2019-11-11   23:49:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub            44.68   
Tobias Schwab  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup            49.96   
Christian Abrahamsen  2009  Aabybro Idrætsforening            53.88   
Jonas Petersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            54.80   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  Svømmeklubben Søhesten            44.67   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            46.13   
Victor Vixø Momme  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            46.50   
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            47.44   
Håkon Bork Nielsen  2007  Hobro Svømmeklub            48.11   
William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            48.15   
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            48.49   
Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub            51.58   
Casper Buus  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            54.24   
10  Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub            55.21   
11  Mads Peter Jensen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            58.90   
12  Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            1:02.58   
13  Frederik Nielsen  2008  Svømmeklubben Nejst            1:13.23   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub            30.49   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening            33.55   
Per Odrich  2006  Hobro Svømmeklub            34.66   
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub            34.72   
Claes Stenger  2005  Aabybro Idrætsforening            42.10   
Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub            47.21   
Oliver Størup  2006  Svømmeklubben Nejst            52.31   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            30.58   
Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.05   
Andreas Torp  2004  Svømmeklubben Nord            33.54   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub            33.69   
Oliver Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub            34.60   
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            34.86   
Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub            37.10   
Lesley Jan de Graaf  2004  Aars Svømmeklub            38.83   
Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            39.77   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Jørgensen  1996  Aabybro Idrætsforening            30.80   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.68   
Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub            31.89   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            32.53   
Nicklas Pedersen  2001  Aalborg Svømmeklub            32.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark