Resultater for Sigma Allerød Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 03 februar 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2019 |
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.67 | ||||||
2 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.06 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.96 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.61 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | ||||||
2 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.46 | ||||||
3 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.19 | ||||||
4 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | ||||||
5 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.95 | ||||||
6 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.47 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 31.24 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.63 | ||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.82 | ||||||
4 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.75 | ||||||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.94 | ||||||
6 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.91 | ||||||
7 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | ||||||
8 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.01 | ||||||
9 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.83 | ||||||
10 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | ||||||
11 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.80 | ||||||
12 | Philip Schou Christiansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.63 | ||||||
13 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 49.54 | ||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.62 | ||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.78 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.89 | ||||||
4 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.15 | ||||||
5 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.39 | ||||||
6 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.49 | ||||||
7 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.13 | ||||||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.16 | ||||||
9 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.33 | ||||||
10 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 40.84 | ||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.20 | ||||||
12 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 51.13 | ||||||
- | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW8.1 på ryg ef 25m | |||||
- | Samuel Lourenco | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW8.1 på ryg ef vend | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.32 | ||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.73 | ||||||
3 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.96 | ||||||
4 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.29 | ||||||
5 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.06 | ||||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 51.23 | ||||||
7 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.27 | ||||||
8 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.01 | ||||||
9 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.63 | ||||||
10 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.04 | ||||||
11 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.46 | ||||||
12 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.62 | ||||||
- | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW8.3 asynk ben 50m | |||||
- | Lucas Lund Warner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW8.4 ESB 50m | |||||
- | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW8.3 bryst b. ef 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:42 |