2019-08-21   05:59:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2018 Skellefteå

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim Region Norrland    Utskriftsdatum  10 november 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Skelleftesimv S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 november 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap    29.06  1:00.98  1:33.31    2:05.49   
Elsa Bergh  2002  Njurunda Simsällskap    30.47  1:02.73  1:35.70    2:08.15   
Elise Öberg  2002  Njurunda Simsällskap    29.68  1:02.39  1:36.15    2:08.69   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    29.94  1:02.75  1:36.52    2:09.57   
Gloria Muzito  2002  Njurunda Simsällskap    30.45  1:02.52  1:36.73    2:09.86   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    30.12  1:05.20  1:40.40    2:14.87   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap    30.46  1:04.60  1:40.42    2:16.26   
Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    30.20  1:03.68  1:40.72    2:17.34   
Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap    31.56  1:06.30  1:41.93    2:17.42   
10  Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap    31.61  1:05.83  1:41.84    2:18.39   
11  Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir    32.34  1:08.80  1:45.86    2:22.16   
12  Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    32.48  1:09.11  1:46.23    2:23.19   
13  Johanna Persson  2003  Härnösands Simsällskap    32.50  1:09.32  1:47.16    2:25.63   
14  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    33.21  1:10.15  1:47.53    2:25.70   
15  Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    32.63  1:09.40  1:48.05    2:26.25   
16  Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS    32.94  1:10.73  1:49.92    2:29.08   
17  Hilda Larsson  2002  IKSU Simning    34.19  1:13.99  1:53.55    2:31.18   
18  Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap    34.55  1:13.39  1:53.78    2:31.53   
19  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap    34.59  1:14.10  1:54.13    2:32.25   
20  Ella Hietala  2003  Umeå Simsällskap    34.80  1:14.13  1:54.34    2:33.78   
21  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    33.97  1:12.50  1:53.08    2:33.85   
22  Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    35.58  1:16.80  1:58.40    2:38.01   
23  Alice Granström  2003  Umeå Simsällskap    35.31  1:16.48  1:58.31    2:38.69   
24  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap    36.08  1:15.57  1:57.53    2:38.83   
25  Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    35.55  1:17.50  2:00.27    2:43.16   
Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 november 2018 
Licensierad till: Skellefteå Simklubb  Utskriftstid  10:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner