2020-02-26   03:12:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukarkelot

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martinlaakson Mahtavat 1  2007    248          2:29.80   
  Vanders  2:33.02                 
  Armi Hakkarainen  2008      37.85        37.85   
  Mona Laiho  2008      37.49        1:15.34   
  Friida Prittinen  2008      38.19        1:53.53   
  Fiia Immonen  2008      36.27        2:29.80   
                     
Martinlaakson Mahtavat 2  2007    193          2:43.03   
  Vanders  2:46.30                 
  Ilona Kallio  2009      38.19        38.19   
  Viivi Vainoniemi  2008      38.88        1:17.07   
  Nora Ilieva  2008      42.62        1:59.69   
  Vanja Ilieva  2008      43.34        2:43.03   
                     
Cetus 1  2007    178          2:47.32   
  Cetus Espoo  2:39.15                 
  Elina Parviainen  2008      47.97        47.97   
  Saana Harjuoja  2007      39.99        1:27.96   
  Maria Aho  2007      40.32        2:08.28   
  Eine Idman  2007      39.04        2:47.32   
                     
Cetus 2  2007    178          2:47.50   
  Cetus Espoo  2:42.05                 
  Vilma Päivärinta  2009      44.65        44.65   
  Lybov Shumeylo  2007      42.49        1:27.14   
  Katja Seiger  2007      43.92        2:11.06   
  Vilma Lindholm  2007      36.44        2:47.50   
                     
Cetus 3  2007    111          3:15.62   
  Cetus Espoo                   
  Leonie Hildén  2008      45.87        45.87   
  Alma Mänttäri  2009      56.05        1:41.92   
  Susanna Kivimäki  2008      51.63        2:33.55   
  Nelly Åström  2008      42.07        3:15.62   
                     
Cetus 4  2007    108          3:17.74   
  Cetus Espoo  3:16.62                 
  Raakel Rihte  2008      47.32        47.32   
  Elsa Mänttäri  2009      59.61        1:46.93   
  Helena Kujamo  2008      45.62        2:32.55   
  Elle Liikkanen  2009      45.19        3:17.74   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
SalU pojat  2006    204          2:20.30   
  Salon Uimarit  2:20.15                 
  Matias Saarinen  2006      33.62        33.62   
  Elias Sahla  2007      39.88        1:13.50   
  Kaapo Tuomainen  2008      35.70        1:49.20   
  Matias Kotilainen  2006      31.10        2:20.30   
                     
Martinlaakson Mahtavat 1  2007    154          2:33.95   
  Vanders                   
  Artjom Malofejev  2007      36.68        36.68   
  Lauri Rantsi  2008      40.22        1:16.90   
  Jesse Kokkonen  2008      43.21        2:00.11   
  Daniel Kajava  2007      33.84        2:33.95   
                     
Cetus 2  2006    86          3:06.87   
  Cetus Espoo  3:06.33                 
  Nooa Koskela  2009      44.98        44.98   
  Thomas Brutel  2008      54.94        1:39.92   
  Atte Malinen  2008      47.34        2:27.26   
  Mario Valero De La Iglesia  2008      39.61        3:06.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 3, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vanders seka 3  2002              1:54.39   
  Vanders  2:03.55                 
  Leo Währn  2005      26.85        26.85   
  Tuisku Grundström  2002      29.98        56.83   
  Aino Paju  2003      30.11        1:26.94   
  Antti Musikka  2005      27.45        1:54.39   
                     
Vanders seka 1  2002              1:55.64   
  Vanders  1:52.50                 
  Danil Seksenov  2004      25.46        25.46   
  Vilja Grundström  2003      27.62        53.08   
  Julie Nikkilä  2003      29.42        1:22.50   
  Aapo Ahlroos  2004      33.14        1:55.64   
                     
SalU seka              2:12.51   
  Salon Uimarit  2:16.86                 
  Miika Nurminen  2005      33.58        33.58   
  Diana Raduly Baka  2006      33.13        1:06.71   
  Kerttu Heinä  2006      33.08        1:39.79   
  Matias Saarinen  2006      32.72        2:12.51   
                     
SiWa seka              2:16.46   
  Simmis Wanda  2:18.83                 
  Matti Alpola  1953      36.24        36.24   
  Päivi Steffen  1971      31.96        1:08.20   
  Raisa Friberg  1976      37.51        1:45.71   
  Tatu Kuosa  1991      30.75        2:16.46   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    129          50.77   
  Uimaseura Helsinki  51.96                 
Milanna Miettinen  2010    111          53.39   
  Vanders                   
Kertu Eliis Kangru  2010    106          54.11   
  Kalevi Ujumiskool  54.69                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Serafima Ratner  2008    217          42.68   
  Uimaseura Helsinki  45.58                 
Ilona Kallio  2009    198          44.03   
  Vanders  44.36                 
Mona Laiho  2008    196          44.17   
  Vanders  44.48                 
Fiia Immonen  2008    194          44.33   
  Vanders  45.70                 
Friida Prittinen  2008    191          44.50   
  Vanders  47.00                 
Armi Hakkarainen  2008    182          45.29   
  Vanders  47.66                 
Marja Anna Siimes  2008    181          45.37   
  Uimaseura Helsinki  46.40                 
Viivi Vainoniemi  2008    177          45.69   
  Vanders  46.02                 
Matilda Saarinen  2008    172          46.10   
  Salon Uimarit  46.56                 
10  Ella Lindholm  2008    171          46.19   
  Salon Uimarit  45.27                 
11  Siiri Tapaninen  2009    170          46.33   
  HTU Stadi  47.40                 
12  Laura-Lota Melih  2009    167          46.55   
  Kalevi Ujumiskool  47.21                 
13  Ilona Sauliala  2008    153          47.99   
  Helsingin Uimarit  48.89                 
14  Tessa Erin Adamson  2009    149          48.32   
  Kalevi Ujumiskool  49.86                 
15  Aleksandra Lopatina  2009    147          48.54   
  Vanders  50.84                 
16  Ines Elisabeth  2009    145          48.79   
  Kalevi Ujumiskool  49.14                 
17  Tytti Nuorkivi  2008    140          49.43   
  Vanders  51.98                 
18  Elle Liikkanen  2009    135          49.99   
  Cetus Espoo  50.36                 
19  Vilma Päivärinta  2009    129          50.74   
  Cetus Espoo  51.81                 
20  Nelly Åström  2008    127          51.01   
  Cetus Espoo  54.27                 
21  Nora Ilieva  2008    119          52.15   
  Vanders  54.87                 
22  Vanja Ilieva  2008    110          53.49   
  Vanders  52.41                 
23  Auli Hakkarainen  2009    110          53.53   
  Vanders  56.67                 
24  Laura Tõrra  2009    107          54.04   
  Kalevi Ujumiskool  56.40                 
25  Katrin Mäekivi  2009    104          54.49   
  Kalevi Ujumiskool  53.21                 
26  Susanna Kivimäki  2008    103          54.59   
  Cetus Espoo  57.45                 
27  Leonie Hildén  2008    94          56.26   
  Cetus Espoo                   
28  Janely Poppy Liiva  2009    87          57.82   
  Vanders                   
29  Elsa Mänttäri  2009    81          59.30   
  Cetus Espoo                   
30  Helena Kujamo  2008    77          1:00.31   
  Cetus Espoo  59.86                 
31  Alma Mänttäri  2009    69          1:02.46   
  Cetus Espoo  58.61                 
Elina Parviainen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:01.30                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Emmi Sintonen  2009              DSQ   
  Simmis Grani  1:02.07                 
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
Raakel Rihte  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  55.02                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Taisiya Baindurashvili  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  44.99                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vadim Nikolashin  2010    130          43.85   
  Uimaseura Helsinki  50.96                 
Nikita Dzura  2010    112          46.04   
  Uimaseura Helsinki  46.84                 
Antony Tran  2009    109          46.46   
  Stadin Delfiinit  48.50                 
Kevin Kajava  2009    104          47.19   
  Vanders  47.26                 
Kevin Kaznakov  2009    93          48.94   
  Stadin Delfiinit                   
Robin Nikolajev  2010    84          50.65   
  Kalevi Ujumiskool  51.10                 
Rome Pukk  2010    78          51.85   
  Kalevi Ujumiskool  55.02                 
Karl Kuldkepp  2010    77          52.22   
  Kalevi Ujumiskool  50.20                 
Konsta Hiltunen  2009    76          52.32   
  Hyvinkään Uimaseura  53.55                 
10  Nooa Koskela  2009    74          52.87   
  Cetus Espoo  52.18                 
11  Urho Leppälä  2010    64          55.42   
  Vanders  1:02.93                 
12  Oiva Mandelin  2009    58          57.11   
  HTU Stadi  1:06.09                 
13  Kasper Salmi  2009    51          59.57   
  Simmis Grani  1:01.40                 
14  Kirill Batluk  2009    51          59.60   
  Stadin Delfiinit                   
15  Niilo Kerkkänen  2009    48          1:00.74   
  Joensuun Uimaseura  59.34                 
Justus Lipiäinen  2009              DNS   
  Vanders  1:10.60                 
Jesper Arvela  2010              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Matias Syrjänen  2010              DSQ   
  Vanders                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Timur Gerasimenko  2009              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    204          37.70   
  Vanders  37.77                 
Otso Heikkinen  2007    194          38.35   
  Helsingin Uimarit  38.49                 
Airon Pajula  2007    184          39.04   
  Kalevi Ujumiskool  39.50                 
Jan Voloshin  2008    174          39.76   
  Uimaseura Helsinki  40.54                 
Kaapo Tuomainen  2008    142          42.58   
  Salon Uimarit  43.28                 
Nuutti Kerkkänen  2007    125          44.33   
  Joensuun Uimaseura  44.14                 
Artjom Malofejev  2007    122          44.80   
  Vanders  45.68                 
Joona Korte  2007    117          45.37   
  Simmis Grani  46.80                 
Jonas Hassinen  2008    116          45.47   
  Simmis Grani  44.55                 
10  Konstantin Terekhov  2008    113          45.91   
  Vanders  48.19                 
11  Eino Lantto  2008    108          46.64   
  Cetus Espoo  48.70                 
12  Lauri Rantsi  2008    107          46.70   
  Vanders  49.77                 
13  Eero Hedemäki  2008    96          48.46   
  Simmis Grani  49.96                 
14  Verner Vootele Mellis  2008    96          48.48   
  Kalevi Ujumiskool  49.59                 
15  Esa Währn  2008    95          48.58   
  Vanders                   
16  Patrik Ventus  2007    84          50.56   
  Simmis Grani  50.84                 
17  Samu Uljas  2007    83          50.80   
  Cetus Espoo  52.02                 
18  Mario Valero De La Iglesia  2008    81          51.34   
  Cetus Espoo  53.78                 
19  Eskil Ehnholm  2007    80          51.51   
  Simmis Grani  52.40                 
20  Jesse Kokkonen  2008    79          51.61   
  Vanders  54.95                 
21  Onni Tuohino  2008    65          55.24   
  Vanders  59.39                 
22  Thomas Brutel  2008    36          1:07.09   
  Cetus Espoo  1:06.58                 
Laxmi Avadhanula  2008              DNS   
  Vanders                   
Angelos Toledos  2007              DSQ   
  Simmis Grani  48.86                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Atte Malinen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  52.67                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Elias Sahla  2007              DSQ   
  Salon Uimarit  53.62                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Kaapo Piironen  2008              DSQ   
  Vanders  59.21                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lauri Hänninen  2007              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  45.97                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mark Kellinsalmi  2007              DSQ   
  Stadin Delfiinit  37.63                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Mikael Kulay  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  51.31                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Peik Pasanen  2007              DSQ   
  Vanders  53.37                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marleen Akkermann  2006    315  40.07        1:20.83   
  Kalevi Ujumiskool  1:24.33                 
                     
Milla Kiviranta  2006    314  39.65        1:20.88   
  Vanders  1:22.08                 
                     
Leeni Anderson  2006    303  39.67        1:21.88   
  Kalevi Ujumiskool  1:25.38                 
                     
Oona Sarlin  2006    287  39.07        1:23.39   
  Vanders  1:23.55                 
                     
Rebekka Ritmala  2006    272  41.60        1:24.93   
  Vanders  1:24.86                 
                     
Malva Salmelin  2006    263  41.09        1:25.86   
  Salon Uimarit  1:27.53                 
                     
Teela Saarentaus  2007    254  42.57        1:26.88   
  Helsingin Uimarit  1:28.72                 
                     
Fanni Hynninen  2006    251  42.66        1:27.19   
  Helsingin Uimarit  1:30.16                 
                     
Kerttu Heinä  2006    246  43.02        1:27.78   
  Salon Uimarit  1:31.72                 
                     
10  Veera Oila  2007    234  43.41        1:29.25   
  Vanders  1:32.47                 
                     
11  Iina Pirilä  2006    231  43.51        1:29.65   
  Vanders                   
                     
12  Essi Pyykkö  2006    223  44.95        1:30.67   
  Salon Uimarit  1:30.52                 
                     
13  Diana Raduly Baka  2006    218  40.52        1:31.42   
  Salon Uimarit  1:33.89                 
                     
14  Lumi Öller  2006    216  44.64        1:31.59   
  Helsingin Uimarit  1:30.53                 
                     
15  Minni Kinnunen  2006    204  46.54        1:33.42   
  Vanders  1:37.90                 
                     
16  Viivi Loimusto  2007    197  45.11        1:34.46   
  Salon Uimarit  1:31.90                 
                     
17  Sara Suonio  2006    195  46.00        1:34.87   
  Salon Uimarit  1:34.43                 
                     
18  Sumedha Jha  2007    185  45.46        1:36.56   
  Vanders  1:48.81                 
                     
19  Selma Korhonen  2006    182  47.55        1:37.03   
  Helsingin Uimarit                   
                     
20  Eine Idman  2007    179  48.11        1:37.55   
  Cetus Espoo  1:36.15                 
                     
21  Tanisha Rajani  2006    172  46.16        1:38.95   
  Cetus Espoo  1:42.25                 
                     
22  Saana Harjuoja  2007    169  48.88        1:39.45   
  Cetus Espoo  1:42.72                 
                     
23  Saima Peltonen  2007    168  49.16        1:39.71   
  Salon Uimarit  1:36.68                 
                     
24  Pinja Lepistö  2007    165  50.07        1:40.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
25  Vilma Lindholm  2007    155  49.97        1:42.28   
  Cetus Espoo  1:43.92                 
                     
26  Maria Aho  2007    146  51.49        1:44.29   
  Cetus Espoo  1:40.80                 
                     
27  Silja Salonsaari  2007    142  49.86        1:45.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
28  Neea Nurmela  2006    139  49.75        1:46.12   
  Vanders                   
                     
29  Nea Karell  2006    130  51.94        1:48.40   
  Kimito Sportförening rf  1:49.38                 
                     
30  Katja Seiger  2007    123  53.32        1:50.39   
  Cetus Espoo  1:45.73                 
                     
31  Nea Korpela  2006    103  57.91        1:57.09   
  Cetus Espoo  2:00.37                 
                     
Diana Heitkova  2007              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Emmi Halonen  2006              DNS   
  Vanders  1:24.70                 
                     
Aliisa Soini  2007              DSQ   
  Salon Uimarit  1:18.94                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Hilda Kupila  2006              DSQ   
  Vanders  1:30.75                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sonja Heikkilä  2006              DSQ   
  Salon Uimarit  1:34.55                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Essi Ahvenainen  2005    478  34.09        1:10.35   
  Vanders  1:09.71                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    474  33.33        1:10.55   
  Vanders  1:08.39                 
                     
Marie Toompuu  2004    462  34.93        1:11.17   
  Kalevi Ujumiskool  1:10.58                 
                     
Mariangela Boitsuk  2004    447  34.75        1:11.95   
  Kalevi Ujumiskool  1:11.24                 
                     
Felicia Talamanov  2004    444  35.55        1:12.08   
  Kalevi Ujumiskool  1:14.44                 
                     
Lilia Tõnisson  2004    442  34.96        1:12.20   
  Kalevi Ujumiskool  1:12.34                 
                     
Iina Rissanen  2005    412  35.61        1:13.95   
  Vanders  1:10.50                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    366  35.79        1:16.87   
  Salon Uimarit  1:16.71                 
                     
Milla Strandberg  2005    360  37.76        1:17.34   
  Vanders  1:20.40                 
                     
10  Roosa Tuomainen  2005    342  38.17        1:18.69   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Charlotta Vilsar  2005    339  38.31        1:18.90   
  Kalevi Ujumiskool  1:18.56                 
                     
12  Tatiana Sukhareva  2005    322  38.77        1:20.21   
  Vanders  1:21.03                 
                     
13  Pille-Riin Klaassen  2004    315  39.26        1:20.84   
  Kalevi Ujumiskool  1:19.21                 
                     
14  Kertu Pollisinski  2004    308  40.36        1:21.45   
  Kalevi Ujumiskool  1:26.43                 
                     
15  Siiri Vesanen  2004    299  38.69        1:22.21   
  Vanders  1:20.02                 
                     
16  Ada Oila  2005    297  40.04        1:22.46   
  Vanders  1:26.84                 
                     
17  Margareta Jakomägi  2004    294  40.01        1:22.71   
  Kalevi Ujumiskool  1:21.18                 
                     
18  Sanni Tapio  2005    184  47.27        1:36.69   
  Salon Uimarit  1:44.71                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Währn  2005    368  33.05        1:08.21   
  Vanders  1:06.44                 
                     
Antti Musikka  2005    319  34.73        1:11.55   
  Vanders  1:12.90                 
                     
Aleksandr Logvin  2006    236  38.81        1:19.15   
  Vanders                   
                     
Matias Saarinen  2006    231  38.29        1:19.63   
  Salon Uimarit  1:19.84                 
                     
Veikko Kauhanen  2005    227  38.47        1:20.17   
  Simmis Grani  1:21.76                 
                     
Valtteri Muranen  2005    213  39.31        1:21.82   
  Uimaseura Aquila  1:21.72                 
                     
Mattias Tõnisson  2006    211  40.06        1:22.10   
  Kalevi Ujumiskool  1:23.77                 
                     
André Salmi  2006    191  40.59        1:24.86   
  Simmis Grani  1:23.55                 
                     
Daniel Guzhov  2006    183  41.28        1:26.11   
  Vanders  1:29.95                 
                     
10  Matias Kotilainen  2006    162  43.36        1:29.71   
  Salon Uimarit  1:33.26                 
                     
11  Joonas Kumpulainen  2006    151  45.37        1:31.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
12  Joonatan Lipiäinen  2005    148  42.76        1:32.39   
  Vanders  1:37.18                 
                     
13  Daniel Tapiovaara  2006    145  45.81        1:33.05   
  Helsingin Uimarit  1:38.11                 
                     
14  Ebbe Karlsson  2005    130  47.92        1:36.34   
  Kimito Sportförening rf  1:39.03                 
                     
15  Niilo Jokinen  2006    124  46.01        1:38.02   
  HTU Stadi  1:43.03                 
                     
16  Adrian Uggeldal  2005    120  48.54        1:38.95   
  Kimito Sportförening rf  1:51.15                 
                     
Johan Hujanen  2006              DSQ   
  Simmis Grani  1:23.29                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Lars Sebastian Antoniak  2005              DSQ   
  Kalevi Ujumiskool  1:11.51                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
Mihhail Janson  2006              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
Miika Nurminen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:37.53                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    493  30.64        1:01.90   
  Vanders  1:02.14                 
                     
Georg Filippov  2004    441  31.04        1:04.24   
  Kalevi Ujumiskool  1:03.77                 
                     
Carlos Tults  2004    341  34.76        1:09.97   
  Kalevi Ujumiskool  1:17.25                 
                     
Yufei Meng  2004    278  35.54        1:14.95   
  Simmis Grani  1:19.95                 
                     
Karri Suuronen  2003    273  35.74        1:15.32   
  Cetus Espoo  1:16.40                 
                     
Joona Pohjola  2004    261  36.73        1:16.53   
  Salon Uimarit                   
                     
Egor Malyshkov  2003    252  36.62        1:17.37   
  Salon Uimarit  1:13.40                 
                     
Olli Havia  2004    243  38.17        1:18.37   
  Salon Uimarit                   
                     
Aku Hyrsylä  2003    230  38.15        1:19.76   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Mattias Janhunen  2003    170  41.39        1:28.20   
  Cetus Espoo  1:27.53                 
                     
11  Aapo Ahlroos  2004    143  44.73        1:33.41   
  Vanders  1:33.94                 
                     
12  Adrian Vuorio  2003    94  49.16        1:47.37   
  Kimito Sportförening rf                   
                     
Alexander Malyshkov  2004              DSQ   
  Salon Uimarit  1:11.24                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
Chifung Chan  2003              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jaska Schoenmakers  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Roope Tuomainen  2004              DSQ   
  Salon Uimarit  1:25.52                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    524          31.83   
  Vanders  31.80                 
Sini Heikkilä  2003    411          34.51   
  Salon Uimarit  34.01                 
Julie Nikkilä  2003    387          35.21   
  Vanders  36.12                 
Aino Paju  2003    382          35.35   
  Vanders                   
Tuisku Grundström  2002    345          36.58   
  Vanders  35.95                 
Lilja Pakaslahti  2002    310          37.89   
  Vanders  37.13                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    568          30.98   
  Vanders  30.31                 
Jenni Harjuoja  1977    415          34.40   
  Cetus Espoo  34.42                 
Liia Louhikoski  2001    377          35.53   
  Vanders  35.24                 
Fiia Pyykkö  2001    376          35.55   
  Salon Uimarit  35.61                 
Miia Puranen  2001    373          35.65   
  Cetus Espoo  35.35                 
Jasmin Vacker  1999    369          35.76   
  Vanders  36.50                 
Anna-maria Lebedeva  2001    345          36.60   
  Vanders                   
Mari Kasvio  1970    324          37.37   
  Cetus Espoo  38.27                 
Tuike Hakala  2001    322          37.42   
  Cetus Espoo  40.63                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:27 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Envalds  2001    440          29.20   
  Vanders  29.99                 
Eetu Einto  2001    389          30.43   
  Vanders  30.19                 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Kruglov  2000    83          50.84   
  Kimito Sportförening rf                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:27   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 10, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010              22.57   
  Uimaseura Helsinki                   
Kertu Eliis Kangru  2010              25.38   
  Kalevi Ujumiskool  25.60                 
 
Laji 10, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008              17.18   
  Uimaseura Helsinki                   
Mona Laiho  2008              19.07   
  Vanders                   
Fiia Immonen  2008              19.10   
  Vanders                   
Siiri Tapaninen  2009              19.17   
  HTU Stadi                   
Ella Lindholm  2008              19.36   
  Salon Uimarit                   
Marja Anna Siimes  2008              19.61   
  Uimaseura Helsinki                   
Serafima Ratner  2008              20.00   
  Uimaseura Helsinki  23.06                 
Matilda Saarinen  2008              20.40   
  Salon Uimarit                   
Ilona Kallio  2009              20.68   
  Vanders                   
10  Armi Hakkarainen  2008              20.90   
  Vanders  30.69                 
11  Elle Liikkanen  2009              21.39   
  Cetus Espoo                   
12  Viivi Vainoniemi  2008              21.41   
  Vanders                   
13  Laura-Lota Melih  2009              21.91   
  Kalevi Ujumiskool  20.50                 
14  Nora Ilieva  2008              22.98   
  Vanders                   
15  Friida Prittinen  2008              23.24   
  Vanders                   
16  Tytti Nuorkivi  2008              23.25   
  Vanders                   
17  Vanja Ilieva  2008              23.28   
  Vanders                   
18  Katrin Mäekivi  2009              23.67   
  Kalevi Ujumiskool  26.80                 
19  Nelly Åström  2008              24.03   
  Cetus Espoo  30.69                 
20  Aleksandra Lopatina  2009              24.21   
  Vanders  27.41                 
21  Tessa Erin Adamson  2009              24.75   
  Kalevi Ujumiskool  25.50                 
22  Susanna Kivimäki  2008              24.86   
  Cetus Espoo  25.86                 
23  Laura Tõrra  2009              25.36   
  Kalevi Ujumiskool  27.50                 
24  Ines Elisabeth  2009              25.42   
  Kalevi Ujumiskool  24.46                 
25  Leonie Hildén  2008              25.53   
  Cetus Espoo  25.95                 
26  Vilma Päivärinta  2009              25.67   
  Cetus Espoo  32.44                 
27  Ilona Sauliala  2008              26.00   
  Helsingin Uimarit                   
28  Elina Parviainen  2008              27.18   
  Cetus Espoo  29.19                 
29  Auli Hakkarainen  2009              27.47   
  Vanders                   
30  Emmi Sintonen  2009              31.07   
  Simmis Grani                   
31  Elsa Mänttäri  2009              31.95   
  Cetus Espoo  34.59                 
Alma Mänttäri  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Enni Joutkoski  2009              DSQ   
  Vanders                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Helena Kujamo  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Raakel Rihte  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  26.85                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:27 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:27   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 11, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antony Tran  2009              19.17   
  Stadin Delfiinit                   
Nikita Dzura  2010              19.77   
  Uimaseura Helsinki                   
Vadim Nikolashin  2010              21.77   
  Uimaseura Helsinki                   
Rome Pukk  2010              21.78   
  Kalevi Ujumiskool  21.40                 
Kevin Kajava  2009              23.66   
  Vanders  24.97                 
Aarni Rahkonen  2009              23.76   
  Simmis Grani                   
Karl Kuldkepp  2010              24.17   
  Kalevi Ujumiskool  25.76                 
Robin Nikolajev  2010              24.18   
  Kalevi Ujumiskool  26.85                 
Nooa Koskela  2009              27.02   
  Cetus Espoo  29.30                 
10  Oiva Mandelin  2009              37.45   
  HTU Stadi                   
 
Laji 11, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007              15.47   
  Helsingin Uimarit                   
Airon Pajula  2007              16.78   
  Kalevi Ujumiskool  17.50                 
Mark Kellinsalmi  2007              16.87   
  Stadin Delfiinit                   
Jan Voloshin  2008              17.50   
  Uimaseura Helsinki  18.82                 
Miklas Sarkkinen  2007              17.92   
  Helsingin Uimarit                   
Kaapo Tuomainen  2008              19.61   
  Salon Uimarit                   
Nuutti Kerkkänen  2007              19.83   
  Joensuun Uimaseura                   
Peik Pasanen  2007              20.14   
  Vanders                   
Lauri Rantsi  2008              20.23   
  Vanders                   
10  Angelos Toledos  2007              20.81   
  Simmis Grani                   
11  Lauri Hänninen  2007              20.99   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Konstantin Terekhov  2008              22.65   
  Vanders  22.71                 
13  Patrik Ventus  2007              22.85   
  Simmis Grani                   
14  Joona Korte  2007              23.11   
  Simmis Grani                   
15  Verner Vootele Mellis  2008              23.12   
  Kalevi Ujumiskool  22.40                 
16  Samu Uljas  2007              23.44   
  Cetus Espoo                   
17  Artjom Malofejev  2007              23.55   
  Vanders                   
18  Rron Shala  2007              23.98   
  Simmis Grani                   
19  Jesse Kokkonen  2008              24.19   
  Vanders                   
20  Aron Uggeldal  2007              24.31   
  Kimito Sportförening rf                   
21  Jonas Hassinen  2008              26.02   
  Simmis Grani                   
22  Joel Wahlman  2008              26.09   
  Vanders                   
23  Atte Malinen  2008              26.12   
  Cetus Espoo                   
24  Elias Sahla  2007              26.38   
  Salon Uimarit                   
25  Eino Lantto  2008              27.06   
  Cetus Espoo                   
26  Eero Hedemäki  2008              27.68   
  Simmis Grani                   
27  Onni Tuohino  2008              32.83   
  Vanders                   
Jere Pasanen  2008              DNS   
  Vanders                   
Ahti Nikkari  2007              DSQ   
  Kimito Sportförening rf                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Mikael Kulay  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  24.12                 
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Thomas Brutel  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:27 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:28   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    298  38.56        1:21.73   
  Salon Uimarit  1:20.86                 
                     
Milla Kiviranta  2006    268  39.32        1:24.68   
  Vanders  1:26.53                 
                     
Rebekka Ritmala  2006    263  39.27        1:25.17   
  Vanders                   
                     
Leeni Anderson  2006    262  38.86        1:25.26   
  Kalevi Ujumiskool  1:28.11                 
                     
Marleen Akkermann  2006    256  39.56        1:25.90   
  Kalevi Ujumiskool  1:22.99                 
                     
Hilda Kupila  2006    243  39.32        1:27.44   
  Vanders  1:30.26                 
                     
Diana Raduly Baka  2006    212  40.94        1:31.48   
  Salon Uimarit  1:31.67                 
                     
Minni Kinnunen  2006    184  44.46        1:35.87   
  Vanders                   
                     
Malva Salmelin  2006    171  42.88        1:38.23   
  Salon Uimarit  1:39.54                 
                     
10  Essi Pyykkö  2006    165  44.88        1:39.55   
  Salon Uimarit  1:37.84                 
                     
11  Fanni Hynninen  2006    162  42.65        1:40.08   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Saima Peltonen  2007    156  43.80        1:41.27   
  Salon Uimarit  1:44.38                 
                     
13  Veera Oila  2007    126  47.93        1:48.66   
  Vanders                   
                     
Emmi Halonen  2006              DNS   
  Vanders  1:34.60                 
                     
Oona Sarlin  2006              DNF   
  Vanders                   
                     
Emmi Liukko  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Iida Saarikoski  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
Sumedha Jha  2007              DSQ   
  Vanders                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    453  32.21        1:11.08   
  Vanders  1:08.78                 
                     
Mariangela Boitsuk  2004    440  31.31        1:11.79   
  Kalevi Ujumiskool  1:12.57                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    422  33.80        1:12.78   
  Vanders  1:09.23                 
                     
Marie Toompuu  2004    407  34.82        1:13.66   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.29                 
                     
Lilia Tõnisson  2004    402  34.51        1:13.96   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.08                 
                     
Milla Strandberg  2005    387  34.65        1:14.92   
  Vanders  1:13.01                 
                     
Felicia Talamanov  2004    378  35.30        1:15.49   
  Kalevi Ujumiskool  1:20.31                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    321  37.32        1:19.71   
  Salon Uimarit  1:16.99                 
                     
Iina Rissanen  2005    299  36.85        1:21.59   
  Vanders                   
                     
10  Charlotta Vilsar  2005    276  38.02        1:23.80   
  Kalevi Ujumiskool  1:22.53                 
                     
11  Kiia Metsäkonkola  2005    261  35.94        1:25.41   
  Salon Uimarit  1:32.19                 
                     
12  Pille-Riin Klaassen  2004    256  39.02        1:25.98   
  Kalevi Ujumiskool  1:45.05                 
                     
13  Tatiana Sukhareva  2005    230  39.00        1:29.07   
  Vanders  1:27.44                 
                     
14  Margareta Jakomägi  2004    214  39.26        1:31.18   
  Kalevi Ujumiskool  1:31.62                 
                     
15  Kertu Pollisinski  2004    193  42.63        1:34.45   
  Kalevi Ujumiskool  1:21.30                 
                     
16  Sanni Tapio  2005    109  49.60        1:54.23   
  Salon Uimarit                   
                     
Ada Oila  2005              DSQ   
  Vanders  1:38.65                 
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:28 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Währn  2005    356  31.54        1:08.31   
  Vanders  1:06.33                 
                     
Antti Musikka  2005    281  34.38        1:13.93   
  Vanders  1:14.41                 
                     
Lars Sebastian Antoniak  2005    269  34.45        1:15.03   
  Kalevi Ujumiskool  1:14.60                 
                     
Matias Saarinen  2006    186  39.13        1:24.73   
  Salon Uimarit  1:22.32                 
                     
Matias Kotilainen  2006    170  40.60        1:27.30   
  Salon Uimarit  1:31.86                 
                     
Aleksandr Logvin  2006    164  38.88        1:28.33   
  Vanders                   
                     
Miika Nurminen  2005    161  40.12        1:28.94   
  Salon Uimarit  1:32.36                 
                     
André Salmi  2006    153  40.30        1:30.42   
  Simmis Grani  1:27.78                 
                     
Joonatan Lipiäinen  2005    113  45.39        1:40.19   
  Vanders  1:43.74                 
                     
10  Mattias Tõnisson  2006    109  46.26        1:41.14   
  Kalevi Ujumiskool                   
                     
Niilo Helkearo  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    485  29.03        1:01.65   
  Vanders  59.85                 
                     
Georg Filippov  2004    472  28.86        1:02.19   
  Kalevi Ujumiskool  1:03.18                 
                     
Carlos Tults  2004    365  30.82        1:07.75   
  Kalevi Ujumiskool  1:09.35                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    364  30.77        1:07.82   
  Salon Uimarit  1:12.92                 
                     
Aku Hyrsylä  2003    283  33.12        1:13.71   
  Salon Uimarit  1:16.78                 
                     
Joona Pohjola  2004    283  33.03        1:13.78   
  Salon Uimarit  1:24.19                 
                     
Yufei Meng  2004    275  35.06        1:14.48   
  Simmis Grani  1:14.09                 
                     
Egor Malyshkov  2003    249  33.33        1:16.95   
  Salon Uimarit  1:09.26                 
                     
Masih Tantula  2004    243  36.14        1:17.61   
  Simmis Grani  1:22.73                 
                     
10  Roope Tuomainen  2004    204  36.93        1:22.26   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Kaius Kulmala  2004    194  38.72        1:23.67   
  Simmis Grani  1:20.97                 
                     
12  Olli Havia  2004    187  36.58        1:24.66   
  Salon Uimarit  1:29.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:28   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    528          30.16   
  Vanders  30.03                 
Milla Nikkanen  2002    471          31.33   
  Vanders  32.47                 
Aino Paju  2003    453          31.74   
  Vanders  31.17                 
Julie Nikkilä  2003    420          32.54   
  Vanders  32.87                 
Lilli Louhikoski  2002    399          33.10   
  Vanders  33.94                 
Sini Heikkilä  2003    383          33.57   
  Salon Uimarit  32.12                 
Tuisku Grundström  2002    335          35.08   
  Vanders  36.10                 
Lilja Pakaslahti  2002    293          36.68   
  Vanders  36.18                 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    620          28.58   
  Vanders  27.86                 
Liia Louhikoski  2001    413          32.72   
  Vanders  31.90                 
Fiia Pyykkö  2001    395          33.22   
  Salon Uimarit  32.96                 
Jasmin Vacker  1999    366          34.06   
  Vanders  33.05                 
Jenni Harjuoja  1977    355          34.40   
  Cetus Espoo  35.03                 
Päivi Steffen  1971    345          34.74   
  Simmis Wanda  34.43                 
Tuike Hakala  2001    341          34.89   
  Cetus Espoo  35.49                 
Mari Kasvio  1970    327          35.38   
  Cetus Espoo                   
Miia Puranen  2001    244          39.01   
  Cetus Espoo  37.59                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:28 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:23   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Envalds  2001    474          27.94   
  Vanders  27.87                 
Eetu Einto  2001    473          27.96   
  Vanders  27.26                 
Muhammed Tantula  2002    352          30.86   
  Simmis Grani  30.24                 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anssi Hätälä  1994    485          27.74   
  Oulun Uinti 1906  26.45                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:23 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:24   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    150          43.69   
  Uimaseura Helsinki  47.31                 
Kertu Eliis Kangru  2010    125          46.42   
  Kalevi Ujumiskool  47.18                 
Milanna Miettinen  2010    124          46.57   
  Vanders  48.76                 
Zoia Senko  2010    72          55.84   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fiia Immonen  2008    255          36.63   
  Vanders  36.59                 
Taisiya Baindurashvili  2008    248          36.95   
  Uimaseura Helsinki  36.74                 
Armi Hakkarainen  2008    231          37.84   
  Vanders  39.06                 
Serafima Ratner  2008    229          37.97   
  Uimaseura Helsinki  39.62                 
Mona Laiho  2008    222          38.36   
  Vanders  37.17                 
Friida Prittinen  2008    216          38.73   
  Vanders  40.20                 
Laura-Lota Melih  2009    213          38.89   
  Kalevi Ujumiskool  38.31                 
Matilda Saarinen  2008    209          39.12   
  Salon Uimarit  39.04                 
Ilona Kallio  2009    204          39.44   
  Vanders  39.11                 
10  Siiri Tapaninen  2009    200          39.71   
  HTU Stadi  40.46                 
11  Marja Anna Siimes  2008    191          40.32   
  Uimaseura Helsinki  42.12                 
12  Viivi Vainoniemi  2008    190          40.41   
  Vanders  39.43                 
13  Hazel Liuska  2008    183          40.93   
  Helsingin Uimarit  41.77                 
14  Ines Elisabeth  2009    172          41.73   
  Kalevi Ujumiskool  42.93                 
15  Ella Lindholm  2008    166          42.23   
  Salon Uimarit  39.33                 
16  Laura Tõrra  2009    160          42.76   
  Kalevi Ujumiskool  42.81                 
17  Nelly Åström  2008    157          43.04   
  Cetus Espoo  44.60                 
18  Lilia Jyvä  2009    155          43.21   
  Vanders                   
19  Vanja Ilieva  2008    153          43.40   
  Vanders  44.38                 
20  Ilona Sauliala  2008    152          43.51   
  Helsingin Uimarit  43.04                 
21  Aleksandra Lopatina  2009    151          43.55   
  Vanders  44.04                 
22  Nora Ilieva  2008    149          43.79   
  Vanders  43.38                 
23  Tessa Erin Adamson  2009    148          43.88   
  Kalevi Ujumiskool  44.39                 
24  Elle Liikkanen  2009    143          44.42   
  Cetus Espoo  45.81                 
25  Tytti Nuorkivi  2008    139          44.79   
  Vanders  43.64                 
26  Veera Tawast  2009    136          45.11   
  Simmis Grani  45.15                 
27  Jelizaveta Jekimova  2009    134          45.36   
  Uimaseura Helsinki                   
28  Alisa Naskal  2009    130          45.79   
  Stadin Delfiinit                   
29  Leonina Haapanen  2009    130          45.81   
  Vanders                   
30  Katrin Mäekivi  2009    128          46.08   
  Kalevi Ujumiskool  45.67                 
31  Vilma Päivärinta  2009    125          46.37   
  Cetus Espoo  49.51                 
32  Leonie Hildén  2008    123          46.69   
  Cetus Espoo  44.58                 
33  Alysa Saarelainen  2009    111          48.24   
  Vanders  1:09.03                 
34  Auli Hakkarainen  2009    110          48.43   
  Vanders  50.34                 
35  Elina Parviainen  2008    107          48.90   
  Cetus Espoo  54.83                 
36  Raakel Rihte  2008    105          49.12   
  Cetus Espoo  45.91                 
37  Vanessa Nylund  2009    97          50.45   
  Simmis Grani  54.22                 
38  Emma Palmos  2008    96          50.67   
  Vanders                   
39  Susanna Kivimäki  2008    94          51.08   
  Cetus Espoo                   
40  Helena Kujamo  2008    82          53.34   
  Cetus Espoo  51.46                 
41  Elsa Mänttäri  2009    74          55.34   
  Cetus Espoo  53.44                 
42  Janely Poppy Liiva  2009    73          55.36   
  Vanders                   
43  Alma Mänttäri  2009    66          57.22   
  Cetus Espoo  54.80                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:24 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antony Tran  2009    135          39.44   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Nikita Dzura  2010    133          39.66   
  Uimaseura Helsinki  41.22                 
Timur Gerasimenko  2009    116          41.50   
  Stadin Delfiinit                   
Matvei Mindukshov  2010    106          42.73   
  Uimaseura Helsinki                   
Karl Kuldkepp  2010    101          43.37   
  Kalevi Ujumiskool  42.81                 
Kevin Kaznakov  2009    100          43.59   
  Stadin Delfiinit                   
Kevin Kajava  2009    99          43.68   
  Vanders  42.14                 
Rome Pukk  2010    96          44.11   
  Kalevi Ujumiskool  43.82                 
Robin Nikolajev  2010    85          45.96   
  Kalevi Ujumiskool  43.94                 
10  Nooa Koskela  2009    79          47.15   
  Cetus Espoo  45.74                 
11  Aarni Rahkonen  2009    71          48.86   
  Simmis Grani  45.58                 
12  Konsta Hiltunen  2009    70          49.06   
  Hyvinkään Uimaseura  51.90                 
13  Urho Leppälä  2010    65          50.21   
  Vanders  55.38                 
14  Jesper Arvela  2010    59          51.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Kasper Salmi  2009    56          52.65   
  Simmis Grani  54.76                 
16  Oiva Mandelin  2009    49          55.29   
  HTU Stadi  52.48                 
17  Artem Shmykov  2009    29          1:05.88   
  Vanders  1:13.76                 
18  Justus Lipiäinen  2009    25          1:08.95   
  Vanders  1:08.68                 
19  Matias Syrjänen  2010    18          1:17.20   
  Vanders                   
Vadim Nikolashin  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  47.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Airon Pajula  2007    266          31.47   
  Kalevi Ujumiskool  31.11                 
Otso Heikkinen  2007    265          31.53   
  Helsingin Uimarit  31.69                 
Mark Kellinsalmi  2007    250          32.14   
  Stadin Delfiinit  31.96                 
Daniel Kajava  2007    217          33.69   
  Vanders  32.86                 
Kaapo Tuomainen  2008    194          34.94   
  Salon Uimarit  36.26                 
Jan Voloshin  2008    190          35.20   
  Uimaseura Helsinki  35.49                 
Leo Lonkola  2007    187          35.39   
  Vanders                   
Nuutti Kerkkänen  2007    161          37.17   
  Joensuun Uimaseura  37.10                 
Artjom Malofejev  2007    156          37.60   
  Vanders  36.65                 
10  Viljam Savolainen  2008    152          37.94   
  Salon Uimarit  37.58                 
11  Victor Nykvist  2007    145          38.49   
  Simmis Grani  42.10                 
12  Angelos Toledos  2007    145          38.56   
  Simmis Grani  38.62                 
13  Lauri Hänninen  2007    139          39.10   
  Tuusulan Uimaseura  42.28                 
14  Rron Shala  2007    139          39.11   
  Simmis Grani  40.50                 
15  Elias Sahla  2007    130          39.98   
  Salon Uimarit  41.80                 
16  Adrian Banar  2008    129          40.05   
  Stadin Delfiinit                   
17  Lauri Rantsi  2008    118          41.23   
  Vanders  41.25                 
18  Arthur Patteri  2008    117          41.38   
  Vanders  47.89                 
19  Aron Uggeldal  2007    115          41.55   
  Kimito Sportförening rf  41.67                 
20  Patrik Ventus  2007    115          41.63   
  Simmis Grani  39.17                 
21  Ahti Nikkari  2007    105          42.87   
  Kimito Sportförening rf                   
22  Peik Pasanen  2007    100          43.57   
  Vanders  41.93                 
23  Samu Uljas  2007    98          43.83   
  Cetus Espoo  45.21                 
24  Joel Wahlman  2008    98          43.84   
  Vanders  42.28                 
25  Jesse Kokkonen  2008    98          43.88   
  Vanders  46.43                 
26  Verner Vootele Mellis  2008    98          43.92   
  Kalevi Ujumiskool  41.18                 
27  Eino Lantto  2008    92          44.79   
  Cetus Espoo  45.91                 
28  Eskil Ehnholm  2007    89          45.22   
  Simmis Grani  42.65                 
29  Mikael Kulay  2007    84          46.15   
  Cetus Espoo  51.38                 
30  Konstantin Terekhov  2008    83          46.38   
  Vanders  44.86                 
31  Onni Tuohino  2008    80          46.98   
  Vanders  49.06                 
32  Andrei Teittinen  2008    79          47.11   
  Vanders                   
33  Atte Malinen  2008    79          47.15   
  Cetus Espoo  46.07                 
34  Thomas Brutel  2008    58          52.19   
  Cetus Espoo  53.20                 
35  Jere Pasanen  2008    58          52.25   
  Vanders  54.65                 
36  Teo Valtonen  2007    56          52.91   
  Vanders                   
37  Laxmi Avadhanula  2008    46          56.52   
  Vanders  1:05.01                 
Fredrik Johannes Ferdinand Bäckströ  2008              DSQ   
  Vanders                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:09 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Ritmala  2006    381  33.87        1:10.19   
  Vanders  1:11.90                 
                     
Milla Kiviranta  2006    367  34.60        1:11.09   
  Vanders  1:10.87                 
                     
Marleen Akkermann  2006    365  34.49        1:11.19   
  Kalevi Ujumiskool  1:09.09                 
                     
Oona Sarlin  2006    365  34.16        1:11.23   
  Vanders  1:09.63                 
                     
Aliisa Soini  2007    350  34.60        1:12.22   
  Salon Uimarit  1:10.78                 
                     
Leeni Anderson  2006    335  35.19        1:13.28   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.73                 
                     
Kerttu Heinä  2006    319  35.23        1:14.45   
  Salon Uimarit  1:11.34                 
                     
Sara Suonio  2006    316  35.63        1:14.73   
  Salon Uimarit  1:16.17                 
                     
Essi Pyykkö  2006    308  37.07        1:15.35   
  Salon Uimarit  1:14.86                 
                     
10  Diana Raduly Baka  2006    293  37.11        1:16.62   
  Salon Uimarit  1:15.71                 
                     
11  Veera Oila  2007    289  37.13        1:16.99   
  Vanders  1:16.22                 
                     
12  Fanni Hynninen  2006    288  37.09        1:17.09   
  Helsingin Uimarit  1:12.84                 
                     
13  Hilda Kupila  2006    287  36.10        1:17.11   
  Vanders  1:19.03                 
                     
14  Minni Kinnunen  2006    242  40.10        1:21.60   
  Vanders  1:21.33                 
                     
15  Viivi Loimusto  2007    241  39.30        1:21.76   
  Salon Uimarit  1:19.77                 
                     
16  Saima Peltonen  2007    241  38.26        1:21.79   
  Salon Uimarit  1:20.92                 
                     
17  Iida Saarikoski  2006    239  40.03        1:21.94   
  Cetus Espoo  1:22.72                 
                     
18  Sonja Heikkilä  2006    237  37.74        1:22.23   
  Salon Uimarit  1:26.12                 
                     
19  Milja Weckström  2007    227  40.71        1:23.39   
  Helsingin Uimarit  1:24.29                 
                     
20  Iiris Lehtonen  2006    222  39.49        1:24.06   
  Helsingin Uimarit  1:25.90                 
                     
21  Iina Pirilä  2006    221  39.60        1:24.08   
  Vanders  1:25.84                 
                     
22  Vilma Lindholm  2007    214  40.50        1:25.05   
  Cetus Espoo  1:24.63                 
                     
23  Neea Nurmela  2006    198  39.67        1:27.28   
  Vanders  1:28.59                 
                     
24  Tanisha Rajani  2006    193  40.72        1:28.07   
  Cetus Espoo  1:29.58                 
                     
25  Venla Almira  2006    179  42.69        1:30.23   
  Simmis Grani  1:32.00                 
                     
26  Maria Aho  2007    177  43.62        1:30.56   
  Cetus Espoo  1:28.57                 
                     
27  Lybov Shumeylo  2007    173  43.82        1:31.24   
  Cetus Espoo  1:36.50                 
                     
28  Silja Salonsaari  2007    173  41.73        1:31.26   
  Helsingin Uimarit                   
                     
29  Emmi Liukko  2006    171  43.54        1:31.57   
  Cetus Espoo  1:33.49                 
                     
30  Eine Idman  2007    171  44.71        1:31.72   
  Cetus Espoo  1:33.97                 
                     
31  Saana Harjuoja  2007    170  44.95        1:31.73   
  Cetus Espoo  1:32.18                 
                     
32  Nea Karell  2006    163  42.71        1:33.16   
  Kimito Sportförening rf  1:30.60                 
                     
33  Katja Seiger  2007    140  45.09        1:37.85   
  Cetus Espoo  1:41.07                 
                     
34  Emilia Timonen  2007    132  46.26        1:39.85   
  Helsingin Uimarit  1:42.59                 
                     
35  Iida Pakarinen  2007    118  47.82        1:43.55   
  Cetus Espoo  1:44.05                 
                     
36  Elin Nordgren  2006    114  48.20        1:44.76   
  Kimito Sportförening rf                   
                     
37  Nea Korpela  2006    104  51.65        1:47.97   
  Cetus Espoo  1:42.13                 
                     
Emmi Halonen  2006              DNS   
  Vanders  1:15.89                 
                     
Kira Janina Kuivala  2007              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Malva Salmelin  2006              DSQ   
  Salon Uimarit  1:13.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marie Toompuu  2004    588  29.19        1:00.75   
  Kalevi Ujumiskool  1:01.24                 
                     
Mariangela Boitsuk  2004    506  30.22        1:03.88   
  Kalevi Ujumiskool  1:08.27                 
                     
Felicia Talamanov  2004    504  30.63        1:03.95   
  Kalevi Ujumiskool  1:03.14                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    500  29.92        1:04.14   
  Vanders  1:02.61                 
                     
Milla Strandberg  2005    496  30.71        1:04.29   
  Vanders  1:03.18                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    470  31.64        1:05.47   
  Salon Uimarit  1:04.58                 
                     
Lilia Tõnisson  2004    434  32.23        1:07.20   
  Kalevi Ujumiskool  1:08.37                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    414  32.41        1:08.27   
  Salon Uimarit  1:05.44                 
                     
Iina Rissanen  2005    412  33.18        1:08.41   
  Vanders  1:06.27                 
                     
10  Pille-Riin Klaassen  2004    365  34.23        1:11.21   
  Kalevi Ujumiskool  1:11.55                 
                     
11  Kertu Pollisinski  2004    359  34.63        1:11.57   
  Kalevi Ujumiskool  1:10.73                 
                     
12  Charlotta Vilsar  2005    356  34.14        1:11.77   
  Kalevi Ujumiskool  1:11.80                 
                     
13  Tatiana Sukhareva  2005    342  34.71        1:12.75   
  Vanders  1:11.12                 
                     
14  Ada Oila  2005    326  35.57        1:13.92   
  Vanders  1:13.47                 
                     
15  Siiri Vesanen  2004    309  35.45        1:15.25   
  Vanders  1:15.56                 
                     
16  Margareta Jakomägi  2004    308  35.84        1:15.33   
  Kalevi Ujumiskool  1:13.84                 
                     
17  Katarina Kobycheva  2004    300  35.73        1:15.99   
  Cetus Espoo  1:15.91                 
                     
18  Sanni Tapio  2005    211  41.45        1:25.46   
  Salon Uimarit  1:25.77                 
                     
19  Viivi Olkkonen  2005    137  44.13        1:38.56   
  Cetus Espoo  1:38.10                 
                     
Essi Ahvenainen  2005              DNS   
  Vanders  1:02.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:09 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:10   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Währn  2005    443  28.09        58.92   
  Vanders  57.61                 
                     
Antti Musikka  2005    346  30.69        1:04.01   
  Vanders  1:05.70                 
                     
Lars Sebastian Antoniak  2005    331  30.59        1:04.92   
  Kalevi Ujumiskool  1:02.01                 
                     
Aleksandr Logvin  2006    293  31.65        1:07.64   
  Vanders  1:06.25                 
                     
Valtteri Muranen  2005    276  32.88        1:08.98   
  Uimaseura Aquila  1:08.62                 
                     
André Salmi  2006    266  32.97        1:09.80   
  Simmis Grani  1:11.08                 
                     
Matias Kotilainen  2006    246  33.89        1:11.63   
  Salon Uimarit  1:12.80                 
                     
Miika Nurminen  2005    235  35.16        1:12.73   
  Salon Uimarit  1:11.80                 
                     
Veikko Kauhanen  2005    227  34.69        1:13.57   
  Simmis Grani  1:12.92                 
                     
10  Matias Saarinen  2006    224  35.28        1:13.95   
  Salon Uimarit  1:14.58                 
                     
11  Mattias Tõnisson  2006    216  35.43        1:14.81   
  Kalevi Ujumiskool  1:17.14                 
                     
12  Daniel Guzhov  2006    210  36.16        1:15.51   
  Vanders  1:19.51                 
                     
13  Johan Hujanen  2006    204  36.38        1:16.29   
  Simmis Grani  1:14.14                 
                     
14  Joonas Kumpulainen  2006    202  37.24        1:16.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Adrian Uggeldal  2005    173  39.08        1:20.56   
  Kimito Sportförening rf  1:24.63                 
                     
16  Aatto Korhonen  2006    169  37.03        1:21.15   
  Helsingin Uimarit  1:22.89                 
                     
17  Joonatan Lipiäinen  2005    167  37.24        1:21.45   
  Vanders  1:21.89                 
                     
18  Markus Malmivaara  2006    162  38.98        1:22.40   
  Vanders                   
                     
19  Niilo Jokinen  2006    156  39.58        1:23.46   
  HTU Stadi  1:29.13                 
                     
20  Ebbe Karlsson  2005    138  42.46        1:26.88   
  Kimito Sportförening rf  1:27.46                 
                     
21  Niilo Helkearo  2006    92  46.95        1:39.54   
  Cetus Espoo  1:37.86                 
                     
22  Matias Lehikoinen  2006    75  48.22        1:46.51   
  Kimito Sportförening rf                   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    580  26.19        53.88   
  Vanders  53.24                 
                     
Georg Filippov  2004    503  27.18        56.48   
  Kalevi Ujumiskool  57.24                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    493  27.24        56.85   
  Salon Uimarit  55.19                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004    443  28.16        58.91   
  Salon Uimarit  57.52                 
                     
Joona Pohjola  2004    429  28.57        59.56   
  Salon Uimarit  1:00.81                 
                     
Carlos Tults  2004    382  29.44        1:01.90   
  Kalevi Ujumiskool  1:01.54                 
                     
Olli Havia  2004    350  30.23        1:03.71   
  Salon Uimarit  1:02.06                 
                     
Karri Suuronen  2003    344  30.22        1:04.10   
  Cetus Espoo  1:05.18                 
                     
Kaius Kulmala  2004    334  31.67        1:04.72   
  Simmis Grani  1:04.10                 
                     
10  Yufei Meng  2004    323  31.53        1:05.44   
  Simmis Grani  1:08.05                 
                     
11  Aku Hyrsylä  2003    307  31.84        1:06.58   
  Salon Uimarit  1:04.86                 
                     
12  Roope Tuomainen  2004    296  31.58        1:07.42   
  Salon Uimarit  1:03.28                 
                     
13  Egor Malyshkov  2003    270  32.36        1:09.51   
  Salon Uimarit  1:02.68                 
                     
14  Aapo Ahlroos  2004    197  36.27        1:17.22   
  Vanders  1:16.34                 
                     
15  Mattias Janhunen  2003    193  34.86        1:17.76   
  Cetus Espoo  1:12.23                 
                     
16  Jaska Schoenmakers  2004    171  38.37        1:20.96   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.15                 
                     
17  Chifung Chan  2003    159  38.01        1:22.87   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.90                 
                     
18  Adrian Vuorio  2003    120  39.87        1:31.06   
  Kimito Sportförening rf                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:10 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:15   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    552          28.32   
  Vanders  29.05                 
Milla Nikkanen  2002    549          28.38   
  Vanders  27.95                 
Aino Paju  2003    455          30.21   
  Vanders  29.81                 
Julie Nikkilä  2003    449          30.33   
  Vanders  30.07                 
Sini Heikkilä  2003    445          30.43   
  Salon Uimarit  28.96                 
Tuisku Grundström  2002    441          30.53   
  Vanders  30.60                 
Lilli Louhikoski  2002    425          30.90   
  Vanders  30.42                 
Lilja Pakaslahti  2002    354          32.83   
  Vanders  31.08                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    633          27.06   
  Vanders  26.71                 
Liia Louhikoski  2001    483          29.61   
  Vanders  28.65                 
Fiia Pyykkö  2001    463          30.02   
  Salon Uimarit  29.41                 
Jasmin Vacker  1999    463          30.04   
  Vanders  29.77                 
Miia Puranen  2001    426          30.87   
  Cetus Espoo  30.72                 
Tuike Hakala  2001    417          31.10   
  Cetus Espoo  30.87                 
Päivi Steffen  1971    414          31.17   
  Simmis Wanda  30.89                 
Jenni Harjuoja  1977    394          31.69   
  Cetus Espoo  33.24                 
Mari Kasvio  1970    387          31.89   
  Cetus Espoo  33.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:15 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukarkelot    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:16   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 21, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Envalds  2001    488          25.72   
  Vanders  25.87                 
Eetu Einto  2001    426          26.92   
  Vanders  25.68