2020-02-23   21:57:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    658  30.80  1:07.79  1:50.96    2:24.94   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.39                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    627  31.82  1:10.06  1:53.03    2:27.28   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.77                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    627  31.98  1:09.52  1:53.00    2:27.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.83                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    617  32.22  1:11.07  1:53.06    2:28.11   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.11                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    606  32.67  1:12.60  1:56.33    2:29.01  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:26.25                 
                     
Karoline Sørensen  2002    601  31.80  1:06.58  1:54.26    2:29.42  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  2:24.83                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    593  30.84  1:12.11  1:56.12    2:30.06  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:22.90                 
                     
Laura Marie Dige  2004    582  33.06  1:11.58  1:55.89    2:31.04   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:29.90                 
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    568  33.49  1:15.18  1:56.52    2:32.22  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  2:29.11                 
                     
10  Cecilie Lykke Hansen  1999    566  31.14  1:10.59  1:56.33    2:32.45  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.77                 
                     
10  Lisa Schøn  1999    566  31.75  1:11.81  1:57.03    2:32.45  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:26.14                 
                     
12  Emilie Podiss Petersen  2004    554  31.87  1:13.04  1:57.04    2:33.49   
  H2Odense  2:35.64                 
                     
13  Sarah Bundgaard  2003    552  31.77  1:12.27  1:58.06    2:33.71   
  Viborg Svømme Klub  2:31.95                 
                     
14  Ane Kirstine Granild  2004    548  32.61  1:12.91  1:57.97    2:34.10   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.40                 
                     
15  Martha Bjerg  2004    539  34.61  1:14.75  2:00.83    2:34.95   
  Lyseng IF  2:31.71                 
                     
16  Annika Hausgaard Godt  2003    537  33.55  1:15.33  1:57.96    2:35.16  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  2:28.03                 
                     
17  Jennifer Thorius Bek  2000    535  33.30  1:14.09  1:59.02    2:35.30   
  Horsens Svømmeklub  2:34.18                 
                     
18  Freya Ellehus  2000    529  32.04  1:14.46  1:58.72    2:35.93  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:33.17                 
                     
19  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    522  34.62  1:13.87  2:00.87    2:36.57  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:32.72                 
                     
20  Louise Hvarre  2001    522  33.38  1:14.53  2:01.39    2:36.61   
  Vejle Svømmeklub  2:30.62                 
                     
21  Emilie Egerup  2003    518  33.35  1:17.79  1:59.88    2:36.95   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.31                 
                     
22  Dicte Skov Forsberg  2004    518  33.79  1:15.72  2:00.46    2:36.98   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:35.23                 
                     
23  Victoria K. Jespersen  2001    513  33.44  1:15.53  2:00.59    2:37.54   
  IHF Svømning  2:35.65                 
                     
24  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    510  33.18  1:16.57  2:01.38    2:37.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.52                 
                     
25  Frederikke Skau Hansen  2002    508  33.03  1:16.26  2:02.25    2:38.04   
  DeltaSwim  2:38.09                 
                     
26  Emilie Wolf Sørensen  2003    507  35.48  1:15.30  2:04.21    2:38.08   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:38.29                 
                     
27  Anne Sofie Nørtoft  2004    505  32.87  1:12.56  2:00.49    2:38.34   
  Kolding SK  2:33.71                 
                     
28  Sarah Kildahl  2004    500  34.09  1:16.78  2:01.15    2:38.90   
  Lyseng IF  2:33.62                 
                     
29  Line Lyskjær  2003    495  32.57  1:16.75  2:03.54    2:39.39   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.22                 
                     
30  Elma Gabela  2004    491  33.79  1:16.83  2:03.79    2:39.76   
  Kolding SK  2:33.30                 
                     
31  Camilla Ottesen  2000    491  31.03  1:12.72  2:04.25    2:39.83   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.28                 
                     
32  Nikoline Andersen  2003    487  32.02  1:14.38  2:02.94    2:40.23   
  H2Odense  2:33.17                 
                     
33  Kathrine Weide  2004    486  32.76  1:14.52  2:02.64    2:40.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.82                 
                     
34  Svava Kj. Gregersen  2004    486  33.12  1:15.70  2:03.44    2:40.41   
  Vejle Svømmeklub  2:37.03                 
                     
35  Kristine Hülsen  2002    483  37.99  1:19.42  2:02.32    2:40.64   
  Vejle Svømmeklub  2:35.50                 
                     
36  Cecilie Batz  2003    483  36.88  1:19.60  2:02.28    2:40.73  Deltager ikke i finalen 
  DeltaSwim  2:38.24                 
                     
37  Karoline L. Kristensen  2003    478  32.62  1:13.09  2:02.21    2:41.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:36.12                 
                     
38  Alberte Skov Forsberg  2003    478  34.51  1:16.65  2:04.17    2:41.24   
  Vejle Svømmeklub  2:40.10                 
                     
39  Alberte Hedevang Petersen  2003    477  35.45  1:15.88  2:03.69    2:41.37   
  Haderslev Svømme Klub  2:36.75                 
                     
40  Nicoline Dyrman  2004    474  32.88  1:15.85  2:03.42    2:41.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:42.00                 
                     
41  Marlene Reitan  2003    472  36.15  1:15.12  2:05.39    2:41.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.66                 
                     
42  Ida Kjærgaard  2003    471  35.22  1:18.60  2:03.51    2:42.06   
  Skanderborg Svømmeklub  2:40.20                 
                     
43  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    469  35.39  1:17.59  2:03.91    2:42.22   
  Swim Team Neptun  2:38.29                 
                     
44  Cecilie Hingebjerg  2004    468  35.73  1:15.00  2:05.46    2:42.42   
  Vejle Svømmeklub  2:41.62                 
                     
45  Kathrine Bech Nielsen  2004    467  35.06  1:14.88  2:03.70    2:42.51   
  Odder Svømmeklub  2:42.06                 
                     
46  Maibritt Skjoldborg  2002    464  34.63  1:16.36  2:04.15    2:42.88   
  H2Odense  2:41.48                 
                     
47  Josephine Larsen  2004    458  33.77  1:16.98  2:06.91    2:43.50   
  Viborg Svømme Klub  2:41.36                 
                     
48  Anne-Sophie Andersen  2004    456  35.56  1:18.02  2:06.25    2:43.81   
  Svømmeklubben Nord  2:42.82                 
                     
49  Maria Bebe Hansen  2004    451  35.34  1:22.12  2:05.66    2:44.38   
  Nyborg Svømmeklub  2:33.44                 
                     
50  Louise Houe Andersen  2003    446  33.27  1:15.28  2:06.79    2:45.00   
  Viborg Svømme Klub  2:34.65                 
                     
51  Marie Egeskjold Bruun  2003    444  36.92  1:20.00  2:07.69    2:45.22   
  Vejle Svømmeklub  2:43.49                 
                     
52  Mathilde Østergaard  2004    442  33.59  1:17.17  2:03.84    2:45.53   
  Svømmeklubben Grindsted  2:42.63                 
                     
53  Anna Pave Ottesen  2003    437  34.32  1:17.33  2:08.14    2:46.08   
  DeltaSwim  2:40.23                 
                     
54  Julie Kappel Petersen  2002    435  34.49  1:16.57  2:07.76    2:46.33   
  Thisted Svømmeklub  2:37.27                 
                     
55  Lea Kjær Kristensen  2004    427  35.72  1:19.18  2:08.11    2:47.43   
  Viborg Svømme Klub  2:40.93                 
                     
56  Pernille Nedergaard  2004    395  34.58  1:22.12  2:13.98    2:51.78   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.47                 
                     
57  Laura Christensen  1997    329  40.93  1:27.05  2:20.10    3:02.55   
  Lyseng IF  2:56.28                 
                     
58  Amalie Vinther  1995    272  41.11  1:34.20  2:35.51    3:14.50   
  Lyseng IF  3:07.12                 
                     
Sofie Le Fevre  2004              DSQ  Afs ryg på mave 
  Horsens Svømmeklub  2:40.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark