2019-10-15   13:09:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Piger 1  2008    373          2:10.40   
  Vest-Brøndby  2:15.00                 
  Maya Amstrup Riis  2007      31.94        31.94   
  Agnes Højsteen  2007      33.08        1:05.02   
  Freja Kobbernagel  2008      33.01        1:38.03   
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      32.37        2:10.40   
                     
Gsk Piger 2  2007    311          2:18.58   
  Glostrup Svømmeklub  2:20.02                 
  Siena Serizawa  2008      34.54        34.54   
  Nynne Bugge  2008      34.49        1:09.03   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      35.10        1:44.13   
  Klara Rasmussen  2008      34.45        2:18.58   
                     
Fr.værk Stålpiger  2007    305          2:19.42   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:19.84                 
  Astrid Nørgaard  2007      33.45        33.45   
  Natasja Boesgaard  2007      33.07        1:06.52   
  Sofie Wettendorff Hasling  2007      32.29        1:38.81   
  Nicoline Svingel  2008      40.61        2:19.42   
                     
Vest Piger 2  2008    262          2:26.64   
  Vest-Brøndby  2:30.00                 
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007      35.36        35.36   
  Hannah Bjørneboe  2007      36.80        1:12.16   
  Emma de Palo-Jonas  2008      37.24        1:49.40   
  Ila Murphy  2007      37.24        2:26.64   
                     
Vest Talent Piger  2008    234          2:32.31   
  Vest-Brøndby  2:40.00                 
  Frederikke M. Rasmussen  2008      36.46        36.46   
  Esther Bang Laursen  2009      38.26        1:14.72   
  Cecilia Janning  2009      39.72        1:54.44   
  Alma Gottorp Sørensen  2009      37.87        2:32.31   
                     
Triton Piger Talent  2007    212          2:37.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.83                 
  Helena Gagnér  2008      38.23        38.23   
  Sofie Kohave Sørensen  2007      40.40        1:18.63   
  Thea Emilia Andersen  2007      39.78        1:58.41   
  Ida Hinchely  2008      39.07        2:37.48   
                     
Gsk Piger 3  2007    186          2:44.30   
  Glostrup Svømmeklub  2:29.95                 
  Liva Friche Christensen  2008      38.26        38.26   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      37.70        1:15.96   
  Vega Deneke Kure  2009      42.25        1:58.21   
  Rosalina M. Postgaard  2010      46.09        2:44.30   
                     
Gsk Piger 4  2009    165          2:51.06   
  Glostrup Svømmeklub  2:49.41                 
  Maiken Stoel Nielsen  2009      43.66        43.66   
  Lisa Koerver Schmidt  2009      44.90        1:28.56   
  Ann-Louise Schledermann  2009      42.68        2:11.24   
  Ella Kruse Enemærke  2010      39.82        2:51.06   
                     
Vest Mini Piger  2008    83          3:35.12   
  Vest-Brøndby  3:34.40                 
  Ina Højsteen  2010      54.71        54.71   
  Cornelia Matthesen  2009      54.35        1:49.06   
  Milla Djupnes  2010      55.81        2:44.87   
  Sally Anna Usinger  2008      50.25        3:35.12   
                     
Gsk Piger 1  2007              DSQ  Gener svøømmer bane6 
  Glostrup Svømmeklub  2:03.44                 
  Anna Fiona Nybøll  2007      31.86        31.86   
  Mathilde Johansen  2007      31.99        1:03.85   
  Isabell Hansen  2007      30.83        1:34.68   
                     
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Triton Damer 1  2001    552          1:54.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:48.30                 
  Liva Stjernholm  2004      28.06        28.06   
  Liva Palmund  2002      28.20        56.26   
  Line Strandby  2001      29.28        1:25.54   
  Alberte Fie Petersen  2002      28.94        1:54.48   
                     
Vg17 Piger 1  2005    501          1:58.19   
  Vg17  1:58.00                 
  Thea Mikkelsen  2005      29.85        29.85   
  Freya Ry Nielsen  2005      29.79        59.64   
  Ella Gohr Metz  2005      28.09        1:27.73   
  Rikke Therp  2006      30.46        1:58.19   
                     
Triton Damer 2  2000    430          2:04.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:53.68                 
  Sophie Lærke Sandell  2005      30.87        30.87   
  Olivia Mammen  2003      32.26        1:03.13   
  Camilla Hougaard  2002      29.85        1:32.98   
  Daniella Li West  2006      31.42        2:04.40   
                     
Vg17 Piger 2-2  2006    422          2:05.14   
  Vg17  2:04.00                 
  Liva Gottorp Sørensen  2006      30.93        30.93   
  Marie Nissov-Johansen  2006      32.19        1:03.12   
  Leonora M Postgaard  2006      30.77        1:33.89   
  Regitze Rosenkrantz  2006      31.25        2:05.14   
                     
Vg17 Piger 3-2  2005    335          2:15.09   
  Vg17  2:06.00                 
  Natascha Packert-Frandsen  2005      31.45        31.45   
  Mathilde U. Thorborg  2005      32.59        1:04.04   
  Merle Otzen  2008      38.89        1:42.93   
  Anna Blom Bygum  2006      32.16        2:15.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark