2019-11-11   23:13:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    247  36.37        1:20.16   
  Kemin Uimaseura  1:23.61                 
                     
Tuukka Orre  2007    214  40.38        1:24.05   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.50                 
                     
Leevi Väyrynen  2007    174  43.32        1:29.99   
  Oulun Uinti 1906  1:31.99                 
                     
Eduard Chirica  2007    171  44.28        1:30.46   
  Oulun Uinti 1906  1:49.03                 
                     
Niko Kumpulainen  2007    154  44.35        1:33.81   
  Oulun Uinti 1906  2:03.23                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007    153  43.63        1:33.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:38.54                 
                     
Lauri Junttari  2007    142  48.19        1:36.19   
  Kemin Työväen Uimarit  1:42.91                 
                     
Iiro Tapaninen  2007    136  48.80        1:37.63   
  Oulun Lohet  1:41.38                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    135  45.63        1:37.84   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.89                 
                     
10  Joonas Keränen  2007    132  47.87        1:38.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Eetu Kahelin  2007    105  52.64        1:46.44   
  Oulun Lohet  1:45.88                 
                     
Aapo Alaniska  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    334  35.14        1:12.48   
  Oulun Lohet  1:13.43                 
                     
Julius Schroderus  2006    258  35.65        1:18.94   
  Oulun Lohet  1:22.36                 
                     
Weeti Niemi  2006    229  40.50        1:22.14   
  Swimming Club Rovaniemi  1:23.89                 
                     
Herkko Haussalo  2006    216  39.19        1:23.71   
  Oulun Lohet  1:25.71                 
                     
Jesse Koskinen  2006    188  40.53        1:27.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.38                 
                     
Elmeri Kaihua  2006    181  41.51        1:28.87   
  Swimming Club Rovaniemi  1:41.28                 
                     
Eetu Huuki  2006    173  44.71        1:30.26   
  Oulun Lohet  1:33.14                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    169  41.49        1:30.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.75                 
                     
Jean Väisänen  2006    122  48.50        1:41.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Riku Keskiaho  2006    98  59.66        1:49.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    547  28.90        1:01.50   
  Oulun Uinti 1906  1:01.92                 
                     
Matias Rajavaara  2002    442  30.05        1:06.03   
  Oulun Uinti 1906  1:04.95                 
                     
Ville Korpilähde  2002    428  30.83        1:06.74   
  Swimming Club Rovaniemi  1:06.36                 
                     
Joakim Harjaks  2002    422  30.64        1:07.04   
  Oulun Uinti 1906  1:07.36                 
                     
Henrik Siltari  2002    420  32.29        1:07.15   
  Kemin Uimaseura  1:08.21                 
                     
Kasper Lytz  2003    395  30.84        1:08.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.51                 
                     
Sihan Yu  2003    391  31.58        1:08.77   
  Oulun Uinti 1906  1:12.03                 
                     
Tudor Ratiu  2003    385  32.28        1:09.11   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.03                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    363  31.71        1:10.51   
  Oulun Lohet  1:07.20                 
                     
10  Eetu Haipus  2004    360  34.12        1:10.66   
  Oulun Lohet  1:10.92                 
                     
11  Roope Mutanen  2003    323  33.52        1:13.25   
  Haukiputaan Heitto  1:13.25                 
                     
12  Karlo Kilpinen  2003    296  34.97        1:15.47   
  Kemin Uimaseura  1:13.90                 
                     
13  Roope Hyvärinen  2003    285  33.54        1:16.35   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.46                 
                     
14  Tuomas Romsi  2005    278  35.73        1:17.01   
  Kemin Uimaseura  1:19.22                 
                     
15  Leevi Sipilä  2003    255  36.97        1:19.27   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.25                 
                     
16  Roni Heikkinen  2005    249  38.35        1:19.94   
  Oulun Uinti 1906  1:35.36                 
                     
17  Joel Hassinen  2005    226  40.25        1:22.50   
  Oulun Uinti 1906  1:25.54                 
                     
18  Eemeli Korhonen  2003    202  39.94        1:25.62   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.96                 
                     
19  Elias Laukka  2005    173  42.66        1:30.24   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.47                 
                     
20  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    129  48.31        1:39.43   
  Oulun Lohet  1:41.76                 
                     
Tuomas Orre  2005              DSQ  50SU 
  Kajaanin Uimaseura  1:23.57                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner