Resultater for Brøndby Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Parnel | 1999 | 241 | 36.12 | 1:14.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 218 | 36.01 | 1:16.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | 214 | 36.88 | 1:16.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Gustav Jacobsen | 1998 | 205 | 38.20 | 1:18.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 205 | 37.67 | 1:18.07 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 203 | 38.32 | 1:18.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 183 | 38.37 | 1:21.02 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 176 | 38.12 | 1:22.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 167 | 39.36 | 1:23.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 164 | 40.42 | 1:24.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 144 | 40.86 | 1:27.76 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
12 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 144 | 41.73 | 1:27.89 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
13 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 142 | 41.98 | 1:28.32 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 127 | 43.98 | 1:31.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 123 | 43.98 | 1:32.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 121 | 45.04 | 1:33.18 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
17 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 120 | 43.25 | 1:33.22 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 117 | 43.90 | 1:34.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 110 | 1:36.18 | 1:36.18 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
20 | Christopher Riis | 2000 | 105 | 45.03 | 1:37.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 93 | 48.57 | 1:41.57 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
22 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 93 | 48.11 | 1:41.74 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
23 | Nicolaj Leth Bernsen | 1998 | 85 | 48.83 | 1:44.72 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
24 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 82 | 48.20 | 1:46.09 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Mai L´nyavskiy | 1998 | DNS | |||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Sofus Clausen | 1999 | DNS | |||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Malthe Aabye | 1998 | DSQ | ingen berøring 25m | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | August Warrer | 1996 | 406 | 30.60 | 1:02.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kasper Tvergaard | 1996 | 391 | 30.61 | 1:02.98 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 369 | 30.69 | 1:04.17 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 363 | 31.41 | 1:04.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Sune Kokholm | 1996 | 350 | 31.36 | 1:05.32 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 269 | 34.55 | 1:11.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | 265 | 34.19 | 1:11.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 246 | 36.38 | 1:13.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Halby | 1996 | 233 | 36.10 | 1:14.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 228 | 36.19 | 1:15.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mads Johnbeck | 1997 | 223 | 32.91 | 1:15.87 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Isac Troell | 1997 | 221 | 36.86 | 1:16.17 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
13 | Sebastianbhul | 1997 | 214 | 36.51 | 1:16.93 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
14 | Martin Nielsen | 1997 | 158 | 39.38 | 1:25.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Nicolaj Buhl | 1996 | 143 | 1:28.03 | 1:28.03 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Sigurd Schjødt Thorsen | 1996 | DNF | |||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Magnus Clausen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 464 | 28.62 | 59.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Max Troell | 1995 | 463 | 28.70 | 59.53 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
3 | Nicolai Larsen | 1994 | 461 | 28.39 | 59.60 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | 424 | 29.39 | 1:01.27 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 417 | 30.48 | 1:01.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 409 | 30.00 | 1:02.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ted Troell | 1994 | 406 | 29.93 | 1:02.16 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Oliver Hjeresen | 1995 | 390 | 30.84 | 1:03.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Alexander Rahbek | 1994 | 390 | 30.72 | 1:03.04 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Andersen | 1994 | 382 | 30.19 | 1:03.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Burak Dagidir | 1995 | 377 | 30.37 | 1:03.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Jeppe Christensen | 1994 | 368 | 30.34 | 1:04.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 356 | 31.12 | 1:04.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Jonas Frei | 1995 | 356 | 31.88 | 1:04.99 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Jesper Larsen | 1994 | 348 | 29.45 | 1:05.43 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 335 | 31.80 | 1:06.31 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Andreas Petersen | 1994 | 332 | 31.51 | 1:06.51 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Petersen | 1995 | 255 | 36.03 | 1:12.57 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
19 | Johannes Schwaab | 1994 | 245 | 34.60 | 1:13.57 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 554 | 27.07 | 56.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 544 | 27.39 | 56.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kim Henriksen | 1989 | 496 | 28.31 | 58.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 481 | 28.37 | 58.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 431 | 28.78 | 1:00.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 342 | 31.34 | 1:05.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |