Resultater for Ringe Svømme-Klub International 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 26.07 | 53.32 | |||||
2 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 25.95 | 53.87 | |||||
3 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 26.33 | 54.12 | |||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 26.62 | 54.25 | |||||
5 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 26.23 | 54.50 | |||||
6 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.46 | 54.54 | |||||
7 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.31 | 54.99 | |||||
8 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.52 | 56.04 | |||||
9 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.53 | 56.14 | |||||
10 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.13 | 56.49 | |||||
11 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 27.53 | 56.91 | |||||
12 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rw Niebüll | 26.79 | 57.13 | |||||
13 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.11 | 57.21 | |||||
14 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.66 | 57.38 | |||||
15 | Miles Glandorf | 1992 | Waspo Nordhorn | 27.64 | 57.66 | |||||
16 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.33 | 57.91 | |||||
17 | Tobias Dues | 1992 | Waspo Nordhorn | 27.67 | 57.94 | |||||
18 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 28.18 | 58.34 | |||||
19 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.38 | 59.09 | |||||
20 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 28.17 | 59.20 | |||||
21 | Johannes Rose | 1993 | Svømmeklubben Syd | 29.05 | 1:00.12 | |||||
22 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rw Niebüll | 27.96 | 1:00.13 | |||||
23 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.31 | 1:00.14 | |||||
24 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 28.07 | 1:00.33 | |||||
25 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 28.89 | 1:00.61 | |||||
26 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.90 | 1:00.98 | |||||
27 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.96 | 1:01.14 | |||||
28 | Stefan Gregersen | 1992 | Ringe Svømme Klub | 27.68 | 1:01.40 | |||||
29 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rw Niebüll | 30.43 | 1:01.99 | |||||
30 | Stephan Jensen | 1991 | Gudme Svømmeklub | 30.13 | 1:02.23 | |||||
31 | Mikael Olsen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 30.03 | 1:02.36 | |||||
32 | Nikolaj Haun Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 30.11 | 1:02.41 | |||||
32 | Jacob Pallesen | 1984 | Svendborg Svømme Klub | 29.45 | 1:02.41 | |||||
34 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 29.04 | 1:02.46 | |||||
35 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 29.36 | 1:02.61 | |||||
36 | Christian Andersen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.20 | 1:02.65 | |||||
37 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.65 | 1:02.90 | |||||
38 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.80 | 1:03.53 | |||||
39 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 29.10 | 1:04.30 | |||||
40 | Frederik Skifter Tribler | 1994 | Skanderborg Svømmeklub | 30.42 | 1:04.44 | |||||
41 | Niels-Christian Jensen | 1994 | Vamdrup Idrætsforening | 30.86 | 1:04.45 | |||||
42 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 30.87 | 1:04.54 | |||||
43 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.72 | 1:04.59 | |||||
44 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.72 | 1:05.28 | |||||
45 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 31.91 | 1:05.42 | |||||
46 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 32.05 | 1:05.61 | |||||
47 | Christian Thomasen | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.22 | 1:05.74 | |||||
48 | Hauke Schaack | 1994 | Tsv Klausdorf | 31.94 | 1:05.94 | |||||
49 | Tobias B. Jensen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 31.43 | 1:06.05 | |||||
50 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 31.53 | 1:06.42 | |||||
51 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.53 | 1:06.52 | |||||
52 | Thomas Rene´ Jensen | 1994 | Bernstorffsminde | 32.51 | 1:06.67 | |||||
53 | Bjørn Baunwall | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 31.49 | 1:07.06 | |||||
54 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.05 | 1:07.36 | |||||
55 | Kasper Nørholm | 1993 | Bernstorffsminde | 31.69 | 1:07.41 | |||||
56 | Patrik Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 32.14 | 1:07.50 | |||||
57 | Frederik Irming | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.32 | 1:07.72 | |||||
57 | Mike Wichmann | 1994 | Tsv Klausdorf | 32.61 | 1:07.72 | |||||
59 | Moritz Richter | 1995 | Waspo Nordhorn | 31.67 | 1:08.03 | |||||
60 | Kristian Kjær | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.24 | 1:08.24 | |||||
61 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.28 | 1:08.28 | |||||
62 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 32.74 | 1:08.52 | |||||
63 | Christian Schiøttz | 1991 | Gudme Svømmeklub | 1:08.54 | 1:08.54 | |||||
64 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.74 | 1:09.05 | |||||
65 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 32.97 | 1:09.20 | |||||
66 | Benjamin Jørgensen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.13 | 1:09.23 | |||||
67 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.94 | 1:09.40 | |||||
68 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.22 | 1:09.53 | |||||
69 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 33.00 | 1:09.81 | |||||
70 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 34.02 | 1:10.22 | |||||
71 | Mathias Gaardsted | 1994 | Bernstorffsminde | 32.89 | 1:10.83 | |||||
72 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.40 | 1:10.91 | |||||
73 | Lennart Schneider | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 32.48 | 1:11.07 | |||||
74 | Tobias Kristensen | 1991 | Gudme Svømmeklub | 1:11.15 | 1:11.15 | |||||
75 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:12.15 | 1:12.15 | |||||
76 | Marvin Vischer | 1995 | Waspo Nordhorn | 34.49 | 1:12.36 | |||||
77 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.31 | 1:12.39 | |||||
78 | Lasse Hansen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.21 | 1:12.55 | |||||
79 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 33.83 | 1:13.13 | |||||
80 | Kristoffer Logason | 1994 | O.S.L.F. | 34.48 | 1:13.22 | |||||
81 | Anders Trap | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 35.36 | 1:14.39 | |||||
82 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.56 | 1:14.76 | |||||
83 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 36.31 | 1:14.99 | |||||
84 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.01 | 1:15.67 | |||||
85 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.81 | 1:16.03 | |||||
86 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.59 | 1:16.06 | |||||
87 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 36.45 | 1:16.29 | |||||
88 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 35.85 | 1:17.46 | |||||
89 | Rasmus W N Gøtke | 1997 | Delta Svøm | 36.66 | 1:17.87 | |||||
90 | Mahtias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 38.53 | 1:18.01 | |||||
91 | Malte von Borcke | 1994 | Preussen Reinfeld | 35.13 | 1:18.03 | |||||
92 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 37.24 | 1:18.72 | |||||
93 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 36.80 | 1:18.73 | |||||
94 | Daniel Müller | 1995 | Buxtehuder Schwimm Club | 37.12 | 1:18.82 | |||||
95 | Jonathan Helsing | 1997 | Delta Svøm | 37.56 | 1:19.07 | |||||
96 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.18 | 1:19.39 | |||||
97 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 38.52 | 1:21.07 | |||||
98 | Ellindur Erlingsson | 1994 | Gudme Svømmeklub | 37.27 | 1:22.12 | |||||
99 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.38 | 1:22.13 | |||||
99 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimm Club | 39.42 | 1:22.13 | |||||
101 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 38.42 | 1:22.56 | |||||
102 | Joachim Helsing | 1995 | Delta Svøm | 38.26 | 1:23.73 | |||||
103 | Marvin Blohm | 1995 | Tvg Drochtersen | 35.28 | 1:23.75 | |||||
104 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 38.75 | 1:24.57 | |||||
105 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.49 | 1:25.16 | |||||
106 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.84 | 1:25.27 | |||||
107 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.75 | 1:26.63 | |||||
108 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 40.05 | 1:27.96 | |||||
109 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 41.17 | 1:28.60 | |||||
110 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.94 | 1:28.72 | |||||
111 | Julian Berens | 1993 | Waspo Nordhorn | 39.40 | 1:28.88 | |||||
112 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.11 | 1:29.37 | |||||
113 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 40.72 | 1:31.41 | |||||
114 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 43.34 | 1:32.88 | |||||
115 | Sören Ekkelboom | 1999 | de Dinkel Denekamp | 44.05 | 1:33.75 | |||||
116 | Jacob Christensen | 1997 | Frem Odense | 44.21 | 1:33.81 | |||||
117 | Casper Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 46.47 | 1:38.75 | |||||
118 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 46.05 | 1:40.62 | |||||
119 | Benedict Daniel Kurschat | 2001 | Tvg Drochtersen | 47.79 | 1:42.35 | |||||
120 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 48.95 | 1:44.32 | |||||
121 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.47 | 1:45.73 | |||||
122 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 47.06 | 1:46.44 | |||||
123 | Marc Johansen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 49.47 | 1:47.73 | |||||
124 | Adam Johnsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 48.86 | 1:48.23 | |||||
125 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.28 | 1:48.51 | |||||
126 | Tom Henning Bonnekessel | 1999 | Tvg Drochtersen | 46.94 | 1:49.24 | |||||
127 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.73 | 1:51.84 | |||||
128 | Moritz Dammann | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 50.98 | 1:51.86 | |||||
129 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.42 | 1:52.50 | |||||
130 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:53.33 | 1:53.33 | |||||
131 | Anders Sørensen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:53.58 | 1:53.58 | |||||
132 | Sirg Hilmer | 2000 | Preussen Reinfeld | 54.26 | 1:54.55 | |||||
133 | Mikkel Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.00 | 1:55.77 | |||||
134 | Niels Heyer | 1998 | Preussen Reinfeld | 56.96 | 1:58.07 | |||||
135 | Laust Rask | 1998 | Ringe Svømme Klub | 53.51 | 1:59.03 | |||||
136 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 53.98 | 1:59.55 | |||||
137 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:01.14 | 2:11.79 | |||||
- | Victor Dyreborg | 1997 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Pil | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Christian Precht | 1994 | Bernstorffsminde | DNS | ||||||
- | Yannnic Krüger | 1997 | Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Jonathan Radomski | 1995 | Tsv Klausdorf | DNS | ||||||
- | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |