2019-10-24   06:43:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    202  41.22  1:31.35  2:18.27    3:07.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.34                 
                     
Asta Lukowski  2010    180  42.87  1:33.01  2:25.01    3:15.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.00                 
                     
Andrea Lage  2009    164  45.59  1:38.54  2:30.80    3:21.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:42.13                 
                     
Cecilia Janning  2009    151  44.10  1:37.09  2:32.79    3:27.10   
  Vest-Brøndby  3:29.46                 
                     
Ellen Juul-Andersen  2010    130  49.89  1:45.38  2:42.96    3:37.73   
  Ringsted Svømme Klub  3:49.35                 
                     
Cornelia Matthesen  2009    73  55.48  2:07.88  3:20.04    4:23.29   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Natasja Boesgaard  2007    328  36.48  1:17.10  1:59.30    2:40.08   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:46.28                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    288  37.80  1:21.16  2:06.11    2:47.21   
  Vest-Brøndby  2:53.00                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007    259  40.72  1:25.21  2:10.24    2:53.18   
  Vest-Brøndby  2:58.78                 
                     
Siena Serizawa  2008    247  38.90  1:23.71  2:10.91    2:55.96   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.06                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    245  38.31  1:23.18  2:10.67    2:56.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:58.82                 
                     
Hannah Bjørneboe  2007    229  39.92  1:26.20  2:14.04    3:00.42   
  Vest-Brøndby  2:57.81                 
                     
Ila Murphy  2007    229  41.11  1:27.34  2:15.62    3:00.42   
  Vest-Brøndby  3:10.33                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    223  41.12  1:27.42  2:16.76    3:01.85   
  Vest-Brøndby  3:11.05                 
                     
Klara Rasmussen  2008    214  37.67  1:23.81  2:14.36    3:04.39   
  Glostrup Svømmeklub  4:12.84                 
                     
10  Flora Rebecca Profeta  2008    204  43.78  1:33.06  2:21.48    3:07.58   
  VAT Copenhagen-MK31  3:07.93                 
                     
11  Merle Otzen  2008    193  44.63  1:34.11  2:24.68    3:11.03   
  Vest-Brøndby  3:34.38                 
                     
12  Maja Burø Redke  2007    190  42.96  1:32.01  2:23.31    3:11.99   
  Ringsted Svømme Klub  3:31.41                 
                     
13  Carla Uhl  2008    176  42.56  1:35.68  2:28.32    3:16.93   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Svea Nietzson-Bentholm  2008    145  45.59  1:39.86  2:36.85    3:29.77   
  VAT Copenhagen-MK31  4:27.34                 
                     
15  Lucca Helsinghof  2008    139  48.44  1:44.85  2:42.66    3:33.06   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
16  Isabell Biensø-Olsen  2007    138  46.55  1:41.44  2:39.35    3:33.24   
  VAT Copenhagen-MK31  4:08.44                 
                     
17  Gabriella Nymark-Jessen  2008    134  46.12  1:40.22  2:38.24    3:35.49   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
18  Ella Trøstrup  2008    131  49.49  1:47.09  2:44.14    3:37.33   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
19  Frida Fly Haastrup  2008    120  46.36  1:47.44  2:48.67    3:43.46   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
20  Klara Ina Emilie Johansen  2007    109  55.67  1:52.89  2:53.85    3:50.60   
  Ringsted Svømme Klub  3:59.44                 
                     
Sally Anna Usinger  2008              DNF   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elida Thornsen  2005    538  32.24  1:07.01  1:41.82    2:15.77   
  SVØM Korsør  2:15.67                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    448  33.36  1:09.85  1:47.07    2:24.28   
  Vest-Brøndby  2:26.00                 
                     
Silje Mathiasen  2006    440  33.39  1:10.12  1:47.76    2:25.14   
  SVØM Korsør  2:21.41                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    429  33.74  1:10.52  1:48.89    2:26.37   
  Vest-Brøndby  2:28.84                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    384  35.91  1:13.91  1:53.95    2:31.89   
  Vest-Brøndby  3:18.39                 
                     
Astrid Kruuse  2005    300  36.27  1:17.58  2:01.20    2:44.78   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.55                 
                     
Mathilde Grønnehøj  2006              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  2:40.05                 
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cathrine Wismann  2002    558  31.96  1:05.85  1:40.02    2:14.11   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.22                 
                     
Wilma Anker  2004    533  32.39  1:07.18  1:41.55    2:16.18   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.69                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002    520  32.13  1:06.41  1:41.44    2:17.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.72                 
                     
Sille Andersen  2003    488  32.18  1:08.19  1:45.03    2:20.17   
  Frederikssund Svømmeklub  2:23.61                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    461  33.44  1:10.14  1:47.16    2:22.87   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:23.47                 
                     
Emma Skjold Sørensen  2004    321  36.41  1:17.11  1:59.47    2:41.12   
  Ringsted Svømme Klub  2:41.40                 
                     
Sara Juul-Andersen  2004    312  37.03  1:18.86  2:01.48    2:42.68   
  Ringsted Svømme Klub  2:50.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark