Tulokset Sum-Sim 2018 Skellefteå
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sum-Sim Region Norrland | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Skelleftesimv S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 44, 100m Frisim P 15-16, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 25.08 | 52.42 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 26.14 | 55.14 | |||||
3 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 27.02 | 56.18 | |||||
4 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 27.13 | 56.82 | |||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 27.19 | 57.48 | |||||
6 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 26.66 | 57.54 | |||||
7 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.38 | 59.65 | |||||
8 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 28.82 | 1:00.15 | |||||
9 | Robin Andersson | 2003 | Umeå Simsällskap | 29.14 | 1:00.23 | |||||
10 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 28.75 | 1:00.25 | |||||
11 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 28.50 | 1:00.35 | |||||
12 | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 28.78 | 1:00.62 | |||||
13 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 29.15 | 1:01.18 | |||||
14 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 28.72 | 1:01.35 | |||||
15 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 30.49 | 1:02.19 | |||||
16 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefteå Simklubb | 29.69 | 1:02.55 | |||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 30.06 | 1:02.67 | |||||
18 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 30.61 | 1:03.67 | |||||
19 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 30.73 | 1:05.17 | |||||
20 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 31.23 | 1:05.32 | |||||
21 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 31.64 | 1:05.59 | |||||
22 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefteå Simklubb | 31.62 | 1:06.37 | |||||
23 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.09 | 1:06.47 | |||||
24 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.05 | 1:06.99 | |||||
25 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 33.10 | 1:08.26 | |||||
26 | Olle Lööf | 2002 | Simklubben Ägir | 32.36 | 1:08.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Skellefteå Simklubb | Utskriftstid | 16:34 |