2019-08-22   05:35:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vejle Drenge 1  1999    719          7:47.06   
  Vejle Svømmeklub  7:37.27                 
  Andreas Hansen  2000      54.25  1:51.15      1:51.15   
  Magnus Dyg Holme  2002      56.80  1:57.34      3:48.49   
  Alexander Fenger  1999      56.71  1:58.17      5:46.66   
  Jakob Juul  2000      55.99  2:00.40      7:47.06   
                     
Esbjerg Gutter    687          7:54.28   
  Esbjerg Svømmeklub  7:43.01                 
  Mikkel Gadgaard  1999      54.31  1:52.97      1:52.97   
  Christian Holm Jørgensen  1999      57.80  2:01.71      3:54.68   
  Martin H. Abel  2001      57.19  2:01.73      5:56.41   
  Magnus B. Høgild  1999      57.34  1:57.87      7:54.28   
                     
Aalborg Herrer 1  1995    684          7:54.98   
  Aalborg Svømmeklub  7:51.29                 
  Nicolas Blanch  1997      54.64  1:53.47      1:53.47   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      58.70  2:00.23      3:53.70   
  Marius Nørgaard  2001      58.70  2:02.44      5:56.14   
  Lawrence Langley  2001      57.35  1:58.84      7:54.98   
                     
Agf Herrer 1  1995    674          7:57.16   
  Agfs Svømmeafdeling  7:45.02                 
  Christian L H Frederiksen  2001      57.42  1:57.68      1:57.68   
  Kasper Schultz  1995      58.09  2:00.40      3:58.08   
  Simon B. Jeppesen  1997      57.90  2:01.19      5:59.27   
  Magnus Fallesen  1998      56.95  1:57.89      7:57.16   
                     
H2Odense Herrer 1  1991    640          8:05.53   
  H2Odense  7:54.24                 
  Simon Juul Henriksen  2001      58.02  1:57.11      1:57.11   
  Mads Sørensen  2000      57.64  1:58.04      3:55.15   
  Jacob Holst  1991      1:00.83  2:03.71      5:58.86   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      1:00.30  2:06.67      8:05.53   
                     
Vejle Drenge 2  1999    628          8:08.66   
  Vejle Svømmeklub  8:01.97                 
  Daniel Damsbo  2003      1:00.21  2:05.92      2:05.92   
  Alexander L. Bjørn  2003      58.20  2:00.19      4:06.11   
  Philip Andersen Ravn  2002      59.80  2:02.74      6:08.85   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000      57.34  1:59.81      8:08.66   
                     
Aarhus Swim Drenge 1  2000    621          8:10.54   
  Aarhus Swim  7:41.31                 
  Aksel Skrydstrup  2001      59.18  2:02.55      2:02.55   
  Anton Borg Hjort  2000      59.65  2:06.48      4:09.03   
  Daniel Gallacher  2002      58.83  2:04.22      6:13.25   
  Oskar Lindholm  2001      57.07  1:57.29      8:10.54   
                     
Ssk Herrer 1 Silkeborg  2003    616          8:11.74   
  Silkeborg Svømmeklub  8:06.34                 
  Frederik Venø Elling  2003      59.11  2:05.08      2:05.08   
  Markus Kjeldsen  2000      55.85  1:56.86      4:01.94   
  Jens Riisgaard  2000      58.32  2:01.17      6:03.11   
  Mikkel Mølgaard  2003      1:02.33  2:08.63      8:11.74   
                     
Agf Herrer 2  1995    591          8:18.70   
  Agfs Svømmeafdeling  8:12.06                 
  Nicklas Rasmussen  1997      1:00.58  2:01.78      2:01.78   
  Mathias Lund Hansen  2002      59.11  2:05.53      4:07.31   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      1:00.97  2:04.20      6:11.51   
  Valdemar Kjærgaard  2001      1:00.90  2:07.19      8:18.70   
                     
10  Esbjerg Boys    568          8:25.32   
  Esbjerg Svømmeklub  8:18.00                 
  Jakob Mose  2000      59.13  2:02.61      2:02.61   
  Tobias Boström  2002      59.74  2:05.69      4:08.30   
  Oliver Christensen  2000      1:00.31  2:06.63      6:14.93   
  Emil Frydenholm  2002      1:03.48  2:10.39      8:25.32   
                     
11  Vs Herrer  2000    518          8:40.91   
  Viborg Svømme Klub  8:34.28                 
  Oscar Rundqvist  2000      1:01.79  2:07.13      2:07.13   
  Mikkel Riis  2002      1:03.78  2:12.65      4:19.78   
  Daniel Østerballe  2003      1:03.45  2:14.69      6:34.47   
  Anders Elsborg  2003      1:00.49  2:06.44      8:40.91   
                     
12  Sønderborg Junior  2001    494          8:49.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  8:37.04                 
  Christopher Kristiansen  2000      59.17  2:02.68      2:02.68   
  Peter Hymøller  2001      1:01.26  2:13.60      4:16.28   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      1:07.03  2:21.16      6:37.44   
  André Iversen  2001      1:03.36  2:11.82      8:49.26   
                     
13  Aarhus Swim Drenge 2  2001    482          8:53.55   
  Aarhus Swim  8:39.01                 
  Simon Degn  2003      1:02.37  2:11.25      2:11.25   
  Valdemar Vind Sejr  2003      1:05.28  2:15.80      4:27.05   
  Magnus Mikkelsen  2001      1:03.40  2:12.24      6:39.29   
  Alexander Korsager Elkjær  2001      1:05.23  2:14.26      8:53.55   
                     
14  Pingvin Drenge  2002    398          9:28.60   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  9:25.93                 
  Malik Lodberg Klein  2003      1:04.14  2:16.06      2:16.06   
  Mikkel Hedeby Madsen  2002      1:05.79  2:17.52      4:33.58   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      1:03.88  2:16.34      6:49.92   
  Dion Drejer Delaney  2003      1:13.83  2:38.68      9:28.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark