Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag Pass1
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.40 | ||||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 27.03 | ||||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.45 | ||||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.60 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 27.61 | ||||||
6 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.72 | ||||||
7 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 27.73 | ||||||
8 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.02 | ||||||
9 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 29.18 | ||||||
10 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.42 | ||||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 29.59 | ||||||
12 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.62 | ||||||
13 | Linus Thörn | 2002 | Simklubben Neptun | 29.82 | ||||||
14 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.85 | ||||||
15 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.91 | ||||||
16 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 30.08 | ||||||
17 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | ||||||
17 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | ||||||
19 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.36 | ||||||
20 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 30.70 | ||||||
21 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.75 | ||||||
22 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | ||||||
23 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 31.00 | ||||||
24 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.06 | ||||||
25 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.76 | ||||||
26 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 32.49 | ||||||
27 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.09 | ||||||
28 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.28 | ||||||
29 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.48 | ||||||
30 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.97 | ||||||
31 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 34.39 | ||||||
32 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.96 | ||||||
33 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.62 | ||||||
34 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.89 | ||||||
35 | Iheb Daboussi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | ||||||
36 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.91 | ||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:40 |