2019-10-23   17:31:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1  1995    743          8:29.97   
  Aalborg Svømmeklub  8:25.59                 
  Victoria Haahr Pallesen  2002      1:02.47  2:10.25      2:10.25   
  Line Jørgensen Bruun  1995      1:00.62  2:03.57      4:13.82   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:01.33  2:07.30      6:21.12   
  Lisa Schøn  1999      1:00.91  2:08.85      8:29.97   
                     
Aalborg Damer 2  1998    721          8:35.10   
  Aalborg Svømmeklub  8:27.48                 
  Camilla Ottesen  2000      1:02.49  2:07.91      2:07.91   
  Amalie Bærentsen  2000      1:01.97  2:06.69      4:14.60   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:01.83  2:10.04      6:24.64   
  Jackie Gade  1998      1:02.66  2:10.46      8:35.10   
                     
Agf Damer 1  1996    698          8:40.75   
  Agfs Svømmeafdeling  8:35.60                 
  Snæfridur Sol  2000      59.87  2:04.20      2:04.20   
  Marie Christensen  2002      1:03.33  2:12.66      4:16.86   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      1:03.65  2:13.60      6:30.46   
  Mia Borgensgaard  2003      1:02.99  2:10.29      8:40.75   
                     
Vejle Piger 1  2001    658          8:51.21   
  Vejle Svømmeklub  8:44.95                 
  Louise Hvarre  2001      1:04.50  2:15.30      2:15.30   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      1:02.67  2:12.52      4:27.82   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:04.01  2:13.62      6:41.44   
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:02.18  2:09.77      8:51.21   
                     
Horsens Damer  1995    607          9:05.53   
  Horsens Svømmeklub  9:09.04                 
  Mie Buch Nielsen  2001      1:06.35  2:15.20      2:15.20   
  Cecilie Grøndal  2002      1:02.50  2:11.06      4:26.26   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      1:09.30  2:23.17      6:49.43   
  Jennifer Thorius Bek  2000      1:06.96  2:16.10      9:05.53   
                     
Agf Damer 2  1996    607          9:05.60   
  Agfs Svømmeafdeling  9:07.36                 
  Ane Kirstine Granild  2004      1:05.73  2:16.20      2:16.20   
  Signe Villumsen  2001      1:04.27  2:14.66      4:30.86   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:05.65  2:14.70      6:45.56   
  Marlene Reitan  2003      1:08.17  2:20.04      9:05.60   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2000    601          9:07.46   
  Aarhus Swim  8:41.90                 
  Emilie Wolf Sørensen  2003      1:06.48  2:16.31      2:16.31   
  Laura Fogh  2003      1:06.71  2:18.87      4:35.18   
  Nikoline Østerberg  2000      1:06.59  2:18.83      6:54.01   
  Martha Bjerg  2004      1:04.35  2:13.45      9:07.46   
                     
Esbjerg Damer    594          9:09.56   
  Esbjerg Svømmeklub  9:03.00                 
  Natalie Da Silva Jensen  2004      1:08.01  2:20.63      2:20.63   
  Thilde Timmermand  2002      1:04.96  2:15.85      4:36.48   
  Søs Freund  2004      1:07.66  2:18.58      6:55.06   
  Astrid Nielsen  2002      1:05.89  2:14.50      9:09.56   
                     
Vs Damer 1  2002    594          9:09.68   
  Viborg Svømme Klub  8:55.43                 
  Sarah Bundgaard  2003      1:05.27  2:18.49      2:18.49   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      1:03.92  2:14.35      4:32.84   
  Louise Houe Andersen  2003      1:07.93  2:20.25      6:53.09   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:07.12  2:16.59      9:09.68   
                     
10  Aalborg Damer 3  2001    581          9:13.66   
  Aalborg Svømmeklub  8:56.21                 
  Karoline L. Kristensen  2003      1:06.25  2:18.23      2:18.23   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:06.31  2:17.51      4:35.74   
  Anna Toft Petersen  2004      1:05.29  2:18.38      6:54.12   
  Emma Stecher  2003      1:06.92  2:19.54      9:13.66   
                     
11  Vejle Piger 2  2000    573          9:16.21   
  Vejle Svømmeklub  9:14.98                 
  Caroline Liboriussen  2002      1:06.26  2:15.58      2:15.58   
  Svava Kj. Gregersen  2004      1:07.15  2:21.76      4:37.34   
  Cecilie Hingebjerg  2004      1:07.55  2:18.33      6:55.67   
  Louise Sjørup Jensen  2003      1:08.59  2:20.54      9:16.21   
                     
12  Aarhus Swim Piger 2  2000    571          9:16.93   
  Aarhus Swim  9:11.55                 
  Laura Marie Dige  2004      1:06.93  2:16.77      2:16.77   
  Victoria K. Jespersen  2001      1:06.12  2:19.37      4:36.14   
  Sarah Carugati  2004      1:07.57  2:20.50      6:56.64   
  Mille Kjær Jensen  2004      1:06.62  2:20.29      9:16.93   
                     
13  Silkeborg Damer Silkeborg  2003    564          9:19.00   
  Silkeborg Svømmeklub  9:20.33                 
  Line Lyskjær  2003      1:06.63  2:19.08      2:19.08   
  Helena V. Elling  2000      1:03.93  2:17.02      4:36.10   
  Emilie Egerup  2003      1:06.56  2:17.42      6:53.52   
  Anne Lundorff Larsen  2004      1:09.97  2:25.48      9:19.00   
                     
14  Delta Devils  2002    552          9:23.14   
  DeltaSwim  9:09.96                 
  Karoline Kristensen  2004      1:09.45  2:24.61      2:24.61   
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.97  2:17.73      4:42.34   
  Mie L. Bendtsen  2002      1:07.36  2:21.52      7:03.86   
  Anna Pave Ottesen  2003      1:05.72  2:19.28      9:23.14   
                     
15  Esbjerg Piger    542          9:26.45   
  Esbjerg Svømmeklub  9:14.24                 
  Victoria Underbjerg  2004      1:08.18  2:21.12      2:21.12   
  Christina M. Glargaard  2004      1:08.35  2:21.11      4:42.23   
  Anna Bjerrum Møller  2004      1:10.79  2:22.76      7:04.99   
  Frederikke Møller Pederse  2002      1:07.16  2:21.46      9:26.45   
                     
16  Aarhus Swim Piger 3  2002    506          9:39.50   
  Aarhus Swim  9:45.87                 
  Eva Hjort  2004      1:09.70  2:22.07      2:22.07   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      1:10.89  2:26.30      4:48.37   
  Mie Trothe  1998      1:12.09  2:30.55      7:18.92   
  Sarah Kildahl  2004      1:07.64  2:20.58      9:39.50   
                     
17  Vs Damer 2  2002    495          9:43.91   
  Viborg Svømme Klub  9:37.96                 
  Josephine Larsen  2004      1:09.79  2:20.01      2:20.01   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      1:12.14  2:23.73      4:43.74   
  Julia Harpøth  2002      1:12.47  2:29.00      7:12.74   
  Alberthe Skovborg Hansen  2004      1:13.50  2:31.17      9:43.91   
                     
18  Pingvin Piger  2001    494          9:44.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  9:40.17                 
  Freja Romanski  2003      1:08.12  2:21.55      2:21.55   
  Freja Friborg  2004      1:08.39  2:26.34      4:47.89   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      1:10.93  2:28.75      7:16.64   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      1:10.76  2:27.79      9:44.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark