Resultater for Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 1:16.47 | 2:39.77 | 4:03.29 | 5:23.63 | |||
- | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.90 | 2:26.76 | 3:42.92 | 4:56.67 | |||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.11 | 2:28.14 | 3:46.74 | 5:01.89 | |||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.39 | 2:30.16 | 3:49.49 | 5:07.79 | |||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.68 | 2:36.47 | 3:56.91 | 5:13.83 | |||
5 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.02 | 2:43.51 | 4:11.87 | 5:39.41 | |||
- | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:11.07 | 2:28.36 | 3:47.40 | 5:07.07 | |||
2 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 1:16.42 | 2:40.36 | 4:02.53 | 5:22.21 | |||
3 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:16.60 | 2:42.63 | 4:09.69 | 5:37.38 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 1:16.74 | 2:41.30 | 4:07.94 | 5:26.68 | |||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 1:17.89 | 2:42.98 | 4:07.48 | 5:28.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.20 | 2:17.71 | 3:31.77 | 4:45.94 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:01.49 | 2:08.07 | 3:14.74 | 4:18.90 | |||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:02.86 | 2:10.29 | 3:16.53 | 4:22.45 | |||
3 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.48 | 2:10.28 | 3:19.64 | 4:26.40 | |||
4 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.12 | 2:17.43 | 3:29.06 | 4:41.48 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.25 | 2:15.41 | 3:24.81 | 4:32.03 | |||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.25 | 2:13.96 | 3:23.84 | 4:32.63 | |||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.03 | 2:17.86 | 3:30.88 | 4:41.01 | |||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:07.02 | 2:18.98 | 3:31.10 | 4:41.57 | |||
5 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.14 | 2:19.35 | 3:32.48 | 4:43.73 | |||
6 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:06.96 | 2:19.96 | 3:33.55 | 4:45.61 | |||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:07.22 | 2:19.35 | 3:32.86 | 4:47.35 | |||
8 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.77 | 2:22.52 | 3:37.86 | 4:49.32 | |||
9 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:08.81 | 2:24.32 | 3:39.12 | 4:51.71 | |||
10 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.84 | 2:24.82 | 3:41.89 | 4:57.19 | |||
11 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:14.55 | 2:36.41 | 3:58.57 | 5:20.52 | |||
12 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.28 | 2:39.89 | 4:02.52 | 5:23.53 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.36 | 2:25.87 | 3:44.15 | 5:00.34 | |||
2 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.53 | 2:33.72 | 3:53.02 | 5:09.40 | |||
3 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 1:13.67 | 2:33.16 | 3:53.98 | 5:11.87 | |||
4 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 1:18.78 | 2:42.83 | 4:05.78 | 5:22.98 | |||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 1:15.47 | 2:39.05 | 4:04.74 | 5:28.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.06 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.26 | ||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.57 | ||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.04 | ||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | ||||||
5 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.08 | ||||||
6 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 44.96 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.00 | ||||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.08 | ||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 38.97 | ||||||
4 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.32 | ||||||
5 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.51 | ||||||
6 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.07 | ||||||
7 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.09 | ||||||
8 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.53 | ||||||
9 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.03 | ||||||
10 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 45.19 | ||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.18 | ||||||
12 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.78 | ||||||
13 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.94 | ||||||
14 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 47.29 | ||||||
15 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.72 | ||||||
16 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 52.99 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.60 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 42.19 | ||||||
3 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.74 | ||||||
4 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.58 | ||||||
5 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.85 | ||||||
6 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 47.96 | ||||||
7 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.63 | ||||||
8 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.95 | ||||||
9 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 49.97 | ||||||
10 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 50.43 | ||||||
11 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 50.93 | ||||||
12 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 52.07 | ||||||
13 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 52.44 | ||||||
14 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 52.88 | ||||||
15 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 53.42 | ||||||
16 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 53.65 | ||||||
17 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 56.88 | ||||||
18 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 57.85 | ||||||
19 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 58.79 | ||||||
20 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.39 | ||||||
- | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 56.00 | ||||||
2 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 1:00.18 | ||||||
3 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.95 | ||||||
4 | Anna Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.03 | ||||||
- | Mai Schou | 2010 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.52 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.24 | ||||||
2 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.42 | ||||||
3 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.78 | ||||||
4 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 39.48 | ||||||
5 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.21 | ||||||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 40.14 | ||||||
3 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.53 | ||||||
4 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 48.87 | ||||||
5 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 51.62 | ||||||
6 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 53.36 | ||||||
7 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 53.59 | ||||||
8 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 58.94 | ||||||
9 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.15 | ||||||
- | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Kühl | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 51.18 | ||||||
2 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.06 | ||||||
3 | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.17 | ||||||
4 | Bastian Eggert | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.97 | ||||||
- | Sebastian S. Sørensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | asym arme v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 30.29 | 1:00.23 | |||||
2 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 29.48 | 1:01.52 | |||||
3 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.37 | 1:02.04 | |||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.36 | 1:02.60 | |||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.09 | 1:03.73 | |||||
6 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 30.45 | 1:03.94 | |||||
7 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.17 | 1:10.37 | |||||
8 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.13 | 1:10.85 | |||||
- | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.55 | 1:02.92 | |||||
2 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.72 | 1:03.87 | |||||
3 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.12 | 1:04.79 | |||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.46 | 1:05.36 | |||||
5 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.62 | |||||
6 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.22 | 1:06.14 | |||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.19 | 1:07.34 | |||||
8 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.12 | 1:08.29 | |||||
9 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.22 | 1:08.99 | |||||
10 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.73 | 1:09.09 | |||||
11 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.38 | 1:12.37 | |||||
12 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.44 | 1:13.16 | |||||
13 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 36.69 | 1:17.43 | |||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 37.77 | 1:20.00 | |||||
- | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
- | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.60 | 1:04.53 | |||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.78 | 1:04.86 | |||||
3 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.13 | 1:05.07 | |||||
4 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 32.70 | 1:08.15 | |||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:08.87 | |||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.74 | 1:08.92 | |||||
7 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.98 | 1:09.03 | |||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.71 | 1:10.20 | |||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.09 | 1:11.90 | |||||
10 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.50 | 1:12.35 | |||||
11 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.59 | 1:12.64 | |||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.41 | 1:14.38 | |||||
13 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | 1:14.77 | |||||
14 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.04 | 1:16.42 | |||||
15 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.99 | 1:18.39 | |||||
16 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 38.05 | 1:18.85 | |||||
17 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.70 | 1:19.66 | |||||
18 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.35 | 1:27.68 | |||||
19 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 45.30 | 1:37.94 | |||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 33.06 | 1:08.30 | |||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 35.52 | 1:11.03 | |||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 36.01 | 1:14.94 | |||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.83 | 1:16.82 | |||||
5 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.12 | 1:18.03 | |||||
6 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.95 | 1:18.19 | |||||
7 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.53 | 1:18.48 | |||||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 37.05 | 1:20.14 | |||||
9 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 38.69 | 1:22.35 | |||||
10 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 39.13 | 1:22.71 | |||||
11 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 40.95 | 1:24.22 | |||||
12 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 39.95 | 1:25.42 | |||||
13 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.15 | 1:27.15 | |||||
14 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.05 | 1:32.75 | |||||
15 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.60 | 1:32.83 | |||||
16 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.66 | 1:34.42 | |||||
17 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.73 | 1:35.20 | |||||
18 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 46.62 | 1:37.43 | |||||
19 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.75 | 1:38.51 | |||||
20 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.96 | 1:38.62 | |||||
21 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.77 | 1:41.51 | |||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.15 | 1:43.71 | |||||
23 | Esther Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.71 | 1:47.24 | |||||
24 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 58.53 | 2:04.20 | |||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 46.17 | 1:32.04 | |||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.79 | 1:37.55 | |||||
3 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 46.08 | 1:39.07 | |||||
4 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.56 | 1:57.52 | |||||
5 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.53 | 1:59.61 | |||||
6 | Thilde Ptak | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 57.09 | 2:02.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 25.74 | 53.22 | |||||
2 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 26.46 | 54.35 | |||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 26.58 | 55.12 | |||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 26.58 | 55.50 | |||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 27.55 | 57.52 | |||||
6 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 27.59 | 58.74 | |||||
7 | Michal Szczesniak | 1975 | SK Stimmet | 34.99 | 1:17.46 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 26.39 | 55.47 | |||||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.53 | 56.06 | |||||
3 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.83 | 57.37 | |||||
4 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.80 | 57.72 | |||||
5 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.37 | 58.07 | |||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.12 | 1:00.91 | |||||
7 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.04 | 1:03.64 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 27.54 | 57.06 | |||||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 28.34 | 58.61 | |||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 28.74 | 59.42 | |||||
4 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.06 | 1:00.78 | |||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.79 | 1:01.05 | |||||
6 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 28.77 | 1:01.25 | |||||
7 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.53 | 1:02.51 | |||||
8 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.72 | 1:02.80 | |||||
9 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.46 | 1:02.90 | |||||
10 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.42 | 1:04.20 | |||||
11 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.32 | 1:05.54 | |||||
12 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 30.98 | 1:05.67 | |||||
13 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.52 | 1:06.98 | |||||
14 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.01 | 1:07.76 | |||||
15 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.51 | 1:08.02 | |||||
16 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 32.79 | 1:08.76 | |||||
17 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.30 | 1:19.65 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.35 | 1:05.53 | |||||
2 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.48 | 1:05.61 | |||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.22 | 1:06.48 | |||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.67 | 1:09.32 | |||||
5 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.63 | 1:09.44 | |||||
6 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.90 | 1:10.23 | |||||
7 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 33.41 | 1:12.23 | |||||
8 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 34.41 | 1:12.67 | |||||
9 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.13 | 1:16.36 | |||||
10 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.96 | 1:18.01 | |||||
11 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.17 | 1:26.53 | |||||
12 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 40.24 | 1:29.67 | |||||
13 | Liam Hansen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.53 | 1:38.61 | |||||
14 | Mads Nissen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 56.59 | 1:57.84 | |||||
- | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | DSQ | SW.4.4. Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 36.60 | 1:15.85 | |||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 37.70 | 1:18.45 | |||||
3 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 43.19 | 1:30.22 | |||||
4 | Oscar Nielsen | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 43.29 | 1:36.61 | |||||
5 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 50.01 | 1:47.20 | |||||
6 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.83 | 1:55.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 40.49 | 1:24.66 | 2:09.13 | 2:52.53 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 35.74 | 1:12.91 | 1:51.13 | 2:27.53 | |||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.78 | 1:15.28 | 1:54.58 | 2:31.72 | |||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.29 | 1:16.45 | 1:56.09 | 2:35.59 | |||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 38.81 | 1:19.67 | 2:00.85 | 2:40.06 | |||
5 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | 1:18.68 | 2:02.16 | 2:44.78 | |||
6 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.59 | 1:29.82 | 2:18.98 | 3:06.76 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.87 | 1:15.20 | 1:56.24 | 2:33.14 | |||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.35 | 1:18.22 | 1:59.54 | 2:39.80 | |||
3 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.41 | 1:25.01 | 2:09.59 | 2:50.28 | |||
4 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.65 | 1:24.90 | 2:09.18 | 2:52.33 | |||
5 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.88 | 1:27.18 | 2:13.68 | 2:58.36 | |||
6 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.84 | 1:39.48 | 2:33.70 | 3:22.52 | |||
- | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev.175m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.32 | 1:23.98 | 2:08.49 | 2:50.83 | |||
2 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.73 | 1:30.42 | 2:20.24 | 3:08.80 | |||
3 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 47.70 | 1:39.41 | 2:32.53 | 3:24.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 32.86 | 1:07.86 | 1:44.49 | 2:20.58 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.61 | 1:12.02 | 1:49.66 | 2:26.70 | |||
2 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.80 | 1:11.49 | 1:50.22 | 2:28.46 | |||
3 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 42.15 | 1:28.26 | 2:14.03 | 2:56.18 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 38.90 | 1:20.94 | 2:02.61 | 2:44.60 | |||
2 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.09 | 1:21.66 | 2:05.37 | 2:47.37 | |||
3 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.88 | 1:26.25 | 2:10.33 | 2:51.70 | |||
4 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.55 | 1:28.14 | 2:16.10 | 3:01.09 | |||
- | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej forsat.bev.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.56 | 1:29.16 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 35.06 | 1:15.53 | |||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.75 | 1:20.95 | |||||
3 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 45.37 | 1:37.48 | |||||
4 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 48.24 | 1:42.82 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.49 | 1:24.13 | |||||
2 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 40.96 | 1:25.03 | |||||
3 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 42.63 | 1:30.18 | |||||
4 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.72 | 1:33.53 | |||||
5 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 47.99 | 1:38.19 | |||||
6 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 52.33 | 1:47.88 | |||||
7 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 51.49 | 1:48.15 | |||||
8 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 55.12 | 1:56.80 | |||||
9 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.47 | 1:59.57 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 45.88 | 1:35.06 | |||||
2 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 53.07 | 1:48.20 | |||||
3 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 56.57 | 1:54.82 | |||||
4 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 54.99 | 1:56.42 | |||||
5 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.70 | 1:57.86 | |||||
6 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 58.46 | 2:02.15 | |||||
7 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 59.80 | 2:08.20 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 1:03.92 | 2:15.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 32.46 | 1:09.17 | |||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 33.83 | 1:12.18 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 34.96 | 1:11.83 | |||||
2 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.72 | 1:19.36 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.38 | 1:13.05 | |||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 35.02 | 1:14.92 | |||||
3 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.36 | 1:16.27 | |||||
4 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 38.58 | 1:22.79 | |||||
5 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 39.50 | 1:26.48 | |||||
6 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | 1:26.53 | |||||
7 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.86 | 1:29.61 | |||||
8 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.66 | 1:41.41 | |||||
9 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.09 | 1:50.73 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 40.09 | 1:26.66 | |||||
2 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | 1:27.74 | |||||
3 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.82 | 1:29.25 | |||||
4 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.82 | 1:39.07 | |||||
5 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 52.37 | 1:51.19 | |||||
6 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 52.87 | 1:55.70 | |||||
7 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 56.09 | 1:57.71 | |||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
- | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 57.57 | 2:00.94 | |||||
2 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.87 | 2:15.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.00 | 1:13.41 | 1:53.66 | 2:32.47 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 38.07 | 1:22.20 | 2:08.91 | 2:54.86 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 43.98 | 1:33.90 | 2:25.62 | 3:12.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 32.41 | 1:08.59 | 1:48.66 | 2:26.51 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.74 | 1:16.12 | 2:01.96 | 2:46.36 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 38.62 | 1:25.83 | 2:16.60 | 3:06.34 | |||
2 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.29 | 1:49.46 | 2:47.65 | 3:45.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 32.23 | ||||||
2 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.33 | ||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.22 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.30 | ||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.27 | ||||||
3 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.11 | ||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.45 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.76 | ||||||
7 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | ||||||
8 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.30 | ||||||
9 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.83 | ||||||
10 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.24 | ||||||
11 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 39.35 | ||||||
12 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 41.69 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.61 | ||||||
2 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.30 | ||||||
3 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.37 | ||||||
4 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 36.32 | ||||||
5 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | ||||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.94 | ||||||
7 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.85 | ||||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.50 | ||||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
10 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.91 | ||||||
11 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.00 | ||||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.55 | ||||||
13 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 40.58 | ||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.91 | ||||||
15 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.11 | ||||||
16 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.71 | ||||||
17 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.26 | ||||||
18 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 49.73 | ||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.60 | ||||||
2 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.87 | ||||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.77 | ||||||
4 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.87 | ||||||
5 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.00 | ||||||
6 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.23 | ||||||
7 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.97 | ||||||
8 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 44.34 | ||||||
9 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.56 | ||||||
10 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.50 | ||||||
11 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.81 | ||||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.92 | ||||||
13 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.44 | ||||||
14 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 46.47 | ||||||
14 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 46.47 | ||||||
16 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 46.61 | ||||||
17 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.06 | ||||||
18 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 49.10 | ||||||
19 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.42 | ||||||
20 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 52.20 | ||||||
21 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.68 | ||||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 55.00 | ||||||
23 | Esther Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 55.66 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 48.98 | ||||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.10 | ||||||
3 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 50.34 | ||||||
4 | Anna Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 54.40 | ||||||
5 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 58.87 | ||||||
6 | Thilde Ptak | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 59.00 | ||||||
- | Mai Schou | 2010 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.60 | ||||||
2 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.84 | ||||||
3 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.57 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.64 | ||||||
3 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.56 | ||||||
4 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.26 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.16 | ||||||
2 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.19 | ||||||
3 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.25 | ||||||
4 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.76 | ||||||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 35.55 | ||||||
6 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.57 | ||||||
7 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.73 | ||||||
- | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 35.77 | ||||||
2 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.73 | ||||||
3 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 38.85 | ||||||
4 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.03 | ||||||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.48 | ||||||
6 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.73 | ||||||
7 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.65 | ||||||
8 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 40.67 | ||||||
9 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 44.47 | ||||||
10 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.60 | ||||||
11 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 48.24 | ||||||
12 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 48.49 | ||||||
13 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 50.44 | ||||||
14 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 51.23 | ||||||
15 | Liam Hansen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 52.84 | ||||||
16 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 58.07 | ||||||
17 | Mads Nissen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.12 | ||||||
- | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 45.15 | ||||||
2 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 45.52 | ||||||
3 | Victor Kühl | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 45.79 | ||||||
4 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 47.56 | ||||||
5 | Oscar Nielsen | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 51.13 | ||||||
6 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 53.43 | ||||||
7 | Bastian Eggert | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 57.77 | ||||||
8 | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 59.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.62 | 1:16.23 | 2:05.44 | 2:44.19 | |||
2 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 38.08 | 1:21.88 | 2:12.40 | 2:52.35 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.32 | 1:12.46 | 2:02.48 | 2:39.50 | |||
2 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.38 | 1:22.63 | 2:11.97 | 2:48.68 | |||
3 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.85 | 1:21.65 | 2:17.59 | 2:57.00 | |||
4 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.87 | 1:34.43 | 2:31.68 | 3:15.40 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.51 | 1:17.63 | 2:01.66 | 2:40.05 | |||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.33 | 1:16.56 | 2:06.86 | 2:43.30 | |||
3 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 39.60 | 1:23.62 | 2:15.22 | 2:54.38 | |||
4 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.55 | 1:29.00 | 2:25.43 | 3:04.95 | |||
5 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.45 | 1:48.39 | 2:53.42 | 3:44.46 | |||
- | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.33 | 1:31.99 | 2:21.98 | 3:02.56 | |||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.01 | 1:29.46 | 2:27.70 | 3:09.19 | |||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 48.62 | 1:37.55 | 2:34.28 | 3:18.52 | |||
4 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.54 | 1:46.21 | 3:06.84 | 3:54.07 | |||
- | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.39 | 1:01.88 | 1:42.23 | 2:14.26 | |||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 30.24 | 1:08.11 | 1:47.86 | 2:20.49 | |||
3 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.37 | 1:07.86 | 1:47.88 | 2:20.72 | |||
4 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.21 | 1:08.51 | 1:55.34 | 2:27.94 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.92 | 1:06.35 | 1:48.67 | 2:22.20 | |||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.26 | 1:10.95 | 1:52.85 | 2:25.73 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.21 | 1:12.75 | 1:53.64 | 2:26.33 | |||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 30.79 | 1:09.32 | 1:55.00 | 2:28.18 | |||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.32 | 1:12.16 | 1:53.96 | 2:28.61 | |||
4 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.90 | 1:14.53 | 1:57.23 | 2:33.28 | |||
5 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.13 | 1:25.11 | 2:12.69 | 2:51.86 | |||
6 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.05 | 1:20.83 | 2:14.23 | 2:52.98 | |||
7 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 41.83 | 1:30.01 | 2:18.04 | 2:54.81 | |||
8 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.78 | 1:21.71 | 2:18.25 | 2:56.28 | |||
9 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 40.96 | 1:29.00 | 2:17.90 | 3:02.97 | |||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.68 | 1:20.76 | 2:10.85 | 2:47.21 | |||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.73 | 1:24.47 | 2:11.92 | 2:48.60 | |||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.65 | 1:25.98 | 2:13.38 | 2:49.89 | |||
4 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.82 | 1:26.03 | 2:17.03 | 2:55.12 | |||
5 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.58 | 1:23.82 | 2:15.06 | 2:57.65 | |||
6 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.26 | 1:35.15 | 2:30.39 | 3:14.99 | |||
- | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1A | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.59 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.35 | 1:04.17 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 27.41 | 1:31.58 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 29.01 | 2:00.59 | |||||||
2 | Frederikssund Mix 1 | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:02.35 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 32.42 | 32.42 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 32.14 | 1:04.56 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.02 | 1:33.58 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 28.77 | 2:02.35 | |||||||
3 | Stålmix 1 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:03.35 | ||||||
Daniel Didriksen | 2002 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 36.04 | 1:06.90 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 30.94 | 1:37.84 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 25.51 | 2:03.35 | |||||||
4 | Hils 2A | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:07.31 | ||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 38.77 | 1:09.03 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 28.80 | 1:37.83 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 29.48 | 2:07.31 | |||||||
5 | Hs Red Stags 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:07.66 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 34.03 | 1:08.29 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 32.48 | 1:40.77 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 26.89 | 2:07.66 | |||||||
6 | Hils 1B | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:07.85 | ||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 38.52 | 1:13.12 | |||||||
Adrian Roed Schøning | 2000 | 29.49 | 1:42.61 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 25.24 | 2:07.85 | |||||||
7 | Stålmix 2 Fr.værk | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:18.36 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 39.32 | 1:14.81 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 33.32 | 1:48.13 | |||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 30.23 | 2:18.36 | |||||||
8 | Hils 2B | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:20.32 | ||||||
Caroline Henning | 2005 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 39.73 | 1:17.26 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 35.91 | 1:53.17 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 27.15 | 2:20.32 | |||||||
9 | Hs Red Stags 3 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.92 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 42.96 | 1:20.98 | |||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 32.10 | 1:53.08 | |||||||
Oscar Svensson | 2005 | 28.84 | 2:21.92 | |||||||
10 | Hs Red Stags 4 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:33.24 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 56.11 | 56.11 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 26.53 | 1:22.64 | |||||||
Alexander Nørby | 2006 | 35.02 | 1:57.66 | |||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 35.58 | 2:33.24 | |||||||
11 | Hs Red Stags 5 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:36.97 | ||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 49.91 | 1:30.46 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 34.43 | 2:04.89 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 32.08 | 2:36.97 | |||||||
12 | Stimmet Mix 1 | 2000 | SK Stimmet | 2:42.94 | ||||||
Ebba Jakobsson | 2004 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Samuel Nilsson | 2006 | 49.00 | 1:27.71 | |||||||
Alexander Ljungdahl | 2006 | 33.62 | 2:01.33 | |||||||
Nora Levin | 2005 | 41.61 | 2:42.94 | |||||||
13 | Stimmet Mix 2 | 2000 | SK Stimmet | 2:49.23 | ||||||
Clara Lövenkjaer | 2006 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Livia Berggen | 2009 | 1:01.59 | 1:42.93 | |||||||
Sebastian Ljungdahl | 2004 | 33.86 | 2:16.79 | |||||||
Michal Szczesniak | 1975 | 32.44 | 2:49.23 | |||||||
14 | Hs Red Stags 6 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:51.96 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 1:40.51 | 1:40.51 | |||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 36.99 | 2:17.50 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 34.46 | 2:51.96 | |||||||
Noah El-Nagdy | 2007 | 2:51.96 | ||||||||
15 | Hils 2D | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:06.55 | ||||||
Otto Holbøll Danquart | 2007 | 1:47.41 | 1:47.41 | |||||||
Laura Christoffersen | 2007 | 35.97 | 2:23.38 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 43.17 | 3:06.55 | |||||||
Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 3:06.55 | ||||||||
16 | Hils 3 Mix | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:09.28 | ||||||
Alberte Ricken | 2007 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Sebastian S. Sørensen | 2008 | 58.46 | 1:45.35 | |||||||
Johan Klitten | 2006 | 41.38 | 2:26.73 | |||||||
Tia Sofie Mogensen | 2007 | 42.55 | 3:09.28 | |||||||
17 | Hils 2E | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:51.64 | ||||||
Esther Johannessen | 2007 | 57.46 | 57.46 | |||||||
Storm Købke | 2007 | 20.16 | 1:17.62 | |||||||
Anna Søltoft | 2010 | 50.42 | 2:08.04 | |||||||
Niels Andreasen | 2009 | 1:43.60 | 3:51.64 | |||||||
18 | Hils 4 Mix | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 4:04.74 | ||||||
Bastian Eggert | 2009 | 56.68 | 56.68 | |||||||
Mads Nissen | 2007 | 1:13.63 | 2:10.31 | |||||||
Caroline Leander Søltoft | 2010 | 57.02 | 3:07.33 | |||||||
Thilde Ptak | 2009 | 57.41 | 4:04.74 | |||||||
- | Hils 2C | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Emma Mølholm | 2005 | |||||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | |||||||||
Amalie Klitten | 2004 | DNS | ||||||||
- | Hils 2F | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Cecilia Falkenstrøm | 2008 | |||||||||
Mikkel Rasmussen | 2007 | |||||||||
Anna Søltoft | 2010 | |||||||||
Lucas Kristiansen | 2009 | DNS | ||||||||
- | Frederikssund Mix 2 | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 36.06 | 1:09.03 | |||||||
- | Frederikssund Mix 3 | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 1:28.72 | 1:28.72 | |||||||
- | Hs Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.55 | 2:35.10 | 4:08.90 | 5:19.15 | |||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.67 | 2:35.63 | 4:05.04 | 5:18.84 | |||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.63 | 2:36.91 | 4:07.01 | 5:18.86 | |||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 1:22.67 | 2:52.02 | 4:34.66 | 5:52.15 | |||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 1:27.28 | 3:00.14 | 4:43.34 | 6:00.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:50 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 1:25.71 | 3:04.01 | 4:50.57 | 6:15.58 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:16.67 | 2:41.52 | 4:28.33 | 5:45.18 | |||
2 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.99 | 2:59.10 | 4:39.38 | 5:54.98 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.81 | 2:57.27 | 4:32.69 | 5:52.72 | |||
2 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 3:03.26 | 4:52.73 | 6:12.62 | ||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.54 | 4:53.50 | 6:14.11 | ||||
4 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:09.58 | 5:05.87 | 6:29.43 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 25.19 | ||||||
2 | Michal Szczesniak | 1975 | SK Stimmet | 33.01 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 25.27 | ||||||
2 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 25.32 | ||||||
3 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 25.51 | ||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 25.71 | ||||||
5 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.01 | ||||||
6 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.28 | ||||||
7 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.34 | ||||||
8 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.64 | ||||||
9 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.84 | ||||||
10 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 31.94 | ||||||
11 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 34.01 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 26.69 | ||||||
2 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 26.97 | ||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 27.00 | ||||||
4 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 27.54 | ||||||
5 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 27.71 | ||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 27.90 | ||||||
7 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 27.99 | ||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 28.26 | ||||||
9 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.78 | ||||||
10 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 29.25 | ||||||
11 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.27 | ||||||
12 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.72 | ||||||
13 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.80 | ||||||
14 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.85 | ||||||
15 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.15 | ||||||
16 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.47 | ||||||
17 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 30.68 | ||||||
18 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 30.97 | ||||||
19 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.04 | ||||||
20 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.92 | ||||||
- | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 29.67 | ||||||
2 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.73 | ||||||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 30.59 | ||||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.69 | ||||||
6 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.81 | ||||||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.98 | ||||||
8 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | ||||||
9 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.57 | ||||||
10 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 32.62 | ||||||
11 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 34.34 | ||||||
12 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 34.80 | ||||||
13 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 38.32 | ||||||
14 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.89 | ||||||
15 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.85 | ||||||
16 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 41.60 | ||||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Liam Hansen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 34.76 | ||||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 35.10 | ||||||
3 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 41.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 27.51 | ||||||
2 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 28.20 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.24 | ||||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.62 | ||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.28 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.48 | ||||||
7 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.74 | ||||||
8 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.96 | ||||||
9 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 34.02 | ||||||
10 | Maja Frydenlund | 2001 | Orient Svømning | 36.27 | ||||||
- | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 28.32 | ||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.79 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.79 | ||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 28.88 | ||||||
5 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
7 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.35 | ||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.60 | ||||||
9 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.63 | ||||||
10 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 29.74 | ||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.57 | ||||||
12 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.58 | ||||||
13 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.66 | ||||||
14 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.86 | ||||||
15 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 33.58 | ||||||
16 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 33.99 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.31 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.42 | ||||||
3 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.44 | ||||||
4 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.79 | ||||||
5 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.96 | ||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.08 | ||||||
7 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.36 | ||||||
8 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.91 | ||||||
9 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 31.32 | ||||||
10 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.56 | ||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.21 | ||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | ||||||
13 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.71 | ||||||
14 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 32.74 | ||||||
15 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.81 | ||||||
16 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.87 | ||||||
17 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 34.57 | ||||||
18 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.28 | ||||||
19 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 37.31 | ||||||
20 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 38.46 | ||||||
21 | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | 40.67 | ||||||
22 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 41.73 | ||||||
- | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 30.70 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 30.91 | ||||||
3 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.49 | ||||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.08 | ||||||
5 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.32 | ||||||
6 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 35.52 | ||||||
7 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 35.90 | ||||||
8 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.83 | ||||||
9 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.19 | ||||||
10 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.75 | ||||||
11 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 37.90 | ||||||
12 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.13 | ||||||
13 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.27 | ||||||
14 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 39.57 | ||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.62 | ||||||
16 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 41.34 | ||||||
17 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 41.42 | ||||||
18 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.07 | ||||||
19 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.21 | ||||||
20 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.57 | ||||||
21 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.32 | ||||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.86 | ||||||
23 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.67 | ||||||
24 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.10 | ||||||
25 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 47.26 | ||||||
- | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 41.99 | ||||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 42.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 27.66 | 59.11 | |||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.15 | 59.47 | |||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 27.80 | 1:00.47 | |||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.03 | 1:00.59 | |||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.44 | 1:02.85 | |||||
6 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.08 | 1:05.15 | |||||
7 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.43 | 1:05.58 | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.43 | 1:14.24 | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.86 | 1:05.95 | |||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.42 | 1:09.89 | |||||
3 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.75 | 1:14.16 | |||||
4 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 39.32 | 1:25.29 | |||||
- | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.74 | 1:17.70 | |||||
2 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 43.72 | 1:32.85 | |||||
3 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.55 | 1:42.33 | |||||
4 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 49.07 | 1:42.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 33.10 | 1:08.85 | |||||
2 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 35.24 | 1:17.57 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.60 | 1:11.51 | |||||
2 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.32 | 1:17.18 | |||||
3 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.64 | 1:17.58 | |||||
4 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.83 | 1:29.38 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.85 | 1:13.55 | |||||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.96 | 1:18.74 | |||||
3 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.57 | 1:21.01 | |||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.70 | 1:21.46 | |||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.52 | 1:30.72 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.67 | 1:37.58 | |||||
2 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 49.62 | 1:51.19 | |||||
- | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 35.39 | 1:14.02 | 1:50.98 | 2:27.72 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 43.45 | 1:35.57 | 2:27.07 | 3:16.80 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.69 | 1:18.13 | 2:00.01 | 2:40.33 | |||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.11 | 1:18.96 | 2:02.18 | 2:44.58 | |||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.05 | 1:18.40 | 2:02.09 | 2:44.78 | |||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.72 | 1:24.42 | 2:10.72 | 2:52.82 | |||
5 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.93 | 1:24.26 | 2:09.13 | 2:53.17 | |||
6 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.21 | 1:23.31 | 2:09.26 | 2:55.92 | |||
7 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.65 | 1:34.80 | 2:28.43 | 3:18.73 | |||
8 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 44.66 | 1:35.63 | 2:29.37 | 3:19.59 | |||
- | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.97 | 1:29.39 | 2:17.64 | 3:06.40 | |||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 45.01 | 1:35.45 | 2:26.23 | 3:13.88 | |||
3 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.08 | 1:34.97 | 2:26.80 | 3:17.68 | |||
4 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 51.81 | 1:51.16 | 2:51.45 | 3:49.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.24 | 1:28.57 | 2:16.22 | 3:03.44 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 39.10 | 1:24.59 | 2:10.73 | 2:53.93 | |||
2 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 49.08 | 1:47.24 | 2:47.31 | 3:45.60 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 44.10 | 1:31.80 | 2:19.72 | 3:06.21 | |||
2 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.63 | 1:28.10 | 2:18.29 | 3:08.21 | |||
3 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 47.21 | 1:37.37 | 2:31.33 | 3:24.13 | |||
4 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 50.79 | 1:46.77 | 2:46.33 | 3:42.87 | |||
5 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 51.10 | 1:48.14 | 2:46.61 | 3:42.90 | |||
6 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 56.08 | 1:57.18 | 2:58.85 | 4:00.21 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.98 | 1:35.38 | 2:28.26 | 3:19.22 | |||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.07 | 1:36.91 | 2:29.66 | 3:19.88 | |||
3 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 48.43 | 1:43.29 | 2:39.88 | 3:35.96 | |||
4 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 51.54 | 1:47.63 | 2:47.00 | 3:45.41 | |||
5 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 55.71 | 1:56.79 | 2:56.82 | 3:51.70 | |||
6 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 54.89 | 1:54.67 | 2:56.78 | 3:56.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.73 | 1:07.31 | |||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.34 | 1:07.66 | |||||
3 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.52 | 1:11.52 | |||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.14 | 1:14.28 | |||||
5 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.81 | 1:15.81 | |||||
6 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.08 | 1:17.45 | |||||
7 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 38.73 | 1:19.67 | |||||
8 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 38.92 | 1:20.05 | |||||
9 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.11 | 1:20.10 | |||||
10 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 40.44 | 1:22.30 | |||||
11 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.32 | 1:31.06 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 37.91 | 1:18.40 | |||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 38.26 | 1:18.41 | |||||
3 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.84 | 1:23.05 | |||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 40.50 | 1:23.84 | |||||
5 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 42.42 | 1:27.30 | |||||
6 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 49.94 | 1:42.00 | |||||
7 | Mathias Andersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.37 | 1:44.35 | |||||
8 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 54.43 | 1:57.24 | |||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Liam Hansen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Svøm på mave v 25+75 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 46.96 | 1:37.10 | |||||
- | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 37.57 | 1:18.07 | |||||
2 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 40.99 | 1:23.46 | |||||
3 | Maja Frydenlund | 2001 | Orient Svømning | 48.01 | 1:39.47 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.32 | 1:08.07 | |||||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.51 | 1:09.06 | |||||
3 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.14 | 1:13.61 | |||||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.82 | 1:13.80 | |||||
5 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.48 | 1:14.67 | |||||
6 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.10 | 1:27.25 | |||||
7 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 42.21 | 1:27.47 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.95 | 1:18.23 | |||||
2 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.55 | 1:18.33 | |||||
3 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.85 | 1:19.41 | |||||
4 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 38.32 | 1:19.66 | |||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.70 | 1:20.87 | |||||
6 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 39.04 | 1:21.28 | |||||
7 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.10 | 1:22.86 | |||||
8 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.46 | 1:24.53 | |||||
9 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.97 | 1:24.57 | |||||
10 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.63 | 1:25.86 | |||||
11 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.21 | 1:26.34 | |||||
12 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | 1:28.68 | |||||
13 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.07 | 1:31.95 | |||||
14 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.54 | 1:36.38 | |||||
- | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | DSQ | EFB v 50m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 40.35 | 1:23.52 | |||||
2 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.15 | 1:26.79 | |||||
3 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.89 | 1:30.12 | |||||
4 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 45.15 | 1:32.75 | |||||
5 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 44.95 | 1:33.70 | |||||
6 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 47.31 | 1:38.42 | |||||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.63 | 1:39.76 | |||||
8 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.48 | 1:39.82 | |||||
9 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 49.35 | 1:40.03 | |||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.78 | 1:40.84 | |||||
11 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.35 | 1:43.92 | |||||
12 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 50.51 | 1:46.63 | |||||
13 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 52.42 | 1:48.32 | |||||
14 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 52.84 | 1:48.62 | |||||
15 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 53.81 | 1:49.87 | |||||
16 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 57.80 | 1:57.04 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 52.60 | 1:50.98 | |||||
- | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | EFB v 25+75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 27.46 | ||||||
2 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.30 | ||||||
3 | Michal Szczesniak | 1975 | SK Stimmet | 39.67 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.43 | ||||||
2 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.11 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.83 | ||||||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 28.89 | ||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.60 | ||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.33 | ||||||
5 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.26 | ||||||
6 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 34.42 | ||||||
7 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 35.05 | ||||||
8 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.68 | ||||||
9 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 37.50 | ||||||
- | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.01 | ||||||
2 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.26 | ||||||
3 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.46 | ||||||
4 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 44.53 | ||||||
- | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ej samtid berør 50m | |||||
- | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | asynkrone arme v.40m | |||||
- | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 43.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.23 | ||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.72 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.80 | ||||||
4 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 37.30 | ||||||
5 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.33 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.08 | ||||||
2 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.56 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.79 | ||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | ||||||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.09 | ||||||
7 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.02 | ||||||
8 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.07 | ||||||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.54 | ||||||
10 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 45.80 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | DSQ | sw 4.4. tyvstart | |||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.04 | ||||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.05 | ||||||
3 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.76 | ||||||
4 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.01 | ||||||
5 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.59 | ||||||
7 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 37.94 | ||||||
8 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.66 | ||||||
9 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 42.52 | ||||||
10 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.73 | ||||||
11 | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | 50.30 | ||||||
- | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 36.85 | ||||||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.07 | ||||||
3 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.81 | ||||||
4 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.22 | ||||||
5 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 42.79 | ||||||
6 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.77 | ||||||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.99 | ||||||
8 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.00 | ||||||
9 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.75 | ||||||
10 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.47 | ||||||
11 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 1:14.78 | ||||||
- | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 28.03 | 58.01 | 1:28.27 | 1:57.89 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 28.05 | 58.19 | 1:29.28 | 2:00.19 | |||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.99 | 58.89 | 1:30.75 | 2:02.16 | |||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.62 | 59.68 | 1:31.32 | 2:03.39 | |||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.26 | 1:01.85 | 1:36.07 | 2:08.91 | |||
5 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.31 | 1:03.72 | 1:37.68 | 2:11.06 | |||
6 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 36.03 | 1:16.28 | 1:58.49 | 2:38.77 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.22 | 1:01.73 | 1:35.28 | 2:07.59 | |||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.23 | 1:01.44 | 1:34.91 | 2:07.72 | |||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.50 | 1:02.90 | 1:37.00 | 2:09.93 | |||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.24 | 1:04.03 | 1:38.54 | 2:11.34 | |||
5 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.24 | 1:03.81 | 1:39.34 | 2:13.36 | |||
6 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.46 | 1:04.41 | 1:39.79 | 2:13.59 | |||
7 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.80 | 1:05.06 | 1:40.67 | 2:14.23 | |||
8 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.34 | 1:05.56 | 1:40.16 | 2:14.68 | |||
9 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 30.90 | 1:06.24 | 1:43.34 | 2:19.39 | |||
10 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 31.56 | 1:07.86 | 1:45.55 | 2:23.28 | |||
11 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.64 | 1:10.52 | 1:49.72 | 2:25.86 | |||
12 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 34.06 | 1:11.14 | 1:51.07 | 2:27.29 | |||
13 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.28 | 1:12.41 | 1:51.71 | 2:31.09 | |||
14 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 36.22 | 1:17.94 | 2:00.81 | 2:40.47 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 32.45 | 1:08.74 | 1:46.12 | 2:22.91 | |||
2 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | 1:08.95 | 1:47.72 | 2:25.20 | |||
3 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 33.91 | 1:12.02 | 1:51.17 | 2:29.34 | |||
4 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 33.85 | 1:12.57 | 1:52.20 | 2:30.84 | |||
5 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 35.14 | 1:14.68 | 1:55.54 | 2:35.15 | |||
6 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.85 | 1:14.93 | 1:56.03 | 2:35.34 | |||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.59 | 1:17.17 | 1:57.85 | 2:36.96 | |||
8 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.15 | 1:17.18 | 1:58.09 | 2:37.65 | |||
9 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.26 | 1:15.76 | 2:01.13 | 2:42.75 | |||
10 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.55 | 1:40.15 | 2:32.04 | 3:21.36 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 36.79 | 1:17.74 | 2:00.46 | 2:39.58 | |||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 40.69 | 1:27.49 | 2:14.81 | 2:58.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 31.20 | 1:05.24 | 1:39.75 | 2:13.99 | |||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.46 | 1:08.63 | 1:45.44 | 2:21.51 | |||
3 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.20 | 1:08.91 | 1:45.80 | 2:21.80 | |||
4 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 34.74 | 1:13.34 | 1:53.61 | 2:33.81 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.60 | 1:09.14 | 1:46.29 | 2:21.96 | |||
2 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.15 | 1:10.18 | 1:47.69 | 2:22.99 | |||
3 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.45 | 1:10.49 | 1:47.60 | 2:23.47 | |||
4 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.66 | 1:11.78 | 1:50.17 | 2:27.93 | |||
5 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.26 | 1:12.85 | 1:52.98 | 2:32.16 | |||
6 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.75 | 1:17.11 | 1:58.96 | 2:37.49 | |||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | 1:10.67 | 1:47.28 | 2:23.75 | |||
2 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.19 | 1:09.10 | 1:47.22 | 2:24.51 | |||
3 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.45 | 1:10.75 | 1:48.84 | 2:24.99 | |||
4 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.05 | 1:12.89 | 1:52.89 | 2:30.18 | |||
5 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 34.43 | 1:14.23 | 1:55.02 | 2:34.11 | |||
6 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 35.13 | 1:15.14 | 1:56.40 | 2:38.02 | |||
7 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.71 | 1:21.49 | 2:03.88 | 2:41.86 | |||
8 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.72 | 1:16.95 | 2:02.06 | 2:44.91 | |||
9 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.03 | 1:21.80 | 2:05.80 | 2:48.97 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 35.62 | 1:15.03 | 1:51.37 | 2:39.23 | |||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 36.34 | 1:18.27 | 2:01.22 | 2:39.79 | |||
3 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.41 | 1:24.56 | 2:11.33 | 2:55.49 | |||
4 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.08 | 1:27.13 | 2:14.42 | 2:57.33 | |||
5 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.18 | 1:24.53 | 2:11.94 | 2:58.33 | |||
6 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 43.94 | 1:36.17 | 2:27.07 | 3:15.46 | |||
7 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 43.92 | 1:35.25 | 2:29.29 | 3:20.25 | |||
8 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 46.31 | 1:39.89 | 2:33.69 | 3:25.47 | |||
- | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.07 | 1:00.99 | |||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 28.54 | 1:01.23 | |||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.68 | 1:02.72 | |||||
4 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.32 | 1:03.79 | |||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.95 | 1:03.80 | |||||
6 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.55 | 1:04.26 | |||||
7 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.91 | 1:06.14 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.18 | 1:03.78 | |||||
2 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.50 | 1:07.69 | |||||
3 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.48 | 1:08.58 | |||||
4 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.58 | 1:15.29 | |||||
5 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 42.87 | 1:28.15 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.60 | 1:09.91 | |||||
2 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.55 | 1:12.64 | |||||
3 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 34.87 | 1:12.84 | |||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.02 | 1:13.62 | |||||
5 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.17 | 1:14.46 | |||||
6 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.01 | 1:18.08 | |||||
7 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.41 | 1:18.20 | |||||
8 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.51 | 1:18.49 | |||||
9 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.31 | 1:19.64 | |||||
10 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 37.00 | 1:19.86 | |||||
11 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 37.42 | 1:20.89 | |||||
12 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 39.98 | 1:21.52 | |||||
13 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 40.58 | 1:27.39 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 38.03 | 1:19.69 | |||||
2 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 44.60 | 1:36.82 | |||||
3 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.42 | 1:39.62 | |||||
4 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.74 | 1:39.78 | |||||
5 | Mathias Andersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.07 | 1:42.74 | |||||
6 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 54.62 | 1:50.90 | |||||
- | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej berør vend.50m | |||||
- | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | rygafsl.på maven 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.74 | 1:14.11 | |||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.97 | 1:15.30 | |||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.10 | 1:16.99 | |||||
4 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.15 | 1:21.39 | |||||
5 | Maja Frydenlund | 2001 | Orient Svømning | 47.70 | 1:40.37 | |||||
- | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.60 | 1:11.29 | |||||
2 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 36.28 | 1:12.46 | |||||
3 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.61 | 1:13.53 | |||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.63 | 1:15.20 | |||||
5 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 35.45 | 1:15.56 | |||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.37 | 1:16.67 | |||||
7 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.15 | 1:19.66 | |||||
8 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 39.37 | 1:24.04 | |||||
9 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 42.28 | 1:30.11 | |||||
10 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 43.11 | 1:30.66 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.81 | 1:13.60 | |||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.85 | 1:14.05 | |||||
3 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.40 | 1:17.53 | |||||
4 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.01 | 1:18.69 | |||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.40 | 1:19.26 | |||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.48 | 1:21.73 | |||||
7 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.38 | 1:22.33 | |||||
8 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.08 | 1:22.82 | |||||
9 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 39.57 | 1:28.13 | |||||
10 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.95 | 1:31.37 | |||||
11 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 44.93 | 1:35.54 | |||||
12 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.83 | 1:35.99 | |||||
13 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 49.32 | 1:39.47 | |||||
14 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 48.47 | 1:40.84 | |||||
- | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | DNS | ||||||
- | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.03 | 1:23.68 | |||||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.48 | 1:29.01 | |||||
3 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 42.70 | 1:31.06 | |||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.68 | 1:32.61 | |||||
5 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 47.31 | 1:35.29 | |||||
6 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 46.91 | 1:36.16 | |||||
7 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.77 | 1:39.64 | |||||
8 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 49.71 | 1:40.24 | |||||
9 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 49.45 | 1:43.41 | |||||
10 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.98 | 1:47.85 | |||||
11 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.33 | 1:50.17 | |||||
12 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 51.25 | 1:50.92 | |||||
13 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 56.00 | 1:51.10 | |||||
14 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 57.65 | 2:00.44 | |||||
15 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 1:05.37 | 2:14.70 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 57.16 | 1:58.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1B | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:50.05 | ||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Adrian Roed Schøning | 2000 | 27.53 | 53.95 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 27.77 | 1:21.72 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 28.33 | 1:50.05 | |||||||
2 | Frederikssund Mix 1 | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:51.77 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 29.04 | 55.36 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.16 | 1:24.52 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 27.25 | 1:51.77 | |||||||
3 | Hils 2A | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:53.21 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 26.70 | 57.44 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 26.42 | 1:23.86 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 29.35 | 1:53.21 | |||||||
4 | Hs Red Stags 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:54.16 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 28.03 | 55.09 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 30.03 | 1:25.12 | |||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 29.04 | 1:54.16 | |||||||
5 | Hs Red Stags 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.63 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 28.47 | 57.73 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 30.36 | 1:28.09 | |||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 31.54 | 1:59.63 | |||||||
6 | Hils 2B | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.87 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 30.56 | 57.79 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 31.15 | 1:28.94 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 31.93 | 2:00.87 | |||||||
7 | Hs Red Stags 3 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:01.62 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 29.32 | 59.84 | |||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 30.18 | 1:30.02 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 31.60 | 2:01.62 | |||||||
8 | Stålmix 2 Fr.værk | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:03.52 | ||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 30.12 | 1:01.23 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 31.95 | 1:33.18 | |||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 30.34 | 2:03.52 | |||||||
9 | Frederikssund Mix 2 | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:10.00 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 32.90 | 1:01.03 | |||||||
Merle Asmussen | 2006 | 40.16 | 1:41.19 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 28.81 | 2:10.00 | |||||||
10 | Hils 2C | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:13.05 | ||||||
Elias Jensen | 2006 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 33.42 | 1:04.82 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.12 | 1:37.94 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 35.11 | 2:13.05 | |||||||
11 | Hs Red Stags 4 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:13.36 | ||||||
Alexander Nørby | 2006 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 30.94 | 1:01.31 | |||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 36.38 | 1:37.69 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 35.67 | 2:13.36 | |||||||
12 | Hs Red Stags 5 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:14.22 | ||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 33.09 | 1:03.42 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 33.34 | 1:36.76 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 37.46 | 2:14.22 | |||||||
13 | Stålmix 3 Fr.værk | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.85 | ||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 31.52 | 1:02.92 | |||||||
Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | 38.07 | 1:40.99 | |||||||
Viktor Degn | 2005 | 34.86 | 2:15.85 | |||||||
14 | Stimmet Mix 1 | 2000 | SK Stimmet | 2:16.19 | ||||||
Elsa Pettersson | 2005 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Moa Fagerström | 2003 | 33.69 | 1:05.33 | |||||||
Samuel Nilsson | 2006 | 39.49 | 1:44.82 | |||||||
Sebastian Ljungdahl | 2004 | 31.37 | 2:16.19 | |||||||
15 | Frederikssund Mix 3 | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:19.16 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Julie Truelsen | 2008 | 40.01 | 1:09.73 | |||||||
Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 38.04 | 1:47.77 | |||||||
Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 31.39 | 2:19.16 | |||||||
16 | Stimmet Mix 2 | 2000 | SK Stimmet | 2:25.69 | ||||||
Alexander Ljungdahl | 2006 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Gabriella Ljungdahl | 2008 | 42.11 | 1:12.32 | |||||||
Signe Nilsson | 2008 | 40.39 | 1:52.71 | |||||||
Michal Szczesniak | 1975 | 32.98 | 2:25.69 | |||||||
17 | Hs Red Stags 6 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.42 | ||||||
Noah El-Nagdy | 2007 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Anton Magnussen | 2006 | 38.40 | 1:14.23 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | 36.55 | 1:50.78 | |||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 35.64 | 2:26.42 | |||||||
18 | Hils 2D | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.24 | ||||||
Emil Nissen | 2006 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 1:19.85 | 2:00.13 | |||||||
Andrea Jørgensen | 2008 | 34.11 | 2:34.24 | |||||||
Johan Klitten | 2006 | 2:34.24 | ||||||||
- | Frederikssund Mix 4 | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | |||||||||
Lilja Skov | 2007 | |||||||||
Kornelia Eg | 2008 | |||||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | DNS | ||||||||
- | Hils 1A | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Simon Blidarevic | 2002 | 25.62 | 25.62 | |||||||
- | Stålmix 1 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Daniel Didriksen | 2002 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 26.29 | 52.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |