2021-03-03   06:38:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            26.51   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            27.12   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            27.57   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.68   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            29.41   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            29.88   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.14   
Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.15   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.64   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.93   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            32.23   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.45   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.00   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.25   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.64   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            28.62   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.00   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.06   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.50   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            31.59   
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            32.26   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.33   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.34   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.05   
10  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.83   
11  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            35.98   
12  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.73  OD2 
13  Victor Kimura  2006  Hørsholm Svømmeforening            36.88   
14  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            37.17   
15  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.18   
16  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
17  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.91   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.79   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.36   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.02   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            32.03   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            32.38   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.58   
William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.18   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.26   
Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening            33.31   
10  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.75   
11  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.67   
12  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.80   
13  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.84   
14  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.85   
15  Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            36.05   
16  Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            36.48   
17  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.50   
18  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.55   
19  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            38.21   
20  Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.31   
21  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            38.34   
22  Gustav Hahn Alsbjerg  2007  Hørsholm Svømmeforening            39.19   
Gustav Elvis Capaldi  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            32.58   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.13   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.31   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            35.21   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            36.73  OD1 
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.04   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.17   
William Stenå Pedersen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.19   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            39.30   
10  Rasmus Heilmann  2008  Sigma Swim Allerød            39.39   
11  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            39.90   
11  Carl Rygaard Truelsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.90   
13  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            39.92   
14  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.93   
15  Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.57   
16  Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            41.20   
17  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            42.01   
18  Oliver Tarp  2009  Helsingør Svømmeklub            42.49   
19  Jonas Bak Astrup  2008  Sigma Swim Birkerød            43.13   
20  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            45.38   
21  Theo Heinrichsen  2009  Helsingør Svømmeklub            45.42   
22  Eskild T. Hvilsom  2009  Helsingør Svømmeklub            46.34   
23  Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            46.89   
24  Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub            47.47   
25  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:00.33   
Oliver Leicht  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner