2019-08-25   09:28:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkageløb, heat 9 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Nøddekær  2009    211          34.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.59                 
Anton Wiuf  2008    169          36.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.86                 
Anders Koch Jensen  2008    168          36.68   
  Glostrup Svømmeklub  38.41                 
Carl Hertel  2009    154          37.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.83                 
Laust Madsen  2008    151          38.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.46                 
Buster Watkin  2008    151          38.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.29                 
Cornelius K. Andreassen  2008    142          38.76   
  Vest-Brøndby  40.92                 
Oliver Hentzen Tordrup  2008    141          38.86   
  Vest-Brøndby  42.68                 
Simon Nyhus  2009    140          38.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.63                 
10  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    138          39.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.55                 
11  Marcus Albjerg  2009    134          39.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  40.52                 
12  Silas Falktoft Bojsen  2009    126          40.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.64                 
13  Leif Evald Larsen  2010    125          40.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.88                 
14  Bertram J. Trangbæk  2009    124          40.53   
  Vest-Brøndby  44.35                 
15  Oliver Petersen  2008    121          40.88   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.48                 
16  Albert Singer  2008    119          41.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.83                 
17  Theodor Reino Ikkala  2009    108          42.47   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.58                 
18  Manlio Pesci  2009    107          42.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.50                 
19  Noah Nygaard  2008    97          44.04   
  Vest-Brøndby  49.11                 
20  Jonas Packert-Frandsen  2009    95          44.38   
  Vest-Brøndby  49.96                 
21  Teodor Wichmann Meisner  2009    93          44.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  54.01                 
22  Maximilian Oxenbøll  2010    93          44.59   
  Glostrup Svømmeklub  45.29                 
23  Victor Schou  2010    93          44.67   
  Glostrup Svømmeklub  49.55                 
24  Adam Hardt Andersen  2008    93          44.69   
  Ringsted Svømme Klub  47.83                 
25  Wilhelm Søgaard Kannerup  2010    91          44.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.56                 
26  Alfred N. G. Lindberg  2009    77          47.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.98                 
27  August Spellerberg  2009    77          47.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.47                 
28  Mads Ulslev Parbst  2008    76          47.67   
  Vest-Brøndby  44.09                 
29  Karl Schiermer Eriksen  2010    73          48.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.26                 
30  Noah Kobbernagel  2011    71          48.76   
  Vest-Brøndby  48.74                 
31  Florian Westarp Zornhagen  2009    62          50.93   
  Glostrup Svømmeklub  51.49                 
32  Oscar G. Lopez Nielsen  2010    59          51.84   
  Glostrup Svømmeklub  57.75                 
33  Hannibal Nimskov  2010    48          55.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.72                 
34  Magnus Kleis  2010    48          55.53   
  Vest-Brøndby  50.35                 
35  Arthur Holten Hansen  2010    47          56.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.52                 
36  Ronas Cetinkaya  2010    44          57.21   
  Vest-Brøndby  1:02.53                 
37  Storm Bachman Holmtoft  2010    44          57.30   
  Glostrup Svømmeklub  56.67                 
38  Rasmus Kohave Sørensen  2010    44          57.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.58                 
39  Alexander Birk Lund  2010    42          57.86   
  Vest-Brøndby  57.95                 
40  Immanuel Tuxen  2010    41          58.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.16                 
41  Frederik G. Jakobsen  2010    40          58.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.87                 
Benjamin Svenningsen  2009              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.18                 
Frederik Liniger Stolpe  2010              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.56                 
Henry Karll Jensen  2011              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  57.44                 
Frederik Billing  2008              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  42.21                 
Villum Alstrøm  2008              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  43.37                 
 
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkageløb, heat 9 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    389          27.74   
  Vest-Brøndby  27.07                 
Nicholas Castella  2007    368          28.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.03                 
Rodi Cetinkaya  2006    315          29.75   
  Vest-Brøndby  30.55                 
Jacob Koch Larsen  2006    307          30.02   
  Frederiksværk Svømmeklub  29.64                 
Alexander Oxenbøll  2006    290          30.59   
  Glostrup Svømmeklub  30.08                 
Rasmus Egholm  2006    268          31.41   
  Glostrup Svømmeklub  31.43                 
Mads Emil Wohlfahrt  2006    262          31.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.57                 
Oscar Serizawa  2006    243          32.45   
  Glostrup Svømmeklub  32.86                 
Noah Sanchez  2006    240          32.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.74                 
10  Viktor Fenger-Grøn  2006    216          33.73   
  Glostrup Svømmeklub  31.75                 
11  Anton Serizawa  2006    212          33.93   
  Glostrup Svømmeklub  33.71                 
12  Nathan Kongstad  2007    186          35.49   
  VAT Copenhagen-MK31  38.39                 
13  August Juul-Andersen  2007    184          35.56   
  Ringsted Svømme Klub  36.84                 
14  Peter Damsø  2007    182          35.75   
  Vest-Brøndby  33.51                 
15  Sebastian Svenningsen  2006    176          36.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.73                 
16  Jonas Hennings Lindhardt  2007    162          37.15   
  VAT Copenhagen-MK31  43.27                 
17  David Plough  2006    112          41.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.03                 
18  Asmus Knudsen  2006    67          49.87   
  Ringsted Svømme Klub  48.94                 
 
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkageløb, heat 9 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Olesen  2005    431          26.81   
  Frederikssund Svømmeklub  27.71                 
Tobias Wiegaard Hansen  2004    409          27.28   
  SVØM Korsør  27.00                 
Konrad Clausen  2005    404          27.40   
  SVØM Korsør  27.53                 
Lucas Nielsen  2004    391          27.69   
  Frederikssund Svømmeklub  27.00                 
Johannes Forsbæk  2004    390          27.72   
  SVØM Korsør  27.39                 
Bertram Grøn Brandelev  2004    385          27.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.83                 
Anders Thøgersen  2005    367          28.28   
  Glostrup Svømmeklub  28.20                 
Lau Lykke Wennicke  2004    348          28.79   
  Frederikssund Svømmeklub  28.33                 
Frederik Taubert Løgager  2004    345          28.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.26                 
10  Alexander Asmussen  2004    336          29.13   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.94                 
11  Christian Søe Jepsen  2005    298          30.33   
  SVØM Korsør  30.81                 
12  Jakob Stærmose  2005    280          30.95   
  Ringsted Svømme Klub  30.48                 
13  Mauritz Otzen  2005    274          31.19   
  Vest-Brøndby  28.95                 
14  Malthe Langhoff  2005    131          39.88   
  Ringsted Svømme Klub  45.62                 
 
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkageløb, heat 9 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    562          24.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.12                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    507          25.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  21.78                 
Lars Thor Sørensen  1999    501          25.50   
  Vest-Brøndby  24.69                 
Magnus Aasberg  2001    475          25.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  22.64                 
Asger Johansen  2003    459          26.26   
  Glostrup Svømmeklub  23.37                 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    452          26.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  23.19                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    422          27.00   
  Vest-Brøndby  24.83                 
Alexander Ravn Borch  2001    418          27.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  23.37                 
Daniel Didriksen  2002    399          27.51   
  Frederiksværk Svømmeklub  23.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark