2018-12-12   06:16:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10 november 2018 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Skåne södra
Arrangör:
Plats: Ystad Arena Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Sponsor: Svenska CD-Data
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Karlsson 2002 Simklubben Poseidon 2:07.39
50m: 29.78
100m: 1:01.75
(31.97)
150m: 1:34.85
(33.10)
200m: 2:07.39
(32.54)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.71 2:07.44 +0.05
50m: 29.27
100m: 1:01.22
(31.95)
150m: 1:34.49
(33.27)
200m: 2:07.44
(32.95)
3 Josephine Mikkelsen 2002 Simklubben Poseidon +0.73 2:09.73 +2.34
50m: 30.74
100m: 1:03.51
(32.77)
150m: 1:36.89
(33.38)
200m: 2:09.73
(32.84)
4 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.63 2:10.49 +3.10
50m: 30.43
100m: 1:03.24
(32.81)
150m: 1:36.97
(33.73)
200m: 2:10.49
(33.52)
5 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.74 2:10.67 +3.28
50m: 29.93
100m: 1:01.93
(32.00)
150m: 1:35.34
(33.41)
200m: 2:10.67
(35.33)
6 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 2:11.50 +4.11
50m: 30.74
100m: 1:04.47
(33.73)
150m: 1:37.84
(33.37)
200m: 2:11.50
(33.66)
7 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:12.71 +5.32
50m: 31.16
100m: 1:05.01
(33.85)
150m: 1:39.12
(34.11)
200m: 2:12.71
(33.59)
8 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 2:12.83 +5.44
50m: 31.44
100m: 1:04.99
(33.55)
150m: 1:38.80
(33.81)
200m: 2:12.83
(34.03)
9 Ida Larsson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.77 2:14.97 +7.58
50m: 31.15
100m: 1:05.51
(34.36)
150m: 1:40.50
(34.99)
200m: 2:14.97
(34.47)
10 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 2:15.36 +7.97
50m: 30.63
100m: 1:04.38
(33.75)
150m: 1:39.41
(35.03)
200m: 2:15.36
(35.95)
11 Lovisa Bjurnemark 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:17.97 +10.58
50m: 29.92
100m: 1:03.22
(33.30)
150m: 1:39.99
(36.77)
200m: 2:17.97
(37.98)
12 Elin Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 2:20.56 +13.17
50m: 30.62
100m: 1:05.54
(34.92)
150m: 1:43.42
(37.88)
200m: 2:20.56
(37.14)
13 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen +0.67 2:21.25 +13.86
50m: 32.03
100m: 1:07.44
(35.41)
150m: 1:44.44
(37.00)
200m: 2:21.25
(36.81)
14 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.67 2:21.63 +14.24
50m: 30.61
100m: 1:06.00
(35.39)
150m: 1:44.15
(38.15)
200m: 2:21.63
(37.48)
15 Lina Ostreus 2002 Simklubben Sydsim +0.83 2:21.71 +14.32
50m: 32.00
100m: 1:08.39
(36.39)
150m: 1:45.52
(37.13)
200m: 2:21.71
(36.19)
16 Ida Björkdahl 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 2:21.91 +14.52
50m: 32.30
100m: 1:07.40
(35.10)
150m: 1:44.45
(37.05)
200m: 2:21.91
(37.46)
17 Gabriella Wivsätter 2003 Simklubben Sydsim 2:22.49 +15.10
50m: 32.56
100m: 1:07.69
(35.13)
150m: 1:44.49
(36.80)
200m: 2:22.49
(38.00)
18 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 2:22.51 +15.12
50m: 32.82
100m: 1:09.20
(36.38)
150m: 1:46.18
(36.98)
200m: 2:22.51
(36.33)
19 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.70 2:23.38 +15.99
50m: 31.12
100m: 1:06.36
(35.24)
150m: 1:44.72
(38.36)
200m: 2:23.38
(38.66)
20 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.65 2:23.63 +16.24
50m: 34.17
100m: 1:09.95
(35.78)
150m: 1:46.74
(36.79)
200m: 2:23.63
(36.89)
21 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.72 2:24.34 +16.95
50m: 32.01
100m: 1:08.40
(36.39)
150m: 1:46.88
(38.48)
200m: 2:24.34
(37.46)
22 Sara Melgar 2002 Ystads Simsällskap +0.81 2:25.34 +17.95
50m: 33.16
100m: 1:10.18
(37.02)
150m: 1:48.13
(37.95)
200m: 2:25.34
(37.21)
23 Nina Nolén 2002 Simklubben Triton +0.71 2:26.16 +18.77
50m: 33.57
100m: 1:10.88
(37.31)
150m: 1:48.76
(37.88)
200m: 2:26.16
(37.40)
24 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon 2:27.60 +20.21
50m: 33.75
100m: 1:11.20
(37.45)
150m: 1:49.53
(38.33)
200m: 2:27.60
(38.07)
25 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.80 2:28.11 +20.72
50m: 34.26
100m: 1:11.24
(36.98)
150m: 1:49.75
(38.51)
200m: 2:28.11
(38.36)
26 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.70 2:30.16 +22.77
50m: 33.32
100m: 1:10.93
(37.61)
150m: 1:50.69
(39.76)
200m: 2:30.16
(39.47)
- Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Grenen officiell:  2018-11-10 10:26:17
2018-11-10 10:27:12 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner