2019-08-26   04:57:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christiane Dreyer Riis  2009    239  43.80        1:30.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.83                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    221  44.13        1:33.35   
  Vest-Brøndby  1:37.68                 
                     
Aimée Overby Traberg  2009    219  41.56        1:33.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.85                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    205  43.60        1:35.69   
  Vest-Brøndby  1:36.06                 
                     
Ella Kruse Enemærke  2010    204  43.07        1:35.95   
  Glostrup Svømmeklub  2:00.20                 
                     
Asta Lukowski  2010    192  44.91        1:37.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.27                 
                     
Josephine S. Christensen  2009    186  47.14        1:38.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.72                 
                     
Ingrid Zeller  2010    169  47.86        1:42.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:02.02                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009    168  48.56        1:42.24   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.96                 
                     
10  Esther Lærke Lund Cliff  2009    164  50.29        1:43.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.92                 
                     
11  Mille Therp  2009    158  49.39        1:44.42   
  Vest-Brøndby  1:54.61                 
                     
12  Vega Deneke Kure  2009    157  50.31        1:44.56   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.68                 
                     
13  Maiken Stoel Nielsen  2009    151  51.03        1:45.94   
  Glostrup Svømmeklub  1:52.14                 
                     
14  Elisabeth Thastum  2010    146  48.10        1:47.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.56                 
                     
15  Marie Ditlev Bihlet  2010    146  48.81        1:47.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.38                 
                     
16  Caroline Stefansen  2009    142  50.24        1:48.15   
  Vest-Brøndby  1:45.20                 
                     
17  Luna Blanka A. Bløcher  2009    141  50.79        1:48.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.56                 
                     
18  Ida Hansen  2010    138  52.83        1:49.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.99                 
                     
19  Ida Matthesen  2009    138  52.58        1:49.28   
  Vest-Brøndby  2:28.81                 
                     
20  Sarah Rindum  2009    133  47.91        1:50.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:50.09                 
                     
21  Natalie Meyer  2009    126  53.79        1:52.52   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.46                 
                     
22  Ellen Juul-Andersen  2010    118  54.47        1:54.95   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
23  Nora Rosenkrantz  2010    117  51.51        1:55.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:56.73                 
                     
24  Rosalina M. Postgaard  2010    106  57.59        1:59.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:56.81                 
                     
25  Andrea Glasius Tischer  2010    106  55.24        1:59.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.05                 
                     
26  Naja Koch Heschel  2010    94  1:01.33        2:04.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.93                 
                     
27  Anna Bæch  2009    94  59.03        2:04.19   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
28  Caroline Marie Rosenmejer  2010    91  1:01.94        2:05.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.32                 
                     
29  Alice Legarth Schmidt  2011    76  1:03.53        2:13.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.78                 
                     
30  Zoi Asholt  2011    41  1:15.57        2:43.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.66                 
                     
Ella Marie B. Jakobsen  2011              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.61                 
                     
Asta Kruse Enemærke  2010              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  2:03.01                 
                     
Cecilia Janning  2009              DSQ  Asynkron ben v/15m 
  Vest-Brøndby  1:51.35                 
                     
Lisa Koerver Schmidt  2009              DSQ  Asynkron arm v/start 
  Glostrup Svømmeklub  1:55.02                 
                     
Mia Kristensen  2009              DSQ  Ej samtid berør 75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Molly Overby Traberg  2011              DSQ  Flere flyben v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.98                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malouca Laura Bruun  2007    411  35.13        1:15.98   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.54                 
                     
Isabell Hansen  2007    400  35.84        1:16.65   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.57                 
                     
Mathilde Johansen  2007    353  38.58        1:19.93   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.53                 
                     
Erica Veggerby Grønlund  2007    341  36.44        1:20.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:22.41                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    294  40.42        1:24.95   
  Vest-Brøndby  1:26.98                 
                     
Natasja Boesgaard  2007    293  39.92        1:25.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:24.98                 
                     
Agnes Højsteen  2007    289  38.72        1:25.41   
  Vest-Brøndby  1:32.32                 
                     
Klara Rasmussen  2008    289  40.22        1:25.47   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.90                 
                     
Siena Serizawa  2008    277  40.18        1:26.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.40                 
                     
10  Ida Celine Sangstad Holst  2007    273  42.01        1:27.04   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.60                 
                     
11  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    266  40.51        1:27.76   
  Vest-Brøndby  1:26.55                 
                     
12  Liva Friche Christensen  2008    256  40.75        1:28.98   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.80                 
                     
13  Ila Murphy  2007    218  45.64        1:33.79   
  Vest-Brøndby  1:38.72                 
                     
14  Silje Rud Pedersen  2007    218  44.79        1:33.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:41.14                 
                     
15  Caroline Risager Strate  2007    216  44.04        1:34.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.92                 
                     
16  Emma de Palo-Jonas  2008    213  44.94        1:34.62   
  Vest-Brøndby  1:36.75                 
                     
17  Hannah Bjørneboe  2007    210  44.93        1:35.02   
  Vest-Brøndby  1:54.00                 
                     
18  Frederikke M. Rasmussen  2008    203  44.09        1:36.11   
  Vest-Brøndby  1:49.43                 
                     
19  Merle Otzen  2008    201  45.31        1:36.45   
  Vest-Brøndby  1:43.70                 
                     
20  Helena Gagnér  2008    198  44.77        1:36.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:41.18                 
                     
21  Thea Emilia Andersen  2007    192  44.58        1:37.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Maja Burø Redke  2007    185  48.84        1:39.03   
  Ringsted Svømme Klub  1:41.46                 
                     
23  Nicoline Svingel  2008    182  47.75        1:39.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:48.86                 
                     
24  Flora Rebecca Profeta  2008    180  46.49        1:39.97   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.08                 
                     
25  Luka Revitz  2008    179  48.07        1:40.26   
  Vest-Brøndby  1:40.81                 
                     
26  Sofie Kohave Sørensen  2007    178  45.95        1:40.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:37.68                 
                     
27  Ida Hinchely  2008    163  50.06        1:43.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:47.97                 
                     
28  Isabell Biensø-Olsen  2007    158  48.34        1:44.49   
  VAT Copenhagen-MK31  2:03.13                 
                     
29  Ronja Friborg Johnsen  2008    153  48.86        1:45.63   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.25                 
                     
30  Frida Fly Haastrup  2008    143  49.42        1:47.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:15.73                 
                     
31  Lucca Helsinghof  2008    137  52.43        1:49.59   
  VAT Copenhagen-MK31  1:46.53                 
                     
32  Ella Trøstrup  2008    117  54.60        1:55.52   
  VAT Copenhagen-MK31  2:12.39                 
                     
33  Julie Holm Sørensen  2008    93  55.75        2:04.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:07.51                 
                     
Ellen Sofie Jespersen  2007              DSQ  Ej rygligg v/50m 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.35                 
                     
Nynne Bugge  2008              DSQ  Ej samtid berør 75m 
  Glostrup Svømmeklub  1:28.46                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    500  33.25        1:11.18   
  Glostrup Svømmeklub  1:11.07                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    485  34.32        1:11.90   
  Vest-Brøndby  1:14.29                 
                     
Silje Mathiasen  2006    425  34.06        1:15.13   
  SVØM Korsør  1:13.94                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    416  36.26        1:15.64   
  Vest-Brøndby  1:16.83                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    392  37.05        1:17.19   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.36                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    381  37.40        1:17.89   
  Vest-Brøndby  1:18.39                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    381  39.19        1:17.94   
  Vest-Brøndby  1:18.24                 
                     
Daniella Li West  2006    361  36.58        1:19.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:22.99                 
                     
Mathilde Grønnehøj  2006    285  39.91        1:25.87   
  Ringsted Svømme Klub  1:25.18                 
                     
10  Katrine Drygaard  2005    282  38.81        1:26.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.74                 
                     
11  Cecilie Møller  2005    262  40.74        1:28.28   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.82                 
                     
12  Helena Lendal  2006    259  39.57        1:28.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:27.18                 
                     
13  Line Stærmose  2006    162  50.35        1:43.57   
  Ringsted Svømme Klub  1:41.67                 
                     
Laika Usinger  2006              DNS   
  Vest-Brøndby  1:23.79                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    637  29.64        1:05.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.24                 
                     
Line Strandby  2001    507  33.57        1:10.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.39                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    495  34.42        1:11.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.53                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    492  31.48        1:11.55   
  Vest-Brøndby  1:12.89                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001    489  32.51        1:11.68   
  Frederikssund Svømmeklub  1:13.29                 
                     
Emma Mikkelsen  2001    481  33.75        1:12.09   
  Vest-Brøndby  1:09.37                 
                     
Camilla Hougaard  2002    473  33.32        1:12.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:12.32                 
                     
Sille Andersen  2003    466  33.26        1:12.85   
  Frederikssund Svømmeklub  1:12.81                 
                     
Anne-Sofie P. Clausen  2002    419  34.40        1:15.49   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.43                 
                     
10  Cathrine Wismann  2002    405  35.41        1:16.35   
  Ringsted Svømme Klub  1:17.53                 
                     
11  Emma Skjold Sørensen  2004    270  41.65        1:27.34   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark