2020-02-19   20:20:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  10 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snæfridur Sol  2000    706  28.20        58.05   
  Agfs Svømmeafdeling  56.31                 
                     
Helena V. Elling  2000    675  28.35        58.93   
  Silkeborg Svømmeklub  58.22                 
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    662  28.35        59.32   
  Vejle Svømmeklub  1:00.16                 
                     
Camilla Ottesen  2000    656  28.55        59.49   
  Aalborg Svømmeklub  57.92                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    653  28.68        59.59   
  Aalborg Svømmeklub  58.37                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    651  28.73        59.66   
  Vejle Svømmeklub  57.96                 
                     
Iben Bak  2001    648  29.51        59.73   
  Nyborg Svømmeklub  59.07                 
                     
My Phuong Bui  2003    637  29.00        1:00.07   
  H2Odense  58.95                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    633  29.30        1:00.21   
  Nyborg Svømmeklub  59.53                 
                     
10  Rebecca E. Jacobsen  2003    620  29.08        1:00.62   
  Viborg Svømme Klub  59.71                 
                     
11  Cecilie B. Andersen  2001    611  29.77        1:00.93   
  Vejle Svømmeklub  1:00.51                 
                     
12  Amalie Bach Nielsen  1999    608  29.34        1:01.01   
  Horsens Svømmeklub  1:01.09                 
                     
13  Camilla Brøgger-Andersen  2002    598  29.24        1:01.36  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  1:00.38                 
                     
14  Nele Schulze  2004    596  29.59        1:01.43   
  Haderslev Svømme Klub  1:00.70                 
                     
15  Louise D. Liboriussen  2002    590  29.39        1:01.63   
  Viborg Svømme Klub  1:00.25                 
                     
16  Pernille Thastrup Hansen  2003    578  29.69        1:02.05   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.55                 
                     
17  Johanne Marie Poulsen  2001    577  29.66        1:02.11   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.00                 
                     
18  Freja Romanski  2003    569  29.92        1:02.37   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:02.64                 
                     
19  Isabella Bach  2002    566  29.66        1:02.48   
  Holstebro Svømme Club  1:02.38                 
                     
20  Emma Fjordside Jensen  2003    562  29.51        1:02.64   
  Holstebro Svømme Club  1:02.02                 
                     
21  Astrid Nielsen  2002    561  29.29        1:02.68  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.11                 
                     
22  Katrine Kruse Rasmussen  2004    560  29.80        1:02.73   
  Swim Team Neptun  1:01.71                 
                     
23  Signe Villumsen  2001    556  30.13        1:02.87   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.25                 
                     
24  Anne Dybro Nielsen  2003    556  30.38        1:02.88   
  Herning Svømmeklub  1:02.43                 
                     
25  Mira Emilie Schmidt  2003    549  30.40        1:03.14   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.21                 
                     
26  Caroline Liboriussen  2002    547  30.76        1:03.19   
  Vejle Svømmeklub  1:02.80                 
                     
27  Anna Pave Ottesen  2003    538  30.43        1:03.54   
  DeltaSwim  1:01.30                 
                     
28  Maria Bredal Larsen  2002    538  30.33        1:03.57   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.71                 
                     
29  Ella Christiansen  2003    534  30.40        1:03.73   
  Vejle Svømmeklub  1:03.19                 
                     
30  Emilie Egerup  2003    527  30.42        1:03.99  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  1:00.55                 
                     
31  Maria Østergaard Nielsen  2004    526  30.53        1:04.02   
  Viborg Svømme Klub  1:04.20                 
                     
32  Maria Mehlsen  2003    525  31.10        1:04.08   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.13                 
                     
33  Cecilie Baraviec  2000    523  30.91        1:04.18   
  H2Odense  1:02.83                 
                     
34  Astrid Marie Hassing  2004    517  30.30        1:04.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.08                 
                     
34  Sarah Carugati  2004    517  30.48        1:04.39   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:03.98                 
                     
36  Caroline Nymann Sørensen  2002    516  30.73        1:04.47   
  Horsens Svømmeklub  1:03.87                 
                     
37  Freja Friborg  2004    514  30.50        1:04.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.44                 
                     
38  Stine Bendixen Nissen  2004    513  30.29        1:04.58   
  Skanderborg Svømmeklub  1:04.89                 
                     
39  Anna Toft Petersen  2004    511  31.40        1:04.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.29                 
                     
40  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    510  30.87        1:04.71   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.25                 
                     
41  Clara Matilde Carstensen  2004    508  30.46        1:04.79   
  Horsens Svømmeklub  1:03.55                 
                     
42  Christina M. Glargaard  2004    502  30.71        1:05.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.16                 
                     
43  Karoline Kristensen  2004    499  30.71        1:05.16   
  DeltaSwim  1:04.51                 
                     
44  Anne Terp  2004    497  31.07        1:05.28   
  Struer Svømmeklub  1:04.75                 
                     
45  Josefine Risum Jørgensen  2004    495  31.86        1:05.36   
  H2Odense  1:04.65                 
                     
46  Søs Freund  2004    494  31.92        1:05.40   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.42                 
                     
47  Feline Flytkjær Broersma  2004    494  31.42        1:05.41   
  Horsens Svømmeklub  1:04.55                 
                     
48  Aurelia Pedersen  2004    486  31.31        1:05.77   
  H2Odense  1:03.13                 
                     
49  Nanna Bøgild Lundahl  2001    483  31.11        1:05.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.78                 
                     
50  Frederikke Møller Pederse  2002    483  31.05        1:05.90   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.39                 
                     
51  Anna Bjerrum Møller  2004    481  32.36        1:05.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.13                 
                     
52  Emma Jørgensen  2001    474  30.46        1:06.30   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.50                 
                     
53  Lærke Kjærsgaard  2004    473  31.55        1:06.33   
  Svømmeklubben S 68  1:05.67                 
                     
54  Anne-Sophie Andersen  2004    472  31.94        1:06.41   
  Svømmeklubben Nord  1:05.82                 
                     
55  Ida Juul Grønning  2004    469  32.11        1:06.51   
  H2Odense  1:06.33                 
                     
56  Mathilde Thy Asmussen  2004    464  31.78        1:06.76   
  DeltaSwim  1:05.92                 
                     
57  Sofia Ingeberg  2002    464  31.95        1:06.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.66                 
                     
58  Katrine Bech Poulsen  2004    463  32.57        1:06.83   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.40                 
                     
59  Pernille Nedergaard  2004    462  32.41        1:06.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:04.85                 
                     
60  Elma Gabela  2004    462  31.51        1:06.88   
  Kolding SK  1:03.40                 
                     
61  Kathrine Bech Nielsen  2004    455  32.19        1:07.21   
  Odder Svømmeklub  1:06.19                 
                     
62  Nicoline Dyrman  2004    443  31.88        1:07.82   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:05.98                 
                     
63  Victoria Underbjerg  2004    433  33.17        1:08.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.02                 
                     
64  Kirstine Jørgensen  2004    429  32.54        1:08.51   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
65  Malena Pind Therkildsen  2004    405  33.35        1:09.85   
  Viborg Svømme Klub  1:11.90                 
                     
66  Lise Lindemann-Larsen  2002    379  33.77        1:11.45   
  Thisted Svømmeklub  1:09.65                 
                     
67  Amalie Vinther  1995    346  36.22        1:13.60   
  Lyseng IF  1:10.10                 
                     
68  Victoria Broch  2004    327  36.40        1:15.04   
  Brædstrup Svømmeklub  1:12.02                 
                     
Melanie Petersen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  1:07.93                 
                     
Thilde Timmermand  2002              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark