2019-12-09   18:05:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  06 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub    36.94  1:16.96  1:57.93    2:37.90   
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub    36.26  1:17.16  1:58.93    2:38.51   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08    38.19  1:24.65  2:11.63    2:55.00   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub    40.45  1:25.85  2:13.28    2:56.66   
Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub    43.19  1:29.32  2:18.04    3:01.35   
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.50  1:29.24  2:18.42    3:02.94   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening    43.49  1:32.91  2:21.82    3:04.24   
Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.07  1:29.46  2:21.60    3:11.86   
Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    51.37  1:52.90  2:57.05    3:58.44   
10  Ida Madsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    58.88  2:06.81  3:16.78    4:22.85   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub            DSQ  Fod ej frem på skam 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    30.76  1:04.52  1:39.68    2:13.81   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening    32.05  1:07.52  1:44.22    2:19.47   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    33.53  1:11.33  1:50.06    2:24.62   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    33.23  1:10.60  1:49.09    2:26.49   
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    33.43  1:11.52  1:50.88    2:27.66   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub    33.15  1:11.33  1:51.36    2:30.63   
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.78  1:13.04  1:52.97    2:31.51   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    35.30  1:13.88  1:53.01    2:32.10   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    35.44  1:16.02  1:57.59    2:34.74   
10  Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub    35.00  1:14.12  1:55.11    2:34.92   
11  Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.17  1:15.38  1:56.61    2:35.86   
12  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Nord    35.73  1:16.49  1:57.79    2:37.36   
13  Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.62  1:18.13  2:00.64    2:41.26   
14  Astrid Jensen  2005  Svømmeklubben Nord    36.47  1:19.02  2:02.79    2:43.84   
15  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.00  1:18.71  2:02.55    2:43.98   
16  Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.43  1:20.56  2:04.34    2:44.27   
17  Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub    38.60  1:21.27  2:05.21    2:45.04   
18  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    39.94  1:25.12  2:11.63    2:52.03   
19  Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub    38.79  1:23.16  2:09.09    2:53.39   
20  Sara Kokholm  2005  Frederikshavn Svømmeklub    40.12  1:26.99  2:14.47    2:57.88   
21  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.98  1:27.67  2:14.30    3:00.99   
22  Emma Ploug Rasmussen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    41.03  1:27.85  2:16.38    3:01.64   
23  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    42.71  1:30.86  2:20.40    3:05.39   
24  Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub    43.92  1:33.26  2:25.16    3:15.18   
25  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    45.19  1:33.84  2:26.34    3:15.62   
26  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    46.55  1:39.41  2:33.52    3:21.69   
27  Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    49.41  1:45.28  2:42.39    3:30.01   
28  Andrea Ramløse  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.38  1:42.74  2:40.97    3:34.49   
29  Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    50.90  1:44.21  2:43.99    3:36.51   
30  Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    52.43  1:52.12  2:56.57    3:56.70   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup    33.48  1:09.45  1:46.40    2:22.53   
Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    32.96  1:09.29  1:46.16    2:23.12   
Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord    32.13  1:08.21  1:46.42    2:24.39   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    33.77  1:10.03  1:48.16    2:25.76   
Anna Christine Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub    35.40  1:14.07  1:53.65    2:32.68   
Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten    35.85  1:15.79  1:56.69    2:35.76   
Zille Haarh Svendsen  2004  Aalborg Svømmeklub    35.28  1:15.32  1:57.85    2:40.01   
Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub    36.29  1:18.22  1:59.83    2:41.46   
Louise Høeg  2003  Aalborg Svømmeklub    36.18  1:18.06  2:01.71    2:44.73   
10  Maja M S Sørensen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.32  1:20.82  2:05.42    2:49.33   
11  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    40.11  1:24.89  2:11.40    2:58.50   
12  Agnes Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub    40.34  1:28.10  2:20.38    3:04.65   
13  Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden    47.07  1:40.01  2:34.78    3:23.43   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sara Falch  2002  Aars Svømmeklub    34.82  1:13.59  1:53.37    2:30.68   
Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    35.98  1:16.32  1:58.43    2:40.77   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub    36.05  1:18.07  2:01.98    2:41.51   
Sandie Rysholt Pedersen  2000  Svømmeklubben Nejst    42.30  1:30.34  2:21.93    3:11.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark