2019-08-23   17:33:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    652          27.67   
  Agfs Svømmeafdeling  26.15                 
Mads Kloster  2002    639          27.86   
  Thisted Svømmeklub  26.84                 
Anton Borg Hjort  2000    637          27.89   
  Lyseng IF  27.59                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    627          28.03   
  Horsens Svømmeklub  27.46                 
Magnus Fallesen  1998    608          28.32  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  27.81                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    600          28.44   
  Agfs Svømmeafdeling  27.82                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    597          28.50   
  Horsens Svømmeklub  28.09                 
Markus Kjeldsen  2000    582          28.73  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  27.35                 
Rasmus Nørfjand  2000    582          28.74   
  Holstebro Svømme Club  27.17                 
10  Thor Brunsgaard  2003    566          29.01   
  Swim Team Neptun  28.06                 
11  Kristian B. Rasmussen  2003    566          29.01   
  Svømmeklubben S 68  28.52                 
12  Frederik Venø Elling  2003    556          29.17   
  Silkeborg Svømmeklub  29.16                 
13  Marius Nørgaard  2001    551          29.27   
  Aalborg Svømmeklub  28.47                 
14  Kristoffer Desmareth  2000    543          29.40   
  Ringe Svømme Klub  28.11                 
15  Alexander Korsager Elkjær  2001    529          29.67   
  Lyseng IF  29.80                 
16  David Hjort  2000    527          29.71   
  Agfs Svømmeafdeling  27.39                 
17  Rasmus Jørgensen  1996    524          29.76  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  27.88                 
18  Anders Rasmussen  2001    516          29.91   
  Vejle Svømmeklub  28.94                 
19  Chris Lund Rasmussen  2001    498          30.26   
  Skive Svømmeklub Poseidon  29.83                 
20  Ejnar Truelsen  2002    484          30.55   
  Herning Svømmeklub  30.14                 
21  Daniel Østerballe  2003    474          30.77   
  Viborg Svømme Klub  30.61                 
22  Jonas Kjær  2003    473          30.80   
  Esbjerg Svømmeklub  29.51                 
23  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    471          30.84   
  Vejle Svømmeklub  29.78                 
24  Mikkel Podiss Petersen  2002    468          30.91   
  H2Odense  29.58                 
25  Johan Bendixen Nissen  2002    464          30.98   
  Skanderborg Svømmeklub  30.34                 
26  Ruben Nørgaard  2002    453          31.24   
  Svømmeklubben Nord  30.15                 
27  Lukas Stæhr Bentsen  2003    443          31.48   
  H2Odense  30.64                 
28  Frederik P. Michaelsen  2003    438          31.59   
  Svømmeklubben S 68  31.27                 
29  August B Bjerregaard  2003    437          31.61   
  H2Odense  31.20                 
30  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    429          31.80   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.28                 
31  Nicklas B. Christensen  2002    426          31.89   
  Horsens Svømmeklub  31.80                 
32  Jonas Krammer Knudsen  2003    424          31.94   
  Esbjerg Svømmeklub  31.34                 
33  Valdemar Wichmann  2003    413          32.22   
  Agfs Svømmeafdeling  31.19                 
34  Tobias Vestby Jensen  2003    342          34.30   
  Aars Svømmeklub  33.97                 
35  Oliver Fokkink  2003    331          34.69   
  Svømmeklubben Grindsted  34.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark