Tulokset Brøndby Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 230 | 1:25.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 198 | 1:29.54 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | 170 | 45.86 | 1:34.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
4 | Sara L. Brinch | 2000 | 159 | 45.63 | 1:36.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 144 | 1:39.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 132 | 48.28 | 1:42.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Stefanie Skermer | 2000 | 126 | 49.46 | 1:44.17 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Line Refsgaard | 2000 | 115 | 1:47.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 102 | 1:51.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Erica Ragnarsson | 2000 | 100 | 51.34 | 1:52.56 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Cassandra Liljeqvist | 2000 | 78 | 55.34 | 2:01.93 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
12 | Iben Wiese Høholm | 2000 | 35 | 1:10.71 | 2:39.15 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Katerina Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 420 | 34.48 | 1:09.73 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 399 | 34.82 | 1:10.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 390 | 34.55 | 1:11.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 360 | 35.17 | 1:13.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 345 | 35.93 | 1:14.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | 322 | 36.22 | 1:16.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Munkholm | 1998 | 297 | 38.22 | 1:18.22 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Isabella B. Grant | 1998 | 291 | 37.53 | 1:18.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Signe Thorup | 1998 | 282 | 38.35 | 1:19.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 239 | 1:24.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emily Krontoft | 1998 | 236 | 1:24.48 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Mathilde Norup | 1998 | 216 | 1:26.99 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 205 | 42.45 | 1:28.59 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Mia Wennecke | 1999 | 199 | 1:29.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadia Hansen | 1999 | 197 | 40.58 | 1:29.72 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sasha Rasmussen | 1998 | 175 | 45.65 | 1:33.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 170 | 45.41 | 1:34.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 157 | 44.30 | 1:36.75 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
19 | Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 132 | 1:42.44 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
20 | Stine Mathiasen | 1998 | 116 | 1:47.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
21 | Maria Buch | 1999 | 102 | 52.05 | 1:51.62 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 498 | 32.21 | 1:05.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 476 | 32.69 | 1:06.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 472 | 32.44 | 1:07.03 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 466 | 32.04 | 1:07.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | 456 | 32.74 | 1:07.84 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
6 | Anna Puggard | 1996 | 455 | 32.91 | 1:07.87 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Nanna Johansen | 1996 | 448 | 33.12 | 1:08.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 434 | 33.63 | 1:08.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Linda Aaen | 1996 | 426 | 33.70 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Mie Garlin | 1996 | 417 | 33.74 | 1:09.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Leona Kenskov | 1996 | 413 | 32.89 | 1:10.08 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 413 | 32.90 | 1:10.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 412 | 34.75 | 1:10.14 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Anna Gade | 1996 | 393 | 34.65 | 1:11.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 371 | 35.25 | 1:12.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 362 | 35.01 | 1:13.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sara Løkke | 1996 | 358 | 35.78 | 1:13.49 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
18 | Cecilie T Linden | 1997 | 345 | 36.03 | 1:14.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 338 | 1:14.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
20 | Rikke Voss | 1997 | 314 | 37.53 | 1:16.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mian Hartoft | 1996 | 313 | 36.78 | 1:16.86 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
22 | Isabell Erlandsson | 1997 | 293 | 38.11 | 1:18.57 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Lærke Viereck | 1997 | 277 | 1:20.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Katrine Larsen | 1996 | 249 | 35.23 | 1:23.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lærke Hjort | 1996 | 243 | 38.18 | 1:23.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 230 | 1:25.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 230 | 40.19 | 1:25.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Sara Kaminski | 1996 | 217 | 1:26.82 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
29 | Karoline Karlog | 1997 | 199 | 1:29.41 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
30 | Freja Loop | 1997 | 168 | 44.69 | 1:34.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Cecilia Bøttcher | 1997 | 165 | 44.56 | 1:35.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Stine Boe Gad | 1997 | 146 | 47.31 | 1:39.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 136 | 1:41.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Nicole Larsson | 1997 | 132 | 45.84 | 1:42.47 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
35 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 124 | 48.74 | 1:44.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 616 | 29.65 | 1:01.36 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 569 | 30.77 | 1:02.98 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 556 | 30.54 | 1:03.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | 541 | 30.97 | 1:04.08 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pil Hansen | 1995 | 489 | 31.81 | 1:06.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | 470 | 31.86 | 1:07.13 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 462 | 32.82 | 1:07.52 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
8 | Trine Munkholm | 1995 | 438 | 34.02 | 1:08.75 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Nathalie Nielsen | 1993 | 385 | 34.98 | 1:11.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 384 | 34.55 | 1:11.82 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
11 | Emely Freja Petersen | 1994 | 358 | 35.43 | 1:13.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Hansen | 1994 | 355 | 35.01 | 1:13.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Katrine Feld | 1993 | 336 | 36.00 | 1:15.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 255 | 1:22.29 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |