2019-08-25   09:34:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden    1:38.75  3:29.52  5:19.29    6:59.73   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Nørgaard  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    1:42.72  3:33.53  5:22.07    7:01.10   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:06.49  2:18.08  3:28.57    4:35.85   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub    1:07.01  2:18.32  3:28.89    4:38.62   
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:05.68  2:21.78  3:38.59    4:53.01   
Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    1:15.92  2:40.76  4:07.29    5:30.85   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    1:20.55  2:49.58  4:19.82    5:49.90   
Lesley Jan de Graaf  2004  Aars Svømmeklub    1:21.71  3:39.56  5:11.28    5:51.69   
Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    1:22.32  2:53.73  4:25.76    5:52.35   
Mathias Qvesel  2004  Frederikshavn Svømmeklub    1:30.79  3:12.55  4:57.29    6:30.49   
Alexander Gislund  2003  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    1:11.18  2:27.67  3:42.05    4:54.71   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub    1:11.86  2:28.57  3:45.39    5:00.91   
Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    1:16.79  2:42.87  4:10.56    5:34.32   
Sebastian Emil Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    1:21.24  2:53.15  4:29.82    6:03.65   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  Aars Svømmeklub    1:17.91  2:41.21  4:04.72    5:21.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark