2021-04-18   16:46:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:36.17   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            2:52.22   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            2:39.18   
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:42.78   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            2:50.64   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            2:59.63   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            2:33.38   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            2:38.85   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:39.37   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:44.91   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:47.37   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.34   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            2:54.07   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            3:00.34   
Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:08.04   
10  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:08.45   
11  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            3:14.63   
12  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            3:28.49   
13  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            3:35.80   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            2:40.88   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            2:54.31   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:01.44   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:06.35   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            3:13.41   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:18.86   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:24.94   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            3:33.45   
Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            3:34.18   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            3:50.66   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner