2019-10-23   17:23:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Karpsimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Karpsimmet 20181006    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 100m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Sivertsson  2005  Landskrona Simsällskap    33.18        1:14.98   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    36.13        1:16.68   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    35.57        1:16.94   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    36.74        1:17.75   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    36.05        1:17.85   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    36.99        1:18.16   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    36.61        1:18.24   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    35.63        1:19.41   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    36.56        1:19.54   
10  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    36.98        1:19.62   
11  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    37.10        1:20.09   
12  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    38.74        1:20.16   
13  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    35.58        1:20.52   
14  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.64        1:21.45   
15  Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap    38.03        1:21.50   
16  Amanda Blomkvist  2007  Landskrona Simsällskap    37.74        1:21.61   
17  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.25        1:21.80   
18  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    37.08        1:22.38   
19  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    39.37        1:22.75   
20  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    38.84        1:23.15   
21  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    38.58        1:23.60   
22  Veronika Ruzic  2006  S71    39.39        1:24.09   
23  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    38.68        1:24.24   
24  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    38.63        1:25.54   
25  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    37.40        1:25.91   
26  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    44.21        1:26.85   
27  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    40.63        1:27.33   
28  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    41.21        1:27.96   
29  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    41.33        1:28.86   
30  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    40.95        1:30.33   
31  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    41.46        1:30.58   
32  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    42.40        1:30.92   
33  Emmy Olofsson  2003  S71    41.22        1:31.24   
34  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap    42.42        1:32.37   
35  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    43.90        1:32.40   
36  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    41.56        1:32.48   
37  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    44.58        1:34.29   
38  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim    47.32        1:35.13   
39  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    44.50        1:35.70   
40  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap    44.58        1:36.02   
41  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap    46.29        1:36.90   
42  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim    45.44        1:37.34   
43  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap    47.00        1:38.08   
44  Katja Hedin  2006  Klippans Simsällskap    44.54        1:38.38   
45  Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin    45.61        1:38.96   
46  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap    47.50        1:40.12   
47  Mindalin Sjöholm  2008  Landskrona Simsällskap    42.22        1:41.20   
48  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap    47.99        1:41.63   
49  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    46.77        1:43.30   
50  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap    49.48        1:44.26   
51  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    48.21        1:46.55   
52  Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim    54.14        1:52.51   
53  Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap    58.42        1:55.77   
54  Maja Antonsson  2007  Landskrona Simsällskap    54.98        1:59.72   
55  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap    55.36        2:02.26   
56  Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    57.05        2:03.69   
57  Denise Brönjemark  2008  Simsällskapet Delfin    59.80        2:08.93   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Emilia Alberoth  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner