38.09
(35.06)
800m: 9:11.72
(33.63)
17 Agnes Arberg 2001 Jönköpings Simsällskap +0.65 652 9:12.78 +39.10
50m: 31.86
100m: 1:05.43
(33.57)
150m: 1:39.72
(34.29)
200m: 2:14.28
(34.56)
250m: 2:48.87
(34.59)
300m: 3:23.49
(34.62)
350m: 3:58.25
(34.76)
400m: 4:33.22
(34.97)
450m: 5:08.14
(34.92)
500m: 5:43.27
(35.13)
550m: 6:18.47
(35.20)
600m: 6:54.29
(35.82)
650m: 7:29.25
(34.96)
700m: 8:03.99
(34.74)
750m: 8:38.89
(34.90)
800m: 9:12.78
(33.89)
18 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap +0.78 650 9:13.32 +39.64
50m: 31.22
100m: 1:05.63
(34.41)
150m: 1:40.40
(34.77)
200m: 2:15.34
(34.94)
250m: 2:49.98
(34.64)
300m: 3:24.47
(34.49)
350m: 3:59.25
(34.78)
400m: 4:34.12
(34.87)
450m: 5:09.09
(34.97)
500m: 5:44.10
(35.01)
550m: 6:18.61
(34.51)
600m: 6:53.97
(35.36)
650m: 7:29.53
(35.56)
700m: 8:05.44
(35.91)
750m: 8:40.59
(35.15)
800m: 9:13.32
(32.73)
19 Johanna Palmkvist 1999 Helsingborgs Simsällskap +0.72 640 9:16.07 +42.39
50m: 31.38
100m: 1:05.48
(34.10)
150m: 1:40.54
(35.06)
200m: 2:15.56
(35.02)
250m: 2:50.13
(34.57)
300m: 3:25.30
(35.17)
350m: 4:00.42
(35.12)
400m: 4:35.45
(35.03)
450m: 5:10.53
(35.08)
500m: 5:45.70
(35.17)
550m: 6:20.96
(35.26)
600m: 6:56.54
(35.58)
650m: 7:31.18
(34.64)
700m: 8:06.30
(35.12)
750m: 8:41.46
(35.16)
800m: 9:16.07
(34.61)
20 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.68 640 9:16.21 +42.53
50m: 31.19
100m: 1:05.52
(34.33)
150m: 1:40.15
(34.63)
200m: 2:14.93
(34.78)
250m: 2:49.88
(34.95)
300m: 3:24.79
(34.91)
350m: 3:59.92
(35.13)
400m: 4:35.02
(35.10)
450m: 5:10.32
(35.30)
500m: 5:45.31
(34.99)
550m: 6:20.72
(35.41)
600m: 6:56.33
(35.61)
650m: 7:32.11
(35.78)
700m: 8:07.47
(35.36)
750m: 8:42.67
(35.20)
800m: 9:16.21
(33.54)
21 Cornelia Eklund 2000 Väsby Simsällskap +0.67 630 9:19.08 +45.40
50m: 31.72
100m: 1:06.02
(34.30)
150m: 1:40.65
(34.63)
200m: 2:15.43
(34.78)
250m: 2:50.27
(34.84)
300m: 3:25.45
(35.18)
350m: 4:00.60
(35.15)
400m: 4:35.85
(35.25)
450m: 5:11.28
(35.43)
500m: 5:46.65
(35.37)
550m: 6:22.32
(35.67)
600m: 6:57.45
(35.13)
650m: 7:33.05
(35.60)
700m: 8:08.56
(35.51)
750m: 8:44.01
(35.45)
800m: 9:19.08
(35.07)
22 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap +0.80 606 9:26.27 +52.59
50m: 31.56
100m: 1:06.07
(34.51)
150m: 1:40.69
(34.62)
200m: 2:15.77
(35.08)
250m: 2:50.95
(35.18)
300m: 3:26.35
(35.40)
350m: 4:01.79
(35.44)
400m: 4:37.50
(35.71)
450m: 5:13.12
(35.62)
500m: 5:49.31
(36.19)
550m: 6:25.71
(36.40)
600m: 7:02.18
(36.47)
650m: 7:38.58
(36.40)
700m: 8:14.95
(36.37)
750m: 8:51.10
(36.15)
800m: 9:26.27
(35.17)
23 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim +0.67 596 9:29.45 +55.77
50m: 30.46
100m: 1:04.28
(33.82)
150m: 1:39.18
(34.90)
200m: 2:14.62
(35.44)
250m: 2:50.23
(35.61)
300m: 3:26.35
(36.12)
350m: 4:02.71
(36.36)
400m: 4:39.19
(36.48)
450m: 5:15.68
(36.49)
500m: 5:52.19
(36.51)
550m: 6:28.37
(36.18)
600m: 7:04.92
(36.55)
650m: 7:41.35
(36.43)
700m: 8:17.95
(36.60)
750m: 8:54.11
(36.16)
800m: 9:29.45
(35.34)
24 Tilde Anderberg-Richard 1999 Sjöbo Simsällskap +0.78 591 9:31.02 +57.34
50m: 31.11
100m: 1:05.86
(34.75)
150m: 1:41.40
(35.54)
200m: 2:17.39
(35.99)
250m: 2:53.65
(36.26)
300m: 3:29.89
(36.24)
350m: 4:06.18
(36.29)
400m: 4:42.61
(36.43)
450m: 5:18.43
(35.82)
500m: 5:54.13
(35.70)
550m: 6:30.77
(36.64)
600m: 7:06.92
(36.15)
650m: 7:43.20
(36.28)
700m: 8:19.04
(35.84)
750m: 8:55.88
(36.84)
800m: 9:31.02
(35.14)
25 Emma Roloff 2002 Södertörns Simsällskap +0.80 586 9:32.77 +59.09
50m: 31.46
100m: 1:05.04
(33.58)
150m: 1:39.44
(34.40)
200m: 2:14.05
(34.61)
250m: 2:49.11
(35.06)
300m: 3:24.12
(35.01)
350m: 3:59.78
(35.66)
400m: 4:35.75
(35.97)
450m: 5:12.19
(36.44)
500m: 5:49.08
(36.89)
550m: 6:25.87
(36.79)
600m: 7:02.55
(36.68)
650m: 7:39.77
(37.22)
700m: 8:17.51
(37.74)
750m: 8:55.54
(38.03)
800m: 9:32.77
(37.23)
Grenen officiell:  2018-11-14 18:50:37
2018-11-14 18:51:11 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner