2019-10-17   20:59:40
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 1, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Theophil Petersen  2003    688  1:04.19  2:12.99  3:21.25    4:27.81   
  Vejle SvÝmmeklub  4:20.51                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    681  1:05.02  2:13.58  3:21.93    4:28.67   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:26.52                 
                     
Jackie Gade  1998    677  1:04.26  2:12.74  3:21.83    4:29.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:25.45                 
                     
Snśfridur Sol  2000    671  1:04.33  2:14.36  3:24.08    4:30.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:23.71                 
                     
Thea SÝe Bach  2002    648  1:04.94  2:14.45  3:24.61    4:33.22   
  Thisted SvÝmmeklub  4:26.15                 
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002    641  1:05.43  2:15.26  3:25.65    4:34.20   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:30.52                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    623  1:05.49  2:15.61  3:26.88    4:36.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:33.49                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    622  1:06.63  2:16.76  3:27.52    4:36.93   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:41.45                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    617  1:06.90  2:17.41  3:28.15    4:37.66   
  H2Odense  4:39.21                 
                     
10  Marie Christensen  2002    608  1:07.53  2:18.95  3:29.80    4:39.03   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:36.81                 
                     
11  Mia Borgensgaard  2003    597  1:07.53  2:19.30  3:31.06    4:40.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:40.98                 
                     
12  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    591  1:07.89  2:18.21  3:30.25    4:41.68   
  H2Odense  4:47.96                 
                     
13  Ane Kirstine Granild  2004    586  1:06.06  2:18.11  3:30.42    4:42.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:45.28                 
                     
14  Emilie Wolf SÝrensen  2003    584  1:07.79  2:19.79  3:31.70    4:42.79   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:38.05                 
                     
15  Martha Bjerg  2004    582  1:07.57  2:19.29  3:32.06    4:43.14   
  Lyseng IF  4:34.27                 
                     
16  Mie Buch Nielsen  2001    581  1:08.75  2:20.99  3:33.21    4:43.27   
  Horsens SvÝmmeklub  4:43.64                 
                     
17  Annika Hausgaard Godt  2003    580  1:08.09  2:20.55  3:32.09    4:43.54   
  Holstebro SvÝmme Club  4:45.16                 
                     
18  Emma Kutsko Jensen  2004    574  1:08.79  2:21.03  3:33.33    4:44.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:41.71                 
                     
19  Louise Hvarre  2001    565  1:07.58  2:20.41  3:33.51    4:45.95   
  Vejle SvÝmmeklub  4:42.34                 
                     
20  Line Lyskjśr  2003    563  1:07.80  2:21.25  3:34.24    4:46.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:50.57                 
                     
21  Emma Stecher  2003    559  1:07.94  2:20.90  3:33.49    4:46.90   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:41.76                 
                     
22  SÝs Freund  2004    556  1:08.64  2:22.31  3:35.42    4:47.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:45.12                 
                     
23  Anna Pave Ottesen  2003    550  1:08.28  2:22.09  3:35.40    4:48.56   
  DeltaSwim  4:49.03                 
                     
24  Frederikke Skau Hansen  2002    547  1:07.74  2:19.96  3:34.02    4:49.08   
  DeltaSwim  4:38.63                 
                     
25  Ella Christiansen  2003    544  1:09.67  2:23.81  3:36.32    4:49.54   
  Vejle SvÝmmeklub  4:44.38                 
                     
26  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    542  1:08.15  2:20.90  3:34.85    4:49.99   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:41.89                 
                     
27  Kristine HŁlsen  2002    541  1:08.32  2:22.27  3:36.79    4:50.10   
  Vejle SvÝmmeklub  4:53.06                 
                     
28  Karoline L. Kristensen  2003    529  1:09.20  2:23.38  3:38.41    4:52.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:49.55                 
                     
29  Aurelia Pedersen  2004    528  1:09.49  2:24.25  3:39.54    4:52.45   
  H2Odense  4:52.69                 
                     
30  Victoria Underbjerg  2004    528  1:10.32  2:25.15  3:39.62    4:52.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:55.39                 
                     
31  Cille Christensen  2004    519  1:09.08  2:22.69  3:38.71    4:54.24   
  Kolding SK  4:42.57                 
                     
32  Lśrke HÝgsted  2003    514  1:09.30  2:24.32  3:39.64    4:55.13   
  SvÝmmeklubben S 68  4:47.25                 
                     
33  Marlene Reitan  2003    513  1:10.32  2:24.57  3:40.43    4:55.33   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:50.00                 
                     
34  Louise Houe Andersen  2003    512  1:10.24  2:26.14  3:41.85    4:55.49   
  Viborg SvÝmme Klub  4:50.36                 
                     
35  Alberte Skov Forsberg  2003    512  1:12.41  2:27.93  3:42.39    4:55.52   
  Vejle SvÝmmeklub  4:57.07                 
                     
36  Louise D. Liboriussen  2002    508  1:11.37  2:26.99  3:42.35    4:56.19   
  Viborg SvÝmme Klub  4:50.56                 
                     
37  Natalie Da Silva Jensen  2004    506  1:09.42  2:24.91  3:41.64    4:56.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:48.07                 
                     
38  Svava Kj. Gregersen  2004    505  1:10.45  2:25.73  3:41.81    4:56.86   
  Vejle SvÝmmeklub  4:58.54                 
                     
39  Feline Flytkjśr Broersma  2004    497  1:09.54  2:26.95  3:43.89    4:58.47   
  Horsens SvÝmmeklub  4:51.87                 
                     
40  Frederikke MÝller Pederse  2002    490  1:09.62  2:25.00  3:41.29    4:59.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:51.79                 
                     
41  Anne Terp  2004    482  1:10.93  2:28.29  3:46.01    5:01.56   
  Struer SvÝmmeklub  5:00.11                 
                     
42  Emilie Johanna BŁlow  2003    474  1:12.08  2:29.67  3:47.33    5:03.22   
  Vejle SvÝmmeklub  4:57.20                 
                     
43  Alberte Kempel Christense  2004    470  1:10.14  2:28.67  3:47.11    5:03.96   
  Swim Team Neptun  4:57.00                 
                     
44  Mie Trothe  1998    420  1:13.84  2:33.56  3:54.92    5:15.63   
  Lyseng IF  5:11.30                 
                     
45  Amalie Vinther  1995    403  1:15.79  2:36.98  3:58.98    5:19.97   
  Lyseng IF  5:10.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 2, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak NÝrgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    780  57.90  1:59.21  2:59.75    3:58.98   
  Vejle SvÝmmeklub  3:52.13                 
                     
Oskar Lindholm  2001    756  58.41  2:00.18  3:01.38    4:01.52   
  Lyseng IF  3:56.55                 
                     
Nicolas Blanch  1997    740  57.89  1:59.50  3:01.32    4:03.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:59.65                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    736  58.07  1:59.70  3:00.98    4:03.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:55.17                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    716  58.47  2:01.36  3:04.12    4:05.89   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:09.01                 
                     
Mads SÝrensen  2000    695  58.77  2:01.62  3:05.16    4:08.44   
  H2Odense  4:02.19                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    680  1:00.28  2:03.84  3:07.21    4:10.15   
  H2Odense  4:03.72                 
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    674  59.38  2:03.13  3:08.05    4:10.95   
  Vejle SvÝmmeklub  4:10.94                 
                     
Alexander Fenger  1999    669  1:00.21  2:04.16  3:08.38    4:11.61   
  Vejle SvÝmmeklub  4:05.11                 
                     
10  Magnus Dyg Holme  2002    663  59.46  2:02.16  3:06.30    4:12.31   
  Vejle SvÝmmeklub  4:07.95                 
                     
11  Christian L H Frederiksen  2001    659  1:01.33  2:05.62  3:09.92    4:12.85   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:05.80                 
                     
12  Jens Riisgaard  2000    629  1:01.27  2:06.03  3:11.56    4:16.72   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:15.35                 
                     
13  Jakob Mose  2000    628  1:01.75  2:07.79  3:13.02    4:16.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:17.14                 
                     
14  Mathias Rasmussen  2001    607  1:01.90  2:07.72  3:14.31    4:19.81   
  Holstebro SvÝmme Club  4:09.99                 
                     
15  Oliver NÝrgaard Frost  2002    606  1:02.42  2:09.45  3:15.41    4:20.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:18.92                 
                     
16  Rune NÝrgaard  2000    595  1:02.85  2:10.91  3:17.92    4:21.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:18.05                 
                     
17  Andreas Rasmussen  2000    578  1:02.92  2:09.70  3:17.09    4:24.12   
  Horsens SvÝmmeklub  4:14.95                 
                     
18  Simon B. Jeppesen  1997    571  1:02.00  2:09.92  3:18.07    4:25.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:16.80                 
                     
19  Daniel Damsbo  2003    571  1:01.53  2:08.90  3:16.89    4:25.26   
  Vejle SvÝmmeklub  4:23.58                 
                     
20  Marius NÝrgaard  2001    569  1:02.56  2:08.81  3:17.15    4:25.53   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:15.33                 
                     
21  Mathias Lund Hansen  2002    568  1:03.42  2:10.54  3:18.00    4:25.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:22.76                 
                     
22  Daniel Gallacher  2002    566  1:00.67  2:07.18  3:16.67    4:25.89   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:35.08                 
                     
23  Mads Stamholt  2003    558  1:03.24  2:11.90  3:20.32    4:27.28   
  Haderslev SvÝmme Klub  4:22.61                 
                     
24  Lukas Stśhr Bentsen  2003    551  1:04.54  2:13.33  3:21.63    4:28.43   
  H2Odense  4:25.04                 
                     
25  Mikkel MÝlgaard  2003    550  1:05.00  2:13.49  3:21.23    4:28.46   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:37.47                 
                     
26  Mikkel Stilling  2003    548  1:03.22  2:12.14  3:21.62    4:28.92   
  Thisted SvÝmmeklub  4:34.91                 
                     
27  Andrť Iversen  2001    541  1:04.35  2:14.05  3:23.52    4:30.04   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  4:27.88                 
                     
28  Anders Elsborg  2003    538  1:03.21  2:11.67  3:21.81    4:30.43   
  Viborg SvÝmme Klub  4:34.24                 
                     
29  Frederik VenÝ Elling  2003    538  1:04.81  2:14.06  3:22.98    4:30.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:27.17                 
                     
30  Oliver Fenger  2003    537  1:04.98  2:14.02  3:22.88    4:30.59   
  Vejle SvÝmmeklub  4:35.98                 
                     
31  Tobias BostrŲm  2002    536  1:03.21  2:12.90  3:22.63    4:30.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:30.99                 
                     
32  Thomas Schiby  2001    535  1:04.19  2:14.32  3:23.24    4:30.95   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:31.42                 
                     
33  Simon Degn  2003    501  1:05.10  2:16.19  3:27.26    4:37.08   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  4:24.98                 
                     
34  Christian Bonde  2001    489  1:05.87  2:17.03  3:28.28    4:39.16   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:19.02                 
                     
35  Mathias Knudsen  2003    486  1:05.11  2:16.74  3:28.55    4:39.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:32.53                 
                     
36  Johan Bendixen Nissen  2002    459  1:03.66  2:16.72  3:33.13    4:45.16   
  Skanderborg SvÝmmeklub  4:37.38                 
                     
37  Malthe Theisen  2003    452  1:04.40  2:18.18  3:34.18    4:46.55   
  Ikast SvÝmmeklub  4:39.12                 
                     
38  Luis Velasquez  2001    441  1:07.11  2:20.58  3:34.93    4:49.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:30.45                 
                     
Magnus ōstergaard Barslev  2003                Akut syg 
  Aabybro Idrśtsforening  4:40.27                 
                     
Christopher Kristiansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  4:09.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line JÝrgensen Bruun  1995    676          26.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.99                 
Nele Schulze  2004    667          27.09   
  Haderslev SvÝmme Klub  27.42                 
Camilla Ottesen  2000    665          27.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.52                 
Karoline SÝrensen  2002    661          27.17   
  Thisted SvÝmmeklub  27.11                 
Helena V. Elling  2000    658          27.21   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.61                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    657          27.22   
  Viborg SvÝmme Klub  27.51                 
Line J. V. Hededal  2001    656          27.24   
  Vejle SvÝmmeklub  26.64                 
Lisa SchÝn  1999    635          27.53   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.70                 
Astrid Nielsen  2002    630          27.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.46                 
10  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    627          27.65   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.77                 
10  My Phuong Bui  2003    627          27.65   
  H2Odense  27.05                 
12  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    615          27.82   
  Vejle SvÝmmeklub  28.10                 
13  Caroline Broholm  2003    609          27.92   
  Ringe SvÝmme Klub  27.45                 
14  Cecilie Lykke Hansen  1999    606          27.97   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.10                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    596          28.12   
  Vejle SvÝmmeklub  28.06                 
16  Freja Romanski  2003    592          28.18   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  28.17                 
17  Katrine Kruse Rasmussen  2004    585          28.29   
  Swim Team Neptun  28.33                 
18  Pernille Thastrup Hansen  2003    585          28.30   
  Haderslev SvÝmme Klub  28.82                 
19  Isabella Bach  2002    583          28.32   
  Holstebro SvÝmme Club  28.45                 
20  Amalie Bach Nielsen  1999    580          28.37   
  Horsens SvÝmmeklub  27.75                 
21  Pernille Rasmussen  1996    577          28.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.73                 
22  Emilie Egerup  2003    574          28.48   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.10                 
23  Emma Fjordside Jensen  2003    572          28.51   
  Holstebro SvÝmme Club  28.96                 
24  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    570          28.54   
  Swim Team Neptun  28.94                 
25  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    566          28.60   
  H2Odense  29.50                 
26  Stine Bendixen Nissen  2004    563          28.65   
  Skanderborg SvÝmmeklub  29.09                 
27  Louise D. Liboriussen  2002    562          28.67   
  Viborg SvÝmme Klub  27.76                 
28  Anne Dybro Nielsen  2003    559          28.73   
  Herning SvÝmmeklub  28.79                 
29  Sarah Bundgaard  2003    558          28.75   
  Viborg SvÝmme Klub  28.97                 
30  Sofie Le Fevre  2004    556          28.77   
  Horsens SvÝmmeklub  29.58                 
31  Sofie Trekśr Klausen  2003    556          28.78   
  Horsens SvÝmmeklub  28.98                 
32  Anna Toft Petersen  2004    555          28.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.91                 
32  Maria ōstergaard Nielsen  2004    555          28.79   
  Viborg SvÝmme Klub  29.21                 
34  Clara Matilde Carstensen  2004    552          28.84   
  Horsens SvÝmmeklub  28.49                 
35  Sarah Carugati  2004    552          28.85   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.16                 
36  Anna Pave Ottesen  2003    550          28.88   
  DeltaSwim  28.73                 
37  Maria Mehlsen  2003    548          28.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.20                 
38  Frederikke Skau Hansen  2002    546          28.95   
  DeltaSwim  29.30                 
39  Johanne Marie Poulsen  2001    546          28.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.72                 
40  Emma JÝrgensen  2001    544          28.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.07                 
41  Mille Kjśr Jensen  2004    542          29.02   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.15                 
42  Lśrke HÝgsted  2003    539          29.07   
  SvÝmmeklubben S 68  29.36                 
43  Signe Villumsen  2001    534          29.16   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.78                 
44  Ella Christiansen  2003    530          29.24   
  Vejle SvÝmmeklub  28.86                 
45  Karoline Kristensen  2004    528          29.27   
  DeltaSwim  29.05                 
46  Elma Gabela  2004    526          29.31   
  Kolding SK  28.88                 
47  Caroline Nymann SÝrensen  2002    521          29.41   
  Horsens SvÝmmeklub  29.29                 
48  Emilie Podiss Petersen  2004    520          29.42   
  H2Odense  29.77                 
48  Nikoline Andersen  2003    520          29.42   
  H2Odense  29.52                 
50  Cecilie Hingebjerg  2004    518          29.47   
  Vejle SvÝmmeklub  28.61                 
51  Freja Friborg  2004    517          29.48   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  29.68                 
52  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    516          29.51   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.39                 
52  Kathrine Bech Nielsen  2004    516          29.51   
  Odder SvÝmmeklub  29.92                 
54  Christina M. Glargaard  2004    511          29.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.71                 
55  Astrid Marie Hassing  2004    509          29.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.38                 
56  Anna Bjerrum MÝller  2004    493          29.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.75                 
56  Nicoline Dyrman  2004    493          29.95   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.28                 
56  Svava Kj. Gregersen  2004    493          29.95   
  Vejle SvÝmmeklub  29.85                 
59  Maria Hall  2003    493          29.96   
  SvÝmmeklubben Grindsted  31.22                 
60  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    492          29.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.44                 
61  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004    487          30.08   
  Struer SvÝmmeklub  30.32                 
62  Aurelia Pedersen  2004    483          30.15   
  H2Odense  30.27                 
63  Anne-Sophie Andersen  2004    480          30.21   
  SvÝmmeklubben Nord  29.97                 
64  Naja Laitinen Wigard  2003    475          30.33   
  SvÝmmeklubben Nord  30.71                 
65  Lśrke Kjśrsgaard  2004    474          30.34   
  SvÝmmeklubben S 68  30.15                 
66  Josefine Risum JÝrgensen  2004    462          30.60   
  H2Odense  29.61                 
67  Melanie Petersen  2004    461          30.63   
  Kolding SK  31.41                 
68  Ida Juul GrÝnning  2004    458          30.70   
  H2Odense  30.44                 
69  Agnes Bojsen Jensen  2004    456          30.73   
  Lyseng IF  31.02                 
70  Maria Aakmann Andersen  2004    422          31.55   
  Viborg SvÝmme Klub  32.83                 
71  Maibritt Skjoldborg  2002    414          31.74   
  H2Odense  30.26                 
72  Amalie Vinther  1995    333          34.13   
  Lyseng IF  32.87                 
Mira Emilie Schmidt  2003              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev SvÝmme Klub  29.13                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline SÝrensen  2002    679          26.93   
  Thisted SvÝmmeklub  27.11                 
Nele Schulze  2004    679          26.93   
  Haderslev SvÝmme Klub  27.42                 
Helena V. Elling  2000    676          26.97   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.61                 
Line JÝrgensen Bruun  1995    660          27.18   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.99                 
Line J. V. Hededal  2001    659          27.20   
  Vejle SvÝmmeklub  26.64                 
Camilla Ottesen  2000    658          27.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.52                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    643          27.41   
  Viborg SvÝmme Klub  27.51                 
Lisa SchÝn  1999    620          27.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.70                 
Freja Romanski  2003    644          27.40   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  28.17                 
10  Astrid Nielsen  2002    643          27.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.46                 
11  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    632          27.57   
  Vejle SvÝmmeklub  28.10                 
12  My Phuong Bui  2003    630          27.60   
  H2Odense  27.05                 
13  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    629          27.62   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.77                 
14  Caroline Broholm  2003    607          27.95   
  Ringe SvÝmme Klub  27.45                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    600          28.06   
  Vejle SvÝmmeklub  28.06                 
16  Cecilie Lykke Hansen  1999    540          29.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    707          23.47   
  Vejle SvÝmmeklub  23.74                 
Malthe Lindeblad  2001    664          23.96   
  DeltaSwim  23.95                 
Magnus Fallesen  1998    651          24.12   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.25                 
Kasper Schultz  1995    646          24.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  23.66                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    627          24.43  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.06                 
Nicklas Rasmussen  1997    614          24.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.23                 
Matthias Bach Mikkelsen  2000    610          24.65   
  Vejle SvÝmmeklub  24.83                 
Martin H. Abel  2001    609          24.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.46                 
Rasmus NÝrfjand  2000    604          24.73   
  Holstebro SvÝmme Club  24.24                 
10  Anton Borg Hjort  2000    582          25.04   
  Lyseng IF  24.82                 
10  Thor Brunsgaard  2003    582          25.04   
  Swim Team Neptun  24.92                 
12  Lasse Dall  1997    581          25.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.97                 
13  Johan Bendixen Nissen  2002    578          25.09   
  Skanderborg SvÝmmeklub  24.93                 
14  Tais Andkjśr Kristensen  1999    576          25.12   
  Horsens SvÝmmeklub  24.86                 
15  Chris Lund Rasmussen  2001    562          25.33   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  25.02                 
16  Magnus B. HÝgild  1999    559          25.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.91                 
16  Patrick Zakaryan Olsen  2002    559          25.37   
  Horsens SvÝmmeklub  25.42                 
18  Mads SÝrensen  2000    553          25.46  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  24.83                 
19  Jesper Stilling Julius  1993    550          25.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.82                 
20  Malthe Elkjśr  2003    546          25.57   
  Vejle SvÝmmeklub  26.49                 
21  Nicolaj LÝth Andersen  2001    545          25.59   
  Horsens SvÝmmeklub  25.79                 
22  Oliver Christensen  2000    540          25.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.94                 
23  Rasmus Petersen  2002    537          25.71   
  Haderslev SvÝmme Klub  25.62                 
24  Kristoffer Desmareth  2000    535          25.75   
  Ringe SvÝmme Klub  25.76                 
25  Mads Kloster  2002    533          25.78   
  Thisted SvÝmmeklub  25.70                 
26  Rasmus JÝrgensen  1996    532          25.80   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.86                 
27  Andreas Kronborg  2002    530          25.83   
  Vejle SvÝmmeklub  25.91                 
28  Mikkel Kirkegaard  1999    529          25.84   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.86                 
29  Emil Kamuk Frederiksen  1995    524          25.93   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.52                 
29  Sander Linde  2002    524          25.93   
  Ringe SvÝmme Klub  25.82                 
31  Mads Stamholt  2003    523          25.94   
  Haderslev SvÝmme Klub  26.00                 
32  Jens Riisgaard  2000    520          25.99   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.25                 
33  Julius Henriksen  2002    520          26.00   
  Holstebro SvÝmme Club  26.21                 
34  Jacob Holst  1991    519          26.01   
  H2Odense  25.85                 
35  Anders Rasmussen  2001    509          26.18   
  Vejle SvÝmmeklub  26.58                 
36  Emil Lykke Grann  2003    504          26.27   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.87                 
37  Kristian B. Rasmussen  2003    501          26.31   
  SvÝmmeklubben S 68  26.26                 
38  Elias HanghÝj Jonsson  2002    501          26.32   
  SvÝmmeklubben S 68  26.02                 
39  Lucas Grinderslev  2001    498          26.38   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  26.59                 
40  Marius NÝrgaard  2001    496          26.41   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.49                 
40  Markus Toft  2003    496          26.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.32                 
42  Aske Sommerlund Pedersen  2003    494          26.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.42                 
43  Esben RÝjkjśr Rasmussen  2001    492          26.47   
  Swim Team Neptun  26.52                 
43  Mikkel Juul Pedersen  2002    492          26.47   
  SvÝmmeklubben Nord  26.38                 
45  Mikkel Riis  2002    489          26.54   
  Viborg SvÝmme Klub  26.32                 
46  Alexander Fenger  1999    486          26.59   
  Vejle SvÝmmeklub  26.27                 
46  August B Bjerregaard  2003    486          26.59   
  H2Odense  26.99                 
46  Thomas Schiby  2001    486          26.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.72                 
49  Laurits Sigaard  2003    483          26.65   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  27.89                 
50  Frederik P. Michaelsen  2003    481          26.67   
  SvÝmmeklubben S 68  26.70                 
51  Daniel ōsterballe  2003    474          26.81   
  Viborg SvÝmme Klub  27.17                 
52  Hjalte Lillevik Frost  2001    473          26.83   
  SvÝmmeklubben S 68  26.58                 
53  Malte Lyck Falk  2003    472          26.84   
  DeltaSwim  27.53                 
54  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    471          26.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.83                 
54  Mathias Knudsen  2003    471          26.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.59                 
56  Jannik S. Vilhelmsen  1999    469          26.90   
  Ringe SvÝmme Klub  26.06                 
57  Anders Elsborg  2003    469          26.91   
  Viborg SvÝmme Klub  26.96                 
58  Philip Andersen Ravn  2002    465          26.99   
  Vejle SvÝmmeklub  27.31                 
59  Valdemar Kjśrgaard  2001    463          27.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.59                 
60  Erik Ellemose SÝrensen  2002    462          27.03   
  SvÝmmeklubben Grindsted  27.28                 
60  Tobias Vestby Jensen  2003    462          27.03   
  Aars SvÝmmeklub  27.44                 
62  Jacob Lyse SÝe  2003    461          27.06   
  Odder SvÝmmeklub  27.04                 
63  Valdemar Wichmann  2003    454          27.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.46                 
64  Dion Drejer Delaney  2003    453          27.21   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.68                 
65  Jeppe Haurum  2003    453          27.22   
  SvÝmmeklubben Grindsted  26.92                 
66  Daniel Damsbo  2003    452          27.23   
  Vejle SvÝmmeklub  27.88                 
67  Jonas Krammer Knudsen  2003    450          27.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.06                 
68  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    449          27.29   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  26.78                 
68  Sander Kudahl Zaccarin  2003    449          27.29   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.49                 
70  Jonas Kjśr  2003    448          27.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.39                 
71  Ruben NÝrgaard  2002    443          27.41   
  SvÝmmeklubben Nord  28.23                 
72  Oliver Fokkink  2003    438          27.53   
  SvÝmmeklubben Grindsted  27.93                 
73  Christian Lorey  2003    437          27.54   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  27.33                 
74  Jeppe Egholm  2003    436          27.56   
  SvÝmmeklubben S 68  27.16                 
75  Rasmus Rank NÝrgaard  2003    428          27.74   
  Aabybro Idrśtsforening  27.85                 
76  Alfred Feldskov  2003    424          27.83   
  Svendborg SvÝmme Klub  27.58                 
77  Mads Lund  2002    423          27.85   
  Holstebro SvÝmme Club  26.85                 
78  Markus Wirring  2003    414          28.04   
  Odder SvÝmmeklub  27.61                 
79  Mikkel MÝlgaard  2003    395          28.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.07                 
80  Andreas Hansen  2001    387          28.68   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  27.52                 
81  Niels K. Mortensen  1995    384          28.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.11                 
82  Anton Pedersen  2003    343          29.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    704          23.50   
  Vejle SvÝmmeklub  23.74                 
Malthe Lindeblad  2001    641          24.24   
  DeltaSwim  23.95                 
Magnus Fallesen  1998    635          24.32   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.25                 
Kasper Schultz  1995    633          24.35   
  Agfs SvÝmmeafdeling  23.66                 
Nicklas Rasmussen  1997    610          24.65   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.23                 
Rasmus NÝrfjand  2000    610          24.65   
  Holstebro SvÝmme Club  24.24                 
Matthias Bach Mikkelsen  2000    605          24.71   
  Vejle SvÝmmeklub  24.83                 
Martin H. Abel  2001    589          24.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.46                 
Johan Bendixen Nissen  2002    597          24.82   
  Skanderborg SvÝmmeklub  24.93                 
10  Anton Borg Hjort  2000    594          24.87   
  Lyseng IF  24.82                 
11  Patrick Zakaryan Olsen  2002    590          24.92   
  Horsens SvÝmmeklub  25.42                 
12  Thor Brunsgaard  2003    587          24.97   
  Swim Team Neptun  24.92                 
13  Lasse Dall  1997    566          25.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.97                 
14  Tais Andkjśr Kristensen  1999    564          25.30   
  Horsens SvÝmmeklub  24.86                 
15  Chris Lund Rasmussen  2001    550          25.52   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  25.02                 
16  Magnus B. HÝgild  1999    539          25.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.91                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    705          33.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.94                 
Emma D. Rasmussen  1996    657          33.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.78                 
Nele Schulze  2004    655          33.84   
  Haderslev SvÝmme Klub  33.83                 
Laura Fogh  2003    651          33.91   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  33.47                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    647          33.99   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.05                 
Emilie Egerup  2003    643          34.05   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.38                 
Line JÝrgensen Bruun  1995    611          34.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.05                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    607          34.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.00                 
Johanne A Andersson  2003    600          34.85   
  H2Odense  35.18                 
10  Cecilie Batz  2003    582          35.21   
  DeltaSwim  34.75                 
10  Maiken Hougaard  2002    582          35.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling  36.00                 
12  Freja Nicholas  2000    578          35.29   
  H2Odense  34.38                 
13  Helene Olesen  2000    574          35.37   
  Vejle SvÝmmeklub  34.81                 
13  Thilde Rud Iversen  2001    574          35.37   
  Holstebro SvÝmme Club  35.25                 
15  Dicte Skov Forsberg  2004    573          35.39   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  34.32                 
16  Maria Bebe Hansen  2004    561          35.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.77                 
17  Louise SjÝrup Jensen  2003    560          35.66   
  Vejle SvÝmmeklub  36.12                 
18  Sarah Kildahl  2004    558          35.71   
  Lyseng IF  36.05                 
19  Ida Kjśrgaard  2003    552          35.82   
  Skanderborg SvÝmmeklub  36.49                 
20  Victoria K. Jespersen  2001    548          35.92   
  IHF SvÝmning  35.86                 
21  Smilla Bruun Christensen  2001    544          36.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  36.59                 
22  Amalie Averhoff MÝbes  2002    543          36.03   
  Haderslev SvÝmme Klub  36.37                 
22  Celeste Pind Therkildsen  2002    543          36.03   
  Viborg SvÝmme Klub  36.45                 
24  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    538          36.14   
  Swim Team Neptun  36.08                 
25  Mira Emilie Schmidt  2003    525          36.44   
  Haderslev SvÝmme Klub  35.77                 
26  Laura Marie Dige  2004    524          36.45   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  37.59                 
27  Annika Hausgaard Godt  2003    510          36.78   
  Holstebro SvÝmme Club  35.55                 
27  Eva Hjort  2004    510          36.78   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  36.79                 
29  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    510          36.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.75                 
30  Mathilde ōstergaard  2004    508          36.84   
  SvÝmmeklubben Grindsted  36.63                 
31  Julia HarpÝth  2002    496          37.13   
  Viborg SvÝmme Klub  35.37                 
32  Kristine Kipper Pedersen  2004    489          37.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.95                 
33  Freja Romanski  2003    486          37.38   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  37.80                 
34  Mathilde Thy Asmussen  2004    485          37.40   
  DeltaSwim  36.14                 
35  Freja Kruse  2004    473          37.71   
  SvÝmmeklubben Grindsted  38.43                 
36  Caroline Broholm  2003    467          37.89   
  Ringe SvÝmme Klub  37.68                 
37  Laura Pedersen  2004    466          37.90   
  Herning SvÝmmeklub  38.82                 
38  Stine Bendixen Nissen  2004    463          38.00   
  Skanderborg SvÝmmeklub  37.65                 
39  Luna Holm MÝller  2004    458          38.13   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  40.48                 
40  Barbara Ammentorp  2003    454          38.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.47                 
41  Maja Volke  2002    449          38.39   
  Swim Team Neptun  35.88                 
42  Rose Pernille Simon  2004    448          38.40   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  38.53                 
43  Nicoline Dyrman  2004    438          38.70   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  37.07                 
44  Sophia Keren-Klaris  2004    432          38.89   
  Vejle SvÝmmeklub  38.87                 
45  Malena Pind Therkildsen  2004    424          39.12   
  Viborg SvÝmme Klub  38.77                 
46  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004    422          39.19   
  Struer SvÝmmeklub  37.56                 
47  SÝs Freund  2004    421          39.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.72                 
48  Maria ōstergaard Nielsen  2004    397          40.00   
  Viborg SvÝmme Klub  38.49                 
49  Laura Christensen  1997    292          44.27   
  Lyseng IF  43.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:49   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    691          33.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.05                 
Astrid Nielsen  2002    681          33.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.94                 
Emma D. Rasmussen  1996    645          34.02   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.78                 
Emilie Egerup  2003    641          34.09   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.38                 
Nele Schulze  2004    621          34.45   
  Haderslev SvÝmme Klub  33.83                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    594          34.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.00                 
Johanne A Andersson  2003    581          35.23   
  H2Odense  35.18                 
Line JÝrgensen Bruun  1995    554          35.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.05                 
Dicte Skov Forsberg  2004    607          34.71   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  34.32                 
10  Sarah Kildahl  2004    560          35.65   
  Lyseng IF  36.05                 
11  Thilde Rud Iversen  2001    552          35.83   
  Holstebro SvÝmme Club  35.25                 
12  Cecilie Batz  2003    547          35.93   
  DeltaSwim  34.75                 
13  Helene Olesen  2000    542          36.05   
  Vejle SvÝmmeklub  34.81                 
14  Maria Bebe Hansen  2004    534          36.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.77                 
15  Maiken Hougaard  2002    529          36.34   
  Agfs SvÝmmeafdeling  36.00                 
16  Freja Nicholas  2000    529          36.35   
  H2Odense  34.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  08:17   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Janus Meinert  1995  Aalborg SvÝmmeklub            29.94   
Andreas Hougaard  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            30.13   
Jakob Juul  2000  Vejle SvÝmmeklub            30.32   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens SvÝmmeklub            30.41   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg SvÝmmeklub            30.42  Deltager ikke i finalen 
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            30.46   
Krestian Gelmark-SÝrensen  2001  Horsens SvÝmmeklub            30.61   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro SvÝmme Club            30.72  Deltager ikke i finalen 
Emil Knudsen  1999  Horsens SvÝmmeklub            30.95   
10  Lawrence Langley  2001  Aalborg SvÝmmeklub            31.16   
11  Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Silkeborg SvÝmmeklub            31.50   
12  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            31.67   
13  Mikkel Kirkegaard  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            31.82   
14  Emil Kragh  2001  Vejle SvÝmmeklub            31.94   
15  Victor Nygaard  2003  H2Odense            32.00   
16  Mathias Lund Hansen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            32.14   
17  Casper Krohn  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            32.18   
18  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            32.26   
19  Markus Toft  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            32.31   
20  Oliver Phil Langsted  1999  Ringe SvÝmme Klub            32.33   
21  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Vejle SvÝmmeklub            32.49   
22  Alexander Fenger  1999  Vejle SvÝmmeklub            32.56   
23  Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro SvÝmme Club            32.61   
24  Jonas Ejby  2000  Nyborg SvÝmmeklub            32.67   
25  Peter HymÝller  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            32.74   
26  Martin Broch  2001  DeltaSwim            32.79   
27  Mads Lund  2002  Holstebro SvÝmme Club            32.81   
28  Mikkel Riis  2002  Viborg SvÝmme Klub            32.91   
29  Christian Koch  1998  Horsens SvÝmmeklub            32.92   
30  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle SvÝmmeklub            33.06   
31  Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub            33.13   
32  Christian Johannesen  2003  Horsens SvÝmmeklub            33.15   
33  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens SvÝmmeklub            33.24   
34  Oliver Fenger  2003  Vejle SvÝmmeklub            33.61   
35  Alfred Feldskov  2003  Svendborg SvÝmme Klub            33.82   
36  Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            33.86   
37  Tobias Svenningsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub            33.94   
38  Andreas Hansen  2001  Brśdstrup SvÝmmeklub            33.97   
39  Valdemar Wichmann  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            34.49   
40  Sune Schaarup  2003  Vejle SvÝmmeklub            34.51   
41  Gustav Hjerrild-Jensen  2003  SvÝmmeklubben Nord            34.55   
42  Dion Drejer Delaney  2003  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            34.60   
43  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            34.87   
44  Mikkel MÝlgaard  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            35.09   
45  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            35.11   
46  Malik Lodberg Klein  2003  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            35.36   
47  Markus Wirring  2003  Odder SvÝmmeklub            36.04   
48  Mikkel Hedeby Madsen  2002  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            36.07   
49  Lauritz Baad Ellekjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub            36.55   
50  Alexander Johnsen  2003  Odder SvÝmmeklub            37.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:54   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Meinert  1995    665          29.72   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.70                 
Nicklas Steen Hansen  1999    649          29.96   
  Horsens SvÝmmeklub  30.32                 
Andreas Hougaard  2000    637          30.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.62                 
Krestian Gelmark-SÝrensen  2001    621          30.41   
  Horsens SvÝmmeklub  31.38                 
Aksel Skrydstrup  2001    595          30.85   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  30.33                 
Jakob Juul  2000    589          30.95   
  Vejle SvÝmmeklub  30.02                 
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    543          31.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.08                 
Magnus Mikkelsen  2001    524          32.18   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.45                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    551          31.64   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.89                 
10  Mikkel Kirkegaard  1999    542          31.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.20                 
11  Casper Krohn  2001    535          31.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.65                 
12  Mathias Lund Hansen  2002    528          32.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.59                 
13  Oliver Phil Langsted  1999    522          32.21   
  Ringe SvÝmme Klub  32.57                 
14  Emil Kragh  2001    520          32.25   
  Vejle SvÝmmeklub  32.11                 
15  Markus Toft  2003    510          32.46   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.54                 
16  Victor Nygaard  2003    423          34.56   
  H2Odense  31.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:54 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline SÝrensen  2002    703          30.34   
  Thisted SvÝmmeklub  29.43                 
Cecilie GrÝndal  2002    688          30.56   
  Horsens SvÝmmeklub  29.81                 
Pernille Rasmussen  1996    665          30.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.17                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    665          30.91   
  Viborg SvÝmme Klub  30.30                 
Amalie Bach Nielsen  1999    636          31.36   
  Horsens SvÝmmeklub  29.57                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    625          31.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.00                 
Jennifer Thorius Bek  2000    601          31.96   
  Horsens SvÝmmeklub  31.33                 
Marlene Reitan  2003    600          31.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.29                 
Cecilie B. Andersen  2001    583          32.29   
  Vejle SvÝmmeklub  30.85                 
10  Sofie Trekśr Klausen  2003    581          32.33   
  Horsens SvÝmmeklub  31.21                 
11  Mie L. Bendtsen  2002    575          32.43   
  DeltaSwim  32.65                 
12  Isabella Bach  2002    571          32.52   
  Holstebro SvÝmme Club  31.37                 
13  Sofie Theophil Petersen  2003    568          32.57  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  32.25                 
14  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    561          32.70   
  H2Odense  31.41                 
15  Anna Toft Petersen  2004    561          32.71   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.63                 
15  Cecilie Christiansen  2003    561          32.71   
  Holstebro SvÝmme Club  32.53                 
17  Marie Christensen  2002    560          32.73   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.05                 
18  Helena V. Elling  2000    555          32.82   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.54                 
19  Frida Saks Justesen  2004    552          32.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.59                 
20  Mille Kjśr Jensen  2004    551          32.90   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.73                 
20  Sarah Carugati  2004    551          32.90   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.96                 
22  Natascha Alexandra Green  2000    549          32.94   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.70                 
23  Julie Dumstrei  2004    545          33.02   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  34.08                 
24  Mille C. Berg  2001    545          33.03   
  Horsens SvÝmmeklub  31.97                 
25  Caroline Madsen  2004    544          33.05   
  Horsens SvÝmmeklub  33.29                 
26  Alberte Skov Forsberg  2003    528          33.37   
  Vejle SvÝmmeklub  31.96                 
27  Zophia Henriks  2004    521          33.51   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  33.76                 
28  Nanna BÝgild Lundahl  2001    516          33.63   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.31                 
29  Lśrke Asmussen  2003    514          33.67   
  SvÝmmeklubben S 68  33.65                 
29  Nikoline ōsterberg  2000    514          33.67   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.60                 
31  Cecilie Batz  2003    511          33.74   
  DeltaSwim  33.82                 
32  Cecilie Hingebjerg  2004    510          33.76   
  Vejle SvÝmmeklub  33.60                 
33  Sofia Ingeberg  2002    509          33.78   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.57                 
34  Kathrine Weide  2004    501          33.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.90                 
35  Clara Skrydstrup  2004    501          33.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.46                 
36  Laura Marie Dige  2004    493          34.14   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  34.17                 
37  Kathrine Bech Nielsen  2004    493          34.15   
  Odder SvÝmmeklub  33.24                 
38  Josephine Larsen  2004    492          34.17   
  Viborg SvÝmme Klub  35.22                 
39  Pernille Thastrup Hansen  2003    484          34.34   
  Haderslev SvÝmme Klub  33.30                 
40  Alberte Hedevang Petersen  2003    481          34.43   
  Haderslev SvÝmme Klub  33.56                 
41  Anna Bjerrum MÝller  2004    473          34.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.93                 
42  Alberte Kempel Christense  2004    468          34.75   
  Swim Team Neptun  33.65                 
43  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    463          34.85   
  Ringe SvÝmme Klub  34.07                 
44  Julie Kappel Petersen  2002    461          34.92   
  Thisted SvÝmmeklub  33.88                 
45  Lise Lindemann-Larsen  2002    460          34.95   
  Thisted SvÝmmeklub  32.90                 
46  Amalie Holst  2004    452          35.13   
  Skanderborg SvÝmmeklub  34.30                 
46  Mathilde Wisborg Fog  2003    452          35.13   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  34.76                 
48  Josefine Risum JÝrgensen  2004    447          35.28   
  H2Odense  34.38                 
49  Victoria Broch  2004    444          35.35   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  35.35                 
50  Kirstine JÝrgensen  2004    444          35.36   
  SvÝmmeklubben S 68  34.78                 
51  Melanie Petersen  2004    439          35.49   
  Kolding SK  34.84                 
52  Elma Gabela  2004    438          35.52   
  Kolding SK  33.21                 
53  Selma Lindberg  2003    437          35.55   
  Silkeborg SvÝmmeklub  34.53                 
54  Selma Skipper  2004    434          35.63   
  Viborg SvÝmme Klub  34.31                 
55  Asta Buur Ovesen  2004    429          35.77   
  Herning SvÝmmeklub  34.45                 
56  Anne-Sophie Andersen  2004    421          35.99   
  SvÝmmeklubben Nord  35.29                 
57  Emma Kutsko Jensen  2004    416          36.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.85                 
58  Nanna Svensgaard  2004    416          36.14   
  Struer SvÝmmeklub  35.19                 
59  Amalie Juul Jakobsen  2003    415          36.17   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  34.40                 
60  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004    391          36.88   
  Struer SvÝmmeklub  34.69                 
61  Astrid Marie Hassing  2004    386          37.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.27                 
62  Mathilde Thy Asmussen  2004    383          37.15   
  DeltaSwim  35.01                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:34   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline SÝrensen  2002    738          29.85   
  Thisted SvÝmmeklub  29.43                 
Cecilie GrÝndal  2002    715          30.17   
  Horsens SvÝmmeklub  29.81                 
Pernille Rasmussen  1996    687          30.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.17                 
Amalie Bach Nielsen  1999    668          30.86   
  Horsens SvÝmmeklub  29.57                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    661          30.96   
  Viborg SvÝmme Klub  30.30                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    606          31.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.00                 
Marlene Reitan  2003    604          31.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.29                 
Jennifer Thorius Bek  2000    576          32.42   
  Horsens SvÝmmeklub  31.33                 
Cecilie B. Andersen  2001    597          32.03   
  Vejle SvÝmmeklub  30.85                 
10  Sofie Trekśr Klausen  2003    597          32.04   
  Horsens SvÝmmeklub  31.21                 
11  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    580          32.35   
  H2Odense  31.41                 
12  Cecilie Christiansen  2003    575          32.43   
  Holstebro SvÝmme Club  32.53                 
13  Isabella Bach  2002    573          32.47   
  Holstebro SvÝmme Club  31.37                 
14  Mie L. Bendtsen  2002    564          32.65   
  DeltaSwim  32.65                 
15  Anna Toft Petersen  2004    557          32.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.63                 
16  Marie Christensen  2002    501          33.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:34 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus JŠkupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    652          27.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.15                 
Mads Kloster  2002    639          27.86   
  Thisted SvÝmmeklub  26.84                 
Anton Borg Hjort  2000    637          27.89   
  Lyseng IF  27.59                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    627          28.03   
  Horsens SvÝmmeklub  27.46                 
Magnus Fallesen  1998    608          28.32  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.81                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    600          28.44   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.82                 
Nicolaj LÝth Andersen  2001    597          28.50   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
Markus Kjeldsen  2000    582          28.73  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg SvÝmmeklub  27.35                 
Rasmus NÝrfjand  2000    582          28.74   
  Holstebro SvÝmme Club  27.17                 
10  Thor Brunsgaard  2003    566          29.01   
  Swim Team Neptun  28.06                 
11  Kristian B. Rasmussen  2003    566          29.01   
  SvÝmmeklubben S 68  28.52                 
12  Frederik VenÝ Elling  2003    556          29.17   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.16                 
13  Marius NÝrgaard  2001    551          29.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.47                 
14  Kristoffer Desmareth  2000    543          29.40   
  Ringe SvÝmme Klub  28.11                 
15  Alexander Korsager Elkjśr  2001    529          29.67   
  Lyseng IF  29.80                 
16  David Hjort  2000    527          29.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.39                 
17  Rasmus JÝrgensen  1996    524          29.76  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.88                 
18  Anders Rasmussen  2001    516          29.91   
  Vejle SvÝmmeklub  28.94                 
19  Chris Lund Rasmussen  2001    498          30.26   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  29.83                 
20  Ejnar Truelsen  2002    484          30.55   
  Herning SvÝmmeklub  30.14                 
21  Daniel ōsterballe  2003    474          30.77   
  Viborg SvÝmme Klub  30.61                 
22  Jonas Kjśr  2003    473          30.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.51                 
23  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    471          30.84   
  Vejle SvÝmmeklub  29.78                 
24  Mikkel Podiss Petersen  2002    468          30.91   
  H2Odense  29.58                 
25  Johan Bendixen Nissen  2002    464          30.98   
  Skanderborg SvÝmmeklub  30.34                 
26  Ruben NÝrgaard  2002    453          31.24   
  SvÝmmeklubben Nord  30.15                 
27  Lukas Stśhr Bentsen  2003    443          31.48   
  H2Odense  30.64                 
28  Frederik P. Michaelsen  2003    438          31.59   
  SvÝmmeklubben S 68  31.27                 
29  August B Bjerregaard  2003    437          31.61   
  H2Odense  31.20                 
30  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    429          31.80   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  30.28                 
31  Nicklas B. Christensen  2002    426          31.89   
  Horsens SvÝmmeklub  31.80                 
32  Jonas Krammer Knudsen  2003    424          31.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.34                 
33  Valdemar Wichmann  2003    413          32.22   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.19                 
34  Tobias Vestby Jensen  2003    342          34.30   
  Aars SvÝmmeklub  33.97                 
35  Oliver Fokkink  2003    331          34.69   
  SvÝmmeklubben Grindsted  34.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:38   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus JŠkupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    666          27.48   
  Horsens SvÝmmeklub  27.46                 
Mads Kloster  2002    665          27.49   
  Thisted SvÝmmeklub  26.84                 
Kasper Schultz  1995    659          27.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.15                 
Nicolaj LÝth Andersen  2001    628          28.02   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
Anton Borg Hjort  2000    627          28.04   
  Lyseng IF  27.59                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    601          28.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.82                 
Rasmus NÝrfjand  2000    587          28.66   
  Holstebro SvÝmme Club  27.17                 
Thor Brunsgaard  2003    587          28.66   
  Swim Team Neptun  28.06                 
Kristian B. Rasmussen  2003    605          28.37   
  SvÝmmeklubben S 68  28.52                 
10  Marius NÝrgaard  2001    581          28.76   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.47                 
11  Frederik VenÝ Elling  2003    566          29.00   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.16                 
12  Kristoffer Desmareth  2000    560          29.11   
  Ringe SvÝmme Klub  28.11                 
13  David Hjort  2000    544          29.39   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.39                 
14  Anders Rasmussen  2001    524          29.76   
  Vejle SvÝmmeklub  28.94                 
15  Alexander Korsager Elkjśr  2001    520          29.83   
  Lyseng IF  29.80                 
16  Chris Lund Rasmussen  2001    519          29.86   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  29.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bśrentsen  2000    609          28.82   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.00                 
Lisa Rijkhoff  2001    607          28.84   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.13                 
Lisa SchÝn  1999    595          29.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.71                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    586          29.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.01                 
Helena V. Elling  2000    577          29.34   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.71                 
Pernille Rasmussen  1996    576          29.36   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.55                 
Thea SÝe Bach  2002    576          29.36   
  Thisted SvÝmmeklub  30.16                 
Nikoline Andersen  2003    575          29.37   
  H2Odense  29.55                 
Signe Villumsen  2001    573          29.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.91                 
10  Astrid Nielsen  2002    570          29.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.99                 
11  Thilde Timmermand  2002    562          29.60  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.35                 
12  Line J. V. Hededal  2001    561          29.62  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  28.52                 
13  Mia Borgensgaard  2003    555          29.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.76                 
14  Cecilie GrÝndal  2002    553          29.76  Deltager ikke i finalen 
  Horsens SvÝmmeklub  29.48                 
15  Jackie Gade  1998    546          29.88   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.27                 
16  Victoria Haahr Pallesen  2002    541          29.97  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub  31.13                 
17  Cille Christensen  2004    534          30.11   
  Kolding SK  29.93                 
17  Line Lyskjśr  2003    534          30.11   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.65                 
19  Ane Kirstine Granild  2004    526          30.25   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.79                 
19  Clara Lynggaard  2002    526          30.25   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  30.95                 
21  Amalie Bach Nielsen  1999    525          30.27   
  Horsens SvÝmmeklub  28.88                 
21  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    525          30.27   
  H2Odense  30.57                 
23  Emma Stecher  2003    524          30.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.67                 
24  Sarah Bundgaard  2003    520          30.38   
  Viborg SvÝmme Klub  30.31                 
25  Amalie StaghÝj Andersen  2004    518          30.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.79                 
26  Sofie Le Fevre  2004    516          30.45   
  Horsens SvÝmmeklub  30.82                 
27  Isabella Bach  2002    514          30.49   
  Holstebro SvÝmme Club  30.15                 
28  Louise Houe Andersen  2003    510          30.56   
  Viborg SvÝmme Klub  30.76                 
29  Maria Mehlsen  2003    510          30.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.07                 
30  Dicte Skov Forsberg  2004    508          30.60   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  30.88                 
31  Mitzi D. Jensen  2002    507          30.62   
  Vejle SvÝmmeklub  30.55                 
32  Frida Saks Justesen  2004    506          30.64   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.78                 
33  Nikoline ōsterberg  2000    502          30.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  30.52                 
34  Emma Fjordside Jensen  2003    501          30.75   
  Holstebro SvÝmme Club  31.18                 
35  Louise D. Liboriussen  2002    500          30.76   
  Viborg SvÝmme Klub  29.61                 
36  Emilie Podiss Petersen  2004    499          30.80   
  H2Odense  31.40                 
37  Eva Hjort  2004    495          30.88   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.10                 
38  Karoline L. Kristensen  2003    494          30.90   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.98                 
39  My Phuong Bui  2003    482          31.15   
  H2Odense  30.14                 
40  Anne Dybro Nielsen  2003    480          31.18   
  Herning SvÝmmeklub  31.32                 
41  Svava Kj. Gregersen  2004    476          31.27   
  Vejle SvÝmmeklub  31.33                 
42  Josephine Larsen  2004    475          31.31   
  Viborg SvÝmme Klub  31.78                 
43  Christina M. Glargaard  2004    474          31.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.05                 
43  Helene Olesen  2000    474          31.32   
  Vejle SvÝmmeklub  30.75                 
45  Pernille Thastrup Hansen  2003    465          31.52   
  Haderslev SvÝmme Klub  31.57                 
45  Sarah Carugati  2004    465          31.52   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  30.26                 
47  Anne Sofie NÝrtoft  2004    461          31.62   
  Kolding SK  32.45                 
48  Freja Friborg  2004    457          31.71   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  31.82                 
49  Kathrine Weide  2004    455          31.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.65                 
50  Pernille Nedergaard  2004    450          31.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.73                 
51  Emma JÝrgensen  2001    447          31.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.62                 
52  Alberthe Skovborg Hansen  2004    446          31.97   
  Viborg SvÝmme Klub  32.62                 
53  Katrine Kruse Rasmussen  2004    442          32.05   
  Swim Team Neptun  31.81                 
54  Ida Juul GrÝnning  2004    442          32.06   
  H2Odense  31.62                 
55  Clara Skrydstrup  2004    433          32.27   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.13                 
56  Feline Flytkjśr Broersma  2004    429          32.37   
  Horsens SvÝmmeklub  32.31                 
57  Maria Hall  2003    427          32.43   
  SvÝmmeklubben Grindsted  32.78                 
58  Anna Toft Petersen  2004    417          32.69   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.95                 
58  Victoria Underbjerg  2004    417          32.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.28                 
60  Anne Terp  2004    409          32.91   
  Struer SvÝmmeklub  32.76                 
61  Lea Kjśr Kristensen  2004    370          34.00   
  Viborg SvÝmme Klub  32.11                 
62  Maja Volke  2002    355          34.50   
  Swim Team Neptun  33.66                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  32.39                 
Amalije Kristensen  2002              DNF   
  SvÝmmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001    639          28.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.13                 
Pernille Rasmussen  1996    605          28.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.55                 
Amalie Bśrentsen  2000    602          28.93   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.00                 
Lisa SchÝn  1999    599          28.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.71                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    596          29.02   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.01                 
Helena V. Elling  2000    579          29.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.71                 
Nikoline Andersen  2003    577          29.33   
  H2Odense  29.55                 
Thea SÝe Bach  2002    547          29.86   
  Thisted SvÝmmeklub  30.16                 
Astrid Nielsen  2002    578          29.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.99                 
10  Signe Villumsen  2001    562          29.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.91                 
11  Clara Lynggaard  2002    536          30.06   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  30.95                 
12  Jackie Gade  1998    535          30.08   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.27                 
13  Mia Borgensgaard  2003    534          30.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.76                 
14  Line Lyskjśr  2003    533          30.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.65                 
15  Ane Kirstine Granild  2004    505          30.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.79                 
Cille Christensen  2004                Akut syg 
  Kolding SK  29.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  08:17   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Malthe Lindeblad  2001  DeltaSwim            25.35   
Jakob Juul  2000  Vejle SvÝmmeklub            25.66   
Christian Holm JÝrgensen  1999  Esbjerg SvÝmmeklub            25.89  Deltager ikke i finalen 
Oliver NÝrgaard Frost  2002  Aalborg SvÝmmeklub            26.02   
Lasse Dall  1997  Esbjerg SvÝmmeklub            26.03   
Elias HanghÝj Jonsson  2002  SvÝmmeklubben S 68            26.13   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro SvÝmme Club            26.29  Deltager ikke i finalen 
David Hjort  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            26.38   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs SvÝmmeafdeling            26.38   
10  Andreas Hansen  2000  Vejle SvÝmmeklub            26.45  Deltager ikke i finalen 
11  Tais Andkjśr Kristensen  1999  Horsens SvÝmmeklub            26.48   
12  Martin H. Abel  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            26.49   
13  Simon B. Jeppesen  1997  Agfs SvÝmmeafdeling            26.72   
14  Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club            26.88   
15  Thor Brunsgaard  2003  Swim Team Neptun            26.90  Deltager ikke i finalen 
16  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            26.92   
17  Andreas Kronborg  2002  Vejle SvÝmmeklub            26.93   
18  Malthe Elkjśr  2003  Vejle SvÝmmeklub            26.97   
19  Jesper Stilling Julius  1993  Agfs SvÝmmeafdeling            26.98  Deltager ikke i finalen 
20  Magnus Dyg Holme  2002  Vejle SvÝmmeklub            27.00   
21  Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub            27.03   
22  Rasmus Petersen  2002  Haderslev SvÝmme Klub            27.16   
23  Jakob Mose  2000  Esbjerg SvÝmmeklub            27.28   
24  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            27.37   
25  Aske Sommerlund Pedersen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub            27.38   
26  Magnus B. HÝgild  1999  Esbjerg SvÝmmeklub            27.40   
27  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            27.50   
28  Rune NÝrgaard  2000  Aalborg SvÝmmeklub            27.53   
29  Martin Broch  2001  DeltaSwim            27.58   
30  Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            27.63   
31  Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club            27.64   
31  Laurits Sigaard  2003  ErritsÝ Gymnastik Og IF            27.64   
33  Oliver Christensen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub            27.66   
34  Victor Nygaard  2003  H2Odense            27.69   
35  Rasmus JÝrgensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            27.71   
36  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club            27.80   
37  Jeppe Egholm  2003  SvÝmmeklubben S 68            27.81   
38  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub            27.83   
39  Valdemar Kjśrgaard  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            27.86   
40  Philip Andersen Ravn  2002  Vejle SvÝmmeklub            27.88   
41  Janus Meinert  1995  Aalborg SvÝmmeklub            27.96   
42  Mathias Knudsen  2003  Aalborg SvÝmmeklub            28.00   
43  Sander Linde  2002  Ringe SvÝmme Klub            28.05   
44  Tobias BostrŲm  2002  Esbjerg SvÝmmeklub            28.07   
45  Lawrence Langley  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.23   
46  Kristian B. Rasmussen  2003  SvÝmmeklubben S 68            28.24   
47  Mikkel Riis  2002  Viborg SvÝmme Klub            28.25   
48  Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            28.28   
49  Alexander L. BjÝrn  2003  Vejle SvÝmmeklub            28.32   
50  Mikkel Stilling  2003  Thisted SvÝmmeklub            28.37   
51  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            28.55   
52  Thomas Schiby  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.60   
53  Valdemar Wichmann  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            28.62   
54  Christian Lorey  2003  ErritsÝ Gymnastik Og IF            28.91   
55  Hjalte Lillevik Frost  2001  SvÝmmeklubben S 68            28.98   
56  Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            29.07   
57  Christian Johannesen  2003  Horsens SvÝmmeklub            29.23   
58  Jacob Lyse SÝe  2003  Odder SvÝmmeklub            29.28   
59  Esben RÝjkjśr Rasmussen  2001  Swim Team Neptun            29.36   
60  Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            29.60   
61  Malte Lyck Falk  2003  DeltaSwim            30.12   
62  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun            30.47   
63  Erik Ellemose SÝrensen  2002  SvÝmmeklubben Grindsted            30.58   
64  Dion Drejer Delaney  2003  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            31.07   
65  Jeppe Haurum  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            31.67   
Magnus ōstergaard Barslev  2003  Aabybro Idrśtsforening              Akut syg 
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  CR ben v15-50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    716          24.89   
  Vejle SvÝmmeklub  25.21                 
Malthe Lindeblad  2001    689          25.21   
  DeltaSwim  25.33                 
Lasse Dall  1997    662          25.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.90                 
Nicklas Rasmussen  1997    613          26.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.02                 
David Hjort  2000    602          26.37   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.86                 
Elias HanghÝj Jonsson  2002    599          26.41   
  SvÝmmeklubben S 68  26.25                 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    596          26.46   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.33                 
Tais Andkjśr Kristensen  1999    593          26.50   
  Horsens SvÝmmeklub  25.83                 
Rasmus NÝrfjand  2000    594          26.48   
  Holstebro SvÝmme Club  25.87                 
10  Sofus Bolwig Balladone  2002    580          26.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.07                 
11  Martin H. Abel  2001    579          26.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.05                 
12  Malthe Elkjśr  2003    578          26.73   
  Vejle SvÝmmeklub  27.43                 
13  Johan Bendixen Nissen  2002    571          26.84   
  Skanderborg SvÝmmeklub  26.89                 
14  Simon B. Jeppesen  1997    570          26.85   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.25                 
15  Andreas Kronborg  2002    569          26.87   
  Vejle SvÝmmeklub  27.53                 
16  Magnus Dyg Holme  2002    304          33.12   
  Vejle SvÝmmeklub  27.67                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  08 marts 2019         
 
 
LÝb 11, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1  1995    743          8:29.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:25.59                 
  Victoria Haahr Pallesen  2002      1:02.47  2:10.25      2:10.25   
  Line JÝrgensen Bruun  1995      1:00.62  2:03.57      4:13.82   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:01.33  2:07.30      6:21.12   
  Lisa SchÝn  1999      1:00.91  2:08.85      8:29.97   
                     
Aalborg Damer 2  1998    721          8:35.10   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:27.48                 
  Camilla Ottesen  2000      1:02.49  2:07.91      2:07.91   
  Amalie Bśrentsen  2000      1:01.97  2:06.69      4:14.60   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      1:01.83  2:10.04      6:24.64   
  Jackie Gade  1998      1:02.66  2:10.46      8:35.10   
                     
Agf Damer 1  1996    698          8:40.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  8:35.60                 
  Snśfridur Sol  2000      59.87  2:04.20      2:04.20   
  Marie Christensen  2002      1:03.33  2:12.66      4:16.86   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      1:03.65  2:13.60      6:30.46   
  Mia Borgensgaard  2003      1:02.99  2:10.29      8:40.75   
                     
Vejle Piger 1  2001    658          8:51.21   
  Vejle SvÝmmeklub  8:44.95                 
  Louise Hvarre  2001      1:04.50  2:15.30      2:15.30   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      1:02.67  2:12.52      4:27.82   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:04.01  2:13.62      6:41.44   
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:02.18  2:09.77      8:51.21   
                     
Horsens Damer  1995    607          9:05.53   
  Horsens SvÝmmeklub  9:09.04                 
  Mie Buch Nielsen  2001      1:06.35  2:15.20      2:15.20   
  Cecilie GrÝndal  2002      1:02.50  2:11.06      4:26.26   
  Feline Flytkjśr Broersma  2004      1:09.30  2:23.17      6:49.43   
  Jennifer Thorius Bek  2000      1:06.96  2:16.10      9:05.53   
                     
Agf Damer 2  1996    607          9:05.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  9:07.36                 
  Ane Kirstine Granild  2004      1:05.73  2:16.20      2:16.20   
  Signe Villumsen  2001      1:04.27  2:14.66      4:30.86   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:05.65  2:14.70      6:45.56   
  Marlene Reitan  2003      1:08.17  2:20.04      9:05.60   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2000    601          9:07.46   
  Aarhus Swim  8:41.90                 
  Emilie Wolf SÝrensen  2003      1:06.48  2:16.31      2:16.31   
  Laura Fogh  2003      1:06.71  2:18.87      4:35.18   
  Nikoline ōsterberg  2000      1:06.59  2:18.83      6:54.01   
  Martha Bjerg  2004      1:04.35  2:13.45      9:07.46   
                     
Esbjerg Damer    594          9:09.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  9:03.00                 
  Natalie Da Silva Jensen  2004      1:08.01  2:20.63      2:20.63   
  Thilde Timmermand  2002      1:04.96  2:15.85      4:36.48   
  SÝs Freund  2004      1:07.66  2:18.58      6:55.06   
  Astrid Nielsen  2002      1:05.89  2:14.50      9:09.56   
                     
Vs Damer 1  2002    594          9:09.68   
  Viborg SvÝmme Klub  8:55.43                 
  Sarah Bundgaard  2003      1:05.27  2:18.49      2:18.49   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      1:03.92  2:14.35      4:32.84   
  Louise Houe Andersen  2003      1:07.93  2:20.25      6:53.09   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:07.12  2:16.59      9:09.68   
                     
10  Aalborg Damer 3  2001    581          9:13.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:56.21                 
  Karoline L. Kristensen  2003      1:06.25  2:18.23      2:18.23   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:06.31  2:17.51      4:35.74   
  Anna Toft Petersen  2004      1:05.29  2:18.38      6:54.12   
  Emma Stecher  2003      1:06.92  2:19.54      9:13.66   
                     
11  Vejle Piger 2  2000    573          9:16.21   
  Vejle SvÝmmeklub  9:14.98                 
  Caroline Liboriussen  2002      1:06.26  2:15.58      2:15.58   
  Svava Kj. Gregersen  2004      1:07.15  2:21.76      4:37.34   
  Cecilie Hingebjerg  2004      1:07.55  2:18.33      6:55.67   
  Louise SjÝrup Jensen  2003      1:08.59  2:20.54      9:16.21   
                     
12  Aarhus Swim Piger 2  2000    571          9:16.93   
  Aarhus Swim  9:11.55                 
  Laura Marie Dige  2004      1:06.93  2:16.77      2:16.77   
  Victoria K. Jespersen  2001      1:06.12  2:19.37      4:36.14   
  Sarah Carugati  2004      1:07.57  2:20.50      6:56.64   
  Mille Kjśr Jensen  2004      1:06.62  2:20.29      9:16.93   
                     
13  Silkeborg Damer Silkeborg  2003    564          9:19.00   
  Silkeborg SvÝmmeklub  9:20.33                 
  Line Lyskjśr  2003      1:06.63  2:19.08      2:19.08   
  Helena V. Elling  2000      1:03.93  2:17.02      4:36.10   
  Emilie Egerup  2003      1:06.56  2:17.42      6:53.52   
  Anne Lundorff Larsen  2004      1:09.97  2:25.48      9:19.00   
                     
14  Delta Devils  2002    552          9:23.14   
  DeltaSwim  9:09.96                 
  Karoline Kristensen  2004      1:09.45  2:24.61      2:24.61   
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.97  2:17.73      4:42.34   
  Mie L. Bendtsen  2002      1:07.36  2:21.52      7:03.86   
  Anna Pave Ottesen  2003      1:05.72  2:19.28      9:23.14   
                     
15  Esbjerg Piger    542          9:26.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  9:14.24                 
  Victoria Underbjerg  2004      1:08.18  2:21.12      2:21.12   
  Christina M. Glargaard  2004      1:08.35  2:21.11      4:42.23   
  Anna Bjerrum MÝller  2004      1:10.79  2:22.76      7:04.99   
  Frederikke MÝller Pederse  2002      1:07.16  2:21.46      9:26.45