Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2019 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 18 januar 2019 |
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Zenliv |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | VAT Copenhagen | 26.62 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.42 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Farum Svmmeklub | 28.66 | ||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 29.03 | ||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 29.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | A6 | 29.06 | ||||||
7 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 29.09 | ||||||
8 | Sofie Bruun Hvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.43 | ||||||
9 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 29.66 | ||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.72 | ||||||
11 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 29.74 | ||||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | A6 | 29.74 | ||||||
13 | Amalie Sby Mortensen | 2001 | Holbk Svmme Klub | 29.79 | ||||||
14 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 29.81 | ||||||
15 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 29.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Kirstine Mrk Rasmussen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 30.12 | ||||||
17 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 30.14 | ||||||
18 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 30.19 | ||||||
18 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 30.19 | ||||||
20 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 30.22 | ||||||
21 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 30.28 | ||||||
22 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 30.49 | ||||||
23 | Ebba Olsson | 2001 | Team West | 30.54 | ||||||
24 | Cecilie Elkjr | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 30.64 | ||||||
25 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 30.82 | ||||||
25 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.82 | ||||||
27 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.83 | ||||||
28 | Julie Bak | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.91 | ||||||
29 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 31.00 | ||||||
30 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.07 | ||||||
31 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 31.18 | ||||||
32 | Caroline Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 31.19 | ||||||
33 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | ||||||
34 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 31.26 | ||||||
35 | Simone Jrgensen | 1999 | Farum Svmmeklub | 31.36 | ||||||
36 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
37 | Linn Suchomel | 2003 | Team West | 31.57 | ||||||
38 | Mai Pallvi | 2000 | Holbk Svmme Klub | 31.58 | ||||||
39 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | A6 | 31.64 | ||||||
40 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 31.66 | ||||||
41 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hrsholm Svmmeforening | 31.69 | ||||||
42 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 31.71 | ||||||
43 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 31.73 | ||||||
44 | Sara Westholm | 2001 | Team West | 31.74 | ||||||
45 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 31.75 | ||||||
46 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 31.85 | ||||||
47 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 31.90 | ||||||
48 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 31.93 | ||||||
48 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.93 | ||||||
50 | Josefine Arbo Srensen | 2004 | GTI | 31.94 | ||||||
51 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.03 | ||||||
52 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.04 | ||||||
53 | Sara Nyqvist | 2003 | Team West | 32.06 | ||||||
54 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.11 | ||||||
55 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 32.15 | ||||||
56 | Emma Bkgaard | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 32.16 | ||||||
57 | Tove Lindn | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 32.25 | ||||||
58 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.38 | ||||||
59 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.43 | ||||||
60 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 32.50 | ||||||
61 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 32.52 | ||||||
62 | Linnea Edgren | 2002 | Team West | 32.54 | ||||||
63 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.57 | ||||||
63 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | ||||||
65 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 32.58 | ||||||
66 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 32.63 | ||||||
67 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.65 | ||||||
68 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | ||||||
68 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svmmeklub | 32.67 | ||||||
70 | Lrke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 32.68 | ||||||
71 | Rebekka Giessing | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.75 | ||||||
72 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 32.79 | ||||||
73 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 32.87 | ||||||
74 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.95 | ||||||
75 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 32.98 | ||||||
76 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 33.01 | ||||||
77 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbk Svmme Klub | 33.02 | ||||||
78 | Amalie Brammer Krgaard | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 33.04 | ||||||
78 | Viktoria Freja Srensen | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | ||||||
80 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim | 33.25 | ||||||
81 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 33.26 | ||||||
82 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 33.35 | ||||||
83 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 33.41 | ||||||
84 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.49 | ||||||
85 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 33.59 | ||||||
86 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 33.62 | ||||||
87 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 33.85 | ||||||
88 | Kaya Vennick Haugblle | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 33.88 | ||||||
89 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsllskap | 33.90 | ||||||
90 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.11 | ||||||
91 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 34.20 | ||||||
91 | Frida Uldall | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 34.20 | ||||||
91 | Liva Sby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.20 | ||||||
94 | Ida Larsen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 34.26 | ||||||
94 | Saga Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 34.26 | ||||||
96 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.53 | ||||||
97 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 34.56 | ||||||
98 | Frida Hausting Jrgensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 34.80 | ||||||
99 | Alva Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 35.72 | ||||||
100 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 36.07 | ||||||
101 | Anne-Sofie Lhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 36.19 | ||||||
102 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerd Svmmeklub | 36.41 | ||||||
103 | Laura Mller Srensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 36.64 | ||||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |