Resultater for Arne Borgs minne & TYR sprint
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag Pass1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:11.80 | |||||
2 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 35.15 | 1:16.74 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.33 | 1:18.09 | |||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.30 | 1:19.39 | |||||
5 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 38.01 | 1:19.82 | |||||
6 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.13 | 1:20.55 | |||||
7 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.28 | 1:20.83 | |||||
8 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:21.28 | |||||
9 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.34 | 1:22.34 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.02 | 1:22.47 | |||||
11 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.54 | 1:26.83 | |||||
12 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.23 | 1:27.73 | |||||
13 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.23 | 1:30.18 | |||||
14 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 42.72 | 1:33.69 | |||||
15 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.38 | 1:34.01 | |||||
16 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.68 | 1:35.13 | |||||
17 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.49 | 1:35.52 | |||||
18 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:35.98 | |||||
19 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 44.20 | 1:36.01 | |||||
20 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 42.73 | 1:36.86 | |||||
21 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.68 | 1:37.20 | |||||
22 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.00 | 1:37.63 | |||||
23 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.26 | 1:38.18 | |||||
24 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 44.52 | 1:39.00 | |||||
25 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.86 | 1:39.53 | |||||
26 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.17 | 1:45.60 | |||||
27 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.62 | 1:48.83 | |||||
28 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.99 | 1:49.88 | |||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:12 |