2019-10-15   13:19:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkageløb, heat 3 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    226  39.40        1:20.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.28                 
                     
William Bugge  2008    167  42.15        1:28.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.94                 
                     
Carl Hertel  2009    161  43.64        1:29.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.69                 
                     
Simon Nyhus  2009    152  45.69        1:31.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.13                 
                     
Laust Madsen  2008    138  45.45        1:34.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.56                 
                     
Buster Watkin  2008    132  46.38        1:35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.35                 
                     
Frederik Billing  2008    131  47.60        1:36.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.37                 
                     
Leif Evald Larsen  2010    127  47.50        1:37.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.41                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    123  47.59        1:38.22   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.40                 
                     
10  Cornelius K. Andreassen  2008    122  48.43        1:38.52   
  Vest-Brøndby  1:48.09                 
                     
11  Albert Singer  2008    119  49.24        1:39.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.60                 
                     
12  Silas Falktoft Bojsen  2009    119  46.92        1:39.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.51                 
                     
13  Bertram J. Trangbæk  2009    115  49.66        1:40.51   
  Vest-Brøndby  1:40.19                 
                     
14  Villum Alstrøm  2008    109  49.79        1:42.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.97                 
                     
15  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    102  50.08        1:44.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.07                 
                     
16  August Spellerberg  2009    99  49.68        1:45.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.18                 
                     
17  Alfred N. G. Lindberg  2009    98  50.29        1:45.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.71                 
                     
18  Teodor Wichmann Meisner  2009    93  53.18        1:47.64   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Oliver Hentzen Tordrup  2008    86  54.93        1:50.42   
  Vest-Brøndby  1:51.94                 
                     
20  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    84  53.02        1:51.49   
  Glostrup Svømmeklub  2:18.09                 
                     
21  Karl Schiermer Eriksen  2010    80  56.36        1:53.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.00                 
                     
22  Magnus Kleis  2010    74  56.60        1:56.05   
  Vest-Brøndby  2:01.97                 
                     
23  Maximilian Oxenbøll  2010    73  53.69        1:56.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:55.64                 
                     
24  Alfred Nybo Pontoppidan  2009    71  55.65        1:57.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.00                 
                     
25  Jonas Packert-Frandsen  2009    64  59.78        2:01.90   
  Vest-Brøndby  2:13.19                 
                     
26  Mads Ulslev Parbst  2008    58  1:02.18        2:06.04   
  Vest-Brøndby  1:50.68                 
                     
27  Alexander Birk Lund  2010    57  1:02.71        2:06.55   
  Vest-Brøndby  2:16.78                 
                     
28  Immanuel Tuxen  2010    48  1:03.60        2:14.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.00                 
                     
29  Noah Kobbernagel  2011    48  1:07.60        2:14.39   
  Vest-Brøndby  2:21.51                 
                     
30  Storm Bachman Holmtoft  2010    48  1:02.95        2:14.41   
  Glostrup Svømmeklub  2:09.54                 
                     
31  Florian Westarp Zornhagen  2009    47  1:04.98        2:14.63   
  Glostrup Svømmeklub  2:18.56                 
                     
32  Ronas Cetinkaya  2010    42  1:08.31        2:20.51   
  Vest-Brøndby  2:17.20                 
                     
Henry Karll Jensen  2011              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  2:15.94                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Frederik G. Jakobsen  2010              DSQ  Ej forts. bevæg. 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.00                 
                     
Manlio Pesci  2009              DSQ  Ej forts. bevæg. 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.21                 
                     
Mathias Drygaard  2008              DSQ  Ej forts. bevæg. 50m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:44.43                 
                     
Victor Schou  2010              DSQ  Ej forts. bevæg. 75m 
  Glostrup Svømmeklub  2:02.66                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkageløb, heat 3 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    273  37.10        1:15.32   
  Vest-Brøndby  1:17.31                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    240  37.17        1:18.62   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.74                 
                     
Oscar Serizawa  2006    233  38.64        1:19.41   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.19                 
                     
Mads Emil Wohlfahrt  2006    225  38.20        1:20.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:45.53                 
                     
Noah Sanchez  2006    210  39.82        1:22.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.94                 
                     
Anton Serizawa  2006    160  42.70        1:29.92   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.39                 
                     
Peter Damsø  2007    158  43.25        1:30.34   
  Vest-Brøndby  1:29.96                 
                     
Magne Riedel Pedersen  2006    158  43.51        1:30.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.82                 
                     
August Juul-Andersen  2007    158  43.76        1:30.39   
  Ringsted Svømme Klub  1:31.41                 
                     
10  Nathan Kongstad  2007    132  46.71        1:35.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:41.20                 
                     
11  Jonas Hennings Lindhardt  2007    102  49.25        1:44.33   
  VAT Copenhagen-MK31  1:53.38                 
                     
12  Oscar Haak  2007    97  52.79        1:46.38   
  Ringsted Svømme Klub  1:42.91                 
                     
13  David Plough  2006    93  52.28        1:47.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:05.28                 
                     
14  Asmus Knudsen  2006    74  51.93        1:56.16   
  Ringsted Svømme Klub  2:05.21                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkageløb, heat 3 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    392  32.47        1:06.78   
  Vest-Brøndby  1:06.28                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005    391  32.98        1:06.83   
  SVØM Korsør  1:08.19                 
                     
Bertram Grøn Brandelev  2004    355  33.63        1:09.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.18                 
                     
Mads Sørensen  2005    339  33.17        1:10.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.62                 
                     
Johannes Forsbæk  2004    321  35.20        1:11.40   
  SVØM Korsør  1:15.80                 
                     
Bertram Olesen  2005    314  34.98        1:11.94   
  Frederikssund Svømmeklub  1:14.92                 
                     
Lau Lykke Wennicke  2004    308  34.94        1:12.35   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.10                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    301  35.45        1:12.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.05                 
                     
Christian Søe Jepsen  2005    296  35.76        1:13.30   
  SVØM Korsør  1:13.32                 
                     
10  Martin Svendson  2005    295  35.99        1:13.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.92                 
                     
11  Alexander Asmussen  2004    242  37.40        1:18.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:18.95                 
                     
Anders Thøgersen  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.86                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkageløb, heat 3 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    628  27.69        57.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  56.97                 
                     
Daniel Didriksen  2002    381  32.40        1:07.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:04.73                 
                     
Alexander Ravn Borch  2001    364  33.29        1:08.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.50                 
                     
Magnus Ravn Borch  2003    345  34.90        1:09.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.50                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    322  34.61        1:11.33   
  SVØM Korsør  1:12.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark