2019-10-23   17:32:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            44.63   
Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst            50.93   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub            32.20   
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.01   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            36.05   
Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08            36.79   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub            36.82   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub            37.10   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            37.51   
Clara Kornum  2007  Svømmeklubben Søhesten            37.51   
Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            37.86   
10  Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub            38.60   
11  Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub            38.61   
12  Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrætsforening            39.47   
13  Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            46.75   
14  Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst            48.36   
15  Ida Madsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            50.81   
16  Sofie Borup  2007  Svømmeklubben Nejst            51.68   
17  Frida Christensen  2007  Svømmeklubben Nejst            57.30   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening            29.34   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening            30.33   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.52   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            31.74   
Astrid Jensen  2005  Svømmeklubben Nord            32.15   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            32.33   
Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            32.36   
Hannah Vixø Momme  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            32.99   
Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.05   
10  Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub            33.57   
11  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.82   
12  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Nord            33.91   
13  Marie Elisabeth Thorsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.16   
14  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening            34.17   
15  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            34.77   
16  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub            35.96   
17  Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub            36.08   
18  Nana Starcke Jeppesen  2006  Svømmeklubben Søhesten            36.65   
19  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            37.70   
20  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.48   
21  Caroline Madsen  2005  Snedsted Svømmeklub            38.56   
22  Beate Christensen  2005  Svømmeklubben Nejst            39.72   
23  Kirstine Hove  2006  Snedsted Svømmeklub            40.55   
24  Andrea Ramløse  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            41.82   
25  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  Svømmeklubben Nejst            43.75   
Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Romanski  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            28.03   
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord            29.17   
Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            30.47   
Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord            30.86   
Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub            31.17   
Freja Klitgaard Larsen  2004  Svømmeklubben Nord            31.43   
Thea Holm Thomsen  2003  Aalborg Svømmeklub            31.56   
Anna Christine Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub            31.79   
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub            32.55   
10  Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub            33.44   
11  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten            33.54   
12  Agnes Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub            33.76   
13  Maja M S Sørensen  2004  Aalborg Svømmeklub            34.75   
14  Line Skov Nielsen  2003  Aars Svømmeklub            34.85   
15  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08            35.27   
16  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten            35.50   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            28.08   
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svømmeklub            28.25   
Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            29.75   
Sara Falch  2002  Aars Svømmeklub            29.99   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub            30.10   
Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub            30.51   
Emilie Sofie Hansen  2001  Aalborg Svømmeklub            30.99   
Freya Kobber Nielsen  2001  Svømmeklubben Nejst            33.58   
Sandie Rysholt Pedersen  2000  Svømmeklubben Nejst            38.80   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Hejlesen  1974  Svømmeklubben Nejst            40.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Schwab  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup            39.58   
Jonas Petersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            41.32   
Christian Abrahamsen  2009  Aabybro Idrætsforening            41.65   
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub            43.00   
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub            49.66   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrætsforening            33.61   
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  Svømmeklubben Søhesten            36.50   
Magnus Østergaard  2008  Hobro Svømmeklub            36.76   
Lucas Skjødt Broe  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.91   
Victor Vixø Momme  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.49   
Nikolaj Baars  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            39.01   
Håkon Bork Nielsen  2007  Hobro Svømmeklub            39.19   
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            42.25   
Mattie Christiansen  2008  Svømmeklubben Nejst            43.43   
10  William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            44.96   
11  Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            44.97   
12  Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub            45.14   
13  Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub            45.82   
14  Frederik Nielsen  2008  Svømmeklubben Nejst            46.33   
Peter Høenhof Vesterskov  2007  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub            29.74   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening            29.91   
Elmer Oosterhof  2005  Aars Svømmeklub            30.40   
Per Odrich  2006  Hobro Svømmeklub            31.15   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening            31.48   
Claes Stenger  2005  Aabybro Idrætsforening            32.68   
Malthe Kobber Nielsen  2005  Svømmeklubben Nejst            33.15   
Elias Bock Johansen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.06   
Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub            34.26   
10  Frederik Vernersen  2005  Hobro Svømmeklub            34.66   
11  Sebastian Skov  2005  Idrætsforening Jarl, Arden            35.11   
12  Magnus Horsbøll  2005  Snedsted Svømmeklub            36.26   
13  Malthe Monberg  2006  Snedsted Svømmeklub            37.01   
14  Patrick Nørgaard Andersen  2006  Hobro Svømmeklub            37.21   
15  Oliver Størup  2006  Svømmeklubben Nejst            41.99   
Jonatan Schubart Nielsen  2006  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mikkel Rubæk  2006  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Tyvstart 
Vilmer Damgaard  2006  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            26.05   
Dion Drejer Delaney  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            26.78   
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            27.01   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub            27.05   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            27.10   
Nikolaj Jensen  2004  Aars Svømmeklub            27.13   
Oliver Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub            28.43   
Malthe Spanggaard  2004  Hobro Svømmeklub            28.61   
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            28.75   
10  Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub            28.90   
11  Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            29.03   
12  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            29.27   
13  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            29.90   
14  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub            30.20   
15  Jimmy Nielsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            30.29   
16  Jens Mejdahl  2003  Aalborg Svømmeklub            30.43   
17  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            30.82   
18  Alexander Gislund  2003  Svømmeklubben Nejst            31.41   
19  Mathias Madsen  2004  Snedsted Svømmeklub            33.43   
20  Rasmus Studsgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            34.98   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            26.12   
Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub            26.30   
Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub            26.53   
Nicklas Pedersen  2001  Aalborg Svømmeklub            26.77   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            26.93   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub            26.96   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            27.03   
Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening            29.08   
Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            29.30   
10  Sebastian Emil Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            31.08   
Sander van der Pool  2002  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  Aars Svømmeklub            30.02   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Christiansen  1975  Svømmeklubben Nejst            28.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub    43.08  1:28.74  2:14.46    2:59.38   
Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08    45.93  3:14.84      3:14.84   
Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    48.55  1:41.36  2:35.75    3:27.30   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening    52.81  1:48.24  2:44.89    3:35.16   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.37  1:12.40  1:50.74    2:26.99   
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.20  1:16.51  1:56.47    2:35.04   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.28  1:18.22  2:00.38    2:41.29   
Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub    39.27  1:21.97  2:04.93    2:47.87   
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.03  1:24.48  2:08.95    2:51.36   
Sara Kokholm  2005  Frederikshavn Svømmeklub    47.59  1:38.57  2:33.05    3:23.64   
Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    58.62  2:01.74  3:04.85    3:59.65   
Emma Ploug Rasmussen  2005  Frederikshavn Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup    36.63  1:15.16  1:54.97    2:34.26   
Amalie Juul Jakobsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.63  1:19.87  2:01.77    2:42.33   
Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    38.69  1:20.50  2:02.50    2:43.01   
Zille Haarh Svendsen  2004  Aalborg Svømmeklub    39.04  1:21.39  2:05.64    2:49.28   
Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup    41.13  1:25.86  2:10.70    2:53.88   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    44.50  1:31.18  2:20.72    3:09.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub    52.00  1:47.86  2:43.68    3:34.28   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    47.82  1:43.64  2:39.77    3:33.54   
Frederik Jensen  2007  Svømmeklubben Søhesten    56.45  1:59.49  3:02.48    4:01.73   
Magnus Østergaard  2008  Hobro Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub    32.49  1:08.19  1:45.11    2:21.47   
William Elliot Lumholtz  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.01  1:29.03  2:14.63    2:59.08   
Elmer Oosterhof  2005  Aars Svømmeklub    43.22  1:29.74  2:17.22    3:04.18   
Nikolaj Rytger Knudsen  2006  Aars Svømmeklub    47.76  1:40.95  2:34.09    3:19.99   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    33.13  1:09.46  1:47.20    2:24.76   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.69  1:12.11  1:50.47    2:27.98   
Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.34  1:19.52  2:02.11    2:41.76   
Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    40.27  1:22.67  2:06.43    2:48.23   
Jimmy Nielsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.82  1:23.91  2:09.71    2:53.12   
Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    3:10.60        3:10.60   
Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.89  1:12.28  1:51.05    2:27.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:24 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrætsforening    55.52  2:00.14  3:08.87    4:15.40   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.71  1:28.81  2:18.74    3:04.82   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening    39.55  1:26.57  2:15.96    3:06.00   
Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.53  1:23.98  2:16.44    3:12.44   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Allie F. Brandt  2004  Frederikshavn Svømmeklub    39.89  1:30.62  2:22.71    3:09.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    37.01  1:22.54  2:11.15    3:00.58   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    50.67  1:47.24  2:49.42    3:50.05   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    35.31  1:18.70  2:06.21    2:54.22   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    38.04  1:25.98  2:16.98    3:08.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst    55.85        2:00.36   
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub    35.26        1:12.29   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08            1:19.25   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub            1:19.83   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub    39.50        1:22.33   
Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub    43.95        1:29.84   
Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub    43.45        1:30.22   
Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst    52.66        1:52.57   
Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    52.90        1:56.84   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Clara Kornum  2007  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  Tyvstart 
Frida Christensen  2007  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Forkert fodpl p skam 
Ida Madsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Tyvstart 
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Tyvstart 
Sofie Borup  2007  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Afsæt fra bund 75 m 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    31.86        1:05.91   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub    32.65        1:09.01   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    34.56        1:09.29   
Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub    32.88        1:09.55   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening    34.65        1:11.96   
Maja Bech Færløv Andersen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    34.08        1:12.25   
Julie Bertelsen  2005  Aalborg Svømmeklub    35.18        1:12.69   
Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    35.18        1:13.11   
Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.63        1:13.12   
10  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.74        1:13.91   
11  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    37.58        1:16.89   
12  Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub    37.55        1:18.07   
12  Marie Elisabeth Thorsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.49        1:18.07   
14  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub    37.13        1:18.68   
15  Ida Jensen  2006  Frederikshavn Svømmeklub    38.62        1:20.56   
16  Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub    38.55        1:20.60   
17  Emma Ploug Rasmussen  2005  Frederikshavn Svømmeklub            1:21.91   
18  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    40.12        1:22.60   
19  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.67        1:27.19   
20  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    42.91        1:29.30   
21  Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub    42.98        1:29.80   
22  Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    43.70        1:32.27   
23  Beate Christensen  2005  Svømmeklubben Nejst    42.95        1:33.82   
24  Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    48.21        1:39.10   
25  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  Svømmeklubben Nejst    47.89        1:42.16   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    31.18        1:05.14   
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup    31.68        1:05.77   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    32.44        1:08.60   
Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub    32.73        1:08.80   
Anna Christine Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub    33.42        1:08.88   
Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    34.36        1:11.71   
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub    35.01        1:12.33   
Zille Haarh Svendsen  2004  Aalborg Svømmeklub    33.63        1:12.37   
Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup    36.04        1:14.71   
10  Allie F. Brandt  2004  Frederikshavn Svømmeklub    35.81        1:16.15   
11  Maja M S Sørensen  2004  Aalborg Svømmeklub    35.66        1:16.66   
12  Agnes Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub    37.80        1:17.69   
13  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08    37.63        1:17.74   
14  Line Skov Nielsen  2003  Aars Svømmeklub    37.32        1:18.21   
15  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    37.89        1:18.73   
16  Benedicte Værum Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            1:20.47   
17  Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden    41.76        1:30.09   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub    30.67        1:03.51   
Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord    31.93        1:06.34   
Sara Falch  2002  Aars Svømmeklub    32.23        1:07.48   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub    32.19        1:07.58   
Sandie Rysholt Pedersen  2000  Svømmeklubben Nejst    41.00        1:25.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Schwab  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup    40.32        1:29.28   
Christian Abrahamsen  2009  Aabybro Idrætsforening    40.44        1:36.11   
Jonas Petersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden    45.16        1:40.47   
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub    41.23        1:40.65   
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub    48.31        1:48.58   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Østergaard  2008  Hobro Svømmeklub    36.90        1:22.59   
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  Svømmeklubben Søhesten    40.38        1:22.97   
Lucas Skjødt Broe  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    33.91        1:24.27   
Håkon Bork Nielsen  2007  Hobro Svømmeklub    39.90        1:25.16   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    38.99        1:26.45   
Peter Høenhof Vesterskov  2007  Hobro Svømmeklub    39.25        1:29.42   
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    36.11        1:29.52   
Casper Buus  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    37.29        1:37.49   
Mattie Christiansen  2008  Svømmeklubben Nejst    48.41        1:38.05   
10  Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    41.81        1:40.32   
11  William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst    49.39        1:40.70   
12  Mads Peter Jensen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    44.01        1:41.18   
13  Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub    43.12        1:42.00   
14  Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub    48.26        1:43.40   
Frederik Nielsen  2008  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karl Anton Kristensen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    30.68        1:04.59   
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub    29.21        1:06.51   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    32.28        1:08.11   
Mathias Johansen  2005  Aars Svømmeklub    31.86        1:09.99   
Patrick Kjær Laugesen  2006  Hobro Svømmeklub    29.27        1:10.69   
Christian Balslev  2006  Hobro Svømmeklub    30.88        1:15.67   
Nikolaj Rytger Knudsen  2006  Aars Svømmeklub    30.44        1:16.01   
Frederik Vernersen  2005  Hobro Svømmeklub    32.55        1:16.51   
Mikkel Rubæk  2006  Aabybro Idrætsforening    37.05        1:16.67   
10  Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub    39.09        1:21.15   
11  Jonatan Schubart Nielsen  2006  Hobro Svømmeklub    39.78        1:24.65   
12  Christoffer Nørgaard  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    39.64        1:26.56   
13  Malthe Monberg  2006  Snedsted Svømmeklub    39.32        1:27.59   
14  Oliver Størup  2006  Svømmeklubben Nejst    45.65        1:39.34   
Patrick Nørgaard Andersen  2006  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Sebastian Skov  2005  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening            58.05   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub            58.80   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    28.39        1:00.09   
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    28.15        1:00.21   
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:00.41   
Dion Drejer Delaney  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    29.60        1:00.49   
Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord    28.80        1:00.58   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    28.19        1:00.65   
Nikolaj Jensen  2004  Aars Svømmeklub    28.32        1:01.16   
10  Malthe Spanggaard  2004  Hobro Svømmeklub    29.05        1:02.29   
11  Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    32.04        1:04.17   
12  Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub    28.60        1:04.47   
13  Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub    30.80        1:04.76   
14  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    30.00        1:06.92   
15  Oliver Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub    31.88        1:07.39   
16  Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    33.85        1:18.29   
17  Rasmus Studsgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden    40.03        1:23.32   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub            57.98   
Nicklas Pedersen  2001  Aalborg Svømmeklub            59.48   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub            1:00.01   
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    29.21        1:01.47   
Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening    29.63        1:04.49   
Sebastian Emil Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    30.68        1:13.09   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  Aars Svømmeklub    30.05        1:04.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:04 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst            1:12.06   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub            37.19   
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub            39.58   
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            41.76   
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08            43.89   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            44.80   
Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08            44.89   
Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub            46.96   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            47.25   
Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst            55.68   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub            30.94   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening            33.01   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            34.91   
Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.49   
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.70   
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.03   
Hannah Vixø Momme  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.89   
Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.31   
Julie Bertelsen  2005  Aalborg Svømmeklub            40.53   
10  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            42.19   
11  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            44.40   
12  Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub            48.50   
13  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            51.43   
14  Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            51.89   
15  Andrea Ramløse  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            52.07   
16  Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            52.12   
17  Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            53.53   
18  Beate Christensen  2005  Svømmeklubben Nejst            57.36   
19  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  Svømmeklubben Nejst            58.01   
Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  1 h i vend 25 m 
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Holm Thomsen  2003  Aalborg Svømmeklub            32.56   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.14   
Freja Klitgaard Larsen  2004  Svømmeklubben Nord            33.30   
Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten            35.10   
Benedicte Værum Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            37.69   
Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup            37.87   
Louise Høeg  2003  Aalborg Svømmeklub            38.14   
Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub            38.94   
Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden            44.90   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            30.97   
Emilie Sofie Hansen  2001  Aalborg Svømmeklub            32.13   
Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            33.44   
Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub            34.29   
Sara Falch  2002  Aars Svømmeklub            34.52   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub            36.54   
Sandie Rysholt Pedersen  2000  Svømmeklubben Nejst            46.49   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Hejlesen  1974  Svømmeklubben Nejst            44.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub            1:10.26   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Poulsen  2007  Aabybro Idrætsforening            41.96   
Victor Vixø Momme  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            45.20   
Nikolaj Baars  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            46.76   
Peter Høenhof Vesterskov  2007  Hobro Svømmeklub            51.64   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            54.96   
Mads Peter Jensen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            58.98   
William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            1:02.75   
Frederik Jensen  2007  Svømmeklubben Søhesten              EXTRA 
Casper Buus  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Tyvstart 
Lucas Skjødt Broe  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Ej fod ved skam 
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Odrich  2006  Hobro Svømmeklub            33.92   
Patrick Kjær Laugesen  2006  Hobro Svømmeklub            35.90   
William Elliot Lumholtz  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.61   
Nikolaj Rytger Knudsen  2006  Aars Svømmeklub            38.12   
Christian Balslev  2006  Hobro Svømmeklub            41.09   
Mikkel Rubæk  2006  Aabybro Idrætsforening            41.12   
Elias Bock Johansen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            41.91   
Magnus Horsbøll  2005  Snedsted Svømmeklub            42.78   
Patrick Nørgaard Andersen  2006  Hobro Svømmeklub            45.76   
10  Sebastian Skov  2005  Idrætsforening Jarl, Arden            47.30   
11  Jonatan Schubart Nielsen  2006  Hobro Svømmeklub            48.59   
12  Christoffer Nørgaard  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            49.40   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            28.03   
Dion Drejer Delaney  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            29.64   
Andreas Torp  2004  Svømmeklubben Nord            30.79   
Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord            32.45   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub            32.78   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            32.80   
Malthe Spanggaard  2004  Hobro Svømmeklub            32.86   
Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            33.03   
Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub            33.44   
10  Jens Mejdahl  2003  Aalborg Svømmeklub            34.06   
11  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub            35.01   
12  Lesley Jan de Graaf  2004  Aars Svømmeklub            35.65   
13  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            36.23   
14  Mathias Madsen  2004  Snedsted Svømmeklub            39.15   
15  Rasmus Studsgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            52.05   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Viltoft Andersen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            27.85   
Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub            28.74   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub            29.02   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub            29.04   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            29.15   
Andreas Rask Sørensen  1999  Aars Svømmeklub            31.05   
Mikkel Hedeby Madsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.05   
David Tuan V. Valbjørn  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.72   
Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening            36.09   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Christiansen  1975  Svømmeklubben Nejst            33.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            52.23   
Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst            1:01.75   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08            40.45   
Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            44.04   
Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            45.21   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08            46.85   
Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub            47.00   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening            47.53   
Frida Christensen  2007  Svømmeklubben Nejst            1:07.14   
Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst            DNS   
Ida Madsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Trælk banet 45 m 
Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.77   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening            34.44   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            35.28   
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.63   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            36.63   
Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub            37.43   
Astrid Jensen  2005  Svømmeklubben Nord            37.49   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            37.70   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening            39.05   
10  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.20   
11  Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub            40.31   
12  Julie Bertelsen  2005  Aalborg Svømmeklub            40.50   
13  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            41.01   
14  Nana Starcke Jeppesen  2006  Svømmeklubben Søhesten            42.61   
15  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening            44.98   
16  Kirstine Hove  2006  Snedsted Svømmeklub            47.12   
Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.29   
Laura Rønn Danielsen  2004  Aalborg Svømmeklub            34.57   
Freja Romanski  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.69   
Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord            34.93   
Amalie Juul Jakobsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.47   
Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub            36.28   
Anna Christine Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub            36.66   
Zille Haarh Svendsen  2004  Aalborg Svømmeklub            38.53   
Emma Bojesen  2004  Snedsted Svømmeklub            38.88   
10  Maja M S Sørensen  2004  Aalborg Svømmeklub            40.19   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            32.33   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub            38.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub            44.68   
Tobias Schwab  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup            49.96   
Christian Abrahamsen  2009  Aabybro Idrætsforening            53.88   
Jonas Petersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            54.80   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  Svømmeklubben Søhesten            44.67   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            46.13   
Victor Vixø Momme  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            46.50   
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            47.44   
Håkon Bork Nielsen  2007  Hobro Svømmeklub            48.11   
William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            48.15   
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            48.49   
Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub            51.58   
Casper Buus  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            54.24   
10  Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub            55.21   
11  Mads Peter Jensen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            58.90   
12  Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            1:02.58   
13  Frederik Nielsen  2008  Svømmeklubben Nejst            1:13.23   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub            30.49   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening            33.55   
Per Odrich  2006  Hobro Svømmeklub            34.66   
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub            34.72   
Claes Stenger  2005  Aabybro Idrætsforening            42.10   
Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub            47.21   
Oliver Størup  2006  Svømmeklubben Nejst            52.31   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            30.58   
Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.05   
Andreas Torp  2004  Svømmeklubben Nord            33.54   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub            33.69   
Oliver Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub            34.60   
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            34.86   
Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub            37.10   
Lesley Jan de Graaf  2004  Aars Svømmeklub            38.83   
Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            39.77   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Jørgensen  1996  Aabybro Idrætsforening            30.80   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.68   
Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub            31.89   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            32.53   
Nicklas Pedersen  2001  Aalborg Svømmeklub            32.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub    39.94        1:24.65   
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub    41.42        1:27.81   
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.88        1:32.74   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub    45.82        1:36.30   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    48.98        1:38.70   
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08    49.43        1:39.48   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening    47.60        1:41.85   
Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    49.13        1:43.49   
Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub    53.24        1:53.55   
10  Ida Madsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    59.28        2:05.79   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Brystarmtag v/ afsl. 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    33.45        1:14.08   
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.67        1:16.78   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    36.77        1:16.95   
Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.74        1:17.84   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    36.15        1:18.31   
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.32        1:21.00   
Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.15        1:21.53   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    37.89        1:22.23   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub    38.56        1:22.24   
10  Mathilde Hoff Sørensen  2006  Svømmeklubben Nord    40.31        1:23.30   
11  Maja Bech Færløv Andersen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    39.29        1:23.84   
12  Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.22        1:24.45   
13  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Nord    39.09        1:25.24   
14  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub    42.27        1:25.88   
15  Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.85        1:27.28   
16  Sara Kokholm  2005  Frederikshavn Svømmeklub    40.57        1:27.45   
17  Julie Bertelsen  2005  Aalborg Svømmeklub    42.08        1:29.97   
18  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    41.43        1:30.98   
19  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    41.35        1:31.46   
19  Marie Elisabeth Thorsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.56        1:31.46   
21  Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub    44.13        1:32.19   
22  Nana Starcke Jeppesen  2006  Svømmeklubben Søhesten    50.04        1:34.09   
23  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    47.44        1:35.22   
24  Ida Jensen  2006  Frederikshavn Svømmeklub    44.25        1:35.29   
25  Emma Ploug Rasmussen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    49.04        1:40.95   
26  Andrea Ramløse  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    53.05        1:47.25   
27  Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    56.00        1:49.62   
28  Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    53.81        1:54.31   
29  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:58.06        1:58.06   
Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Ej berø. 50 m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.44        1:18.58   
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup    35.72        1:19.33   
Laura Rønn Danielsen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.57        1:21.05   
Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten    37.24        1:22.06   
Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub    40.06        1:22.43   
Allie F. Brandt  2004  Frederikshavn Svømmeklub    40.69        1:24.84   
Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.69        1:24.98   
Emma Bojesen  2004  Snedsted Svømmeklub    39.79        1:27.23   
Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub    41.16        1:28.43   
10  Line Skov Nielsen  2003  Aars Svømmeklub    43.16        1:32.23   
11  Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden    52.93        1:47.78   
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven 
Thea Holm Thomsen  2003  Aalborg Svømmeklub            DSQ  2 flyben 50 m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svømmeklub    33.11        1:09.57   
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub    32.66        1:11.69   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub    37.77        1:22.25   
Sara Falch  2002  Aars Svømmeklub    36.25        1:22.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:58 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub    1:06.39        2:09.33   
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Crawlarm 4 m 
Jonas Petersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Ej afslut. 50 m 
                     
 
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrætsforening    40.33        1:22.44   
Mads Poulsen  2007  Aabybro Idrætsforening    44.99        1:36.88   
Lucas Skjødt Broe  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.04        1:38.52   
Nikolaj Baars  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    48.39        1:43.44   
Peter Høenhof Vesterskov  2007  Hobro Svømmeklub    51.57        1:44.21   
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen    50.68        1:49.06   
Casper Buus  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    57.71        1:59.51   
Mads Peter Jensen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    58.36        2:05.38   
Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub            DSQ  Ej afslut på ryg 
Frederik Jensen  2007  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  Ej flyarm 5 m 
Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven 50 m 
Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Crawlarm 15m 
Victor Vixø Momme  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  sc. på mave 26m 
                     
 
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub    31.03        1:07.09   
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub    37.27        1:17.29   
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    36.69        1:18.54   
Patrick Kjær Laugesen  2006  Hobro Svømmeklub    37.58        1:21.31   
Frederik Vernersen  2005  Hobro Svømmeklub    1:22.25        1:22.25   
Mathias Johansen  2005  Aars Svømmeklub    37.89        1:23.06   
Elmer Oosterhof  2005  Aars Svømmeklub    40.26        1:25.04   
Elias Bock Johansen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.31        1:26.29   
Vilmer Damgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    48.92        1:38.03   
10  Patrick Nørgaard Andersen  2006  Hobro Svømmeklub    46.67        1:38.85   
11  Sebastian Skov  2005  Idrætsforening Jarl, Arden    50.12        1:39.78   
12  Jonatan Schubart Nielsen  2006  Hobro Svømmeklub    49.79        1:42.92   
13  Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub    1:43.12        1:43.12   
14  Christoffer Nørgaard  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    50.00        1:48.51   
Christian Balslev  2006  Hobro Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven 
Claes Stenger  2005  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Crawlarm 5 m 
William Elliot Lumholtz  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Sv på maven v 49m 
                     
 
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    31.53        1:06.30   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    31.32        1:06.60   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    31.95        1:07.97   
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    33.75        1:08.51   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    33.92        1:11.57   
Nikolaj Jensen  2004  Aars Svømmeklub    34.52        1:11.66   
Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub    35.18        1:14.07   
Jens Mejdahl  2003  Aalborg Svømmeklub    36.59        1:16.44   
Oliver Pedersen  2003  Aalborg Svømmeklub    37.01        1:17.16   
10  Frederik P Justesen  2003  Aalborg Svømmeklub    35.92        1:17.75   
11  Jimmy Nielsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.62        1:18.13   
12  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub    36.21        1:18.19   
13  Mathias Madsen  2004  Snedsted Svømmeklub    40.03        1:25.25   
14  Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    42.87        1:32.79   
Rasmus Studsgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Afsl. på mave 50m 
                     
 
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Viltoft Andersen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    30.14        1:07.32   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    31.70        1:08.90   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    31.98        1:09.86   
Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub    31.51        1:10.04   
Mikkel Hedeby Madsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.23        1:10.86   
Andreas Rask Sørensen  1999  Aars Svømmeklub    34.00        1:11.39   
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    32.91        1:12.70   
David Tuan V. Valbjørn  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.03        1:15.57   
Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    38.52        1:19.98   
Sebastian Emil Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  Indadvendt fod 70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:31.39  3:12.19  4:52.30    6:29.38   
Clara Kornum  2007  Svømmeklubben Søhesten    1:35.06  3:22.03  5:08.03    6:47.38   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:08.26  2:20.72  3:35.93    4:47.01   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:11.52  2:29.23  3:48.23    5:04.68   
Hannah Vixø Momme  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:19.04  2:42.42  4:06.34    5:28.68   
Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:18.10  2:42.42  4:08.06    5:31.72   
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:23.96  2:55.65  4:30.66    6:00.78   
Ida Jensen  2006  Frederikshavn Svømmeklub    1:30.74  3:07.96  4:45.95    6:19.54   
Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    5:03.99  8:10.48      8:10.48   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Freja Romanski  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:09.73  2:24.35  3:39.02    4:53.20   
Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:11.07  2:27.67  3:46.41    5:05.82   
Amalie Juul Jakobsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:16.87  2:40.55  4:05.72    5:29.56   
Agnes Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    1:21.14  2:49.08  4:18.81    5:47.38   
Freya Kobber Nielsen  2001  Svømmeklubben Nejst    1:17.61  2:48.05  4:22.17    5:56.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    1:38.75  3:29.52  5:19.29    6:59.73   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Nørgaard  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:42.72  3:33.53  5:22.07    7:01.10   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:06.49  2:18.08  3:28.57    4:35.85   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub    1:07.01  2:18.32  3:28.89    4:38.62   
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:05.68  2:21.78  3:38.59    4:53.01   
Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    1:15.92  2:40.76  4:07.29    5:30.85   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    1:20.55  2:49.58  4:19.82    5:49.90   
Lesley Jan de Graaf  2004  Aars Svømmeklub    1:21.71  3:39.56  5:11.28    5:51.69   
Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    1:22.32  2:53.73  4:25.76    5:52.35   
Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    1:30.79  3:12.55  4:57.29    6:30.49   
Alexander Gislund  2003  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    1:11.18  2:27.67  3:42.05    4:54.71   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub    1:11.86  2:28.57  3:45.39    5:00.91   
Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    1:16.79  2:42.87  4:10.56    5:34.32   
Sebastian Emil Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    1:21.24  2:53.15  4:29.82    6:03.65   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  Aars Svømmeklub    1:17.91  2:41.21  4:04.72    5:21.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Crawlben 15m 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub    46.13        1:37.29   
Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08    51.35        1:44.46   
Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    49.31        1:45.27   
Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08    50.06        1:45.54   
Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub    52.46        1:48.79   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    52.61        1:50.36   
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08    53.56        1:50.41   
Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrætsforening    53.71        1:51.04   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub    56.07        1:59.87   
10  Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    58.77        2:00.28   
11  Mai Siem-Jørgensen  2008  Hobro Svømmeklub    1:07.83        2:20.69   
12  Sofie Borup  2007  Svømmeklubben Nejst    1:07.45        2:26.09   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    39.94        1:24.19   
Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup    39.76        1:24.30   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    42.16        1:26.13   
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub    43.58        1:28.40   
Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.60        1:31.74   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening    44.09        1:32.06   
Mathilde Hoff Sørensen  2006  Svømmeklubben Nord    45.55        1:33.27   
Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub    46.29        1:34.92   
Sara Kokholm  2005  Frederikshavn Svømmeklub    45.42        1:35.14   
10  Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub    46.14        1:35.67   
11  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.51        1:37.63   
12  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    52.38        1:47.15   
13  Andrea Ramløse  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    52.31        1:51.05   
14  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening    54.69        1:53.50   
15  Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub    54.58        1:54.17   
16  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    53.86        1:55.17   
17  Emma Ploug Rasmussen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    56.74        1:58.37   
18  Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    52.31        1:58.60   
19  Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:01.29        2:07.65   
20  Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:00.27        2:11.79   
21  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  Svømmeklubben Nejst    1:01.68        2:12.31   
Caroline Madsen  2005  Snedsted Svømmeklub            DSQ  fod ej frem på skam 
Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend 50m 
Ida Jensen  2006  Frederikshavn Svømmeklub            DSQ  en hånd i vend 75m 
Kirstine Hove  2006  Snedsted Svømmeklub            DSQ  fod ikke fremme skam 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub    41.49        1:25.41   
Allie F. Brandt  2004  Frederikshavn Svømmeklub    41.70        1:28.84   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.28        1:30.67   
Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08    43.73        1:31.54   
Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    42.80        1:31.74   
Lucca Tinggaard Larsen  2004  Hobro Svømmeklub    43.64        1:32.14   
Louise Høeg  2003  Aalborg Svømmeklub    45.68        1:36.41   
Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub    46.69        1:38.10   
Agnes Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub    48.64        1:42.67   
10  Benedicte Værum Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden    48.82        1:43.79   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svømmeklub    36.79        1:17.12   
Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub    40.82        1:26.59   
Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub    40.62        1:27.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:53 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ditlev Sørensen  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Flere flyben 50m 
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Crawlarm start 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Østergaard  2008  Hobro Svømmeklub    53.42        1:51.00   
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen    55.62        1:55.88   
Håkon Bork Nielsen  2007  Hobro Svømmeklub    58.88        2:01.51   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden    57.18        2:04.21   
Nikolaj Baars  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    1:01.79        2:08.81   
Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub    1:03.05        2:15.48   
Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  Hobro Svømmeklub            DSQ  Arm forbi hoften 
Frederik Nielsen  2008  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Indadvendte fødder 
Mattie Christiansen  2008  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Tyvstart 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Flere flyben start 
William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Flere flyben v start 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Vernersen  2005  Hobro Svømmeklub    40.45        1:25.75   
William Elliot Lumholtz  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.12        1:25.78   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    43.05        1:29.64   
Karl Anton Kristensen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    42.34        1:29.97   
Malthe Kobber Nielsen  2005  Svømmeklubben Nejst    42.57        1:30.44   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening    43.00        1:32.48   
Mathias Johansen  2005  Aars Svømmeklub    43.86        1:35.00   
Elias Bock Johansen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.31        1:35.41   
Patrick Kjær Laugesen  2006  Hobro Svømmeklub    45.72        1:35.53   
10  Christian Balslev  2006  Hobro Svømmeklub    46.83        1:38.92   
11  Magnus Horsbøll  2005  Snedsted Svømmeklub    48.92        1:39.65   
12  Vilmer Damgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    48.09        1:44.09   
Malthe Monberg  2006  Snedsted Svømmeklub            DSQ  Flyben 50m 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.37        1:14.08   
Dion Drejer Delaney  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.12        1:17.42   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    37.40        1:18.38   
Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.63        1:19.34   
Kris Jensen  2004  Aars Svømmeklub    36.86        1:19.61   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.64        1:19.69   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord    38.11        1:20.06   
Nikolaj Jensen  2004  Aars Svømmeklub    41.12        1:24.45   
Jimmy Nielsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.76        1:26.05   
10  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    42.56        1:30.99   
11  Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    43.89        1:31.48   
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    35.10        1:13.45   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub    36.16        1:13.97   
Andreas Rask Sørensen  1999  Aars Svømmeklub    35.90        1:16.52   
Mikkel Hedeby Madsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.28        1:18.21   
Sander van der Pool  2002  Aalborg Svømmeklub    40.04        1:22.96   
David Tuan V. Valbjørn  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.97        1:23.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    1:16.89  2:43.64  4:19.65    5:37.37   
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:24.84  2:50.89  4:26.85    5:46.41   
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:29.48  3:00.70  4:38.70    5:59.61   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:30.48  2:58.72  4:43.17    6:00.11   
Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:22.73  3:03.44  4:47.34    6:09.74   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:35.59  4:15.66  5:56.02    6:34.89   
Sara Kokholm  2005  Frederikshavn Svømmeklub    1:41.47  3:32.92  5:30.91    7:08.21   
                     
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Allie F. Brandt  2004  Frederikshavn Svømmeklub    1:38.33  3:22.33  5:07.15    6:40.05   
Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden    1:52.95  4:02.84  6:17.84    7:58.50   
Benedicte Værum Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Forkert stilart 276m 
                     
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord    1:18.24  2:42.28  4:26.84    5:37.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Poulsen  2007  Aabybro Idrætsforening    1:51.86  3:58.13  6:05.50    7:53.04   
                     
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub    1:11.84  2:29.56  3:58.17    5:07.53   
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    1:21.03  2:51.54  4:38.24    5:56.67   
Karl Anton Kristensen  2005  Frederikshavn Svømmeklub    2:13.84  3:54.50  5:30.92    6:08.78   
                     
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Torp  2004  Svømmeklubben Nord    1:13.91  2:39.28  4:08.81    5:25.65   
Kris Jensen  2004  Aars Svømmeklub    1:20.32  2:48.10  4:20.39    5:37.87   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    1:17.61  2:47.48  4:20.75    5:39.57   
Malthe Spanggaard  2004  Hobro Svømmeklub    1:17.95  2:45.25  4:34.02    5:59.32   
Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    1:49.22  4:26.45  6:06.74    6:48.67   
Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    1:49.54  4:49.66  6:44.36    7:32.18   
                     
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    1:12.25  2:40.91  4:16.11    5:32.13   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    1:27.63  3:13.40  4:57.03    6:23.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Pingvin Piger 5  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            5:47.42   
  Lise Ingeborg Christianse  2007      39.80  1:23.10      1:23.10   
  Alberte Rise  2007      42.17  1:30.47      2:53.57   
  Anna Skovhus Lydersen  2007      39.15  1:05.36      3:58.93   
  Astrid O. Thomassen  2007      59.39  1:48.49      5:47.42   
                     
Bsk08-1 Løb21  2007  Brønderslev SK08            5:54.07   
  Malou Brogaard  2007      41.65  1:28.97      1:28.97   
  Neya Damgaard  2007      1:35.71  2:18.68      3:47.65   
  Iben Thomasen  2008      44.66  1:23.21      5:10.86   
  Signe Broe Larsen  2007      43.21  43.21      5:54.07   
                     
Hsk Superwomen  2007  Hobro Svømmeklub            DSQ  Forkert rækkefølge 
  Caroline Rebo Mejlstrup  2008      39.35  1:22.37      1:22.37   
  Tilde Bonde Holm  2008      40.90  1:24.82      2:47.19   
                     
                     
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Pingvin Piger 1  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:17.67   
  Freja Romanski  2003      29.72  1:03.31      1:03.31   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      30.95  1:04.81      2:08.12   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      32.76  1:09.28      3:17.40   
  Fenja Romanski  2005      28.30  1:00.27      4:17.67   
                     
Aalborg Damer 2  2003  Aalborg Svømmeklub            4:39.04   
  Thea Holm Thomsen  2003      33.17  1:09.25      1:09.25   
  Laura Rønn Danielsen  2004      33.08  1:09.62      2:18.87   
  Zille Haarh Svendsen  2004      33.56  1:10.96      3:29.83   
  Anna Christine Pedersen  2003      32.54  1:09.21      4:39.04   
                     
Aabybro Girl Power  2005  Aabybro Idrætsforening            4:42.85   
  Carla Brix Rasmussen  2006      36.98  1:18.13      1:18.13   
  Ida Rønnow  2006      32.73  1:07.70      2:25.83   
  Therese J Helt  2006      35.02  1:13.01      3:38.84   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      31.09  1:04.01      4:42.85   
                     
Pingvin Piger 2  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:43.53   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      32.97  1:09.35      1:09.35   
  Amalie Juul Jakobsen  2003      32.49  1:09.63      2:18.98   
  Laura Sofie Renneberg  2005      34.98  1:13.84      3:32.82   
  Cassandra Spring  2005      33.72  1:10.71      4:43.53   
                     
Pingvin Piger 3  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:53.12   
  Ida Kold Dalsgaard  2005      34.77  1:12.66      1:12.66   
  Elisabeth Leegaard Larsen  2005      35.27  1:13.75      2:26.41   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      34.18  1:12.64      3:39.05   
  Linea Lodberg Klein  2005      35.66  1:14.07      4:53.12   
                     
Hsk Piger 2  2005  Hobro Svømmeklub            4:54.36   
  Nellie Vad Bisgaard  2006      33.54  1:10.81      1:10.81   
  Alma Munk Haugaard  2007      35.07  1:13.77      2:24.58   
  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      36.44  1:16.93      3:41.51   
  Ane Walmar  2007      34.38  1:12.85      4:54.36   
                     
Pingvin Piger 4  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            5:16.43   
  Hannah Vixø Momme  2005      34.81  1:49.97      1:49.97   
  Frida Juliansdottir  2005      39.30  1:17.21      3:07.18   
  Marie Elisabeth Thorsted  2006      1:22.74  2:09.25      5:16.43   
  Isabella Vinkler Valbjørn  2005              5:16.43   
                     
Flodhestene Frederikshavn  2004  Frederikshavn Svømmeklub            5:34.49   
  Sara Kokholm  2005      39.57  1:25.01      1:25.01   
  Ida Jensen  2006      40.47  1:23.30      2:48.31   
  Emma Ploug Rasmussen  2005      41.90  1:25.26      4:13.57   
  Allie F. Brandt  2004      37.94  1:20.92      5:34.49   
                     
Snedsted Piger  2004  Snedsted Svømmeklub            5:48.29   
  Emma Bojesen  2004      37.44  1:17.92      1:17.92   
  Caroline Madsen  2005      41.73  2:15.26      3:33.18   
  Kirstine Hove  2006      1:35.05  2:15.11      5:48.29   
  Agnes Lyndrup  2004              5:48.29   
                     
Jarl Piger 1  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Flere svømmere i van 
  Pernille Petersen  2006      34.29  1:11.99      1:11.99   
  Kamille Baars  2006      42.71  2:17.17      3:29.16   
  Sophia Jacobsen  2006      49.19  1:37.57      5:06.73   
                     
                     
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Damer 1  1995  Aalborg Svømmeklub            4:18.83   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      33.04  1:08.57      1:08.57   
  Maja Meinert  2001      30.32  1:05.24      2:13.81   
  Emilie Sofie Hansen  2001      29.95  1:04.43      3:18.24   
  Ghita Kobbelgaard  1995      29.02  1:00.59      4:18.83   
                     
Hsk Piger 1  2001  Hobro Svømmeklub            4:32.80   
  Svea Tinggaard Larsen  2005      32.90  1:09.06      1:09.06   
  Karoline Prang Andersen  2005      31.94  1:38.22      2:47.28   
  Ditte Toft Ibsen  2001      33.87  1:07.53      3:54.81   
  Kirstine Buus Bendixen  2003      37.99  37.99      4:32.80   
                     
Hsk Piger 3  2002  Hobro Svømmeklub            4:58.67   
  Lucca Tinggaard Larsen  2004      33.26  1:45.49      1:45.49   
  Iben Schønwandt  2003      38.67  1:15.16      3:00.65   
  Helena Boldsen  2005      39.39  1:16.04      4:16.69   
  Gudrun Pólsdóttir  2006      41.98  41.98      4:58.67   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Hsk Superhero  2007  Hobro Svømmeklub            5:59.23   
  Magnus Østergaard  2008      39.78  1:25.31      1:25.31   
  Håkon Bork Nielsen  2007      40.75  1:24.61      2:49.92   
  Ditlev Sørensen  2009      46.35  1:39.60      4:29.52   
  Peter Høenhof Vesterskov  2007      42.33  1:29.71      5:59.23   
                     
Jarl Drenge 1  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Tyvstart 
  Nikolaj Baars  2008      46.32  1:37.95      1:37.95   
                     
                     
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Pingvin Drenge 2  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            3:56.41   
  Oscar Pedersen  2004      28.18  59.19      59.19   
  Malik Lodberg Klein  2003      28.77  1:00.29      1:59.48   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      28.88  1:00.21      2:59.69   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      26.97  56.72      3:56.41   
                     
Aars Herrer 1  2003  Aars Svømmeklub            4:12.71   
  Kris Jensen  2004      29.72  1:03.50      1:03.50   
  Lesley Jan de Graaf  2004      32.34  1:07.46      2:10.96   
  Nikolaj Jensen  2004      28.82  1:01.90      3:12.86   
  Tobias Vestby Jensen  2003      27.62  59.85      4:12.71   
                     
Aabybro Destroyers  2003  Aabybro Idrætsforening            4:15.24   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      30.39  1:02.91      1:02.91   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      27.85  58.49      2:01.40   
  Mads Mølgaard  2006      31.52  1:07.15      3:08.55   
  Jonas Abildgaard  2003      31.39  1:06.69      4:15.24   
                     
Aalborg Herrer 2  2003  Aalborg Svømmeklub            4:23.36   
  Frederik P Justesen  2003      33.47  1:06.54      1:06.54   
  Malte P Iversen  2004      31.05  1:04.62      2:11.16   
  Mikkel Pedersen  2004      32.30  1:08.71      3:19.87   
  Sebastian B Lehmann  2004      29.26  1:03.49      4:23.36   
                     
Hsk Herrer 2  2004  Hobro Svømmeklub            4:32.02   
  Lucas Hansen  2005      32.02  1:06.12      1:06.12   
  Malthe Spanggaard  2004      30.05  1:02.65      2:08.77   
  Per Odrich  2006      34.00  1:10.73      3:19.50   
  Patrick Kjær Laugesen  2006      35.01  1:12.52      4:32.02   
                     
Aabybro Untouchable  2004  Aabybro Idrætsforening            4:36.14   
  Mathias Ø. Barslev  2006      33.19  1:07.86      1:07.86   
  Claes Stenger  2005      33.77  1:11.31      2:19.17   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      32.49  1:07.92      3:27.09   
  Gustav Brix Rasmussen  2004      33.20  1:09.05      4:36.14   
                     
Pingvin Drenge 3  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:41.99   
  Marcus Albæk  2004      31.04  1:04.94      1:04.94   
  Dion Drejer Delaney  2003      30.58  1:08.08      2:13.02   
  William Elliot Lumholtz  2006      35.56  1:16.41      3:29.43   
  Elias Bock Johansen  2005      35.54  1:12.56      4:41.99   
                     
Aars Herrer 2  2005  Aars Svømmeklub            5:07.59   
  Mathias Johansen  2005      34.66  1:14.51      1:14.51   
  Kristian Ølgaard  2005      37.07  1:23.91      2:38.42   
  Nikolaj Rytger Knudsen  2006      37.37  1:16.73      3:55.15   
  Elmer Oosterhof  2005      34.19  1:12.44      5:07.59   
                     
Aabybro Big Guns  2006  Aabybro Idrætsforening            5:30.45   
  Mads Poulsen  2007      43.42  1:30.86      1:30.86   
  Sebastian Porsborg  2007      36.22  1:15.62      2:46.48   
  Mikkel Rubæk  2006      37.19  1:17.69      4:04.17   
  Vilmer Damgaard  2006      39.51  1:26.28      5:30.45   
                     
                     
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Herrer 1  1998  Aalborg Svømmeklub            3:51.31   
  Scott Stegenborg  2000      27.75  59.08      59.08   
  Nicklas Pedersen  2001      26.74  57.73      1:56.81   
  Niklas T. Kristiansen  2000      27.56  58.55      2:55.36   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      26.67  55.95      3:51.31   
                     
Pingvin Drenge 1  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:03.80   
  Mikkel Hedeby Madsen  2002      29.36  1:01.63      1:01.63   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      28.76  59.54      2:01.17   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      29.95  1:05.23      3:06.40   
  Emil Viltoft Andersen  2000      27.43  57.40      4:03.80   
                     
                     
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Hsk Herrer 1  1986  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Lasse Jensen  2000      27.70  58.98      58.98   
  Christian Balslev  2006      27.35  1:00.41      1:59.39   
  Christian Thorhauge  2005      28.81  59.56      2:58.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  06 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Team Turbo 2  2008  Hobro Svømmeklub            2:33.17   
  Katrine Kjær Laugesen  2008      37.65        37.65   
  Tilde Bonde Holm  2008      38.53        1:16.18   
  Kian Asbert Tome  2009      40.92        1:57.10   
  Magnus Østergaard  2008      36.07        2:33.17   
                     
Jarl Mix 1  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            3:01.99   
  Nikolaj Baars  2008      40.72        40.72   
  Jasmin Jakobsen  2007      48.22        1:28.94   
  Ida Madsen  2007      54.18        2:23.12   
  Sebastian Beier  2007      38.87        3:01.99   
                     
Nejst Mix 1  2007  Svømmeklubben Nejst            3:07.61   
  Mattie Christiansen  2008      44.09        44.09   
  Sofie Egholm  2009      51.20        1:35.29   
  Emilie Toft Iversen  2007      47.78        2:23.07   
  William Nicolajsen  2008      44.54        3:07.61   
                     
Pingvin Mix 6  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Fod ej frem på skam. 
                     
Team Turbo 1  2007  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pingvin Mix 2  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:49.70   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      25.93        25.93   
  Oscar Pedersen  2004      26.88        52.81   
  Freja Romanski  2003      27.56        1:20.37   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      29.33        1:49.70   
                     
Aabybro Unbelievable  2003  Aabybro Idrætsforening            1:51.48   
  Ida Rønnow  2006      29.71        29.71   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      28.75        58.46   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      26.55        1:25.01   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      26.47        1:51.48   
                     
Pingvin Mix 3  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:55.60   
  Dion Drejer Delaney  2003      26.43        26.43   
  Malik Lodberg Klein  2003      27.51        53.94   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      30.83        1:24.77   
  Cassandra Spring  2005      30.83        1:55.60   
                     
Aalborg Mix 3  2003  Aalborg Svømmeklub            1:59.27   
  Anna Christine Pedersen  2003      32.45        32.45   
  Thea Holm Thomsen  2003      31.52        1:03.97   
  Sebastian B Lehmann  2004      27.92        1:31.89   
  Oliver Pedersen  2003      27.38        1:59.27   
                     
Pingvin Mix 4  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:00.93   
  Marcus Albæk  2004      28.67        28.67   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      27.73        56.40   
  Hannah Vixø Momme  2005      31.76        1:28.16   
  Elisabeth Leegaard Larsen  2005      32.77        2:00.93   
                     
Hsk Mix 2  2003  Hobro Svømmeklub            2:01.91   
  Kirstine Buus Bendixen  2003      32.89        32.89   
  Svea Tinggaard Larsen  2005      31.03        1:03.92   
  Lucas Hansen  2005      29.60        1:33.52   
  Malthe Spanggaard  2004      28.39        2:01.91   
                     
Aalborg Mix 4  2003  Aalborg Svømmeklub            2:04.36   
  Zille Haarh Svendsen  2004      32.68        32.68   
  Maja M S Sørensen  2004      1:01.56        1:34.24   
  Malte P Iversen  2004      30.12        2:04.36   
  Jens Mejdahl  2003              2:04.36   
                     
Hsk Mix 3  2004  Hobro Svømmeklub            2:06.78   
  Nellie Vad Bisgaard  2006      31.55        31.55   
  Lucca Tinggaard Larsen  2004      30.83        1:02.38   
  Per Odrich  2006      31.60        1:33.98   
  Patrick Kjær Laugesen  2006      32.80        2:06.78   
                     
Aabybro Extremes  2003  Aabybro Idrætsforening            2:07.08   
  Carla Brix Rasmussen  2006      34.77        34.77   
  Mathias Ø. Barslev  2006      29.51        1:04.28   
  Therese J Helt  2006      32.71        1:36.99   
  Jonas Abildgaard  2003      30.09        2:07.08   
                     
10  Pingvin Mix 5  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:11.55   
  William Elliot Lumholtz  2006      31.32        31.32   
  Elias Bock Johansen  2005      33.91        1:05.23   
  Frida Juliansdottir  2005      33.47        1:38.70   
  Ida Kold Dalsgaard  2005      32.85        2:11.55   
                     
11  Frederikshavn Mix  2004  Frederikshavn Svømmeklub            2:11.99   
  Sara Kokholm  2005      34.37        34.37   
  Allie F. Brandt  2004      34.22        1:08.59   
  Mathias Qvesel  2004      34.01        1:42.60   
  Karl Anton Kristensen  2005      29.39        2:11.99   
                     
12  Hsk Mix 4  2005  Hobro Svømmeklub            2:18.08   
  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      35.87        35.87   
  Alma Munk Haugaard  2007      33.10        1:08.97   
  Christian Balslev  2006      34.25        1:43.22   
  Frederik Vernersen  2005      34.86        2:18.08   
                     
13  Jarl Mix 4  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            2:19.87   
  Pernille Petersen  2006      31.28        31.28   
  Sebastian Skov  2005      35.77        1:07.05   
  Benedicte Værum Nørgaard  2004      35.88        1:42.93   
  Rasmus Studsgaard  2004      36.94        2:19.87   
                     
14  Snedsted Mix  2004  Snedsted Svømmeklub            2:24.99   
  Emma Bojesen  2004      1:11.51        1:11.51   
  Magnus Horsbøll  2005      39.92        1:51.43   
  Caroline Madsen  2005      33.56        2:24.99   
  Mathias Madsen  2004              2:24.99   
                     
15  Hsk Cookie Eaters  2006  Hobro Svømmeklub            2:29.01   
  Alice Boldsen  2007      37.33        37.33   
  Freja Palsgaard Andreasen  2006      38.51        1:15.84   
  Patrick Nørgaard Andersen  2006      36.94        1:52.78   
  Jonatan Schubart Nielsen  2006      36.23        2:29.01   
                     
16  Jarl Mix 3  2003  Idrætsforening Jarl, Arden