Resultater for IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:53 | |||
Järjestäjä | HaHe, KemPy, OU ja OuLo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nooa Kaunisto | 2007 | 211 | 37.30 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.84 | |||||||||
2 | Tuukka Orre | 2007 | 172 | 39.93 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.95 | |||||||||
3 | Leevi Väyrynen | 2007 | 166 | 40.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.82 | |||||||||
4 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 159 | 40.97 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 42.67 | |||||||||
5 | Niko Kumpulainen | 2007 | 141 | 42.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.94 | |||||||||
6 | Eduard Chirica | 2007 | 137 | 43.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.38 | |||||||||
7 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 128 | 44.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 43.95 | |||||||||
8 | Joonas Keränen | 2007 | 117 | 45.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.21 | |||||||||
9 | Eetu Kahelin | 2007 | 90 | 49.58 | ||||||
Oulun Lohet | 49.19 | |||||||||
10 | Iiro Tapaninen | 2007 | 85 | 50.37 | ||||||
Oulun Lohet | 52.10 | |||||||||
11 | Aapo Alaniska | 2007 | 80 | 51.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.07 | |||||||||
12 | Julius Katajaharju | 2007 | 74 | 52.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.14 | |||||||||
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Peuhkuri | 2006 | 221 | 36.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.26 | |||||||||
2 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 159 | 40.94 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.53 | |||||||||
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 625 | 25.98 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 26.23 | |||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 462 | 28.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.81 | |||||||||
3 | Oliver Kela | 2002 | 439 | 29.22 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.98 | |||||||||
4 | Joakim Harjaks | 2002 | 438 | 29.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.89 | |||||||||
5 | Kasper Lytz | 2003 | 393 | 30.31 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 31.06 | |||||||||
6 | Eemeli Kauppila | 2002 | 368 | 30.99 | ||||||
Oulun Lohet | 31.34 | |||||||||
7 | Benjamin Evans | 2003 | 367 | 31.01 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.59 | |||||||||
8 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 349 | 31.54 | ||||||
Oulun Lohet | 31.76 | |||||||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | 306 | 32.96 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 33.67 | |||||||||
10 | Roope Hyvärinen | 2003 | 274 | 34.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.76 | |||||||||
11 | Roni Heikkinen | 2005 | 261 | 34.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.09 | |||||||||
12 | Leevi Sipilä | 2003 | 216 | 37.02 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 36.23 | |||||||||
13 | Elmeri Kauppila | 2004 | 191 | 38.54 | ||||||
Oulun Lohet | 39.99 | |||||||||
14 | Aapo Karjalainen | 2004 | 185 | 38.93 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.08 | |||||||||
15 | Eemeli Korhonen | 2003 | 179 | 39.37 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 40.45 | |||||||||
16 | Kalle Huttunen | 2002 | 168 | 40.21 | ||||||
Oulun Lohet | 40.81 | |||||||||
17 | Antti Ylönen | 2005 | 158 | 41.05 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.69 | |||||||||
18 | Elias Laukka | 2005 | 121 | 44.89 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 43.42 | |||||||||
- | Niklas Raesalmi | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.31 | |||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Niko Savilakso | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 40.30 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:53 |