2019-11-11   21:27:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 16.30

Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1  1995    731          3:53.07   
  Aalborg Svømmeklub  3:55.63                 
  Line Jørgensen Bruun  1995      28.21  58.20      58.20   
  Amalie Bærentsen  2000      28.13  58.55      1:56.75   
  Camilla Ottesen  2000      27.74  57.85      2:54.60   
  Lisa Schøn  1999      27.55  58.47      3:53.07   
                     
Agf Damer 1  1996    693          3:57.25   
  Agfs Svømmeafdeling  3:57.73                 
  Snæfridur Sol  2000      27.59  57.34      57.34   
  Pernille Rasmussen  1996      28.66  1:00.72      1:58.06   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      28.55  1:00.11      2:58.17   
  Mia Borgensgaard  2003      28.36  59.08      3:57.25   
                     
Vejle Piger 1  2001    690          3:57.70   
  Vejle Svømmeklub  3:56.90                 
  Line J. V. Hededal  2001      28.39  59.32      59.32   
  Sofie Theophil Petersen  2003      28.24  59.06      1:58.38   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      28.00  59.04      2:57.42   
  Cecilie B. Andersen  2001      28.25  1:00.28      3:57.70   
                     
Aalborg Damer 2  1998    669          4:00.06   
  Aalborg Svømmeklub  3:56.99                 
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      28.87  59.79      59.79   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      28.48  58.80      1:58.59   
  Lisa Rijkhoff  2001      28.97  1:00.91      2:59.50   
  Jackie Gade  1998      29.08  1:00.56      4:00.06   
                     
Horsens Damer  1995    612          4:07.38   
  Horsens Svømmeklub  4:16.05                 
  Cecilie Grøndal  2002      28.83  1:00.86      1:00.86   
  Amalie Bach Nielsen  1999      29.00  1:00.37      2:01.23   
  Mie Buch Nielsen  2001      30.06  1:03.45      3:04.68   
  Jennifer Thorius Bek  2000      29.63  1:02.70      4:07.38   
                     
Vs Damer 1  2002    611          4:07.42   
  Viborg Svømme Klub  4:06.45                 
  Louise Houe Andersen  2003      31.06  1:03.85      1:03.85   
  Sarah Bundgaard  2003      28.86  1:02.51      2:06.36   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      27.97  59.41      3:05.77   
  Louise D. Liboriussen  2002      29.82  1:01.65      4:07.42   
                     
Nyborg Piger  2001    603          4:08.54   
  Nyborg Svømmeklub  4:06.61                 
  Maria Bredal Larsen  2002      30.36  1:03.70      1:03.70   
  Karina Høybye Olesen  2001      28.77  59.60      2:03.30   
  Iben Bak  2001      29.01  59.63      3:02.93   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      31.36  1:05.61      4:08.54   
                     
Agf Damer 2  1996    598          4:09.24   
  Agfs Svømmeafdeling  4:06.15                 
  Marie Christensen  2002      30.42  1:02.53      1:02.53   
  Ane Kirstine Granild  2004      29.25  1:01.69      2:04.22   
  Signe Villumsen  2001      29.20  1:01.69      3:05.91   
  Maria Mehlsen  2003      30.09  1:03.33      4:09.24   
                     
H2Odense Damer  2000    585          4:11.03   
  H2Odense  4:08.17                 
  Cecilie Baraviec  2000      30.89  1:03.74      1:03.74   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      30.38  1:03.73      2:07.47   
  Nikoline Andersen  2003      30.18  1:03.92      3:11.39   
  My Phuong Bui  2003      28.83  59.64      4:11.03   
                     
10  Esbjerg Damer    581          4:11.66   
  Esbjerg Svømmeklub  4:05.00                 
  Søs Freund  2004      30.43  1:03.62      1:03.62   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      29.33  1:01.65      2:05.27   
  Emma Jørgensen  2001      29.68  1:04.32      3:09.59   
  Astrid Nielsen  2002      29.12  1:02.07      4:11.66   
                     
11  Silkeborg Damer Silkeborg  2003    573          4:12.78   
  Silkeborg Svømmeklub  4:11.85                 
  Emilie Egerup  2003      30.44  1:03.62      1:03.62   
  Line Lyskjær  2003      31.23  1:04.72      2:08.34   
  Helena V. Elling  2000      28.51  59.28      3:07.62   
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      30.91  1:05.16      4:12.78   
                     
12  Vejle Piger 2  2000    568          4:13.63   
  Vejle Svømmeklub  4:10.70                 
  Kristine Hülsen  2002      31.49  1:04.96      1:04.96   
  Cecilie Hingebjerg  2004      30.43  1:03.74      2:08.70   
  Caroline Liboriussen  2002      29.71  1:02.14      3:10.84   
  Ella Christiansen  2003      30.06  1:02.79      4:13.63   
                     
13  Delta Devils  2002    560          4:14.75   
  DeltaSwim  4:11.08                 
  Karoline Kristensen  2004      30.72  1:05.82      1:05.82   
  Anna Pave Ottesen  2003      29.12  1:02.74      2:08.56   
  Mie L. Bendtsen  2002      29.62  1:02.89      3:11.45   
  Frederikke Skau Hansen  2002      29.40  1:03.30      4:14.75   
                     
14  Klip Klap Klubben  2001    559          4:14.89   
  Holstebro Svømme Club  4:12.74                 
  Isabella Bach  2002      29.82  1:03.32      1:03.32   
  Emma Fjordside Jensen  2003      29.57  1:02.46      2:05.78   
  Cecilie Christiansen  2003      30.33  1:03.64      3:09.42   
  Annika Hausgaard Godt  2003      30.99  1:05.47      4:14.89   
                     
15  Aarhus Swim Piger 1  2000    558          4:14.99   
  Aarhus Swim  4:03.90                 
  Martha Bjerg  2004      30.22  1:02.49      1:02.49   
  Sarah Carugati  2004      29.98  1:03.28      2:05.77   
  Nikoline Østerberg  2000      30.17  1:04.89      3:10.66   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      31.19  1:04.33      4:14.99   
                     
16  Haderslev 1  2002    558          4:15.13   
  Haderslev Svømme Klub  4:22.81                 
  Pernille Thastrup Hansen  2003      29.52  1:01.46      1:01.46   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      31.27  1:05.69      2:07.15   
  Amalie Averhoff Møbes  2002      31.67  1:07.71      3:14.86   
  Nele Schulze  2004      28.31  1:00.27      4:15.13   
                     
17  Horsens Damer 2  1995    556          4:15.42   
  Horsens Svømmeklub  4:17.24                 
  Sofie Le Fevre  2004      31.07  1:05.56      1:05.56   
  Clara Matilde Carstensen  2004      29.01  1:03.17      2:08.73   
  Sofie Trekær Klausen  2003      30.13  1:02.77      3:11.50   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      30.31  1:03.92      4:15.42   
                     
18  Aarhus Swim Piger 2  2000    534          4:18.85   
  Aarhus Swim  4:09.71                 
  Victoria K. Jespersen  2001      31.29  1:05.35      1:05.35   
  Laura Fogh  2003      30.84  1:05.76      2:11.11   
  Mille Kjær Jensen  2004      30.47  1:04.55      3:15.66   
  Laura Marie Dige  2004      30.08  1:03.19      4:18.85   
                     
19  Agf Damer 3  2001    533          4:18.94   
  Agfs Svømmeafdeling  4:16.19                 
  Frida Saks Justesen  2004      30.78  1:04.15      1:04.15   
  Smilla Bruun Christensen  2001      31.05  1:04.42      2:08.57   
  Sofia Ingeberg  2002      31.12  1:05.50      3:14.07   
  Clara Skrydstrup  2004      30.49  1:04.87      4:18.94   
                     
20  H2Odense Damer 2  2000    533          4:19.01   
  H2Odense  4:15.21                 
  Emilie Podiss Petersen  2004      30.75  1:03.44      1:03.44   
  Aurelia Pedersen  2004      30.97  1:05.85      2:09.29   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      31.06  1:05.28      3:14.57   
  Freja Nicholas  2000      30.70  1:04.44      4:19.01   
                     
21  Girl Power  2004    524          4:20.49   
  Swim Team Neptun  4:19.20                 
  Katrine Kruse Rasmussen  2004      30.01  1:02.95      1:02.95   
  Alberte Kempel Christense  2004      31.17  1:05.08      2:08.03   
  Mathilde Møller  2004      32.24  1:09.70      3:17.73   
  Freja Røjkjær Rasmussen  2004      29.11  1:02.76      4:20.49   
                     
22  Esbjerg Piger    514          4:22.12   
  Esbjerg Svømmeklub  4:19.87                 
  Katrine Bech Poulsen  2004      31.69  1:06.34      1:06.34   
  Victoria Underbjerg  2004      30.74  1:05.81      2:12.15   
  Christina M. Glargaard  2004      30.46  1:05.31      3:17.46   
  Frederikke Møller Pederse  2002      30.23  1:04.66      4:22.12   
                     
23  Pingvin Piger  2001    505          4:23.62   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:19.97                 
  Freja Friborg  2004      30.51  1:04.60      1:04.60   
  Freja Romanski  2003      30.58  1:04.55      2:09.15   
  Nicoline Dyrman  2004      32.19  1:07.91      3:17.06   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      31.73  1:06.56      4:23.62   
                     
24  Vs Damer 2  2002    502          4:24.17   
  Viborg Svømme Klub  4:26.80                 
  Josephine Larsen  2004      32.64  1:06.75      1:06.75   
  Julia Harpøth  2002      31.38  1:05.26      2:12.01   
  Lea Kjær Kristensen  2004      33.47  1:09.39      3:21.40   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      29.72  1:02.77      4:24.17   
                     
25  S68 - Piger  2002    495          4:25.39   
  Svømmeklubben S 68  4:23.00                 
  Lærke Asmussen  2003      32.85  1:08.96      1:08.96   
  Lærke Høgsted  2003      29.86  1:03.40      2:12.36   
  Lærke Kjærsgaard  2004      31.53  1:06.00      3:18.36   
  Kirstine Jørgensen  2004      31.62  1:07.03      4:25.39   
                     
26  Aarhus Swim Piger 3  2002    470          4:30.06   
  Aarhus Swim  4:24.67                 
  Eva Hjort  2004      31.51  1:06.00      1:06.00   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      32.41  1:07.66      2:13.66   
  Mie Trothe  1998      33.97  1:10.86      3:24.52   
  Sarah Kildahl  2004      30.96  1:05.54      4:30.06   
                     
27  Vs Damer 3  2002    413          4:41.94   
  Viborg Svømme Klub  4:47.07                 
  Alberthe Skovborg Hansen  2004      32.61  1:09.70      1:09.70   
  Malena Pind Therkildsen  2004      33.54  1:10.74      2:20.44   
  Maria Aakmann Andersen  2004      32.99  1:10.26      3:30.70   
  Selma Skipper  2004      33.04  1:11.24      4:41.94   
                     
Aalborg Damer 3  2001              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  4:07.13                 
  Johanne Marie Poulsen  2001      30.04  1:02.51      1:02.51   
  Anna Toft Petersen  2004      29.62  1:02.56      2:05.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark