2019-08-22   18:42:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnu-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Väinö Pitkänen  2006    241  38.33  1:23.10  2:16.02    2:56.04   
  Uinti Tampere  3:05.92                 
                     
Mikael Böckerman  2006    240  37.15  1:22.92  2:18.45    2:56.33   
  Gladius Kirkkonummi  2:59.98                 
                     
Casper Kvist  2006    229  37.22  1:25.46  2:13.84    2:59.06   
  Nokian Pyry  2:56.82                 
                     
Joona Talja  2007    210  40.77  1:25.89  2:21.53    3:04.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:01.93                 
                     
Tobias Syrjä  2006    193  40.79  1:29.28  2:25.25    3:09.65   
  Uinti Tampere  3:35.14                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    191  45.51  1:31.59  2:28.01    3:10.20   
  Cetus Espoo  3:07.10                 
                     
Kalle Heinonen  2006    188  39.51  1:26.89  2:25.97    3:11.22   
  TaTu Tampere  3:15.38                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    177  43.37  1:32.10  2:31.57    3:15.17   
  Hyvinkään Uimaseura  3:14.02                 
                     
Áron Zautasvili  2006    172  42.68  1:27.81  2:30.82    3:17.03   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Pyry Nieminen  2007    163  43.35  1:36.33  2:34.62    3:20.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:28.69                 
                     
11  Roope Liimatainen  2007    162  46.77  1:38.44  2:36.87    3:21.04   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Tommi Mosconi  2008    158  45.89  1:39.70  2:38.10    3:22.45   
  Cetus Espoo  3:29.01                 
                     
13  Miki Vierre  2006    154  46.26  1:34.30  2:36.17    3:24.44   
  TaTu Tampere  3:51.30                 
                     
14  Luca Ruusila  2006    144  46.39  1:43.67  2:44.59    3:28.69   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Anton Ahonen  2006    144  45.01  1:36.90  2:43.26    3:28.73   
  Cetus Espoo  3:35.08                 
                     
16  Eljas Pekkola  2007    135  49.51  1:43.74  2:47.32    3:33.59   
  Cetus Espoo  3:34.35                 
                     
17  Veeti Heittokangas  2006    126  48.75  1:41.35  2:49.99    3:38.17   
  Uinti Tampere  3:38.04                 
                     
18  Thomas Failer  2007    119  53.16  1:56.13  2:56.74    3:42.36   
  Uinti Tampere  3:48.49                 
                     
19  Mikael Uitto  2007    117  51.26  1:54.84  2:51.37    3:44.11   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Timofey Matveev  2006    116  52.37  1:49.80  2:52.63    3:44.51   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Severi Roihankorpi  2006    116  52.66  1:53.02  2:54.79    3:44.78   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Ferdinand Backman  2006    110  54.09  1:55.73  2:57.67    3:48.61   
  TaTu Tampere  3:53.61                 
                     
Ahti Halttunen  2006              DSQ  75m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.73                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Aleksi Sinisalo  2006              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:05.59                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Andreas Kinnunen  2006              DSQ  150m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:24.28                 
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:12.54                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Benjamin Winqvist  2006              DSQ  175m 
  Cetus Espoo  3:06.86                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Ilmari Nieminen  2007              DSQ  150m 
  Cetus Espoo  3:08.32                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Juho Rosenström  2007              DSQ  125m 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:04.70                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Lenni Syvänen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  3:28.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Matti Klümper  2008              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:24.57                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mikael Rasinmäki  2006              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:08.19                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lehtola  2005    177  41.47  1:32.98  2:29.51    3:15.12   
  Uinti Tampere  3:16.84                 
                     
Juho Herva  2005              DSQ  150m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:01.80                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Markus Popov  2005              DSQ  150m 
  TaTu Tampere  3:12.65                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Ylikoski  2002    371  32.12  1:13.77  1:58.80    2:32.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:29.95                 
                     
Aleksei Belov  1998    270  33.95  1:19.37  2:09.35    2:49.61   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:46.93                 
                     
Topi Salminen  2004    197  39.50  1:24.74  2:26.82    3:08.19   
  Nokian Pyry  3:05.15                 
                     
Iliad Sioofy Khojine  2004    193  36.53  1:25.20  2:21.91    3:09.50   
  Uinti Tampere  3:29.76                 
                     
Jaakko Karti  2004    187  44.69  1:34.84  2:28.91    3:11.70   
  Uinti Tampere  3:08.91                 
                     
Lassi Walden  2004              DSQ  75m 
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner