2019-07-17   06:57:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 8, 100m Selkäuinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.66 570 1:09.92
50m: 33.39
100m: 1:09.92
(36.53)
2 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.62 496 1:13.27 +3.35
50m: 35.39
100m: 1:13.27
(37.88)
3 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.77 490 1:13.53 +3.61
50m: 35.39
100m: 1:13.53
(38.14)
4 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda +0.62 466 1:14.76 +4.84
50m: 35.64
100m: 1:14.76
(39.12)
5 Emilia Niemi 2005 Octopus Lohja +0.75 463 1:14.93 +5.01
50m: 35.34
100m: 1:14.93
(39.59)
6 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.72 445 1:15.93 +6.01
50m: 36.32
100m: 1:15.93
(39.61)
7 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.73 411 1:17.95 +8.03
50m: 38.07
100m: 1:17.95
(39.88)
8 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.67 409 1:18.10 +8.18
50m: 38.29
100m: 1:18.10
(39.81)
9 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.81 401 1:18.61 +8.69
50m: 38.26
100m: 1:18.61
(40.35)
10 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo +0.92 383 1:19.80 +9.88
50m: 39.10
100m: 1:19.80
(40.70)
11 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.65 377 1:20.23 +10.31
50m: 38.99
100m: 1:20.23
(41.24)
12 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda +0.71 375 1:20.38 +10.46
50m: 38.78
100m: 1:20.38
(41.60)
13 Siiri Reinonen 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 351 1:22.19 +12.27
50m: 39.55
100m: 1:22.19
(42.64)
14 Ada Oila 2005 Vanders +0.92 342 1:22.92 +13.00
50m: 40.52
100m: 1:22.92
(42.40)
15 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.66 336 1:23.42 +13.50
50m: 40.28
100m: 1:23.42
(43.14)
16 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda +0.69 324 1:24.40 +14.48
50m: 40.87
100m: 1:24.40
(43.53)
17 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.67 308 1:25.86 +15.94
50m: 42.07
100m: 1:25.86
(43.79)
18 Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 299 1:26.69 +16.77
50m: 41.84
100m: 1:26.69
(44.85)
19 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda +0.72 298 1:26.76 +16.84
50m: 42.13
100m: 1:26.76
(44.63)
20 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda +0.67 290 1:27.54 +17.62
50m: 41.33
100m: 1:27.54
(46.21)
21 Taru Lax 2005 Cetus Espoo +0.73 287 1:27.88 +17.96
50m: 42.39
100m: 1:27.88
(45.49)
22 Iida Salonen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 234 1:34.05 +24.13
50m: 45.30
100m: 1:34.05
(48.75)
23 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.67 199 1:39.28 +29.36
50m: 48.27
100m: 1:39.28
(51.01)
24 Nea-Noora Hannele Väli-Tainio 2004 Kuopion Uimaseura +0.75 176 1:43.38 +33.46
50m: 47.02
100m: 1:43.38
(56.36)
- Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä DNS
- Vilma Vepsäläinen 2006 Kuopion Uimaseura DNS
Event official at: 8.6.2019 18:57:00
Event 8, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.63 687 1:05.73
50m: 31.75
100m: 1:05.73
(33.98)
2 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.56 682 1:05.86 +0.13
50m: 31.22
100m: 1:05.86
(34.64)
3 Emilie Pärnänen 2002 Aboa Watersports +0.64 621 1:07.96 +2.23
50m: 32.38
100m: 1:07.96
(35.58)
4 Sanni Alamattila 1999 Helsingfors Simsällskap +0.68 601 1:08.72 +2.99
50m: 33.68
100m: 1:08.72
(35.04)
5 Hilla Kortetjärvi 1996 Aboa Watersports +0.79 596 1:08.92 +3.19
50m: 32.70
100m: 1:08.92
(36.22)
6 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.67 587 1:09.27 +3.54
50m: 33.68
100m: 1:09.27
(35.59)
7 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.70 582 1:09.45 +3.72
50m: 32.89
100m: 1:09.45
(36.56)
8 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.60 544 1:11.04 +5.31
50m: 34.17
100m: 1:11.04
(36.87)
9 Erika Ketola 2000 Helsingfors Simsällskap +0.68 534 1:11.46 +5.73
50m: 34.20
100m: 1:11.46
(37.26)
10 Marilla Parhiala 2000 Helsingfors Simsällskap +0.50 516 1:12.31 +6.58
50m: 34.55
100m: 1:12.31
(37.76)
11 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.75 511 1:12.53 +6.80
50m: 34.81
100m: 1:12.53
(37.72)
12 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.56 508 1:12.65 +6.92
50m: 33.86
100m: 1:12.65
(38.79)
13 Liv Baker 1998 Cetus Espoo +0.75 500 1:13.04 +7.31
50m: 34.64
100m: 1:13.04
(38.40)
14 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.68 475 1:14.30 +8.57
50m: 35.62
100m: 1:14.30
(38.68)
15 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 438 1:16.34 +10.61
50m: 37.02
100m: 1:16.34
(39.32)
16 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo +0.66 433 1:16.63 +10.90
50m: 36.82
100m: 1:16.63
(39.81)
17 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.66 411 1:17.95 +12.22
50m: 37.05
100m: 1:17.95
(40.90)
18 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.77 396 1:18.93 +13.20
50m: 37.86
100m: 1:18.93
(41.07)
19 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.72 394 1:19.07 +13.34
50m: 38.41
100m: 1:19.07
(40.66)
20 Annika Alanen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 363 1:21.26 +15.53
50m: 39.15
100m: 1:21.26
(42.11)
21 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.86 348 1:22.45 +16.72
50m: 39.03
100m: 1:22.45
(43.42)
22 Senni Räikkönen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.81 335 1:23.43 +17.70
50m: 39.24
100m: 1:23.43
(44.19)
23 Delia Helena Aho 2003 Cetus Espoo +0.74 327 1:24.12 +18.39
50m: 40.91
100m: 1:24.12
(43.21)
24 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.63 309 1:25.76 +20.03
50m: 40.46
100m: 1:25.76
(45.30)
25 Sanna Valkonen 2003 Cetus Espoo +0.80 302 1:26.41 +20.68
50m: 42.16
100m: 1:26.41
(44.25)
26 Ella Pitkäkangas 2003 Vanders +0.72 268 1:29.90 +24.17
50m: 43.71
100m: 1:29.90
(46.19)
27 Heli Havantola 2003 Nurmijärven Uinti +0.80 251 1:31.93 +26.20
50m: 44.98
100m: 1:31.93
(46.95)
- Sofia Långström 2003 Cetus Espoo DNS
- Sofia Långström 2003 Cetus Espoo DNS
Event official at: 8.6.2019 18:57:00
2019-06-08 18:57:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner