Tulokset Nääsuinnit 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nääs-uinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:08 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2018 |
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 178 | 44.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.55 | |||||||||
2 | Väinö Hinkka | 2007 | 158 | 46.67 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.59 | |||||||||
3 | Mikael Uitto | 2007 | 146 | 47.94 | ||||||
Uinti Tampere | 50.88 | |||||||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | 139 | 48.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 49.32 | |||||||||
5 | Thomas Failer | 2007 | 124 | 50.59 | ||||||
Uinti Tampere | 51.45 | |||||||||
6 | Aleksi Salo | 2008 | 123 | 50.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.82 | |||||||||
7 | Elmeri Sieppi | 2007 | 122 | 50.79 | ||||||
Keuruun Toverit | 56.29 | |||||||||
8 | Raman Bajalan | 2007 | 122 | 50.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.30 | |||||||||
9 | Eemeli Salo | 2007 | 110 | 52.59 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.32 | |||||||||
10 | Aapo Rosenström | 2009 | 110 | 52.65 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.23 | |||||||||
11 | Frans Nieminen | 2009 | 105 | 53.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.23 | |||||||||
12 | Topias Tuomi | 2007 | 104 | 53.56 | ||||||
Uinti Tampere | 57.18 | |||||||||
13 | Markus Levonoja | 2007 | 102 | 53.87 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.69 | |||||||||
14 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 102 | 53.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.19 | |||||||||
15 | Onni Koppanen | 2007 | 96 | 55.08 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 58.89 | |||||||||
16 | Jouko Raunio | 2008 | 85 | 57.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Oiva Karhu | 2008 | 82 | 57.96 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Maxim Zuravljov | 2009 | 78 | 58.92 | ||||||
TaTu Tampere | 56.38 | |||||||||
19 | Noa Byskov | 2008 | 71 | 1:00.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.36 | |||||||||
- | Ilmari Pohja | 2009 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Juhani Antti Tapio Ritakallio | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Oliver Sieppi | 2007 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | 1:02.89 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Tuure Pikkuhuhta | 2009 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Weeti Virtanen | 2004 | 449 | 32.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.13 | |||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 415 | 33.84 | ||||||
Uinti Tampere | 34.89 | |||||||||
3 | Riccardo Castagno | 2004 | 407 | 34.06 | ||||||
Uinti Tampere | 34.83 | |||||||||
4 | Samuel Sainio | 2005 | 351 | 35.78 | ||||||
Uinti Tampere | 36.01 | |||||||||
5 | Jan Byskov | 2004 | 306 | 37.45 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 39.47 | |||||||||
6 | Lenni Lehtonen | 2004 | 299 | 37.74 | ||||||
Uinti Tampere | 37.51 | |||||||||
7 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 294 | 37.95 | ||||||
Uinti Tampere | 39.64 | |||||||||
8 | Antero Ruban | 2004 | 270 | 39.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.90 | |||||||||
9 | Oskar Tuominen | 2004 | 270 | 39.04 | ||||||
Uinti Tampere | 42.19 | |||||||||
10 | Daniel Kontula | 2005 | 267 | 39.20 | ||||||
Uinti Tampere | 38.66 | |||||||||
11 | Leo Liukonen | 2004 | 253 | 39.88 | ||||||
TaTu Tampere | 41.07 | |||||||||
12 | Sami Schrader | 2006 | 245 | 40.30 | ||||||
Uinti Tampere | 40.78 | |||||||||
13 | Anton Helén | 2006 | 235 | 40.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 41.15 | |||||||||
14 | Miko Virtanen | 2005 | 225 | 41.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.83 | |||||||||
15 | Osmo Mäkelä | 2004 | 224 | 41.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.49 | |||||||||
16 | Roy Nukala | 2005 | 207 | 42.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.69 | |||||||||
17 | Ilmari Partanen | 2006 | 198 | 43.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.55 | |||||||||
18 | Linus Vuollet | 2004 | 187 | 44.10 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.22 | |||||||||
19 | Saku Pietilä | 2006 | 176 | 45.00 | ||||||
Uinti Tampere | 43.93 | |||||||||
20 | Tuomas Kallio | 2005 | 167 | 45.84 | ||||||
TaTu Tampere | 49.87 | |||||||||
21 | Tobias Syrjä | 2006 | 161 | 46.37 | ||||||
Uinti Tampere | 47.02 | |||||||||
22 | Ossi Vienamo | 2006 | 160 | 46.50 | ||||||
Uinti Tampere | 46.08 | |||||||||
23 | Niklas Töyrylä | 2006 | 136 | 49.00 | ||||||
Uinti Tampere | 49.15 | |||||||||
24 | Julius Järveläinen | 2006 | 127 | 50.15 | ||||||
Uinti Tampere | 50.66 | |||||||||
25 | Luca Ruusila | 2006 | 111 | 52.42 | ||||||
Uinti Tampere | 48.31 | |||||||||
26 | Aamos Järveläinen | 2006 | 110 | 52.60 | ||||||
Uinti Tampere | 53.12 | |||||||||
27 | Eelis Juuti | 2006 | 101 | 54.10 | ||||||
Uinti Tampere | 53.34 | |||||||||
28 | Veeti Heittokangas | 2006 | 93 | 55.70 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.16 | |||||||||
29 | Aapo Kipponen | 2006 | 85 | 57.25 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:05.59 | |||||||||
30 | Richard Tikkerberi | 2006 | 43 | 1:11.80 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.28 | |||||||||
- | Iivari Paananen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Hyvinkää | 1:02.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaapo Laaja | 2006 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | 41.18 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Lauri Mäkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 40.48 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Timofey Matveev | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 51.23 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Kollin | 1993 | 579 | 30.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.90 | |||||||||
2 | Juha Hyvärinen | 1998 | 552 | 30.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.90 | |||||||||
3 | Pasi Rönkkö | 1970 | 505 | 31.69 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.18 | |||||||||
4 | Jere Kekola | 2000 | 466 | 32.56 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 32.16 | |||||||||
5 | Pyry Nurmilo | 1999 | 457 | 32.77 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Juuso Syrjälä | 2001 | 445 | 33.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.55 | |||||||||
7 | Jon Byskov | 2000 | 419 | 33.72 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 36.02 | |||||||||
8 | Urho Lyytinen | 2003 | 407 | 34.06 | ||||||
Uinti Tampere | 34.86 | |||||||||
8 | Ville Savulahti | 2003 | 407 | 34.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.93 | |||||||||
10 | Lenni Kukkonen | 2001 | 335 | 36.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.50 | |||||||||
11 | Sakari Gummerus | 2003 | 325 | 36.69 | ||||||
Uinti Tampere | 38.31 | |||||||||
12 | Otto Ahvonen | 2003 | 287 | 38.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.72 | |||||||||
13 | Joonas Nieminen | 2003 | 135 | 49.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.44 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:08 |